А вие до кога сте кърмени?

  • 2 316
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 274
Почти не съм кърмена, кърмата на майка ми "спряла" няколко дни след раждането ми.
ЗА боледуването - средна работа...До тригодишна възраст много съм боледувала, след като са отстранили третата ми сливица  - по-малко.
Сега много рядко боледувам. (пу-пу)

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Аз съм кърмена малко повече от година - когато мама е забременяла със сестра ми ме е отбила. А сестра ми не е искала да суче откакто е станала на 6 месеца и тогава е отбита - вероятно се е касаело за кърмаческа стачка, но в далечната 1976 не е имало кой да каже на майка ми Grinning. Аз почти не съм боледувала, за разлика от сестра ми, но незнам дали има общо с кърменето.

# 17
  • Мнения: 1 866
Кърмена съм до 20-ия ден, но не разбрах точно как. Май са ми давали и друго. Майка ми на 20-ия ден е получила мастит и са я оперирали. С това се приключило. Не съм боледувала много, въпреки яслата и детската градина. И досега е така. Но съм се наслушала на това какво било да нямаш мляко!!! Аз кърмих първото ми дете по-малко от 3 месеца благодарение на упоритото педи, което не миряса докато не спрях да кърмя. Оттогава смених педито и намерих този форум и съм решила с второто да се справя по-добре.  Grinning

# 18
  • Мнения: 2 047
  Кърмена съм до първата година .... и  много съм боледувала.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
4 месеца, злоядичка бях като малка много, а сега ям, пък не дебелея  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 760
Брат ми е кърмен изцяло до към 3 месец, после още 2 в добавка. Много боледуваше и боледува.
Аз съм кърмена 1 м. + още 1 м. Бях общо взето здрава ако не броим гастрита.

# 21
  • Мнения: 9 903
до 6 месеца.
Боледуванията - стандартните за ясли и детски градини.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Точно 7 дни  Laughing

И затова казусът "девствен стомах" не важи за мен и от малка съм дрисла  Mr. Green

# 23
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ми аз като бащата на Хедра- до три години. Мама работеше в същата ясла в която ходех и идвала да ме кърми на обед. Това го научих скоро, макар да имах някои съмнения  Mr. Green Но сега си спомням, например, че мама като ме е кърмила ме заболяваха ушите от това, че и лежа на кокала на ръката и също си спомням че ми падаше някак си небцето докато сучех- не точно небцето, но някаква костица- това ми се случваше после още дълги години. Имам едно сериозно заболяване в следствие на усложнение след шарка на две години и половина. След това боледувах много рядко- сега покрай децата зачестих. Не знам до колко небелодуването ми е свързано с кърменето.

# 24
  • Мнения: 255
Аз съм кърмена 10 месеца -  нормално допустимия срок по тогавашните стандарти и съвсем неизключително, разбира се. Сестра ми е кърмена 6 месеца само, защото майка ни е заминала в комантировка в чужбина, бабите вдигнали малко врява тогава за ранното отбиване. И при двете ни майка ни се е върнала рано на работа и бързо сме преминали на режим  кърмене сутрин и вечер. Племенницата ми също е кърмена от сестра ми, не съм чувала някоя жена в рода ни е да е нямала кърма или да не й е стигала. Не сме боледували по-малко от останалите деца.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 258
Кърмена съм 3 месеца - майка получава мастит (в един момент спряла да се цеди) и никой не й казал, че може да продължи да ме кърми. Брат ми и сестра ми май са кърмени до към 7 м. (Спомням си брат ми като беше бебе майка даряваше всеки ден кърма към Майчин дом, но според нея като го е захранила намалили кърменията и се отбил).
А от баба знам, че е кърмила баща ми до 3 г.

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Но сега си спомням, например, че мама като ме е кърмила ме заболяваха ушите от това, че и лежа на кокала на ръката и също си спомням че ми падаше някак си небцето докато сучех-
#CrazyЙоско, ти си първият човек, когото познавам, който има спомени от това как е сукал Mr. GreenМоят змей ще е вторият hahaha

Редактирам, защото забравих да кажа, че аз съм кърмена докъм шестия месец.Мама твърди, че съм се отбила сама, защото ме вече съм искала да ям "човешка" храна - попарки, туй-онуй Wink Joy

# 27
  • Мнения: 577
Аз съм кърмена до 8 месеца,а сестра ми до 1 год 4 месеца-не сме боледували

# 28
  • Мнения: 4 076
Аз до 9я месец, майка ми ме е отбила и се е пристягала. Сега съм астматичка, имам и много алергии. Но съм захранена по БГ схемата, след като на 40 дни за 3 дена майка ми заместила хранене със сок по съвет на лелка педка, сме лежали 2 седмици в болница с диария от моя страна. Оттам продрискване при всяка нова храна. Затова майка ми ме успокояваше с думите: "така е по-добре", когато заради АБКМ се наложи да захраня дъщеря си чак на 7м. и половина.
Брат ми е "кърмен" 6 месеца - още на 1 месец отказвал да яде от майка ми, но тя настоявала по 5 мин. на ден, колкото да не е без хич.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 967
АЗ СЪМ КРЪМЕНА ДО ШЕСТМЕСЕЧНА ВЪЗРАСТ, МОЖЕЛО Е И ПОВЕЧЕ, НО СА МИ ОТКРИЛИ ПРОБЛЕМИ С БЪБРЕЦИТЕ И НЯКАКВА УМНА ГЛАВА, КАЗАЛ НА МАЙКА МИ ДА СПРЕ ДА МЕ КЪРМИ.

Общи условия

Активация на акаунт