За обръщането от гръб по корем ?

  • 973
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 462
и чак вечерта преди къпане като го съблека гол става неузнаваем - постоянно се обръща сам без никаква помощ, макар че още не съм го видяла да се обръща сам от корем по гръб ! И щом му сложа памперса и го облека край, спира да се върти и лежи само по гръб  Shocked

Че какво те притеснява тогава? То се започва първо от по-леките упражнения и се преминава към по-сложните Simple Smile
Не се притеснявай. Наблюдавай го и го стимулирай. Питай педиатърът си...имаще някакво упражнение, в което се държеше някаква точка на крачето близо до кокалчето дето е до стъпалото и натискайки го се стимулираше детето да се обръща. Не забравяй, че което детето не иска да направи само, винаги има начин как ние да го предизвикаме да направи. Желая ти успех Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Няма за какво да се притесняваш.
Ето при нас как стана:
На 5 месеца Коси се претърколи за първи път. После за 2-3 седмици нямаше търкаляния, въобще. След това почна да се върти веднага щом го сложа на леглото, и то все в една посока. Толкова чевръсто се търкаля, че даже тупна два пъти от леглото на земята, прескачайки възглавници и други препятствия. За щастие се отърва само с уплаха и рев.
Чак към 7-я месец почна да се върти и на другата страна....
Така, че хич не се тревожи, за всичко има време bye

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Детето е още малко, това че не се обръща може да те притеснява чак след шестия месец. Моя си се обърна на 5м, на 6 пълзеше , а в края а деветия проходи. Не се притеснявай!

# 18
  • Мнения: 2 171
И моят син не може още да се обръща нито по корем, нито по гръб, но не съм се шашнала. Е, няма да се хваля на другите майки в градинката, че моето бебе се е обърнало на 3 месеца, но сигурно ще имам други поводи да го похваля. Защо се притесняваш изобщо за това кой какво е правил на 4,5 или 6 месеца? От разказа ти разбирам че детенцето си е даже много подвижно!

# 19
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
няма място за притеснение,дъщеря ми се обърна за пръв път от гръб по корем и обратното преди около 2-3 седмици,всяко дете си е различно.

# 20
  • Мнения: 247
Бобо е с месец по-голям, а чак сега започна постоянно да се обръща, направо не спира Grinning Иначе и преди се е случвало, но твърде рядко. Не мисля, че има нещо притеснително Stuck Out Tongue

# 21
кой те подплаши, че трябва отсега да се обръща от гръб по корем.
бебчо започна да го прави след като навърши 6 месеца

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
От гръб по корем им е по лесно да се завъртат, моя на около 3-4 месеца започна с това обръщане, но от корем по гръб се усъвършенства месец след това

# 23
  • София
  • Мнения: 726
Жожко се обърна на 6,5 месеца - сега не можем да го стигнем - постоянно тича и щурее.

Всяко дете се развива индивидуално и най-вече когато организма му е готов за това - мускули, кости и т.н.

Не се притеснявай - според мен дори ви е рано за това  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 645
Точно на 5 месеца се обърна от гръб по корем , а една седмица след това и на обратно.
Но при всички бебоци е много индивидуално.

# 25
  • Мнения: 8 505
Моето диване първо реши,че иска да сяда (5м),едва след това се обърна по корем.А от корем на гръб-наколко дни след това.Така че е много индивидуално.

Общи условия

Активация на акаунт