ЮЛСКИ бебчета - тема 4

  • 22 372
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 481
Ето мееее  Simple Smile
Нямах интернет....честно казано нямам сили да изчета предната тема, а тази прегледах отгоре отгоре Simple Smile
За лампата - светвам в коридора, за да виждам все пак нещо
Глупи- видях, че си писала за ваксините. Коя е " другата" ваксина, която е бита на детето на твоята приятелка. Моето момиче ще го ваксинирам в Германия с Инфарикс и Превенар 13. тук са други, несъвместими с немските...тоест ако започна тук, трябва да са тук, ако започна там - трябва да са там Simple Smile
Иначе ние сме добре - имаме си билет за 19.10 , таткото ще дойде да ни посрещне в Берлин (след дълги преговори колко е вредно бебето да го чака на летището да се дотътри)
Имах и малко ядове около бебето - нещо тия дни е много ревлива, а аз си бях самичка, та ми дойде в повече ....
за среща съм ок и в борисовата и в южния, а може и на двете места Simple Smile
Уф, пак реве Sad накрая ще взема и аз да се разплача, да си правим компания.

# 61
  • Мнения: 28
Айде най-накрая да се видим Simple Smile

За Борисовата на 23-ти съм ок....Весе - мога да те взема...ще съберем двете колички в колата Simple Smile
За Герена - когато кажете....под носа ми е Wink

Весе - обезателно на 24-ти искам да те видя Simple Smile Ти си ми била на една ръка разстояние бе....и аз да не знам Simple Smile Резил... Simple Smile

П.С. Колко парички са тези КООЛ ПАЧ?

# 62
  • София
  • Мнения: 377

За Борисовата на 23-ти съм ок....Весе - мога да те взема...ще съберем двете колички в колата Simple Smile


Та как ще стане това, тя само моята не влиза в нормален багажник.
Ще се чуем по телефона. Чакай да кажат датата и часът.

# 63
  • Мнения: 2 237
Аз не мога никъде да дойда. Сама съм с децата. Няма кой да ме докара. Иначе Борисовата май е по-удобно. Аз Герена даже не знам и къде е ...... Blush То ако става за въпрос, на мен си ми е най-добре в НСА, ама никой не предлага там  Naughty

Платихме си кувертите с ММ за партито салса-народни танци. На връщане минахме през една кръчма и се наядохме със шкембе. С много чесън.  Laughing Селска работа  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 4 841
Ох как обичам шкембеее  Heart Eyes с много чесън, малко люто и оцетец  Mr. Green

Ваксина, която се плаща е тази за Ротари вирус. Тя беше на три приема по памет и бройката струваше 110лв цена на дистрибутор. Приема се през устата. Аз не съм купувала такава ваксина, първо защото съм като цяло много резервирана относно ваксините и второ, бяхме само на моето скромно майчинство от 300лв доста време в нас.

Ейййй, а мене няма ли кой да ме вземе по път за среща на Борисовата  newsm78 Аз с удоволствие ще се свия в едното ъгълче на колата и няма да мърдам.
Скрит текст:
Сетих се за вица дето един зет поискал от архитект да му направи проект за къща изцяло кръгла. Не искал никъде да има ъгли. Като го попитал архитекта как така кръгла къща, т ой казал "тъщата каза, че все едно ъгълче в новата къща ше се намери за нея" та за това искал къща без ъгли  Mr. Green

мисти. Луиза мерси за разясненията. Дано на някого да му е полезна тази информация, понеже тия млека са си основно перо в бюджета.

# 65
  • Мнения: 681
Breaking News! С Меделата изцедих 100 мл. - нещо нечувано!
Ники, Хера, благодаря ви, че ме насърчихте да опитам за последен път да механизирам млеконадоя.
Снощи - бебешки сополи, кашляне, кихане, мятане и премятане. Ужасссс. Не съм спала. Днес - на работа цял ден. Не щеш ли, колежката сподели на организаторите каква съм кърмачка и ми връчиха ключ за стая в хотела. Едва се сдържах да не му ударя и един сън. Та утре ще нося електрическата доилка. Дано само не се влоши положението!

# 66
  • София
  • Мнения: 377
Момичета, за съжаление ще остана няколко дни без лаптоп. Няма да мога да поддържам връзка с вас. Разберете се за срещата ден и час, като аз мога в Борисовата и на Герена, всеки ден без 25 (Лазар е на ваксина тогава). Телефона ми имат Близначето, Джина, Петя и Роси.

# 67
  • Мнения: 251
Катенце, мини кажи как мина първият учебен ден? Как се е държала малкота без теб?
Сандалке, вашата биба сплескана ли е малко отпред или е изцяло кръгла?

# 68
# 69
# 70
# 71
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309

Благодаря за отговора, Aidin   bouquet Предлагам единствено чай от копър/от 1 месец пие и сме нямали проблем/, капките за колики ги спрях преди 1 седмица. От вчера пък започна да ака по 3-4 пъти на ден, но много се напъва това дете, докато свърши работа.  newsm78 Две нощи подред започва да се пъне в 4:00ч., та до 6:00ч., когато с 300 зора се иззаква. През деня пак така. Не знам как да й помогна, освен с масажи.
Имам и още 1 въпрос - досега се кърмихме на поискване, но ще се наложи през деня да е на режим, защото мен няма да ме има. Как да го направя този режим, че да не реве постоянно за цокане? Сестра ми ще я гледа и няма да може да й дава мляко с шишето нон-стоп, както например малката е свикнала.  Rolling Eyes


Здравей Katencetoo,
Някои бебета се напъват повече от други. Ако акото е кашево, вероятно няма причина за притеснения. Масажите са много добра идея.  Peace
Относно създаването на режим - идеята на кърменето на поискване е, че така бебето само определя, кога от какво количество кърма се нуждае. По време на скоковете в растежа, на пример, повечето бебета искат да сучат много често в рамките на няколко дни, при други бебета тези скокове не са така отчетливи. Инстинктите са това, което карат бебето да суче в зависимост от конкретната му нужда от кърма, в конкретен момент. Може би на сестра ти ще й е по-лесно да се ориентира, кога бебето е гладно, ако познава първоначалните признаци на глад http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73982.0 В тази статия също може да намерите интересни идеи http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24040.0, както и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0

В зависимост от това, за колко време през деня ще си далече от бебето, за колко време ще е това, дали храниш от гърда или от шише по принцип, както и други подробности, можем да обсъдим и други по-конкретни идеи. Чудесно е, че се стараеш да намериш начин бебето да ти получава кърма, дори когато на теб ти се налага да си далеч от него.   bouquet


 Hug  bouquet Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 1 499
Добро утро!

Пина, ваксините, които тогава купувахме сега са по каса. Не съм чувала да има нови, по-добри, които да се купуват.

Агнес, ваксините ги плащахме защото касата не ги поемаше хубавите. Твоето и на Данчето децата са по-малки, от март-април 2010 някъде почнаха да ги слагат безплатно. Ние с Глупи не хванахме.

Близначе, не съм близо до теб, в другия край на линията на 280 съм, но пък не ми пречи да се приближа до теб, ей го къде е, няма и половин час сигурно Simple Smile

Таничка, Узана-Узана. Само да добутаме до лятото, за всякакви срещи съм  Hug

Портокалчо, не знам точно- 2-3-4 лева е лепенката, евтинка е.

Сандалка, къде си?

За срещата в Боисовата- на 23.09 ли остава? В колко часа?

# 73
  • Мнения: 318
Добро утро  Hug
Аз за 23ти съм ок, стига да мога да се навра в градски транспорт с мойта танк-количка .. За час - предполагам,че преди и около обяд ще е най-удачно.
Не съм ходила много там, може ли някой да ме ориентира как да се придвижа. Примерно от Ректората далеч ли е за пеша ? Или да взема метрото и до метростанция  Васил Левски и после пак пеша. Там съм била само в една кръчма - Веселото село ( или нещо такова)
Близначе - от осем годишна танцувам народни танци, кандидатствах в хореографското училище , мечтаех да стана хореограф,да имам състав и да правя танци... уви, останах си само с мечтата .. но цял съзнателен живот танцувам и това е една моя голяма любов ... Къде е този ресторант, в който ще ходите -би ли споделила ?
Хубав и спокоен ден на всички ви  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 1 499
Лили, нали лятото се виждахме в Борисовата? Не е далече от Ректората- 5 минутки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт