Коледа 2013 - тема 1

  • 93 425
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6

lulu@, медените ти топки много ми харесват. Как закрепи конеца да не излиза? Нали за слепени от две половинки? При украсата първо едната и после другата, като изсъхне първата ли украсява или ги закача и всичко наведнъж?

Джема залепвах ги с айсинг, въпреки че са тежки издържаха

Аз също съм правила преди няколко години топки, но имам само една формичка и е много пипкаво, та се отказах. Аз при залепянето сложих около 0.5 см. отрязък от дървено шишче, завързано по средата с конец, което след залепването остава във вътрешността на топката.

Ами пипкаво беше! И аз имам 1 форма само, поръчвах я да ме убиете не мога да се сетя от къде! По-тегаво беше шприцоването, но така или иначе не правих 100 топки, а колкото да си украся елхата...
Благодаря. Много трудно се чете на този фон и виждам АКК, но не и меденките. newsm78
Ще го сменя Simple Smile Още един човек ми се оплака..... А за АКК миналата година имах съмнения и се съветвах с теб. Благодаря ти отново  bouquet   страхотен е!

# 706
  • Мнения: 6
Тази вечер  направих Бостънски сладки- исках да ги пробвам, и ако ни харесат, да ги включа в Коледния списък. Ще се правят отново! Синът ми каза: " И сега? Започваш да ги криеш ли ?"

хахахахахахахаха Grinning милия....

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Тази вечер  направих Бостънски сладки- исках да ги пробвам, и ако ни харесат, да ги включа в Коледния списък. Ще се правят отново! Синът ми каза: " И сега? Започваш да ги криеш ли ?"

Може ли рецептата ?

# 708
  • Мнения: 1 402
Момичета извинете ме, че нахлувам така в темичката ви, но ми се стори по-удачно до питам тук. Как си използва този силиконов молд с роял айсинг, много по-назад съм от вас с тези неща и ще се радвам някой ако ми обясни като на начинаещ?  Simple Smile
http://www.hitrini.com/product/1984/silikonov-mold-komplekt-snezhinki.html

# 709
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Според мен не става за роял айсинг, а за фондан.

# 710
  • София
  • Мнения: 873
Тази година се записвам и аз тук. От рано да се подготвя:)

# 711
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Записвам се и аз, пък да видим за какво ще ми стигне времето. Желания имам много Simple Smile))))))

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Тази вечер  направих Бостънски сладки- исках да ги пробвам, и ако ни харесат, да ги включа в Коледния списък. Ще се правят отново! Синът ми каза: " И сега? Започваш да ги криеш ли ?"

Може ли рецептата ?

Да се цитирам  Grinning Някой да ми даде рецептата за Бостънските сладки !

# 713
  • София
  • Мнения: 1 390
О, много интересни пингвинчета, благодаря.

Няма защо, радвам се, че съм ти дала нещо интересно. Между другото меденките ти миналата Коледа много се харесаха.


Мата, украсата с фулмастри ли си правила?
Дано е така, че като несръчна си ги купих и с тях се надявам да направя украса...

# 714
  • София
  • Мнения: 975
Тази вечер  направих Бостънски сладки- исках да ги пробвам, и ако ни харесат, да ги включа в Коледния списък. Ще се правят отново! Синът ми каза: " И сега? Започваш да ги криеш ли ?"

Може ли рецептата ?

Да се цитирам  Grinning Някой да ми даде рецептата за Бостънските сладки !

Предполагам, че са тези, но не съм сигурна Simple Smile  http://hihonas.blogspot.com/2011/12/blog-post_20.html

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 1 990
Тази вечер  направих Бостънски сладки- исках да ги пробвам, и ако ни харесат, да ги включа в Коледния списък. Ще се правят отново! Синът ми каза: " И сега? Започваш да ги криеш ли ?"
 http://hihonas.blogspot.com/2011/12/blog-post_20.html
Тази е рцептата. Направих ги само с обикновена захар. Освен стафиди, сложих нарязани кайсии. Тестото не го месих, защото по препоръка на Доматче, сместа се изсипва с лъжица върху хартията, което предплага и не-месене. Сипвах къде с лъжица-къде с пръсти...Получиха се бързи, вкусни сладки. Благодаря на момичетата за споделената рецепта. Спестиха ми ходенето до Бостън.

# 716
  • Мнения: 3 421
О, много интересни пингвинчета, благодаря.

Няма защо, радвам се, че съм ти дала нещо интересно. Между другото меденките ти миналата Коледа много се харесаха.


Мата, украсата с фулмастри ли си правила?
Дано е така, че като несръчна си ги купих и с тях се надявам да направя украса...
какви са тези фулмастри?

# 717
  • София
  • Мнения: 1 390
Ето ги:

http://www.cookibooki.bg/OEM/pen001-Комплект-флумастери.html

# 718
  • Мнения: 3 286
Сладките не са рисувани с флумастер.Според мен е айсинг.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 390
Е, аз затова питам - с фулмастрите може ли да се рисува и ако не - какво се прави с тях? Нали ги продават за украса?

Общи условия

Активация на акаунт