Указания за предлагане на вода на кърмачетата

  • 63 922
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Току-що прибрах шишетата, след като 2-3 месеца само ги дрънкам без полза.
Бебо и без това не иска вода.
Но забелязах, че като му е топло иска по-често да суче.

Май повечето кърмени бебета въобще не искат биберони.


и ние сме така,но чай също ли не иска,като се захранват,ще трябва да приемат течности ,заедно с пюретата.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 475
Май ще трябва да ги вадя пак шишетата от следващия месец.
Ще се пробвам с чая на Хип.
Особено като сме навън.

Между другото, голямата ми дъщеря и досега не пие газирано.
Сок може да изпие една кутия.
Вода също пие.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 644
Сори за тъпия, вероятно, въпрос, но какво се прави с коликите, дава ли се чайче от някакви капки, или има естествени начини за справяне с тях, в случай, че не искаме да даваме вода? Питам, защото според мен чайовете и водата са 1:1... Thinking

# 33
  • Мнения: 11
здравейте, за коликите не съм давала никакъв чай нито пък вода макар че шишето ми стоеше до легълцето и всеки ден му преварявах вода заради свекървата но не съм му давала,някои път ме издебваше и даде ли вода детето се къса да реве,явно коликите се засилваха забраних да му се дава вода макар че всеки ден ми мрънкаха на главата и коликите спряха преди втория месец на детето,а като имаше колики давах сап симплекс вечер при последните две хранения и някои път през деня по един път,после ги намалих на един път вечер докато напълно ги спрях,а за вода още не иска да пие започнах да му давам по малко но не иска пие по 5-10 лъжички и то не всеки ден още сме изцяло на кърма,бях почнала със сок от круча защото имаше проблем с акането но се оказа грешка и я спрях вместо да помогне то се  влоши.

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Сори за тъпия, вероятно, въпрос, но какво се прави с коликите, дава ли се чайче от някакви капки, или има естествени начини за справяне с тях, в случай, че не искаме да даваме вода? Питам, защото според мен чайовете и водата са 1:1... Thinking
Виж дали този Масаж против колики няма да помогне  Thinking доста майки отбелязват, че подобни мерки са от полза.

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
капки за колики Инфакол и Колийф са много добри.Има също така кремче та за намазване на коремчето,шума не сешоар помага,торба с топъл ориз или кокички от череши..Има много методи.

# 36
  • Мнения: 326
Сори за тъпия, вероятно, въпрос, но какво се прави с коликите, дава ли се чайче от някакви капки, или има естествени начини за справяне с тях, в случай, че не искаме да даваме вода? Питам, защото според мен чайовете и водата са 1:1... Thinking
Кърмачката може пие колкото си иска чай против колики. Също и чай за лактация, той съдържа копър, който е добър за коликите. Който обича анасон може да си прави отвара и от него (аз не го понасям). Някакво известно количество преминава в кърмата.
 При нас самото сукане помагаше много за намаляване на напрежението в коремчето+масажи. Чайчета и вода, моето бебе не е пило, макар да му предлагах чат-пат. Simple Smile
Успех!  Peace
П.с. изобщо не е тъп въпроса, даже е умен! Mr. Green

# 37
  • Мнения: 337
Когато се прилагат много методи и лекарства за справяне с някоя болежка това значи, че всъщност няма ефективно средство - точно като при коликите!
Моите бебета се успокояваха само от сукане и масаж на коремчето по часовниковата стрелка.
А вода - предлагах, но не пиеха, докато бяха изцяло кърмени.

# 38
  • Мнения: 2 070
Сори за тъпия, вероятно, въпрос, но какво се прави с коликите, дава ли се чайче от някакви капки, или има естествени начини за справяне с тях, в случай, че не искаме да даваме вода? Питам, защото според мен чайовете и водата са 1:1... Thinking

Анито, чудесно, че се интересуваш от сега за кърменето и животът с бебчето. Успешно раждане ти желая!

Има всякакви теории за това какво са коликите.
Предлагам ти да прочетеш тези две неща, допълнителни гледни точки ще са ти от полза.

http://xedra.wordpress.com/bf/livingwithbaby/5stepsforcolic/

http://www.podkrepazakarmene.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA% … BD%D0%B5-123.html

# 39
  • Мнения: 1 117
здравейте, аз искам да попитам следното: бебето ми е на 7,5 м.; започнах захранване като навърши 7м. , до момента само на кърма на поискване, вода не съм давала, опитвах но тя някак не знае или не иска да пие от шише, но предвид лятото ми се ще да  започне да пие по малко; гледам че се продават някакви шишета с мек накрайник , които стават от 6 тия месец нататък, мога ли с такова шише направо да я пробвам, че сега ще ожаднява по-често, не мога да вадя гърда непрекъснато навън, а и нали вече опитва пюрета?

# 40
  • Мнения: 480
az-mama2, aз на моето бебе му купих чашка с накрайник, но му е трудно да усвои умението. На 8,5 месеца е.
Пие вода от шише с биберон. Тъй като бебешките шишета бяха с биберони 0+, реших, че ще са му тесни дупките, му купих биберони 6+, както трябваше. Ми той се отрепа да се дави и да се олива.
Купих му биберони 2+ и му са ок.

Аз съм си направила следната схема за детските продукти - независимо за каква възраст пише че са, добавям още 3 месеца и тогава започвам да ги ползвам. Без значение играчки, аксесоари, образователни или каквото и да е. Те Авент имат накрайник и за 4+, ама то че на четири месеца бебето може само да зяпа като рибка, карай, нека има продажби.

Все пак не пречи да опиташ. Ако не успеете от някоко опита, ще прибереш за по-нататък. А може пък бебчето ти да възприема лесно и от първия път да схване какво трябва да прави  Hug

# 41
  • Мнения: 2 070
здравейте, аз искам да попитам следното: бебето ми е на 7,5 м.; започнах захранване като навърши 7м. , до момента само на кърма на поискване, вода не съм давала, опитвах но тя някак не знае или не иска да пие от шише, но предвид лятото ми се ще да  започне да пие по малко; гледам че се продават някакви шишета с мек накрайник , които стават от 6 тия месец нататък, мога ли с такова шише направо да я пробвам, че сега ще ожаднява по-често, не мога да вадя гърда непрекъснато навън, а и нали вече опитва пюрета?

Не само предвид лятото, а  и заради това, че твърдите храни ще се увеличават,  е добре да се предлага вода на детенце на такава възраст. Успокоително е, че все пак ще си набавя доста от кърмата още дълг време. Би могла да пробваш да даваш по малко вода с лъжичка или с най-обикновена малка чашка /без накрайник/. Просто ще си с идеята, че тя няма да си държи скоро сама чашата, но поне ще поема вода. Много дечица така имитирайки нас и по-големите си братя  и сестри, се научават да пият директно от чаша или шише от минерална вода, сламка  итн... Просто не се отказвай и експериментирай, като не забравяш ти самата да пиеш вода пред нея. С времето и постепенно ще се научи.
Успех!

# 42
  • Мнения: 326
Цитат
Много дечица така имитирайки нас и по-големите си братя  и сестри, се научават да пият директно от чаша или шише от минерална вода, сламка  итн...
Точно така се случи и при нас. Само се задръстих от шишета- с мек накрайник, с твърд накрайник, със сламка...всякакви. Първо се научи да пие от най-обикновена чаша и от шише вода със спортна капачка, а после и от сламка (най-обикновена, от шишето със сламка още не може). Simple Smile
Та аз си направих заключение, че ако детето така и не е пило с биберон и не го умее това упражнение, просто е излишно да се купуват шишета, които се явяват преход към чашата, защото те имат за цел да отучат от биберона... Peace

# 43
  • Мнения: 13
Вечната тема за водата! Само не мога да разбера защо стана толкова модерно напоследък да "кърмим изключително" и да "не даваме вода". Който си кърми, си кърми, който иска дава вода, а който не иска - не дава - така си е било винаги. Нямам нищо против кърменето, дори напротив, то е най-добрата храна за бебето. Не знам защо обаче водата се изкарва "враг №1"? И не знам защо се популяризират "схващания" за водна интоксикация и повишени билирубинови нива? За билирубина е пълна глупост, защото е точно обратното, а за водната интоксикация - нека някои сподели дали е чувал бебе да получи такава - защото аз не съм! От личен опит: Кърмила съм и съм давала вода и на двете си деца - колкото искат! Сега кърмя и давам вода и на бебето! Големите ми деца са абсолютно нормални и продължават да пият вода, вместо безалкохолни! И да - смятам че си гледам децата по най-правилния начин!

# 44
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
yoanna_m, изследванията са доста категорични точно в смисъл на това, че вода в първите месеци може да има негативни последици и дори да попречи на успешното кърмене - даже единичния личен опит да се различава от това.
"Модерно" не бива да се бърка с "биологично". Изключителното кърмене не е "мода", а норма Grinning След определена възраст, със започване на захранването, бебето има нужда да му се предлага вода, тя не е враг №1 и примерно около средата на първата година започва да е нужна (въпреки че може и да не я иска).
Но определено преди това време не са "схващания", а солидни и добре аргументирани становища на здравни организации и асоциации със световна тежест, подкрепени с факти и проучвания.

Общи условия

Активация на акаунт