В десети клас да бъда стриктен обещавам

  • 23 113
  • 265
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 878
ganis, някакво разрешение от инспекцията по труда взехте ли? Синът ми уж си беше намерил работа в строителството, но тази процедура за разрешителни отказа човека да го наеме. И той има желание да работи, но явно ще е от догодина, когато ще е пълнолетен.


Моето дете се отказа , защото искаха истинска здравна книжка,а не фалшива-със микробиология направена в точно определени лаборатории. Фирмата е сериозна и спазва изискванията за хигиенен контрол. Това може да стане при свои хора. Иначе наистина взимат и разрешение от Инспекцията по труда, но това не беше спънка в случая-правят го от години.

# 241
  • София
  • Мнения: 5 180
Споделих, че дъщеря ми работи. Всички процедури са спазени.

# 242
  • Мнения: 633
Е, не съм те заподозряла в нарушение Wink , просто споделих при нас какво се оказа препъни-камък. За работодатели, които имат опит в процедурата по разрешителни, сигурно не е толкова трудно. Пък и синът ми е доста едър и човек трудно може да допусне, че е непълнолетен, като го види. Може и затова да му е казал първоначално, че ще го вземе. Laughing При нас няма много голям избор за работа за деца на тяхната възраст.

# 243
  • София
  • Мнения: 752
...
Има ли наборчета, които лятото ще щурмуват сертификати по езици?
Кога, къде ще се готвите, къде ще се явявате?
Материали онлайн, ако се намират шервайте - 10-то класните езици са ми английски, немски и руски.


Има, имаааа. Wink Mr. Green
Той се готви и ще се явява, "ние" - не. Wink
На 24. юли за CAE. Други има ли? Rolling Eyes
Имам тестове, давани предишни години, но сигурно и вие ги имате - г-жата от курса му ги е изпратила. Ако някой иска, да пише на лични.
Не ми се коментира колко е готов, че вече много пъти се случва да го подценявам, Embarassed а  като опре ножа до кокала и диването изважда отнякъде неподозирани знания и умения. Mr. Green

# 244
  • Мнения: 14 467
mamamilk успех на младежа!

# 245
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
mamamilk успех на младежа!

и от мен успех.

Метни моля малко тестове...

# 246
  • София
  • Мнения: 2 265
mamamilk успех на младежа!

и от мен успех.

Метни моля малко тестове...

И моята щерка ще се явява на изпита САЕ на 22 август, досега на пробните изпити не изкара необходимите за А 80%, не виждам  да е седнала да учи.... Нейната си работа.

И аз с молбата за малко материали по изпита...

И успех на младежа!

И още въпрос... имат ли децата за четене за през лятото нещо... Моята твърди, че нямат... Thinking

# 247
  • София
  • Мнения: 752
Къде да кача тестовете? Май си нямаме десетокласна, пардон единадесетокласна поща... Confused
Люс, със сигурност имат за четене. Г-на им праща на мейлите списък, ама защо праща винаги материалите на неговия мейл, а не на моя... Mr. Green Ще пробвам да накарам младежа да ми препрати списъка и ще го постна тук.
Относно явяването сега и аз много се чудих кога ще е най-добре да се яви. Освен това пропусна последните занятия на курса, защото имаше друго много важно изпитание. Проблемът е, че от следващата година ще се променя формата на изпитите за Кеймбриджките сертификати. А той се е подготвял по стария формат. Есента има изпити по стария формат, но няма да има курсове за подготовка по стария формат. Ако пък се беше записал за август, трябваше да стои да учи до тогава и да няма никаква ваканция. Та така. Решихме да рискуваме, по точно той реши да се явява сега на тази дата.  Confused Не са и малко парите за изпита...

# 248
  • София
  • Мнения: 2 265
Да, парите никак не са малко, дано да не се налага да плащаме няколко пъти....

Относно темата... може би хубаво да направим нова - единадесетокласна, да сложим нужни неща... книги за четене, входящи нива по всички предмети, друго... newsm78

mamamilk, ако не се намери мястото за тестовете, ще те моля да ми пратиш на ЛС newsm20

# 249
  • София
  • Мнения: 752
Моля, който иска да му пратя тестовете, да ми изпрати на лични личен мейл. От бг мама май не може да стане... Embarassed
Ето литературните произведения, които са включени в ДЗИ.

11 клас

Христо Ботев
поезия: „Майце си“, „Елегия“, „До моето първо либе“, „На прощаване“, „Хаджи Димитър“, „Моята молитва“, „Обесването на Васил Левски“.
Иван Вазов
поезия:„Българският език“; „Епопея на забравените“ - „Левски“, „Паисий“, „Кочо“, „Опълченците на Шипка“; разказът „Дядо Йоцо гледа“; повестта „Чичовци“; романът „Под игото“.
Алеко Константинов
фейлетонът „Разни хора, разни идеали“; книгата „Бай Ганьо“.
Пенчо Славейков
поезия: „Cis moll“, „Ни лъх не дъхва над полени“, „Спи езерото; белостволи буки“, „Самотен гроб в самотен кът“; поемата „Ралица“.
Пейо Яворов
поезия: „Градушка“, „Заточеници“, „Ще бъдеш в бяло“, „Две хубави очи“, „Сенки“, „Две души“.
Елин Пелин
разкази: „Ветрената мелница“, „Косачи“, „На оня свят“, „Чорба от греховете на отец Никодим“,  „Занемелите камбани“; повестта „Гераците“.
Димчо Дебелянов
поезия: „Черна песен“, „Пловдив“, „Да се завърнеш...“, „Помниш ли, помниш ли...“, „Спи градът“, „Сиротна песен“.


# 250
  • Мнения: 976
   Мамамилк, благодарим за подробния списък, макар че още не ми се мисли за ДЗИ... Днес нашият каза, че в 12 клас ще се явява за повишаване по...рисуване. Веднага се сетих за вас, изучили цялата история на изкуството... Но се оказа, че много съученици щели да се явяват, имало и с 4-ки... Та вече и за това мислим newsm78

# 251
  • Мнения: 14 467
Ще бъда много благодарна ,ако някой пише дали списъкът за прочетната литература от първия пост се изучава в 10 клас.Просто доста различни списъци видях и за това се обръщам към вас-вече минали по този път. Hug

# 252
  • София
  • Мнения: 752
   Мамамилк, благодарим за подробния списък, макар че още не ми се мисли за ДЗИ... Днес нашият каза, че в 12 клас ще се явява за повишаване по...рисуване. Веднага се сетих за вас, изучили цялата история на изкуството... Но се оказа, че много съученици щели да се явяват, имало и с 4-ки... Та вече и за това мислим newsm78
О, благодаря за напомнянето! Ще се явява ами, къде ще ходи! Mr. Green И от нашия клас половината ще са на изпит по рисуване. hahaha Но изпитът е в края на 12-ти клас, ако не се лъжа. Не може по-рано да се явяват. Това беше подробно обсъдено на първата родителска среща в 10. клас. Crazy

# 253
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Само да уточня, че изпитът е за "промяна на оценката", т.е. може да има и понижаване.  Mr. Green

# 254
  • София
  • Мнения: 752
Ето линк към информацията за новия формат:

http://www.cambridgeenglish.org/exams-and-qualifications/advance … -update-for-2015/

Общи условия

Активация на акаунт