Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - VІІІ

  • 45 045
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 6 630
При нас положението е доста по-сложно - таткото е имал алергия като малък, която израснал, но с мен е далеч по-сложно  Mr. Green
Имам сенна хрема, от хранителните - към ябълки, картофи и киви, отделено лекарствата... Цветна е картинката Mr. Green

# 46
  • Мнения: 167
sweet_maniche, аз не те разбрах - друго помислих, че говориш общо, извинявай. При вас наистина е двойно по-сложно. Хубаво е, че всичко е наред с дребните Simple Smile
Мен не ме пртесняват само алергиите. Някакси нямам вътрешната увереност, че това е правилно ... Crazy Трудно се решавам.

# 47
  • Мнения: 167
Такааа... пак съм аз  Embarassed Мъжът ми е ентусиаст също за метода, та пробваме. Миналата седмица беше пълен провал на картофено пюре с кърма (по препоръка на педи). 2 пъти преглъща и повръща веднага (2 дни)Confused А два дни набутах едва 1-2лъжички - даже не знаем захранихме ли се въобще.
Днес предлагаме тиква на парчета - голяма веселба, Близна само, върти в устата парченце и после плюе, усети вкуса... Ако не стане до седмица 2  ще минаваме пак на пюрета май... А нямаме моркови в момента.. Ще чета старите теми Simple Smile

# 48
  • Мнения: 145
r0se, при Надето отне месец да започне нещичко да хапва. С този метод е необходимо солидно търпение - става много бавно. Но резултатът определено си струва - поне според мен де.

# 49
  • Мнения: 926
r0se методът наистина отнема повече време. Детето се научава да хваща, държи, поднася, дъвче и преглъща храна, което не става за една или две седмици. Децата откриват и опознават света чрез игра, което важи в пълна сила и за ЗВБ.

# 50
  • Мнения: 531
Запис! Отивам да ви чета, че изпуснах тази тема Simple Smile

# 51
  • Мнения: 89
r0se методът наистина отнема повече време. Детето се научава да хваща, държи, поднася, дъвче и преглъща храна, което не става за една или две седмици. Децата откриват и опознават света чрез игра, което важи в пълна сила и за ЗВБ.

Не само методът има нужда от повече време - захранването по принцип е процес,отнемащ такова, а не просто начална дата.
 На нас ни отне 5-6 седмици, на най-добрата ми приятелка и отне 3 месеца да захрани с пюрета, за да детето да започне да проявява интерес към храна и да се наяжда с нея. Повечко търпение трябва и повечко време. Но определено плюсовете на този вид захранване са многократно повече в сравнение с педиатричното и педагогическото.
Успех  Peace

# 52
  • Мнения: 167
Благодаря ви, момичета, за мненията.. Аз искам да видя някакъв напредък просто. Ще гледам да съм още по-ттърпелива. Сега като чета назад (още съм на първата тема) осъзнавам, че никак не сме зле с яденето  Sunglasses Днес 2 ри ден тиква - поднася отхапва и премята, глътна 2-3 лъжичк ипоне за цял ден горе долу. Аз така или иначе не бих му дала повече на този етап. Но май тиквата е лесна - мека разкашква се. Не знам сега като минем на морков какво ще бъде - нали и сварен е по-твърд от тиква и картоф..
Има ли в момента други започващи ЗВБ, да се подкрепяме Mr. Green?

# 53
  • София
  • Мнения: 5 283
Да ви окуража за бъдещето  Mr. Green Моята ЗВБ мома ясленува от скоро и за храненето много често я дават за пример. Как сама се храни и колко добре се справя с това. Като страничен бонус, до сега само 1 път е имала изцапана дрешка  Mr. Green Моето притеснение по-скоро е, че за 3 седмици доста бузки е направила  Shocked Сестрата се изненада от тревогата ми - повечето майки споделяли, че децата отслабвали - и се притеснявали...
С потрес станах свидетел как сестрата окуражава майка на детенце НАД 2 г. да го оставя да се храни самичко у дома. Тя жената още си го хранела, щото й било по-лесно  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 6 992
Роуз, ние ще започваме другата седмица Simple Smile И аз смятам с тиква да започна. Понеже обичам и ако той не си я яде, аз да я дояждам  Laughing

# 55
  • Мнения: 926
Да ви окуража за бъдещето  Mr. Green Моята ЗВБ мома ясленува от скоро и за храненето много често я дават за пример. Как сама се храни и колко добре се справя с това. Като страничен бонус, до сега само 1 път е имала изцапана дрешка  Mr. Green Моето притеснение по-скоро е, че за 3 седмици доста бузки е направила  Shocked Сестрата се изненада от тревогата ми - повечето майки споделяли, че децата отслабвали - и се притеснявали...
С потрес станах свидетел как сестрата окуражава майка на детенце НАД 2 г. да го оставя да се храни самичко у дома. Тя жената още си го хранела, щото й било по-лесно  Rolling Eyes

Зеленко благодаря за окуражаването  Hug. Моята все още си яде като прасе, но поне го прави с прибори  Joy.
Имахме ужасни преживявания с баткото и с това, че всеки го гонеше с една лъжица да яде, това бе една от причините да избера ЗВБ. Имам и позната, която все още дроби и "пасира" храната за 3 годишната си дъщеря, защото детето просто повръща при по-голямо парче.

# 56
  • Мнения: 10 867
Ох, а как се справяте с приборите, т.е. знам, че сте напред с материала Simple Smile но каква беше помощта от ваша страна и имаше ли? Основната идея е схваната, че веднъж е в чинията след това в устата, но за момента основното занимание е да блъска по чинията, при това държи лъжицата все едно е чук, така де нали блъска все пак  Crazy Аз показвам, че се загребва и после в устата, но поради хвата загребването е почти невъзможно.
Да правя ли нещо изобщо или просто да го оставя сам да се ориентира и намести лъжицата?
Не знам, за мен не е проблем, че не може, все ще се научи, но се зачудих тия дни  Rolling Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 5 283
Ядене като прасе, омазване, изпускане - всичко това продължава да се случа понякога, но вече с превес на прилично скромното омазване  Mr. Green
Яденето с прибори никога не ми е било самоцел, то просто се случи. Предлагах от рано, защото някои неща й се размазваха по ръцете и тя се дразнеше. Та нарязани на кубченца и набодени на виличка (със затъпени връхчета) се приемаха съвсем по друг начин. Лъжичка съм давала също от рано, но не съм й слагала аз в устата - тя сама се пробва, пробва, па в някакъв момент успя. При всяка възможност - хранене в компания - това беше много по-ефективно за нас Peace

# 58
  • Мнения: 145
Надето все още предпочита пръсти пред вилица, но с лъжицата се оправя. Е, оправя силно казано, щото 3/4 от храната отива по нея и навсякъде наоколо, но действа с огромен ентусиазъм. Чат-пат иска да й дадем нещо, набодено на нашите вилици, като или ни взима вилиците, или си взима с ръка набоденото нещо. Като цяло омазването си е титанично все така. Поне напоследък предпочита да натика половината храна в нашите усти, вместо да я мята, но другото полита във всички посоки все така.

Ааа, да се похваля! Най-накрая схвана как се пие вода от чаша днес и изпи някакво безумно количество. Е, пак се поля щедро, но и много пи, ама много. Та така.

# 59
  • Мнения: 1 298
Здравейте, откога ядки? Орехи, лешници и бадеми имам предвид, и то смлени на прах и направени на бонбони или курабийки...

Общи условия

Активация на акаунт