Хуманитарна помощ за БЕЖАНЦИТЕ в България

  • 9 120
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 590
Категорично се разграничаваме от казаното в репортажа , че сирийската диаспора събират помощи .Единствената причина да се съгласим да дадем интервю е за да покажем , че помощите стигат до бежанците и са дарени от българи ,  прозрачност на работата , нищо повече .За съжаление всичко е изрязано , нямаме вина за това , намеренията ни бяха други .Другото , което искам да спомена е , че наистина в лагера Враждебна е хвърлена храна и то демонстративно .Причината е , че има няколко кюрда, които се изживяват като тартори , накарали  хората насила да я хвърлят . но след няколко минути са си я взели от контейнерите .Няколко проблемни елемента са , които тормозят наред , правят скандали и се държат нагло .Това го знам и от вътрешни хора и от охраната , която е станала свидетел на случилото се .Чакащите статут са много предпазливи и страхливи , но тези няколко души , явно имат подкрепа от хора , които са в България от доста време .Както и да е.
Днес бяхме в лагера на Военна рампа .Раздадохме адаптирано  мляко , памперси , превръзки , котлони , дрехи , обувки , легени и доста други неща .Настанените са около 250 по данни на човек , които беше направил списък на хората .
В репортажа , който е пуснала Камелия  има кадри от един от складовете в , които съхраняваме полученото .Даренията и част от хората , които помагат за раздаването им.

# 16
  • Мнения: 263
оставих в пункта в пловдив електрическа кана и зимни детски дрехи. мисля, че мога да събера и зимни дрехи за възрастни, ако има нужда.

# 17
  • Мнения: 5 598
оставих в пункта в пловдив електрическа кана и зимни детски дрехи. мисля, че мога да събера и зимни дрехи за възрастни, ако има нужда.

В Пловдив всичко ли приемат-дрехи,играчки,санит.материали? Може  ли да ми обясниш на ЛС къде се намира точно пункта? Благодаря Simple Smile

# 18
  • Мнения: 590
Днес една мила дама е искала да остави в магазина на Борис пари , ние не събираме кеш , но не отказваме с тези пари да бъдат закупени неща , които за момента са най необходими .Дамата е закупила 6 големи пакета памперси и 2 кутии адаптирано мляко .Огромни благодарности на О.А , която от Германия е дарила тези пари и на милата дама , която ги е оползотворила по предназначение  Hug.

# 19
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Вчера успяхме да оставим в магазина 4 сезона малко сапуни, шампоани и т.н.
По-нататък пак ще пробвам да направя акция за събиране.
Благодаря на хората, които се включиха в акцията ми за събиране на санитарни материали.
/те не четат тук, но да изразя благодарност./

# 20
  • Мнения: 590
Момичета много благодарим на всички , дрехи има достатъчно .Има липса все още само на якета и боти .Ние продължаваме да събираме , посуда , памперси , млека и хигиенни материали .
Ceca, Hug днес раздавахме във Военна рампа , хиляди благодарности .

# 21
  • Мнения: 468
Дотътрих се и аз да доопиша нужното.  Tired

Манеле, много си експресна, бравос, при цялото това търчене.  Hug

"Здравейте на всички. След днешното ни посещение (второто в рамките на седмица в центъра в Орландовци) публикуваме актуална инфромация с вида дарения, които бихте могли да направите ако желаете за този център и Враждебна. МОЛЯ, прочете внимателно долуописаните предмети и преценете можете ли да се включите по някакъв начин с тях:

- Адаптирани млека от 0-3 години. Най-евтини са млеката на Фризо, закупени от Кауфланд.
- Памперси. Има изгодни разфасовки в Лидл по 4 лв. 15 бр. или марка Клевър в магазини Билла. Всякакви размери.
- Дамски превръзки - изключително необходими. Количеството, с което разлолагахме не бе малко, но пак се усети липса.
- Сапуни (за миене и за пране!), шампоани, пасти за зъби, четки за зъби, веро и др.
- Парцали и кофи за чистене.
- Пликове за боклук.
- Легени.
- ТЕНЖДЕРИ/КИ и всякаква посуда, вкл. и прибори, шоли, канчета и др., които са удобни за употреба на котлон. Крайно недостатъчни. Хората молеха за по една тенджера.
- Одеала.
- Чаршафи - дарените от хуманитарна организация, работеща с държавни ведомства, са използвани за създаване на паравани между отделните семейства в стаите. Всеки търси лично пространство и уединение.
- Хавлиени кърпи.
- Кани за подгряване на вода.
- Храни. Хората са гладни. Пакетирани и консервирани в срок на годност.
- Обувки (зимни).

ВАЖНО: Дрехи имаме предостатчъно, освен зимни ВРЪХНИ дрехи - якета и палта за вички възрасти и за двата пола.

Всички изборени неща можете да оставяте на адресите на княз Борис 154А или в ж.к. Дружба. бл. 50. Помощите от този вид са за центровете в София, те са 3.

Не извозваме дарения от адреси, совен ако не са вблизост до посочените.

Забележка: Снимки на част от даренията. Хората молеха да не ги снимаме, а в самата сграда не се допускат медии.

Раздадоха се дрехи, храна консервирана, дарена от хора от смолянски регион, адаптирани млека около 50 бр., памперси, дамски превръзки, 15 котлона (купуват се втора употреба заради бюджета), играчки 2 чувала, 10 бр. тенджери, санитарни материали от Яна Маринова и няколко други дарители (главно четки пасти за зъби), шишета за бебета, малко одеала."

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=414113202023567&set= … ype=1&theater

Цеца, и аз ти благодаря.  Hug

Лек ден на всички.  bouquet

# 22
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Здравейте.Имам 2 якета мои, 2 чифта мъжки дънки обувани само по 1 път от мъжа ми, мисля че стават за зимата, които бих могла да дам на някой,който има нужда,( и още малко дрехи, ако трябват), също малко хавлиени кърпи-не са мръсни,но са леко захабени, ако вършат работа, няколко чаршафа,  евентуално малко храна, но нямам с какво да ги транспортирам, т.к. не съм шофьор , но съм си в къщи почти през целия ден, ако някой иска и има възможност да ги вземе да пише на лични ще се разберем нещо.Може и още нещо да изнамеря, стига да има кой да го вземе.
Писах и в една друга тема, но ми се иска повече хора да го видят, защото предпочитам да дам нещата на някой ,който има нужда, а не да ги изхвърля.

# 23
  • Мнения: 468
Здравейте, мили потребители. не съм влизала тези дни в темата, но нещата се развиват много  интезнивно. все появече хора се включват  да помагат ВЪПРЕКИ негативните и чесрто с невярно съдъражние репортажи, че бежанците били капризни и т.н. Снощи гледах Шоуто на Слави, мисля много добре беше представено почти всичко (с изкл. на моите разминавания с вижданията на г-на християнин от интервюто Rolling Eyes). Центорвете в пъстрогор и баня са пренаселени но поне има някаква организация. В София в новите два е много трудно по ред прични.  Tired

Аз и Петя сме в постоянно движение, съпругът й също. Подоготвяме раздаването на целевите помощи, събрани от Вас, Балгодаря на всички, които така дисциплинирано спазиха нашата молба да се даряват нужните неща.  Peace bowuu

Елислава, в кой квартал сте?


Поздрави на всички засега.  Hug

# 24
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
http://www.cross.bg/dareniya-statyt-drehi-1379335.html#axzz2hJrmGm4n

Не съм изненадана, но е добре хората, които са поели някакъв вид организация, да дадат повече актуална информация. Ако помощи не са необходими, е добре да се излезне с информация и във медиите. Би било коректно към всички, които са отделили нещо, за да помогнат.
В пункта в Димитровград все още има невзети неща, които ще бъдат разпределени между социално слаби семейства, с които работим. От организацията в София никой не ни е потърсил, да попита какво сме осигурили.
Наясно съм, че е трудно организирането на подобна мащабна акция, но е добре, хората, които са поели отговорност, да реагират навреме.
Успех ви желая.  Peace

# 25
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Здравейте, в квартал Изток съм до Парк хотел Москва.

# 26
  • Мнения: 14
всички сме се втурнали да помагаме на сирийските бежанци,е как не се намериха хора които да помагат на Българските деца в риск,смотни майки,бедни хора.когато става въпрос за Българите винаги гледаме с недоверие и се правм че не ни засяга ,а за сирийците си даваме и последния лев.

# 27
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
всички сме се втурнали да помагаме на сирийските бежанци,е как не се намериха хора които да помагат на Българските деца в риск,смотни майки,бедни хора.когато става въпрос за Българите винаги гледаме с недоверие и се правм че не ни засяга ,а за сирийците си даваме и последния лев.
Хубаво е преди да напишете нещо, да се осведомите. Може за справка да разгледате темите в този подфорум, а и не само.
Хора, помагащи на българските деца, самотни майки и бедни хора има. Да,малко са, но пък правят чудеса. Ако имате желанието, поинтересувайте се, включете се.

Сега видях новата ви темата  и си спомням предишната, която пуснахте, търсейки помощ тук във форума.
Разбирам разочарованието и трудностите при намиране на спонсори и дарители, но обобщенията, че няма хора които помагат на българи в нужда са неоснователни. Още повече, хората в нужда нямат принадлежност /расова, етническа, полова, възрастова/. Вие самата като част от такъв помагащ екип не би следвало да делите нуждаещите се .

# 28
  • Мнения: 14
Много са малко българите които помагат на българи.Не деля хората,просто повечето хора в масовите медии се тиражира за сирийците,а никой не прави репортажи за Българските места където може да се дарят неща.

# 29
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Става оф по темата, но вие в колко медии отидохте да искате медиино отразяване и ви отказаха? Щото аз нямам този проблем. В началото е трудно, трябва да ви повярват и тогава сами ще ви търсят. И друго, ако работите в определен район /с.Труд Пловдивско/, няма как да ви се получи национална медия да ви отразява и подкрепя с цел набиране на дарители. Потребителите ви са ситуирани в едно населено място, няма как да търсите помощ от националния ефир./ освен ако не става дума за бедствие като наводнението в с. Бисер или земетресението в Перник/. Бедни хора за съжаление има навсякъде, хората от Русе едва ли изпращат помощи за хората в Пловдив, Хасково. 

Общи условия

Активация на акаунт