Коледа 2013 - тема 1

  • 93 437
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 289
Е, аз затова питам - с фулмастрите може ли да се рисува и ако не - какво се прави с тях? Нали ги продават за украса?
С фулмастри можеш да рисуваш върху фондан.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 390
Благодаря! Май съм сбъркала - за коледните сладки не стават...

# 722
  • Мнения: 3 289
Благодаря! Май съм сбъркала - за коледните сладки не стават...
Стават разбира се.Не си сбъркала.Ето моите миналогодишни меденки и на такива можеш да рисуваш.http://media.snimka.bg/s1/1484/029212376.jpg?r=0

# 723
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

Здравейте, не ми се отваря страницата, но ако става въпрос за обикновен фулмастер напълнен с боя подходяща за хранителни цели, може да се рисува след засъхване, върху айсинг (бисквитката трябва да е запълнена с него) или върху фондан. С него обаче не може да направите тази релефна украса. Тя става само с по-гъст айсинг или с готови шрифтове. Peace

# 724
  • София
  • Мнения: 1 390
Благодаря за отговорите, ще опитам, пък каквото стане. И ще се науча  Peace

# 725
  • Мнения: 3 993
Миналата година направих за първи път коледните меденки по рецептата на Джули от тук. Рисувахме ги заедно с дъщеря ми с готовите шрифтове на д-р Йоткер, затова не се чудете, че са толкова шарени и претрупани, по вкуса на детето Simple Smile.
Ето ги:



Украсата също е на д-р Йоткер. Като за първи път бяхме много доволни как се справихме и се забавлявахме. Меденките бяха много вкусни и пожънаха голям успех Simple Smile.
Детето вече ме пита кога ще ги правим пак за идващата Коледа Simple Smile. Трябва да потренирам правенето на айсинга, той много ме затрудни...  Confused
Тази година мисля да се пробвам и с още някоя рецепта, пък да видим докъде ще ми стигне времето. Тук чета, че много хвалите ванилените кравайчета. Вчера в Лидл видях готова форма точно за тези кравайчета.
natalyna, ще станат ли успешно с нея или е по-добре да ги оформя както ти си описала в рецептата? Ще използвам твоята рецепта.  Hug

# 726
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Миналата година направих за първи път коледните меденки по рецептата на Джули от тук. Рисувахме ги заедно с дъщеря ми с готовите шрифтове на д-р Йоткер, затова не се чудете, че са толкова шарени и претрупани, по вкуса на детето Simple Smile.
Ето ги:

...
Украсата също е на д-р Йоткер. Като за първи път бяхме много доволни как се справихме и се забавлявахме. Меденките бяха много вкусни и пожънаха голям успех Simple Smile.
Детето вече ме пита кога ще ги правим пак за идващата Коледа Simple Smile. Трябва да потренирам правенето на айсинга, той много ме затрудни...  Confused
Тази година мисля да се пробвам и с още някоя рецепта, пък да видим докъде ще ми стигне времето. Тук чета, че много хвалите ванилените кравайчета. Вчера в Лидл видях готова форма точно за тези кравайчета.
natalyna, ще станат ли успешно с нея или е по-добре да ги оформя както ти си описала в рецептата? Ще използвам твоята рецепта.  Hug

Здравей, Little wingels!

Радвам се, че меденките са ви харесали:) Аз нямам тава и ги слагам в обикновена (а и така пека по две тави наведнъж), но с този тип тави, като гледам стават всички кравайчета еднаква големина и разбира се изглеждат по-професионално. Зависи от теб самата как ги искаш. Така или иначе ще ги правиш на ръка до слагането им в тавата.  Hug Ако имаш място за още една тава, купи си. Wink

# 727
  • Мнения: 1 517
 Blush Аз досега меденки не съм украсявала. Само веднъж направим малко айсинг но не ми хареса после вкуса. Чак сега разбирам за тези боички на Йоткер, та искам да ви питам - Влияят ли на вкуса на сладките, след отваряне как се съхраняват и кога точно ги рисувате, при направата или вече преди празнниците?Купих си новите формички 25+1 от кауфланд и ще е кощунство да не се понауча поне на елементарна украся за някои неща Rolling Eyes

# 728
  • Мнения: 69
tinki_15 , ако питаш за шрифтовете на йоткер (цветен гел в тубички), не ти го препоръчвам. Има много натрапчив, сладък, не особено приятен вкус. Нещо като захарен сироп с химия. Вкусът на украсените сладки не ми хареса изобщо, фините аромати като масло, мед, ядки, почти не се усещаха. Но все пак, ако държиш да украсяваш, вкусът на шрифтовете е по-малко натрапчив от този на фондан, защото и количеството украсителен материал не е толкова много.  Simple Smile

Забравих да добавя, че украсата с този гел си остава лепкава и сладките не могат да се съхраняват една върху друга. Ако ми се наложи да украсявам пак с гел, бих го направила в последния момент преди поднасяне.

# 729
  • Мнения: 1 517
всъщност не се стремя никак. Много ми ве красиво и се възхищавам на всичко ваше, но главно правя сладки за мен и семейството ми. Нямам много много на кой да рюздавам, а съседи/близки нямат претенции. малки деца нямам та просто исках да пробвам, ако е нещо лесно. Може да пробвам с шоколадова глазура за контур. Благодаря за мнението Wink

# 730
  • Мнения: 1 080
Не е ли по-трудно да напаснеш тестото в тава за ванилени кравайчета отколкото да ги оформяш и слагаш в обикновена тава? За еднаквия размер ми е ясно.

# 731
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не е ли по-трудно да напаснеш тестото в тава за ванилени кравайчета отколкото да ги оформяш и слагаш в обикновена тава? За еднаквия размер ми е ясно.

Не, нищо не напасваш, работи се с шпатула.

# 732
  • Мнения: 112
Още една лесна и красива рецепта, която съм правила - Финландски коледни сладки с бутер тесто

http://e-kulinari.com/index.php?p=recipe&id=2236



В нашия ЛИДЛ тавичките за ванилени кравайчета са намалени на 6,99 лв. мисля, че беше newsm78

# 733
  • Мнения: 3 993
Благодаря за мненията!
Отказах се от готовата форма за кравайчета, която се продава в Лидл, защото е малка, ще има да пълня и пека часове наред. Пък да си купя 4-5 такива форми не искам. По-удобно ми е да пека по 2 големи тави наведнъж като natalyna, печката ми го позволява.

Въпрос към тези, които ще правите АКК : тази седмица ли трябва да се приготви? До рецептата на първа страница пише 6 седмици преди Коледа.

# 734
  • До Балкана
  • Мнения: 100
И аз не бих си купила такава форма. По-лесно и бързо работя с ръце. (приятелка си купи и я пробвахме скоро) В тавата са сплескани, тя е омазана с шпатулата, отнема повече време да отнемеш оцапаното - гадост - не обичам да мажа! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт