Депресия

  • 2 443
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, искам да споделя с вас за Депресията си , която имам от години която не отминава , и вече наистина нямам сили не ми казвайте за психиатри или , нз си кво защото ходих доста пьти лекарства лекарства и тва е нищо не се променя или аз нямам вече сили вътрешни да променя нещата дори ми писна от себе си искам да умра но никога няма да мога , незнам , тази година реших да променя нещо отидох на работа печелих пари чувствах се по добре , после навлязат в друга сфера на работа където пак дадох това което се искаше от мен дори в повече но напуснах защото не оцениха труда ми и се гавриха с мен ,което по силно ме удари в емоциите ,
На 22 години сьм от години сьм в депресия , но на наше изобщо не им пука и на никой и всичките проблеми се срутиха отгоре ми имам проблеми зъбите ми се изпочупиха от нерви, имам заболяване на венците може би и така не ми се говори повече ,

# 1
  • София
  • Мнения: 35 110
Първото, което трябва да разбереш е, че живота е суров и не ти е приятел.
После трябва да си направиш план - да си намериш работа, да заделиш пари, да отидеш на стоматолог. Дребни крачки по дребен план.
Стоенето вкъщи няма да ти помогне, не търси отговорност и от родителите си.
Като решиш какво ще правиш им кажи и помоли за подкрепа.
Помощ иначе ти трябва, потърси я.
Милиони хора живеят с клинична депресия и я контролират и се реализират.
Ще се справиш.

# 2
  • Мнения: 162
Промяната винаги тръгва първо в ума, после в действията!Като седиш и само повтаряш, дори и тук, това което вече знаеш, нищо не се случва.Просто прави конкретни действия към нещата, които знаеш и сам, че трябва да се променят и се обърни за подкрепа към близки и приятели.Много е трудно да се измъкнеш от подобно състояние сам, а професионалната помощ не е необходимо да е от лекарства, поговори с психолог, за да установи от къде тръгва целия проблем, за да стигнат нещата до тук.Накрая може да се окаже по-лесно отколкото си си го представял и да е имало нужда само от малко действие, за да се задвижи всичко.

# 3
  • Мнения: 1
За всеки мотивиращата сила да живее е различна. Трябва да потърсиш коя е твоята.
И не забравяй че Бог те обича!!!

# 4
  • Мнения: 12 791
Разбирам, че преди не си работил, защото пишеш, че тази година си решил да започнеш работа. Два пъти не си си намерил добро работно място, но имай предвид, че много хора са в такова положение. На всички им е трудно. Това не е причина да умират, а да не се отказват. Просто си наложи да действаш и да търсиш. Аз лично познавам такива хора, които са търсили и са си намерили работа. Само не се отчайвай и не се предавай.

# 5
  • Мнения: 5
Здравей те , искам да споделя по накратко тука , за себе си и преди сьм споделял и така
Мисълта ми е че сьм на 23 год, и бях в депресия и на 16г ходих на психиатьр и ми изписа ксанакс и го пих 3, 4години но мисля че ми навреди защото почнаха да ме болят венците и така , от 3 дена не го пия вечер само ппц пия сутрин 2мг после на обед атаракс но вечер не го пия мисля да го оставям , лека полека но като не го пия вечер ми идват някви мисли понякога и че сякаш без него няма да се справя или нямам куража който го имах и така нз ми е едно празно без него но реших и ще го оставя и така дайте ми съвет и сьм нервен нали в стомаха ми нещо се стяга и така нз

# 6
  • Мнения: 12 791
Посъветвай се с лекар най-добре. Той ще прецени, щом става дума за лекарства. Кажи му всичко, което те притеснява.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Спирай без лекар лекарствата. Не е безопасно.  Лекар може да ти помогне да замениш терапията. Не се настройвай срещу лекарствата.

# 8
  • Мнения: 5
Здравейте , тука сьм за да разкажа за себе си
Започнах работа но преди това бях в депресия и не се чувствах добре сега пьк мисля че имам социална изолация или нз не мога да се отпусна на работа както трябва да говоря с колегите си или тоест говоря само с тези дето познавам пьк с другите не мога и вьтрешно нещо ме стяга секаш всеки ме гледа и започвам да изпадам в паника не се чувствам
Добре и не мога да комуникира с хората както трябва да се отпусна пия лекарства Ривотрил ,
И други но не помагат незнам май младоста ми свърши на 23 год сьм и нямам никакво самочувствие ,

# 9
  • София
  • Мнения: 5 139
Първото и най-важно е да не си поставяш диагнози сама.
"Не се чувствам добре" не е равносилно на депресия, "социална тревожност" не е равно на "не мога да се отпусна пред колегите си". Ако дискомфортът и притесненията от общуване са твърде много - обърни се към терапевт.
Ривотрил и всякакво подобно лекарство се пие само и единствено след лекарско предписание.

# 10
  • Мнения: 5
Здравейте , искам да попитам един въпрос който ме мьчи отдавна ходих на психиатьр тоест пиех клонарекс в продължение на 2 години и сега сьм в процес на оставяне от месец не го пия но проблема е че когато разговарям или сред хора нещо ме стяга вьтрешно нямам самочувствие и сред хора не се чувствам добре на работа примерно незнам защо и да кажа че работя от скоро 2 месеца нямам вяра в себе си ниско самочувствие и сред хора нещо ме стяга .

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Сменете психиатъра. Има много възможности да си помогнете със съвременни лекарства и един добър доктор, ще ви е от полза.

# 12
  • Мнения: 1 993
Колко млади хора, много неприятно! Всеки има лоши моменти, живота не е лесен. Аз също като бях по-млада имах такива периоди, не чак толкова тежки. Виждах и хора, които са много по-зле от мен, но се справяха, та се замислих, че щом те могат значи и аз мога. Хобитата и желанието да помагам и комуникирам с хората ми помогнаха много да не задълбавам.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Аз вярвам, че депресията не присъда и може много успешно да бъде управлявана. Съвременната медицина има голям напредък, но е много важно човек да попадне на добър лекар и да изгради доверителна връзка. Цялостната поведненчека философия и хобита също помагат, много често не са достатъчни и човек не трябва да се страхува да потърси лекарска помощ.

# 14
  • Мнения: 2
Здравейте ! Съгласна съм, че не бива да се диагностицираме сами. Колкото до депресията , темата е изключително обширна . Факт е , доколкото виждам и в разговорите , проведени тук, че се говори за терапия в контекста на медицината .  Аз съм психолог по професия и в никакъв случай не искам нито да анулирам това всеобщо мнение от една страна , а от друга , само да уточня , че е добре да се консултираме с психолог ( по наш избор , разбира се ). Психологията не се занимава само с патологии. Или по- точно , клиничната психология се занимава с тях . За всички останали въпроси и проблеми , можем и е правилно да потърсим психологическа помощ, за да “ живеем тук и сега “. Животът е динамичен и ние сме “ артистите “ на тази сцена 😊 Въпросът е да осъзнаем личния си сценарий и да сме максимално добри в ролите си !
Поздрави на всички и бъдете здрави !😊
( Ели , Норич)

Общи условия

Активация на акаунт