Кухненски машини Kenwood и Kitchen Aid

  • 94 645
  • 896
  •   1
Отговори
# 60
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
В блендера ги правя аз, защо не става при теб, какъв е проблемът? Имам клипче за блини, но те са подобни на палачинките:
http://www.youtube.com/watch?v=RVRfcIjh2v8

# 61
  • Мнения: 395
Може ли да споделите, да ли сте доволни от приставката за сладолед, или е по- добре да се купи отделна машина.
Снощи я изпробвах и сладоледът стана добре. Доволна съм. Не съм ползвала машина за сладолед преди и не мога да направя сравнение.
Аз не се похвалих, горда собственичка на шеф титаниум  Heart Eyes За един ден пристигна от амазона  Shocked

# 62
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
O, N.M.W честито. Чакаме те да споделяш тук, да живне темата. С  какви приставки го взе? Аз междувременно поръчах и паста мейкъра, чакам го чрез посредника, Приставката за сладолед също вече пътува към мен. Поръчах си и новата бъркалка, много я похвалиха, че била идеална за добавяне на брашно и други съставки е белтъци, без да спадат и прежалих 100 лв за нея. Все още си чакам и барабанната приставка, трябва да дойде на 11-ти. И поръчах и още една приставка за бисквити, по размер на месомелачката, не е скъпа и реших да я поръчам, въпреки че имам. Но моята е с други формички, така че ще си има избор.Ето тази поръчах, размер 8(моята е размер 5 с планка, която ми направиха я ползвам):
http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=60105

Много обичам да гледам клипчета и снимки кой какво правил в Кенуу-да,ама тук не пишете бе, хора. Гледам си в ютуб. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 762
N.M.W честито !
Благодаря ви за отговорите, вече съм в дебнене на добра цена в Амазон. N.M.W ти от кой Амазон си го взе и с какви приставки

# 64
  • Мнения: 395
Благодаря ви, дами. Купих новата любов от английския амазон, доставка до БГ. Включените допълнителни приставки са шейкър кана и фуд процесор. Купих отделно и купата за сладолед.
Тепърва ще го пробвам, само козуначени кифлички и сладолед съм правила. Голям проблем ми е къде да прибера ножовете за рязане (дисковете). Хем да са на високо заради децата, хем да са ми на удобно.
Изненадана съм приятно, очаквах машината да е по-шумна. И супер лесно се работи с нея.  chef

# 65
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Изненадана съм приятно, очаквах машината да е по-шумна. И супер лесно се работи с нея.  chef

 Peace  За шеф са и по-евтини приставките от моите.

Към 960 лв ли ти излезе? А Майор-а тук е 1200, шеф-а не видях колко е.

Последна редакция: нд, 09 мар 2014, 12:11 от Джемма

# 66
  • Мнения: 395
Да, толкова ми излезе.
Колкото и да е смешно, избрах шефа пред майора заради големината на съда за сладолед. Имам ограничено място в камерата. Идва приставката за сладолед и о, изненада. Посочените размери са на купата, а вътре се слага по-малкия съд, който трябва да влезе в камерата. Спокойно можех да си взема майора, но нищо Simple Smile

# 67
  • Мнения: 92
Джемма, коя е тази нова бъркалка, може ли линк?
Аз да ви кажа все си мисля, че можеше да е по-добре да си взема kMix, вместо машината, така или иначе само за миксер я ползвам. И за омесване на кайма ако е по-голямо количество Simple Smile За месене на тесто не мога да му свикна, все се притеснявам, че ако не го меся на ръка не мога да го преценя. Пък и аз меся малки дози с не повече от 300 гр брашно. Ще пробвам по великден козунака как ще стане Simple Smile
Бих си взела приставка за мелене на месо на кайма. Някой има ли впечатления от нея?

# 68
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето я бъркалката:
http://www.youtube.com/watch?v=Z_qjSP8XDE0

Меленето на месо е супер, аз имам приставката. Peace

# 69
  • Мнения: 92
Мерси, Джемма Simple Smile Изглежда супер тази бъркалка, да видим кога ще прежаля парите Simple Smile

# 70
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мерси, Джемма Simple Smile Изглежда супер тази бъркалка, да видим кога ще прежаля парите Simple Smile
Да, пишат момичетата от руския форум, че е идеална за добавяне на брашна и бои в белтъчни смеси, размесва без да спадат белтъците. Не е силиконова, като флекси бъркалката, а е твърда, пластмасова.

А ето как меля аз месо- в случая е свинска плешка мелачката:
http://www.youtube.com/watch?v=t9eA3_C3rhs

Сега си поръчах и черва от амазон, ще пробвам да си направя колбаси.  

Пристигна ми преди малко барабанната приставка.  Доста са големички барабаните, на снимката изглеждаха по-мънички. Доволна съм. Взех я от склада на амазон и наистина само опаковката и беше смачкана, вътре си е всичко новичко.


Последна редакция: вт, 11 мар 2014, 15:21 от Джемма

# 71
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Днес ми пристигна и тази формичка за сладки, пасва идеално на месомелачката, има и различни формички от моята, затова си я взех :
http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=60105

# 72
  • тук
  • Мнения: 510
В блендера ги правя аз, защо не става при теб, какъв е проблемът? Имам клипче за блини, но те са подобни на палачинките:
http://www.youtube.com/watch?v=RVRfcIjh2v8

Брашното ми лепне по страните на блендера. Моят е стъклен, твоят също може би. Реда на поставяне ли да греша?

# 73
  • тук
  • Мнения: 510
Джема, имаш ли приставка за паста ? Чудя се дали да поръчам тази за лазаня и талеателе или тази малката за мини макарони? Мъжът ми вече не иска купена паста - позволяваме си рядко и иска да бъде прясна и вкусна, в което прав, разбира се. Но на мен ми се свидят парите за нещо, което ще използвам рядко. А децата не обичат дълги макарони тип спагети, обичат дребни фигурки. ... Голямо мрънкане. Ти ме разбра, сигурна съм Simple Smile   bouquet

# 74
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Имам тази  за лазаня, много е хубава, става и за разточване на тесто и за друго,тъй като дебелината се регулира:


И тъй като тези са доста скъпи,а в руския форум писаха, че другата приставка за паста не е никак лоша, поръчах нея. Аз отдавна я заглеждам, но сега четох, че била спряна от производство и се разпродавали останали бройки при търговците, а и в Амазон се изчерпа.Та реших да я поръчам докато я има. От Амазон я взех, но от друг търговец, чакам я с посредника в следващия курс, ще дам отзиви. И на мен много ми хареса домашната паста- останалите кори от лазанята, нарязах на ленти и сварих. Simple Smile
Ето за тази говоря:



Другата, металната, по-новата е доста скъпа и всеки диск се купува отделно.

Общи условия

Активация на акаунт