Златна есен тук е вече , с глас се смее МАЙското човече

  • 26 393
  • 737
  •   1
Отговори

Анкета

Следваща тема

Опции:

# 45
  • Мнения: 173
Аз пауза не правя между въведанията, трябва да се наблдава за реакция пърите 3 часа и евентуално до другия ден, аз съм въвела картоф , морков, тиква, пащърнак, броколи утре мисля да и дам тикчичка, после царевица и грах и карфиол , но от тях по много мъничко,че да няма газове и да не я боли коремчето и броколи дадох малко.Аз свободно смесвам нещата щом вече е яла от тях.Ния например пащърнака си го яде чист, тиква с картоф комбинаци яне и хареса особено, броколите също си и изяде

# 46
  • у дома
  • Мнения: 258
Мон, otito, silvia_sim, благодаря ви за инфото по различните теми.
Значи ще следя да си взема направление за ехографията, да не забравям.
Пауза тогава няма да правя между въведените зеленчуци. Ние започнахме с картоф, домашно приготвен, пу-пу ама се убива от ядене, явно много му харесва. Другата седмица ще вкарам или тиква, или морков. Да попитам, пак ли се почва от 1 лъжичка на ден при въвеждане на нов зеленчук?
Нанинка, за алергиите ме предупредиха, че 2-3 дни не са достатъчни, за да се засече алергия. Трябвало да се изчака, затова около 5 дни на вид зеленчук да се отделя.
И още нещо да питам - четох, че запекът бил вид алергична реакция  newsm78 ММ вика - да, така е. Аз викам - не Simple Smile Щото ден преди да въведем картофа, имахме запичане, което продължи до 3ти ден на картофа. Та сега се чудя свързано ли е с картоф. По-скоро мисля да, все пак за първи път нова храна се въвежда и може би е нормално.. Дано не греша де.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Всеки нов зеленчук в началото се въвежда с по 1-2 л и т.н. - да. Можеш просто към вече въведенето да прибавиш примерно 1-2л тиква или морков, или каквото си решила. На другия ден намаляш още картофа, а увеличаваш на 3-4л тиквата/моркова и така докато стигнеш цяла порция.

# 48
  • Мнения: 173
Добър вечер момичета.Днес голямо затишие тук .Дано всичко сте добре
Аз да се отчета- днес поне татко и си е вкъши Ния цял дне мрънка и не спи, направо ужас.Много ор докато си изяде пюрето- тиквички с картоф и моркоф, май май не и харесва тиквичката.
Пови и с енякакво зачервяване от едната страна на вратлето, не е от хранам ами по-скор от мокрите кърпички или и аз не знам.Звъннах на доки, каза,че щом не е по цялото тяло не е от храната и да мажа с крем с невен или крем здраве и ако го има в понеделник да идем да я види.Много е крива днес, само мрънка вика, опитва се да сяда вече, като  е на краката ми се набира до седнало положение, не и давам мн мн ама тя се напъва много и сама застава наполовина изправена

# 49
  • София
  • Мнения: 484
Здравейте момичета,
 Тези дни поработвам активно и нямам време за писане . Нали си имаме баба вкъщи  Laughing. Донесоха ми провизии за захранването и когато му дойде времето, ще започнем. Мерси за съвета за морковите , вече са в пясък на терасата . Имам и тиква , а ММ така й се наточи Laughing, но няма да го огрее. Нанинка и Симона се набира да седне , даже се подпира с лактите и си изправя главата и си я задържа така известно време,
  От няколко дни почна да  й капе косата отзад Cry, май ще трябва да я подстригвам след време .
Качвам и снимки на шапките.Ел Ем , поръчах и от една жена от  Перник . Ако те интересува ще ти пратя линк към профила й (Само 2 от тях- бялата и лилавата със шалчето) , като изработка съм доволно, но чак след като един път ги върнах да ги преправя. Останалите 4 са от една моя позната която може да плете и разбра ,че харесвам такива шапки, Изпрах ги и затова снимките не са мн качествени.
 Като кликнете върху снимките ще ги видите в по-гол размер







# 50
  • Мнения: 76
Добро утро момичета.Аз днес пратих баткото при свеки та малко рахат.Само с малчо ще се разправям днес. Simple Smile
Нанина дано да минава бързо зачервяването на Ния.
Кание шапките са чудни просто,ама аз с тези 2 момчета,мога само да ги гледам и да им се наслаждавам. hahaha

# 51
  • Мнения: 326
Здравейте, момичета.Аз имах повечко работа тези дни, шефовете ми получиха пратка с нова стока и докато оправя всичко  Tired Обаче аз онзи ден писах, сигурна съм, че пуснах мнение, а сега го няма  Rolling Eyes Колкото пъти се опитам да вляза във форума все не ми зарежда, мисли сто години, докато зареди.
Тези дни ще си ходим до село, че майка ми ще сади китки и аз да и помагам.Цял живот се мръщеше на саксиите на баща ми, едно цвете не е отгледала, а сега поръчва като луда някакви луковици от сайтове и със цели чували и ги носят.Даже като на важен клиент и слагат подаръци семена  hahaha
Та ще садя рози в други ден, ще разнасям Ида из бабичките и роднините.Тя обича, от мен не се впечатлява, но на всеки друг много се радва.
Мисля си дали да не я пробвам с някой картоф...мислех на навършени 6 месеца, ама да се позанимавам малко. Кание, страхотни са шапчиците. Майка ми плете и е оплела на Ида терлички, елеци.Мисля да крадна идеята за шапката с ушите и да я накарам да оплете. Виждах една много готина жишетка в магазин-сивичка, дебела с качулка и на качулката има котешки ушички.Стори ми се доста скъпа обаче, още се опитвам да склоня майка ми да се пробва да я оплете.
Камбанчо, за момченца също може да се измисли нещо.С ушички, с пришито триъгълниче вместо цвете, с изплетена "козирка", някакви помпони отгоре, дълги като на джуджета, с ушанки или от прежда направена "перка" отгоре.Всичко може да се измисли.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Belle, минаха ли ви сополите с Ида? С какво се лекувахте?
Питам, защото нашият батко беше сополив, а от вчера и аз... днес ми е доста лошо, а заради кърменето по-сериозни неща не смея да пия, хомеопатичните глупости не ми помагат изобщо...
Сияна е добре засега, но ако се наложи освен физ. р-р и сребърна вода с физ. р-р друго какво мога да слагам докато се вредим за час при нейната лекарка не знам...

# 53
  • Мнения: 109
Мон.., ние изкарахме вече едни "градински" сополи от баткото....Капех сребърна вода(10мл), с една капка клеева тинктура. Достраша ме повече, но това се понасяше от бебока. Давам и по 1,2 хапченца Imunokind разтворени в малко водичка.....

# 54
  • Мнения: 36
Здравейте
Мон дано не я хване Сияна. И аз като теб се мъчех с хомеопатичните, но нищо не стана и накрая АБ.
Аз вчера открих, че Макс го болят ушичките, прегледаха ни и наистина са възпалени, вероятно от банята. Аз го къпя в просто корито и слагам поставка с хавлия надигната в едната страна, но пак му се мокрят ушите. Сега ще слагам по-малко вода.На Отипакс сме. Може да се каже, че сме една идея по-малко ревливи, то детето си показвало ма кой да се сети, после си припомних как си скуби косата около ушите. Та вчера доки ми каза за Изопринозин, че е имуностимулант, но реши, че сега няма да има нужда.
Днес надух климите и разтворих да се топли навсякъде, а в банята имам стенна печка и така ще се къпем вече. В кухнята нямам условия, а в спалнята ми е тежко да нося корито, кофи.... Друго си е мъж да мъкне...
Беле добре, че сте се оправили. И аз ще чакам да споделиш как, че сезона на сополите едва започва.
Днес е егати гадното време и май така ще е цяла седмица.

И да питам още нещо - бебоците, които стъпват добре обичат ли да стоят така, просто изправени. Защото на Макс му е кеф да стърчи, но се чудя дали не си натоварва костите. newsm78

Това е засега. Лек ден!

# 55
  • Мнения: 64

И да питам още нещо - бебоците, които стъпват добре обичат ли да стоят така, просто изправени. Защото на Макс му е кеф да стърчи, но се чудя дали не си натоварва костите. newsm78

Моята също много се кефи, ако има едно лесно цял ден да стои така няма да има по-щастлива от нея, но аз не я държа много едно, че бързо ме заболяват ръцете и друго, че не ми се струва много полезно.
 За къпането в банята и аз обмислям такъв вариант, че ми писна да ги мъкна тия корита и другите такъми, само че нямам стенна печка и си мислех да вкарам една духалка да затопля (банята ни е голяма и духалката няма пряк достъп до вода).
 Обаче от 2 дни е голям дзвер....колкото  съм зле с нервичките тя съвсем ще ми ги изпили  smile3511

# 56
  • Мнения: 0
Einhorn, благодаря за съвета. И аз имам съмнение, че няма да хареса картофа, че е голяма претенция, от сега му личи  направо..... ooooh! . Ще го пробвам и ако се цупи много ще мина на тиква.
Марти също иска да сяда, набира се и се подпира на лакти, абе мн бързат да пораснат тези деца  Grinning. Също иска постоянно прав, да гледа и да стъпва. Само да има кой да му ходи по гайдата. От една седмица си смуче стабилно и краката, голямо гъзене пада  Joy .иначе за сега се държим здрави. само сега се чудя как ще я караме по цял ден в къщи, че започват студовете Thinking . Лека вечер на всички и да се опраават болните  Hug

# 57
  • Мнения: 173
Силвия , дано МАкси се оправи бързо.Аз гледам ,че Ния нон стоп и дърпа тия уши, ам а япипах,така както педиатърката и нищо.Дано ви минебързо бързо, и на нас ни влиза вода в ушите като  къпем.Знам ли newsm78

Мон,дано бързо се оправите, аз пиш един два парацетамола и малко от на Ния физологичния разтвор в носа, и се оправих .

Белле, не знам направо как с есправяш сама,че и време за рабта намираш.
Кание мног са хубави шаките.
Ния от вчера яде и плодово пюре следобед, ама не можах д апреценя хареса ли и или не- направих и ябълка ,аз и я сварих.Днес мисля пак ябълка.

# 58
  • Мнения: 64
Ние днес започваме с тиква. До сега съм й въвела морков и картоф, смятам, че и тиквата ще й хареса.
Иначе за сега сме здрави (да чукна на дърво), но с това променливо време не знам до кога ще се опазим.
Лек ден   bouquet

# 59
  • у дома
  • Мнения: 258
момичета, много бърз въпрос (после ще ви изчета)
С каква тиква захранвате - имам 3 вида у нас - една бяла, една с формата на бялата (кръгла), но е оранжева и третата е продълговата оранжева... Коя да започвам?! И има ли значение? Мога ли единия ден да варя от едната, другия ден от другата? Ох, сигурно има значение, но ако може съвет - с коя да почна за 4-5 дни? Мерси

Общи условия

Активация на акаунт