Златна есен тук е вече , с глас се смее МАЙското човече

  • 26 443
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 64
Аз мисля, че цигулката е най-подходяща (продълговатата, оранжева)  Peace

# 61
  • у дома
  • Мнения: 258
Аз мисля, че цигулката е най-подходяща (продълговатата, оранжева)  Peace
мерси, отито, и аз за цигулката мислех Simple Smile
Миналата седмица бяхме на картоф 7 дни. Сега дали може например 5 дни с тиква да захранвам само?  newsm78

# 62
  • Мнения: 64
Ами казват, че за въвеждането на нов зеленчук/плод са необходими 5-7 дни, така че мисля, че е нормално 5 дни.

# 63
  • Мнения: 173
ЕлЕм, аз и правя от цигулките, продълговатите,че са най0крехки ако така моа да се изразя.Аз не давам по много дни нов зеленчук,давам по 2 дни някъде и после друг.Забелязах,че и омръзва като яде по повече пъти и съвсем се инати.Аз почнах и плодовете обаче не знам зъби ли почват да мъчат какво ли- не спира да мрънка,реве, не иска да яде, не спи , нищо

# 64
  • София
  • Мнения: 2
  Здравейте момичета, и аз да бръкна в разговора, схемата която съм избрала за захранване е първо картофче, тиква и малко плод крушки, ябълки, че сега е богато на тях и не са от пластмасовия вид, от 1ви ноември ще започна пък да видим. Имам една малко глуповата питанка към вас. СЛАГАТЕ ЛИ ВЪЗГЛАВНИЧКИ НА БЕБОЦИТЕ? и колко големи? Shocked
Аз съм паркирала малката на 1,5 см. възглавничка, ама не съм сигурна дали е правилно?  Thinking
Иначе Маги е ок, вчера бяхме на 3я прием на ваксините, държахме се мъжки, сега е веселка и пее, смятам, че ще сме добре, иначе 6300кг., 64см., това е от нас, поздрави и здраве за всички ви в тоя шибан дъжд...  Confused

# 65
  • София
  • Мнения: 484
Здравейте, най-накрая намерих време за писане.
  Нашата баба днес си тръгна, а аз се чувствам скапана. 5 дни подред всеки ден на работа, а малката започна да се буди през ноща, като пипам венеца малко задебелен ми се вижда. Най-верочтно скоро ще ни почнат зъбките.
  За тиквата, на мен ми донесоха цигулка, не много голяма, но достатъчна за бебка  Laughing


mimioletka аз Симона не я поставям на възглавница, лежи си само на матрака, и под главичката слагам  калъфка.
 Имам следния въпрос към мамите захранващи с дом. пюрета- картофите как ги подбирате по големина, някъде бях чела , че не трябва да са много големи newsm78

Софийските мами, почнахте ли да записвате бебоците за ясла. някой ако е по запознат с въпроса да сподели как става ,че ме посъветваха , още отсега да вкарвам малката в системата.

Много  Hug Hug засега на всички

# 66
  • Мнения: 64
Аз я слагам на възглавница, но не мога точно да определя колко е висока, някъде към 3 пръста, но  тя като легне на нея и се сплесква. Не слагам само главичката й на нея (иначе ще й се изтормози вратлето), а леко и раменцата да са повдигнати. Като беше на 40 дни лежахме в болницата и там ми казаха да я слагам така, дори в болницата бебешките кошчета са така на степени, за да може да се повдига. По-добрия вариант е ако може самото матраче на кошарката да се повдигне под лек ъгъл, но при мен няма как да стане.
Относно мерките на бебка (от преди 1/2 месец) 5800 гр., 62 см.

kanye, смята се, че по -дребните картофи са по "крехки" ( не е точно това думата, но не ми идва на акъла по-подходяща)

# 67
  • Мнения: 173
Здравейте, да се отчетем и ние.Ния на сяко аспиване се дере кански, не знам какво става, снощи от 12,30 до 4,30 се будеше през половин час.Почвам да ис мисля,че може да са ъби и при нас знам ли вече.еве, мрънка, крещи и така  е докато заспи.Сноши 40 минути се ра без да спре, на ръце, с биба, плю я никак не искапе.Не нма какво става.Сега на обя ядохме моркови, тиква , картоф и чушка, изяде си всичко,само на последните 2 лъжички помрънка, за следобе съм и направила ябълка с круша.
Притеснявам се вече.
Иначе за възгавницата, слагам я на на една мала само на главата около пръст голяма, ама и  болнцата беше така

# 68
  • Мнения: 36
mimioletka имате същите като нашите мерки  Simple Smile, а за възглавницата - аз слагам една супер тънка, с нея и без нея се тая ама да има там
kanye и аз знам, че не трябва да са големи картофите, но и не съсвем дребни, среден размер най-добре
оф и ние се будим от около седмица към 2ч, взимам го при мен и заспива на ц*ца, после ме мързи да го местя и до сутринта е до мен

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Здравейте  Hug

Възглавница наскоро разглеждах да купувам, има едни около 1-2 см, ще взема от тях, но няма да е сега. Синът ми спа до 4г без възглавница, давах му, но той така се върти, че никога не оставаше през нощта върху нея  Laughing Не вреди ако е без, повече пречи ако възглавницата е неподходяща.

Аз на Сияна мерките няма да ги пиша, че е в тежката категория  Laughing пухкава и дълга  Mr. Green

Нанинче, и Сияна много вие през последните дни и се буди много нощем... няма зъби и едва ли е от тях, въпреки че не е изключено, не знам от какво е, но едва издържам и аз.

На всички  Hug и хубав ден  Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 484
Явно всичките беборковци са се разкиселили. Ами и по цял ден вкъщи и на мен не ми е приятно  Laughing.
  Сега се връщам от Фантастико има промоция на ХИП - 190 мл  Тиква с картоф и пуешко,  Морков и картоф с агнешко и картофи със заешко на 2.49. Още е рано за месните, но който мисли да захранва с Хип може да се запаси .
 А за дасе пести място във фризера  и време, ми казаха още един трик. Като замразите пюрето във формичките, изчаквате да стегне и след това изсипвате кубчетата в пликче и надписвате. След това пълните ледарката със следващото пюре... Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 2
 Мерси за инфото момичета, явно си е индивидуално за възглавниците, аз се присъединявам за въпроса с яслите, че ме предупредиха изрично януари да се записваме, но не знам нищо повече, някоя Софийска мама с 2 дечица да ни просветли... Heart Eyes

# 72
  • у дома
  • Мнения: 258
Мерси за инфото момичета, явно си е индивидуално за възглавниците, аз се присъединявам за въпроса с яслите, че ме предупредиха изрично януари да се записваме, но не знам нищо повече, някоя Софийска мама с 2 дечица да ни просветли... Heart Eyes

и аз не съм наясно, но ме интересува въпросът. Всъщност, по новите правила, месецът за кандидатстване за текущата година не е ли април? Или това е само за детските градини? Струва ми се, че е така и за яслите. То ще е някакъв ужас.
Относно картофките - аз имам дребни домашни, правя му по 2 картофчета от тях и пак става много пюренце, хах.
Да питам нещо - има ли някой бебок дето още не се обръща самостоятелно, или само ние си останахме... С моя помощ малка и занимание - става обръщането, но иначе никакъв кеф самостоятелно да се върти... егати

# 73
  • Мнения: 116
Здравейте  Hug
Ние сме добре. Днес сложиха на Деси втората ваксина Синфлорикс. Рева почти през цялото време и после докато се приберем.  Sad
За възглавницата - Под главата и раменете и слагам нагъната пелена. Не мисля да използва възглавница до 3 год. възраст, като профилактика на гръбначните изкривявания.
За болните - На мен много ми помага да си накапя солена вода в носа при хрема, а за гърлото мед с лимон и гаргара с лайка и сода за хляб.
За пюретата - Има промоция на ХИП и в Метро - плодови и зеленчукови пюрета по 1,88.
Преди малко замразих зелена чушка нарязана на ивици за захранването, а в събота  направих пюре от круша ок. 24 кубчета и се чудя дали да направя още малко.   chef
Днес за първи път не сме излизали с Деси на разходка и на нея май не и хареса много тази промяна. Чудя се какво ще правим зимата. newsm78
ЕлЕм ние не се завъртаме все още - само от гръб настрани и обратно, но ЛЛ не го намира за притеснително.
За всички много Hug

# 74
  • Мнения: 64
Моята се обръща от корем на гръб, но не и обратното.

Общи условия

Активация на акаунт