Златна есен тук е вече , с глас се смее МАЙското човече

  • 26 451
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 36
Нанинка, не е рано. Аз умишлено не се включвам относно сядане, изправяне и т.н., но сега да кажа, че Макс прекарва деня основно седнал, изправен и лази. Като нито еено от нещата не е учен да ги прави. Всичко сам. Когато детето е готово, значи е дошло времето. Браво на Ния.

# 706
  • Мнения: 173
Силви, и Ния е така, постоянно е седнала и вече седи сама за 5 дена се отпусна самма да седи, не иска да я подпирам с нищо,наддига се ако е подпряна и ми се кара, лази насам натам и иска и да ходи. Даже от това,че е постоянно  е седнала и с емъчи да си хваща краката, ми повръща по малко, но това хич не я спира

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нанинка, благодаря ти, миличка, че питаш  Hug
По-добре сме, ще се оправим.

Вчера водих малката на детски гастроентеролог за тихия рефлукс, който има. Жената е много добър специалист в областта си. Да ви споделя какво ме посъветва за захранването:

Меса: пуешко, заешко, пилешко. Към 1 г агнешко, риба, телешко и свинско. Сокове - категорично НЕ се започва с тях, да давам чак след 7 мес по съвсем малко ако искам. Глутен - края на 7 мес на фона на кърменето. Жълтък - 1-2 трохи през ден до 1 жълтък през ден - цял жълтък чак към 1г!!! Белтък след 1,5г. Речна риба /ако няма алергии/- 8 мес. Кисело краве мляко, 3,6% около 12 мес.

БЕЗ сол, захар, мед и облигатни алергени - прясно мляко, цитруси, шоколад, какао, ядки, рибни продукти, яйчен белтък, ягоди, малини, соя.

Сурови, настъргани плодове към 10 мес може, не по-рано.

За заледяването, Нанинче, не се тревожи. И двете ми деца са така, непосредствено след сън ръчичките им стават ледени, после се оправят. Педиатрите никога не са го вземали насериозно това, но ти все пак питай и после сподели, моля те, какво са ти обяснили.

И браво на Ния, нищо чудно към 9 мес направо да проходи  Laughing

Хубава нова седмица на всички!

# 708
  • Мнения: 1 350
добро утро на всички и хубава и здрава седмица!



браво на Ния и на Макс,  Hug
наистина когато бебо е готово, тогава, ние само подпомагаме и следим тези процеси, дано при всички прохождането мине гладко и без инциденти.
вие опъвате ли вече одеалце на земята да ги слагате да пълзят?

Мон, дано се оправяте по-бързо.
споделям написаното от теб, което си споделила от лекарката.
и нашата педи ми е давала подобни съвети, тях следвам и сега.
само че кисело мляко започнах да давам по-рано, 2-2.9 процента. но това зависи от детето.
все пак, откри ли рефлукс тя, какво ти каза? израстнало ли е?

някой питаше и за глутен, аз мисля да го въведа след седмица-две с обикновени сухари.
аз още прокашлям и ми дере гърлото, че заразих и ММ.
каката заведох сутринта на градина, тъкмо украсяваха елхата. а ние снощи украсихме с децата нашата, от зелени клонки, де Wink

# 709
  • Мнения: 5 721
Здравейте момичета Hug
Днес ходихме до педи и мерките ни този месец са 69см и 8.400кг.
Пуснахме кръвни изследвания , а урина сигурно утре ще занеса в лабораторията , че днес опитите ни бяха безуспешни. Гледа му гърлото и каза , че е сочно , но нищо не изписа. За зъбите каза , че това , че венеца е бял , нищо не значи , преди да избият каза , че ставал тъмночервен /за пръв път чувам/ , а на мен ми се виждат отдолу два оформени зъба , но не драска още. Дано пробият по-скоро да се понаспим с малкия , че последната седмица е кошмар.
Това е от мен , момичета! Хубав ден на всички : ))

# 710
  • Мнения: 36
Мон, благодарско за инфото!!!  bouquet

Бързо оздравяване на вас!  Hug
Аз не смея да разпитвам как сте, че знам на човек колко му е изнервено така като не вървят нещата.
Аз ще се пробвам да взема урина с колектора и да бягам да я нося и да му вземат кръв. Да видим ще се справя ли.
Лек ден засега!

# 711
  • София
  • Мнения: 484
Здравейте момичета,
   moresmile браво на Макси и Ния, пъргавелчета. И майка ми така казва, изправи ли се детето до 2 месеца прохожда.

Мон  Hug Hug, в крайна сметка какво каза докторката , опасенията ти потвърдиха ли се? Кака сте с захранването, почна ли да хапва Сияна. Баткото добре ли е вече , всички надявам се сте здрави.Благодаря за инфото за захранването

Беле вие как сте , дано ти е минало вече .

Šunšhine браво на малкия, ваксината сложиха ли ви я или ви отложиха.

При нас нищо ново, въведох круша. Още сме си само с 1 зъбче tooth, вече 2 седмици чакаме втория но няма....... ходя вече 3 пъти в седмицата на работа и вече не ми остава време за нищо.
 През ноща обличам малката с боди и отгоре с пижамка , покривам с олекотено юрганче .
  Някой купувал ли е  пюрета на Семпер и от къде, никъде не ги намирам

# 712
  • Мнения: 5 721
Отложиха ни я защото гърлото му било сочно. Но педи каза , че това е последната ваксина чак до годинката , така че няма проблем.

# 713
  • Мнения: 36
Момичета, да се отчета набързо: не съм носила пще резултатите на педи за кръв и урина само й звъннах да й кажа, че хемоглобина е 115, тя каза, че е нормално. Другото така на първо четене сякаш също е наред. Коремната ехография минахме, всичко ок. Чората забелена, ташките там.
Дмес за следобяд дадох за пръв път оризова каша на Милупа. Направих я с вода(в тази връзка някой да ни препоръча с какво мляко бих могла да разреждам каша и пюрета, че не винаги мога да цедя, а и ако ме няма...) приличаше ми на лепило за тапети. Ма той си яхапна криво ляво. След някой и друг ден ще почна да слагам плодово пюре.

# 714
  • Мнения: 173
Силвия, аз ги правя кашите всичките само с вода.Пробвах веднъж с мляко, пак я яде ,ама няма особена рзлика.Иначе каквото и АМ да вземеш,все ще ти свърши работа.И на Хумана кашта става подобна,като лепило,аз харесвам на Слънчо и Ния много ги харесва,макар е тези на Хумана също са мноого вкусни, поне за мен де Simple Smile
Мон, какво каза гастрото?Дано да си го израсте с времето, аз да си призная не знам точно какво е, ама щом го има ,да се маха,да не тормози детенцето.
Кание, сигурно е голяма муцунка с това едно зъбче, принцеската Simple Smile
Жос, аз ти завиждам за това колко си спокойна винаги и направо шапка ти свалям как се справяш с две дечица, и на Силви също и на Мон де

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Гастрото само потвърди всичко, което аз сама смятах. Има тих рефлукс, тя връща малко, основно като седи или се сгъва много, дори не връща всеки ден, но често ѝ се качва догоре и си го преглъща явно. Това променя лигавицата, прави я по-податлива на вируси и т.н. Хъркането на нослето без секрети също е от това, както и зверското хълцане и честото оригване. Къркоренето на корема и отказа от храна и от кърма също се дължи на това. 7 мес разпитвам тъпите педиатри защо коремчето така къркори и отказва да яде в тези моменти. Накрая трябваше да изчета един куп неща и да стигна сама до проблема, детският гастроентеролог само го потвърди, както и УНГ.
Изписаха ѝ няколко неща, които ще си помисля дали и кога да започна и така.
Израства се, но е неприятно и трудно...

Захранването върви повече от зле, днес за първи път ѝ дадох заек, трепери, гнуси се, прави физиономии все едно яде нещо мега кисело и горчиво... Така и не го яде. Следобед се мъчихме с една каша от елда, мляко и круша...

Нанинка - кашата трябва да бъде млечно хранене. Или я правиш с кърма/АМ, или купуваш млечни каши  Peace

Нямам време сега, исках и други неща да пиша, но друг път.
Спокойна вечер  Hug

# 716
  • Мнения: 5 721
Мон , тихият рефлукс има ли и други признаци? Моят син също често връща по малко храна , по-скоро си му изтича от устата , но аз мисля че преяжда , знам ли newsm78 newsm78

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мон , тихият рефлукс има ли и други признаци? Моят син също често връща по малко храна , по-скоро си му изтича от устата , но аз мисля че преяжда , знам ли newsm78 newsm78
-връща съвсем малко, на струйка изтича от устата малко количество, колкото 1 чаена лъжица примерно или малко повече и не всеки ден
- детето понякога връща храна, но не я повръща, а само се качва догоре и си я гълта обратно, понякога /не винаги/ плаче след това
- отказва да суче, да пие АМ, пюрета ... дори и като е много гладна
- оригва се по много пъти и много силно
- понякога има гадене, сякаш има позиви за повръщане, но не връща нищо
- стои извита  с врат назад, не постоянно естествено, но когато най-много ѝ къркори коремчето все е в тази поза
- хълца много силно и дълго, винаги когато се засмее с глас, после хълца свирепо по сума време, самовзривява се направо
- има доста газове
- неспокоен сън
- понякога нощем кашля и се задавя
- понякога има свирещо дишане и в последно време нослето хърка, а няма секрети

Има и други симптоми, при моето дете са тези основно.

# 718
  • Мнения: 5 721
Благодаря. Някои от признаците ги има. Ох , притесних се. А това израства ли се , лекува ли се?

# 719
  • у дома
  • Мнения: 258
Привет момичета!
Браво на Макси и Ния - най-пъргавите бебоци тук Simple Smile Ние само се въртим и шугавим, не ме оставя и памперс да му сменя, голямо въртене пада, дори и насън. Но още нямаме стабилна опора седнали, аз и не го оставям много.
Мон, тоя тих рефлукс лоша работа. Дано скоро се оправи Сияна/да го израсте по-бързо. Ние също често връщаме, много хълцаме и оригваме поне по 10 пъти между 2 отделни хранения, все се чудя защо... Но ядене пък не отказваме много. Имаше само един период от 1 месец когато хич нищо не щеше да яде, голям зор..
Утре ще давам оризова каша на Милупа, колко дни трябва да я давам, момичета, пак ли 7 или мога 3-4 и да премина към някоя следваща? Смятам втората каша да е елда, ама какви неща четох за таз елда, колко силен алерген бил..., но ще дам, нали казват и дори я препоръчват. След това смятам да вкарам глутен - как е по-удачно - чрез каша или както jos казва - със сухарче (май с коричка беше правила и нанинка?).
Значи всички безмлечни каши трябва да се правят с АМ/кърма, така ли? А кое ядене може да се замести с тях и колко време след въвеждането на самата каша? А може ли да се дават и млечни каши (тия дето изначално в тях си има сухо мляко)? А кисел кога може да се дава? Хиляди въпроси ме мъчат.  newsm78
Ние имаме заместено само обедно хранене - с пюренца сме го заместили. Иначе сутрин давам много малко плодово пюренце и АМ. Но утре, както казах, ще дам безмлечната каша сутрин (около 2-3 лъжички)... Мога ли после да я давам следобедното хранене? Благодаря ви предварително, ако някой има инфо по стоте ми въпроса   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт