Колко ви струва храната на месец у дома?

  • 98 359
  • 1 880
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 7 947
Децата се хранят на закуска и обяд в градината и училището. Отказвам да включа този разход към "храна вкъщи".С 4*3 =12 лв на ден може да се осигури съвсем прилична вечеря за 4 членно семейство, че и да остане за един човек обяд.

Разходът е за храна - независимо дали вкъщи, вън, в офиса или в градината - как така ще изключваме храната на децата  Crazy

blue.angel - вечеряли сте макарони, закусвали сте сандвич и си обядвала от макароните ли?
Иначе ок, 10лв - ама за да стане цял ден трябва да добавим обяд на мъжа ти, на децата най-малкото. Десерт очевидно няма, нито салата или плод.

# 1 171
  • Мнения: 13 811

Точно 10.50 лв. С това вечеряхме снощи, закусихме тази сутрин и обядвахме преди малко! Това е без грам дотации.

а къде ви епресния плод/ зеленчук за деня, ябълките за децата за училище, банана/прасковата  за следобедната им закуска салатата плодовете за вечеря.

# 1 172
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 333
1000 лева за храна за София са съвсем нормални.

А какво е по- скъпо в София, което на други места е почти без пари? Че за София са нормални, пък за Силистра, например- много.

# 1 173
  • Мнения: 7 947
Те не са задължителни и без тях не се умира, не ме разбирайте погрешно.
Затова казах назад, че не вярвам на сумите - при посочените разходи уж!
Тоест ако кажеш ядем спокойно и здравословно - а няма салата, плод и тн - еми за мен това не е, че не се лишаваме от нищо...

# 1 174
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 769
За децата няма нищо, защото деца нямам. Да, правих макарони с пилешко, гъби и течна смената - 1/2 от 200 мл. Не й знам цената, но не е повече от 2-2.50 лв, а бях ползвала от нея, затова сложих левче. От снощи до сега не сме яли плодове, нито десерти - нахранихме се с посочените количества. Сладкото ми е захарта в кафето Simple Smile. В това число е и обяда на мъжа ми и моя, работим заедно. Салата не сме яли не защото сме се лишили от нея, а защото не сме изпитали нужда от нея /пък и тя е дотация, плодовете също  Wink/.

# 1 175
  • Мнения: 46 520
За плодовете и зеленчуците - аз за първи път във форума видях хора, които ядят с килограми. Ние хапваме по 1 плод (макс 2) + салата към 300 грама дневно. Считам, че е напълн о достатъчно. Освен това купуваме сезонни, защото другите рядко имат добър вкус, и задължително от пазар. Имаме няколко супермаркета под носа, но купувам в много краен случай, не заради цената (която е с малки изключения 2-3 пъти по-висока), но все са с пластмасов вкус  Sick

# 1 176
  • Мнения: 14 654
Установила съм, че за 10 лева мога да направя най-различни вечери, като от някои остава и за следващия ден. Еднакво ми струва запеканка от яйца, извара и печени чушки със салата моркови и ряпа и суши със салата от гъби тао-тао, кълнове и стъклени спагети. Около 10 лева. Вратни или пилешки пържоли със салата пак толкова ми идват. Естествено, това не е храната за деня, само за вечерята говоря.
пп: един плод е крайно недостатъчен като дажба за деня. Моите деца като хванат да ядат ябълки, изяждат по 2-3, а големият и по повече. Банани - само от магазина до нас, малкият е изял 3. С мъжа ми като караме колела, си купуваме една торба праскови или грозде и всичко изчезва докато се приберем. При нас с един плод не може, разходът за пресни плодове и зеленчуци ни е голям.

# 1 177
  • Мнения: 13 811
Децата се хранят на закуска и обяд в градината и училището. Отказвам да включа този разход към "храна вкъщи".


Градината и аз не я смятам, там храната и престоя са калкулирани заедно.
Но в училище.... Там нито закуската нито обяда не са безплатни...  наясно съм и с нивата на цените. Така че ето тук също има нещо което цъфва в общата калкулация.

За децата няма нищо, защото деца нямам.

ами ето разбира се, аз пиша а вие не четете!
Аз ви пиша 400 лева за 4 човека и смятам 12 лева за 4 човека а вие сте изяли 10,50 само двама!
Налага се да се ограничавате, по думите тук се харчи 400 лева за 4 човека. а вие ги харчите само двама.

 Joy




това на човек ли?

# 1 178
  • Мнения: 10 547
Че то и аз от форума научих, че има хора, които ядат по килограм плод за месец.
Само днес аз съм погълнала голяма чепка грозде, четири сини сливи и една нектарина.
Ще изям още поне толкова. Ще вечерям и салата, която е поне 400 гр.

Бррр, ям си аз бая. Личи си ми.  Mr. Green

# 1 179
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 769
Това с изцяло купешки продукти, довечера с дотациите, ще ми се върже 2-3 лв. Така че пак съм напред с материала  Wink

# 1 180
  • Мнения: 46 520

Да. Ама естествено, не седим с кантара да мерим 200-300 се пада приблизително на човек.

Касита, то има хора и които въобще не ядат плодове или такива, които ядат само това. Въпросът беше, че 1-2 плода са достатъчни за да задоволи нуждите на тялото за деня.

# 1 181
  • Мнения: 11 737
Че то и аз от форума научих, че има хора, които ядат по килограм плод за месец.
Само днес аз съм погълнала голяма чепка грозде, четири сини сливи и една нектарина.
Ще изям още поне толкова. Ще вечерям и салата, която е поне 400 гр.

Бррр, ям си аз бая. Личи си ми.  Mr. Green
Аз съм от тези, които ядат малко плодове. Не се чувствам добре от тях. Хапвам понякога 1 плод за деня, ама е рядкост.  Simple Smile Та може да се каже, че кило изяждам за месеца.
Изключвам пролетта като излязат ягодите. Ям всеки ден до края на юли месец някъде. С ягодите нямам проблем.

# 1 182
  • Мнения: 6 214
Ако не се насилвам, мога да не опитам плод и със седмици.  Tired

# 1 183
  • Мнения: X

То зависи от салатата. Ако е зелена, нищо чудно да е 300 гр общото количество, макар че за нас и това е малко. Домати заминават поне по едно кило на ден, отделно зеленчуците за готвене, печен пипер и т.н.
И аз ям много малко плодове, но другите в къщи не са така.

# 1 184
  • Мнения: 13 811

Да. Ама естествено, не седим с кантара да мерим 200-300 се пада приблизително на човек.


човече  Hug


Питам щото си мисля че щом има хора ядящи един килограм плодове намесец сигурно има и такива които ядат 300 грама салата семейно!!!  Малко като англичаните тук на златните - поръчват си една супа с три лъжици  Joy

Общи условия

Активация на акаунт