БЕБЕ И МАГИСТРАТУРИ?!?!?!

  • 1 699
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Защо не?
Аз започнах магистратурата /задочно/ докато бях бременна, а сега на защитата Бебо ще е на 1г. и 1 месец. Досега не съм срещала особени трудности. Имам късмет, че детето е сравнително кротко, а и бабите са на разположение.
Ако има наистина кой да гледа малкото отвреме на време, не се колебай! 
  book

# 16
  • Мнения: 14 133
Захващай се, докато е детето е малко.И аз карам второ висше в момента.Всичко е въпрос на организация.

# 17
  • Мнения: 147
Изкарах бакалавърската степен докато бях по цял ден на работа. Учех само вечер до към 3 часа и сутринта ставах в 7 за работа. Сега карам последен семестър магистратура дистанционно във Велико Търново и мисля,че имам определено повече врем да чета, защото бебока е още много малък.
Записвай!

# 18
  • Мнения: 1 111
Аз сега я карам,незнам като се роди как ще се справям но с малко помощ от страна на таткото и бабите става.Имам колежки с 1-2г. деца и те успяват да се справят.Така че действай,после да не съжаляваш!

# 19
  • Мнения: 213
Бях 4 курс бакалавър когато забременях.Родих лятото и октомври записах магистратура.Мисля че така е най-удачно-докато съм по майчинство да завърша.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Доколкото разбирам не работиш, а и детенце е малко, така че не се чуди. Бях завършила втори курс, когато се роди синът ми. Успях да си завърша навреме бакалавърската степен, записах веднага и магистратура. Трябваше да започна работа и тогава стана по-сложно - по цял ден на работа, събота и неделя от 9-18 ч. на лекции. Родителите ми гледаха детето, но то много ми липсваше. Чувствах се скапана и физически и психически. Детето беше поотраснало и искаше внимание, а в повечето случаи аз неможех да му го отделя  Cry
Не му мисли много и действай, докато имаш времето и възможността да учиш   bouquet

# 21
  • Мнения: 104
Голямата се роди, когато бях още първи курс/задочно във В.Търново/.Тогава ми помагаха бабите. Сега карам магистратура, а малката е на 6 месеца.Оправяме се сами и успяваме.Така, че действай-сега му е времето!  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 144
Аз родих дъщеричката си 2005 г. август, а от септември тръгнах на лекции защото бях записала магистратура. Сега съм втори семестър, а малката е на 6 месеца. Трудничко е, но се опитваме да се справяме. Действай докато е време.

# 23
  • Мнения: 577
Сега съм студентка последен 4 курс в ТУ-софия,но определено не ми е лесно.В момента съм в сесия и досега съм взела само 2 изпита от 5.Дано да мога да ги взема вси4ките.Пожелавам успех на всички студенти и лека сесия Laughing Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 457
Може само,ако има кой да гледа бебето поне докато си на изпита. Аз уж карам магистратура,но откакто се е родило бебето не съм взела нито един изпит по простата причина че не мога да се явя  Rolling Eyes Сама гледам бебето през седмицата,а вероятността изпита да се падне в събота или неделя,а и да съм разбрала за него навреме е нищожна. Та сигурно вече ще ми прекъснат студенстките права и язък ми за дадените пари и взетите изпити досега  Sad

# 25
  • Мнения: 1 416
Аз също забременях по време на следването - в 3-ти курс. Не съм прекъсвала, взех си всички изпити и се дипломирах. След раждането имах тжка сесия, но се предствих отлично на нея. Есента ще записвам магистратура, Маргарита тогава ще е почти на две.
Не мисля, че майчинството пречи на следването. Поне за мен това не е проблем...
Учи, щом имаш мерак, не вярвам детето да е такава пречка!  Peace

# 26
  • Мнения: 2 220
И аз сега започвам втора магистратура. Смятам, че докато сме по майчинство това е най-доброто, което можем да направи за себе си!

Общи условия

Активация на акаунт