ОКТОМВРИЙКИ - Тема 17

  • 26 379
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 19
Честито момичета!   bouquet Да са ви живи и здрави бебчетата и мноооого да ви радват  newsm32

# 706
  • Мнения: 38
Шминки, в твоя случа бих изчакала до 39 г.с., но аз по принцип така ще направя и за себе си с моето секцио заради седалищно предлежание  Peace Т.е аз и лекарят ми сме на мнение, че всеки ден е важен, независимо какви размери има бебето, изостава ли или върви напред. Но това е само лично мнение, ти направи, както го чувстваш  Peace Все пак не сме лекари, аз даже взех да се притеснявам да не е рано около една седмица преди термин и да искам да ми сменят датата на още по-близка...
newsm10 на същото мнение съм като Жана, моята дата за секцио е 6 дена преди термин, даже ако зависеше от мен бих изчакала и термин, тъй като съм с дълъг цикъл и все си мисля, че ако трябва нормално да родя ще пренося.
И моят лекар в момента е в отпуск и много се надявам бебка да си кротува.

Честито на родилите мами, да сте живи и здрави  Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 18:35 от Lapen

# 707
  • Мнения: 740
Честито на новите мами!   bouquet Да са ви живи и здрави бебчетата!

# 708
  • София
  • Мнения: 208
Честити  рожби на обебилите се мами!

Бебето е истинкия символ на новото начало! И нека това начало, им носи
само радост и щастие!

# 709
  • Мнения: 669
Честито на родилите мами. Да са ви и живи и здрави мушмуроците  Laughing Днес е истински бебевалеж. и във ФБ групичката има няколко бебета ............ а още сме септември ...........

Това за къпането в друга стая го прочетох на скоро - някоя мама тук беше пуснала линк към една статия за каляването на децата от малки и много се впечатлих от повечето неща, които пишеше, защото не бяха свързани със стоене на студено, раз-съблечни или нещо трудно изпълнимо /поне за мен, защото с баткото си признавам, че не съм правила опити за каляване/. И понеже сега искам да се придържам към някои такива съвети - едно от нещата беше това - да се къпе в отделна стая. Имайки предвид, че се затопля допълнително помещението преди баня, и после не е добре в същата затопленна стая да спи детето, а да излезе и да смени Т, в която е било до сега ..... и така. Та по стечение на обстоятелствата ние така ще процедираме - поне в началото. После в банята.

Искам да попитам - на някой изписали ли са му някакви глобули за преди ражданеето за прочистване на родовите канали от евентуални инфекции. Спомням си, че при предната бременност около 2 седмици слагах полижинакс с тази цел. Сега в други  ден съм на запис на тонове и ще питам ако се сетя.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 18:35 от krasy_alex

# 710
  • Мнения: 0
Честито на Акулска стръв и на Алекс! Да са ви живи и здрави дечицата!

Аз днес съм по-добре, но не съм излизала, утре ще опитам да обиколя около блока, да видя, как ще е. Отказах всички изпити за догодина и съм се отдала на пълно спокойствие. Спрях кафето, защото днес след няколко глътки ми стана зле. Обаче айрянът със сол май спомогна за оправяне на ситуацията  Grinning

краси, по принцип се проверява за инфекции и ако има тогава се дава, но профилактично доколкото аз поне знам, не се слага нищо, за да не се наруши естествената флора.

# 711
  • Мнения: 190
Честито на новите мами, да са здрави бебчетата и само радости да носят! Hug Да, днес е хубав ден за бебета - и ГоКо е родила момиченцето си и една моя приятелка, пак октомврийка, но не е във форума, пак момиченце! Здраве и късмет, и на тях и на нас!
Аз още се моткам с педиатъра... другата седмица съм си поставила за краен срок да избера някой... приемам предложения за Лозенец Flutter

# 712
  • Мнения: 4
еее Момичета скоро почнах лекции и съвсем нямам време да ви чета, а вие така бързо изписвате страниците. ЧЕСТИТО НА МАМИТЕ С БЕБЧЕТА ВЕЧЕ newsm30  на тези които тръгват към родилния дом, от мен имате едни стиснати палци и вярвам,  newsm17 че всичко ще бъде наред. Момичета имам два въпроса 1.Някой страда ли от подути крака и нещо помага ли? 2.Някой има ли помпа на Авен която да е пробвал да извари в тенджера (нямам стирилизатор, а ме изстрах да не я разтопя).

# 713
  • Мнения: 0
На мен ми предписаха глобули за прочистване на родовите канали профилактично, без да имам инфекция.И при предишните раждания беше така

# 714
  • София
  • Мнения: 297
Ихаааа, имаме си още бебета   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Честито на майките и пишете подробности, пишете всичко, което ви вълнува, тук има много момичета вече с дечица, които ще са полезни, а и ЛЛЛ ще се включат за кърменето (ако имате въпроси към тях - пишете с червени букви и с коментар "Въпрос към ЛЛЛ:" Simple Smile

За пъпчето мога да кажа какво ни каза педиатърката от Щерев на една от лекциите за грижи за новороденото - спирта не го пари, бебето плаче, защото е студен, той е много летлив и веднага се изпарява, функцията му е да изсушава и дезинфекцира. Препоръчаха преди да падне пъпчето да се обранотва със 90 градуса спирт, след като падне - със 70 градусов. Аз си взех и от двата за да имам, по 1 лв. са  Peace Освен това, дори да попадне и отстрани на кожата, няма да изгори бебето, както и ако го намокрите без да искате, не се притеснявайте - подсушете добре и пак със спирт  Peace

# 715
  • Мнения: 2 850
Честито на новите майки, много радост и здрави бебчета, лесно възстановяване!!!
Утре ще гледам да ходя за педиатър, ама ми е много интересно, като не познавам никого от този квартал, как да го избера тоя лекар Rolling Eyes И в този ДКЦ има 7-8 педиатри, всичките ли да прегледам или на късмет Laughing направо ми е много кофти - ако беше за мене, както и да е, ама за бебче Confused
Бебето днес ме побърка, мисля, че танцува вътре Joy

# 716
  • Мнения: 189
За педиатрите - при търсене тук във форума илизат доста отзиви  имаше разпределение по градове и квартали, както и бял и черен списък на лекарите.
Мои приятелки ме посъветваха, че предимно е важно да си вдига телефона, когато сте в нужда, защото в началото винаги се случва да сте, а да не можете да отидете в бебето.Особено и в студовете, които предстоят едва ли може да се ходи при всеки проблем  ...

# 717
  • гр. София
  • Мнения: 2
Ехаа...колко много бебчета, да са ви живи и здрави , да растат щастливи, безгрижни и много обичани..а на мамите бързо възстановяване Simple Smile

# 718
  • Мнения: 2 850
Купихте ли комплект за изписване или ще си направите съчетанието сами newsm78
Аз още не съм купила и се чудя какъв да взема - искам от памук, но каква марка и колко части не съм решила Confused

# 719
  • Мнения: 3
Аз лично мисля да не взимам комплект за изписване
1. Защото имам много красиви дрешки за новородено и сама ще си направя комбинацията
2. Та то се вижда само главичката на милото, каквото и да се облече, то не се вижда  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт