Златна есен тук е вече , с глас се смее МАЙското човече

  • 26 418
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Mного бацилен период нещо... бързо оздравяване на всички  Hug
Минавайте да казвате как сте.

kanye , частната го пипа няколко пъти и каза, че не е проблем, но на мен сега ми се струва малко по-голямо и затова се тревожа. Другата седмица ще я водя пак, ще я питам отново.

И една полезна статия: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=246

# 31
  • Мнения: 173
Kanye, не правя почивки.Всеки ден давам , днес ще яде моркои с картоф и малко броколи, ам амалко се сънявам да го иска.Ей тия броколи като ги свариш са ужасни и без нищо.Май задушени са прилично.Дано да иска, а много малко съм сложила.Ама тя от сутринта не яде.ОТ 3,30 е будна, приспиваме се 20мин, спи 20 и пак наново чак до 8  ooooh!

# 32
  • Мнения: 36
Нанинка сега се сетих да ти пиша за вашето петно на пръстчето на крачето. Ами Макси си има такова на видно място, на единия клепач, пак са спукани капиляри, един лекар каза ще се махне само, друг каза няма да се махне. Не мога да си представя да си нося детето да му го махат по някакъв начин. Ако е писано да е така, така да бъде. Там ще му е чара. А самата аз имах такива спукани капиляри до преди може би .... 4,5 години, и аз не разбрах кога са изчезнали на едната буза. Толкова си бях свикнала с това петънце, че просто не го забелязвах. И зимно време се свиваше, лятно се увеличаваше. ..... та за вас, ваша си работа, говорете си вкъщи, но според мен няма смисъл да се маха, особено пък щом е на пръста на крака.
а за лимфното възелче при Сияна...нямам идея, с такова нещо не съм се сблъсквала  newsm78 съжалявам

# 33
  • Мнения: 55
Да се запиша и аз в новата тема.   bouquet

# 34
  • Мнения: 173
Silvia, и а съм на същото мнение.Не е нещо опасно или тн така че хич не мсятам да си тормозя детето,също смятам,че това е чар, маркерче, отличително нещо.Аз самата имам бенка на гърба, родилна и мама каза,че като са ме ивдили първо нея е видла и знаела,че никога няма да ме сбърка и винаги ще ме познае.
Ния си изядецялото бурканче с картофи, моркови и броколи.Е на средата попротестира малко, ам апродължи да яде.Имам чувстовото че половината бурканче е преломна точка каквото и да яде, тогава винаги мрънка.

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, да се запиша и аз в новата тема, мн е хубава. Нямам време да пиша, само прочитам на б рзо и се  занимавам с малчо. Винаги когато реша да пиша, той се събужда и мрънка. Аз мисля да започваме захранване другата седмица, тъкмо ще направим 5 месеца. Ще започна с картоф, дано му хареса. Чао за сега от мен.

# 36
  • Мнения: 116
Здравейте  Hug
Днес съм с главоболие, а Деси мрънкаше качествено - не иска легнала, не иска на ръце, не иска да играем, не иска да се гушкаме, не иска да яде .... направо  smile3511 Banghead smile3515 Накрая се удари с една играчка, разрева се, оповръща се и след като я изкъпахме, яде и заспа. Оплаках се набързо, но в такива дни чувствам ужасно лоша майка  Sad.
Исках да ви питам полазвате ли спални чувалчета? Аз имах лятно, което съм ползвала  2-3 пъти. Сега си купих зимно, без ръкави, но се чудя ръцете и няма ли да изстиват. То тя така или иначе спи все с ръцете навън, но като стане по-студено? newsm78
Спокойна вечер и бързо оздравяване на болните  Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 484
smile smile споко всички деца си имат такива дни, ние през ден -два  Mr. Green. Чувалче имаме зимно, но най-вероятно няма да ползвам, т.к Симона спи с нас на спалнята от известно време. Просто ми писна да ставам по 100 пъти през ноща .  А така тя си спи спокойно, стиска ми цяла нощ пръста, рита ме и общо взето е доволна.

Силве , радвам се че сте по добре, дано и Беле да се оправят.
 
Ние до вторник имаме баба вкъщи  и ще ходя по-интензивно   на работа няколко дни. бях поръчала през интернет  няколо плетени шапки на една кука. Днес пристигнаха , красота  Heart Eyes, нямам търпение да изсъхнат и да "накича" малката  поне с есенните

# 38
  • Мнения: 36
Smile аз от няколко дни го слагам в спален чувал, защото иначе се развива, а така съм сигурна, че няма да измръзне. И моя е тКъв без ръкави. То е мисия невъзможна да стои бебе със завити ръце, така че...

Kanye честити ви шапачки! И аз се сетих за belle, дано се оправят.

Лека и спокойна нощ!  Hug

# 39
  • Мнения: 64
И моята кукла спи с чувалче (без ръкави), то иначе се завиваме по 12123456 на вечер.

# 40
  • у дома
  • Мнения: 258
Привет, момичета! Чак сега видях новата тема. Много благодаря за усилията на kanye   bouquet. И междувременно да те питам, kanye, за линкче към тези вълнени шапки Simple Smile
Попрочетох назад и видях, че освен нас, има и много други болнички - аз и ММ сме се тръшнали и чак ме страх да гушкам малкия, а той милият усеща че страним от него и като го взема от време на време като пиявичка се вкопчва в мен. Бързо оздравяване на всички! Пих парацетамол, но почти вече не ми остана кърма, а и малкият хич не ще - цуцка само сутрин и вечер и то едва ли нещо въобще изцоква, ама гледам го, че се успокоява така.
Мон, за възелчето - нашето още си стои. Понякога забравям за него. Наскоро пак се сетих, стои си, мисля същата големина е. Един път ми се беше сторило по-големичко, ама след ваксина ли беше - не помня. Мисля че няма как да ги третират възелчетата, пък и няма защо. Доколкото бях говорила с доцент-неонатолог по въпроса, жената каза че те не са нищо притеснително. Още повече, че бебчовците са толкова нежнички, че всичко може да им напипаш сега, преди да са се очовечили. Чакам да си отмине тая работа сама. Не се тревожи. (Всъщност сетих се, че някъде бях чела, че не трябва да нараства и да става неподвижно възелчето. Ако случайно се случи така обаче, детето се води на хематолог, не на хирург...Не дай Боже!)
За захранването - вече 4 дни сме на картофено пюренце, хапваме го с настървение, чак да не повярваш. В тая връзка да попитам - кога и как се прави пауза? Например ние започнахме захранване от понеделник (първи ден) и смятам до края на седмицата само картофче. След това ли се почива или как?
Нанинка, за тези петънца - ние си имаме отзад на вратлето и на двата клепача Simple Smile Допреди близо месец бяха мнооого червени на оченцата, дори едното се беше възпалило. Капах им кърма. Сега избледняват лека-полека. От болницата ми казаха, че това са майчини (родилни) петна и специално за очичките отминават до годинката. За вратлето нищо не ми споменаха, може и да си останат, ама там ще има косичка Simple Smile Не го и мисля това, за мен не е проблем, ама който ни е видял все ме пита що са му червени очите Simple Smile
Ох, и още нещо да питам - някой да е чувал, че по Здравна каса се полага на бебчовците по една ехография на вътрешните органи, допреди навършването на 1 годинка?  newsm78 Било новост и лекарка ме посъветва да си искам това направление след 6-7 месец на детето, щот му се полагало... А нашто джипи нищо не казва по въпроса (то не съм и питала де), ама тя за нищо не дава и съвет - ни за ортопед, когато му беше времето, нито за нищо.

# 41
  • Мнения: 36
ЕлЕм това за ехографа е вярно, гледали им вътрешните органи. Добре, че ме подсети. Моя дружка наскоро ходи, по направление, детето е на 6,5 месеца и понеже много трудно ака от раждането тя искаше да се възползва от това. И щяхме да се виждаме да ми каже доволна ли е и т.н. Така че да, има такова нещо след 6-тия месец.

# 42
  • Мнения: 55
desita__86  -аз започнах захранването с пюре от картоф домашно приготвено,но не го хареса.Няколко дни се измъчих,беше цупене ,рев. За това изчаках 1 седмица и опитах с пюре от тиква на Hipp, тиквата е сладка и е по-рядка,хареса му ,за това те съветвам  да започнеш 1-во с нея,после тиква и картоф, картоф и морков,картоф и пъщарнак и т.н .
По повод чувалчетата ,имам,но не го ползвам още,защото в къщи е мн топло,а Йоан не обича да са му завити рацете,но през ноща не са толкова студени както през деня,когато са непрекъснато мокри .Ккато гледам каква студена вълна се задава,а ще ходим на гости на майка ми в планината май ще го използвам. Simple Smile

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
*ЕлЕм ,   Hug благодаря ти за инфото за възелчето, може и аз да си внушавам, според лекарката няма проблем, ама майчино сърце все за нещо се тревожи...

За коремната ехография - да, полага се след 6-ти мес. Ако ЛЛ се правят на разсеяни, искайте си я. Плюс изследване на кръв и урина /за последното си купете колектори, има мъжки и женски, от аптеките/.

Сега нямам време, по-късно пак ще мина.

# 44
  • Мнения: 64
ЕлЕм, относно паузата между въвеждането на два зеленчука и аз се чудих да почива или не, но попитах други мами от форума, които са по-запознати с темата и казаха, че не е нужно да се прави пауза. Peace

Общи условия

Активация на акаунт