Неволно мигане с очи.

  • 2 699
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Дъщеря ми е на 8 год. Преди месец и половина се преместихме в Германия и от 1 мес. е в немско училище. От една седмица детето започна да мига неволно с очи. Първоначално се втренчваше с широко отворени очи. Мислехме, че го прави нарочно. В последствие започна мигане, което се засилва с всеки изминал ден. Прилича на тикове, защото трептят зони от челото при мигане,което прилича на моментно жумене. Миналата седмица се къпа в басейн със студена вода. Може ли от изстиване да се получат? От стреса ли е? Как да постъпя да изчакам ли или да я заведа на психолог? Лечимо ли е това състояние? Какви мерки да взема? Моля ви за съвет! Ако има психолози тук, бих им била много благодарна за мнение!

# 1
  • Мнения: 3 453
Погледни тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394459.0

Направете консултация с невролог, за да сте спокойни. Най-вече, заради това втренчване с широко отворени очи.

# 2
  • Мнения: 3
Здравейте! Започнах да и давам Мултисаностол-сироп с витамини, най-безобидното, за което се сетих.Постепенно намаляха тиковете,като всеки ден се сменяха,ту с едното око,ту с другото,комбинирано, в основата на нослето. Сега остана само на лявото око и се появява вечер след дневната умората. Спряла съм я от всякакъв вид монитори (TV, комп.).Забелязах, че лаптоп-а ни трепти много силно.Надявам се да отшумят постепенно тази седмица. Ако не,ще я заведа на детски доктор.

# 3
  • Мнения: 3
Благодаря за линка, бях го изчела, но не намерих никакво конкретно решение. Такова втренчване всъщност няма, а един-два пъти, от типа на заглеждане в една точка когато мозъкът е преуморен и изключва. Правим го всички.

Общи условия

Активация на акаунт