Януарското човече 2014, расте ли расте, а мама дебелее- тема 11

  • 28 989
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9
Здравейте, драги мои!

Аз упорито обикалям по огледи на жилища и съм потресена колко мръсно и гадно изглеждат, а на снимките колко са чистичкии приветливи. Английските жилища не стига че са ужасно скъпи, ми и грозни и студени, кошмар.....
Отделно може би от стреса цъфнах не с един а с ДВА огромни херпеса, не мога да си седна на задника, кошмарно е, никой не го интересува... Днес ходих при джипито с намерение да помоля поне някакъв крем за облекчение на сърбежа да ми даде, а рецепционистката ми обясни, че "имам инструкции днес да не приемам никого, дори спешни"  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Много ме е страх с тези херпеси, никой не ми дава никаква информация, аз сама ровя и чета в нета, знам, че на бебо сега нищо няма да му стане, но постоянно ми е притеснено и треперя, мия се постоянно, гладя всичко, което се допира до мене, и пак се появяват и това е Cry Cry Cry Оплаках ви се...
ММ и той постоянно на работа, все самичка ходя и се разправям и ми дотежава вече

Пандичка, кажи малко повече за тези вестителки, много интересно ми стана :*

Ах, за малко да забравя, днес се подстригах, направих си прическа на черта с бретон, маааалко ми се повиши самочувствието, ама скоро ми отшумя, ххахаха, май ме тресе бременна депресия!

Много  Hug на всички мами  Heart Eyes

# 691
  • Мнения: 1 266
Иве, абе с тия херпеси... аз се ошашках нещо вчера при докторката, много бързахме, и забравих да питам. Ако ми напомниш, ще питам другия път. Ти сега коя седмица си? Не е гот да ти излизат така, май по-сейф е секцио... newsm78

# 692
  • София
  • Мнения: 1 489
Ив, много ти съчувствам за квартирата. И аз бях така първите месеци от бременността и знам колко е тежко да не можеш да си починеш от огледи, а да нямаш сили на моменти. И най-лошото е дупките, по които те разкарват. Ден след ден все загубено време. Някой тук ми беше писал, че ми бил смешен проблема, но не е така с бебе в корема.
Малчо, за витамините аз се колебая. Като прочетеш толкова противоречиви мнения и започваш да се чидиш.
Ние днес пак си спретнахме мини срещичка в Южен парк. Надявям се следвящия пут да сме повече: )

# 693
  • Мнения: 1 569
"Вестителките" са 2-3 момичета, които си предоставят телефоните (разбира се на лични след поискване) и когато родим, пращаме на една от тях смс с хубавата новина и тя я съобщава в темата. Това разбира се е за хора, които нямат смартфорни с интернет, лаптопи и т.н. в болницата ИЛИ просто не са в състояние да ги ползват за такива цели и им е по-лесно да драснат един смс и друг да им напише новината.  Simple Smile

Ивче, много гадно и как може така да те отсвирят?  #Cussing out Ей за това когато живеех там, се молех да не опра до лекар и разболеех ли се, винаги се самолекувах с донесеното от БГ. Случвало ми се и след падане на глава да чакам да се прибера до бг, че да ида на лекар, като знам какво записване на часове и чакане е при тези джи пита там, камо ли да се добереш до специалист!  Rolling Eyes В това отношение системата тук е 100 пъти по-френдли за пациентите! Дано се пооправиш скоро...  spoko  Hug

# 694
  • Мнения: 9
Иве, абе с тия херпеси... аз се ошашках нещо вчера при докторката, много бързахме, и забравих да питам. Ако ми напомниш, ще питам другия път. Ти сега коя седмица си? Не е гот да ти излизат така, май по-сейф е секцио... newsm78

Коте, със сигурност ще настоявам за това, а в понеделник отивам и вече си търся правата по хард, защото ми писна. Това нещо боли зверски, а колко ме изнервя просто няма да разказвам.
Аз съм точно 27 седмица и 1 ден. И днес самата рецепционистка ми съчувстваше, но нищо не можа да направи. Нали няма как нещо да му стане на бебо така, както си е сега в корема?!?! Направо ме е страх да мърдам, да не би да се качи инфекция нагоре при него...
Иначе МБ ми е добра, нищо ненормално не засича, течението е ОК за бременността.
Стигнала съм до там, че се мия и сменям бельо на всяко пишкане, гладя като луда и нищо...

Панди, в болницата ме приемат бързо и отношението им е много професионално, просто казват, че не могат да ми помогнат за херпеса и ме пренасочват в "Sexual center" а от там "професионално" ми изписват Клотримазол...
А един от лекарите каза, че щом херпеса е доста преди бременността, то значи нямало проблем да родя нормално... Тормози ме болката и това, че не ми помагат с нищо, а само ме разкарват от клиника в клиника!!!

Оплаках ви се, да ме прощавате, но просто никой не ме разбира около мен  Sad Sad Sad Cry Cry Cry

# 695
  • Мнения: 107
Момичета някои може ли да сложи прости стъпки на вързването на слинга ....гледах в ютуба ,,но...
Шал ме интересува,,,А между другото вижте наи старите слингове  Laughing Sunglasses Laughing

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=518978428192672&set=a … ype=1&theater

Iv Min^smile Преди 2 години имах една операция,и същия ден ми излезна херпис “зостер“ на кръста...1/ появява се когато се срине имуната система...Херписа остава в организма..Ако се е пукнал се разпространява,това е заразния период,,,Заразен е,и много опасен за всички,да не говорим за бебе...С моя такива болки и сърбежи бяха ,а и лежането ми само по гръб 5 месеца утежни положението...
В Бг се казва херпис зостер..Тук го наричат Фуоко ди Сант Антонио...Има мазила,,онова лилавото / розовото ..то изсушава херписа,,и после се маже с крем за херписи...Само върху херписа,,вдига се и температура,влиза и в организма..Когато го миеш,мии само херписа,с много сапун...И отгоре марли превръзки...Смятай ,че вече 2 години са минали,,и всяка година по съяото време ме боли местото...

# 696
  • Мнения: 442
Здравейте и от нас, ние с малкия мъж сме долу горе добре. Избрахме му име най-накрая, след дълги дебати и разногласия. Чета ви всеки ден, и някои неща ме притесняват. Например това че досега никой не ми е мерил шийката на матката- нито но ЖК,  нито на ФМ. А четейки тук разбирам че това е особенно важно. Да ходя ли на частен лекар специално за това според вас Sad Иначе във вторник съм на ЖК, но там не се случва нищо съществено, всеки път си искам направление за МБ, и всеки път ми се казва че щом нямам сърбеж и парене нямало нужда  Thinking
Да ви помоля за съвет- от вчера съм с ужасна хрема и едва дишам. Правих си промивки с солена вода, с прополис но ефекта е много краткотраен, на лекар ще мога да отида в понеделник. Знаете ли някое позволено лекарство, или домашен цяр подходящ за случая.
Лека нощ на всички мамчета Hug

# 697
  • Мнения: 6 395
Mima, следващият път кажи че имаш неприятно усещане, засилено течение и сърбеж   Wink с техните камъни по тяхната глава, като нещат да ти пускат , иначе МБ са задължителни две по пътека в началото и преди раждане  Peace

# 698
  • София
  • Мнения: 5 308
Момичета някои може ли да сложи прости стъпки на вързването на слинга ....гледах в ютуба ,,но...
Шал ме интересува

Ето тук има богата колекция клипове и обяснения на български  Peace
А тук има още полезни статии. За Варненските майки - и други "екстри" (библиотека за слингове, лекции и т.н.) Peace

# 699
  • Мнения: 1 266
Иве, по време на бременността нищо няма да му стане на бебето, то е изолирано. Но ако влезе в контакт с херпеса по време на бременността, може да получи мнпого тежки увреждания.

# 700
  • Мнения: 89
Добро утро на всички мами!
Пиша за да се отчета след вчерашната ЖК. Бебо е почти килограм, здрав и много активен. Не знам как са вашите кореми, но на мен не ми личи кой знае колко - изглеждам леко шкембеста. Дори ММ се чуди къде е бебето. Мерихме и килограмите - свалила съм 3 кг. от предния месец с внимателно хранене, което е добре, защото сега съм само +10.
Миналата седмица беше тих и кротък, чак се бях притеснила защо. Но от вчера не е спрял да играе, вкл. ме е ритал цяла нощ и не ме остави да се наспя. Помолих лекаря да му направи снимка на 4Д, която да сложим в първия му фотоалбум. Сега изглежда много смешен - с огромни уши и нацупена уста.
Снимки на одеялцето ще качвам по-късно, сега ме мързи  Simple Smile Нека наплета повече неща и тогава.
На мен лекаря не ми предписа никакви витамини за бременни. Каза, че не е доказана ползата от тях по достатъчно категоричен начин и препоръча разнообразно хранене. Иначе вземам л-метил фолиева киселина заради таласемията.
Ив-Мин - късмет с намирането на квартира!
Пожелавам ви хубав ден!

# 701
  • Мнения: 89
Исках да ви попитам - вашите мъже "бременеят" ли с вас? ММ е развил вкус към невероятни комбинации като шоколад с кисели краставички и яде повече и от мен общо взето. Започнал е да наддава въпреки че се кълне, че не се харесва по-тежък от 70 кг. Има закръглено дупе и корем. И все мрънка!
Предполагам е солидарен с мен и всичко това ще отшуми след раждането. Макар че отсега планира да си вземе двуседмичен отпуск по бащинство след раждането, за да "си починел на дивана пред тв"! Представете си!

# 702
  • София
  • Мнения: 5 308
Иначе вземам л-метил фолиева киселина заради таласемията.

Хъм, за пръв път чувам това (аз съм с таласемия минор). Как ти го обясниха?

# 703
  • Мнения: 89
Зелено човече - Имам увреждане на ген, който отговаря за усвояването на фолиевата киселина от храната. Заради това увреждане трябва да приемам специфично съединение на фолиевата киселина, което тялото ми може да усвои. Котката Марта беше писала за същото нещо в стара тема, мисля. Иначе аз съм с таласемия бета /май това е таласемия минор, нали?/

# 704
  • Мнения: 442
Mima, следващият път кажи че имаш неприятно усещане, засилено течение и сърбеж   Wink с техните камъни по тяхната глава, като нещат да ти пускат , иначе МБ са задължителни две по пътека в началото и преди раждане  Peace
Хаха на два пъти пробвах и автоматично ми връчи рецепта за Макмирор...

Общи условия

Активация на акаунт