Проблем с наемателите на апартамента на долния етаж

  • 10 752
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29 972
Не знам дали някое от посочените действия ще даде ефект. Дано! Най-логично е да уведомиш наемодателя, ако няма положително развитие - полицията. Едва ли ще се справят, ако ромите са решили да тропат и да викат, ще тропат и викат.....Знаете каква е културата им и как се възпитават.

Ние имахме подобен проблем с кучето на съседката. Оставяше го само по цели нощи, дори за седмица. То лае, лае, после почне да вие....и така по цели нощи. При разговор с въпросната съседка с цялата си наглост ми заяви, че нищо не мога да й направя, не я интересува моето спокойствие и по-скоро аз ще си замина, отколкото кучето. Звънях в полицията и в общината, от където ми казаха, че няма смисъл дори да идват, ако кучето е само, защото няма кой да отвори. Когато тя е там, не лае - също няма смисъл. Общо взето ми казаха, че този проблем е навсякъде и няма решение.... Както и да е. Просто казвам, че, ако няма разбиране, проблемът е нерешим.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 40 959
Ох,Алекс...до скоро нямаше да те разбера,но от няколко дена-да Crossing Arms
Търсехме си нова квартира и намерихме апартамент,почнахме да се нанасяме и...случайно виждам,че на 1-я етаж/за Щастие не под нас  Wink/ се вдигат викове от роми.Останах  Shocked Ако бяхме ги видели по-рано със сигурност нямаше да наема апартамента.
А съседката до нас е над тях и ми казва няма да ти разправям какво става-викове,скандали,побоища.В апартамента живеят 2 семейства с по 2 и 3 деца.Продават цигари и отключват входа на всеки,лятото казва не се спи на отворени прозорци и това така от 80 и някоя си година  Whistling Ромите са във ведомствено жилище и доколкото знам плащат ли си-няма изгонване Naughty
Питах жената не вика ли полиция-каза-не,страх ме е да не направят нещо на децата ми.Каза,че са се мъчили да събират подписка с-у ромите,ама май безуспешно...Ще разпитам и аз.

Как може,си размишлявам, цял един блок да търпи тая паплач и да си мълчи!Как всички не могат да се опълчат с-у няколко newsm78 Ама,ако бяха ромите в наша позиция,а  Crazy Те си знаят правата.А ние им търпим безчинствата #2gunfire

# 17
  • Мнения: 5 790
Хазяинът е кротък и неконфликтен човек. И явно изхожда от себе си, защото като му се оплачеш, го играе много учуден. Отговорът му е: "Ама как, те изглеждат много свестни!". И до там. Аз разбирам, че той прибира наем и има финансова изгода да има наематели, но не мисля да оставя нещата така.

# 18
  • Мнения: 1 064
Цял букет от проблемации, които произхождат от там, че се живее в блок. Това е вид съвместно съжителство, няма пълна изолация и просто само се молиш да попаднеш на тихи съседи. Ами ако ставаше дума не за наематели, а за собственици? Ами ако бяха българско семейство, което купонясва  и вдига скандали до зори? Какво правим тогава, на кого звъним?
Не ги защитавам, нямат право да томозят съседите, но... български реал.

# 19
  • София
  • Мнения: 8 307
Цял букет от проблемации, които произхождат от там, че се живее в блок. Това е вид съвместно съжителство, няма пълна изолация и просто само се молиш да попаднеш на тихи съседи. Ами ако ставаше дума не за наематели, а за собственици? Ами ако бяха българско семейство, което купонясва  и вдига скандали до зори? Какво правим тогава, на кого звъним?
Не ги защитавам, нямат право да томозят съседите, но... български реал.
И защо според теб има разлика newsm78

собтвеници/наематели, българи/роми все тая...
имахме го един такъв 40-45 годишен тийн, наемател като се напиеше, че и съмнения за по-сериозни неща имам, вдигаше блока на главата си - музиката започваше в 22, 2, 4 ч. при това не бяха купони, няма гости - сам си се забавляваше...
 ... в реда на нещата си беше да му монтират климатика от 21,30 до почти 23 ч. - включващо пробиване и поставяне и на носещите елементи, "ей сега свършват"
... че и шубе го беше да отваря врата, полиция забележки
7 малки деца живеех в граничещи апартаменти
... 10 г. ни тормози, има късмет хазаина му, че не го знам кой е иначе да са научили данъчните за него.... човекът си прибира наема и не му пука за останалото - има ли задължения към входа /топлофикация....
 полиция , забележки помагаха временно, кротва се за известно време и така до следващия път

# 20
  • Мнения: 21 688
 Как не знаеш кой е хазяина - в домовата книга има всичко - собственик, нотариален акт, адрес, телефони. Трябва да има всичко, това е изискване на общината , имате и етажна собственост и домсъвет, и книга, със сигурност.

  Пращайте им данъчни наистина. Повечето наемодатели не са изрядни по отношение на договори с наематели и данъци, така че нямат сметка от разправии с комшиите.

# 21
  • Мнения: 1 373
Не винаги ги има в домовата книга. Ние имаме подобен проблем - самотна майка с 4 момчета и без ангажименти към тяхното възпитание. Децата са агресивни, палави, бият се по цял ден и до 1 през нощта, реват, тропат, блъскат по пода, крещят и имат ужасно просташки речник. Всичко това се случва над главите ни и се налага да го търпим ежечасно. Освен това и редовно ни наводняват. На хазяйката не съм виждала очите, няма я и в домовата книга, не отговаря вече и на телефона (явно вижда кой я търси и не вдига), не дава информация за контакт, както се изрази тя "на кой да е" (това явно сме ние, съсобствениците от входа). Направих пътека до МВР, до Общината, ходих и до Агенцията за закрила на детето. Да не мислите, че това дава резултат?
 Как да намеря хазяйката? От НАП ми казаха, че не могат да проверят дали има договор за наем, ако не зная чия собственост е апартамента. А информация за това не мога да получа нито от Общината, нито от Етажна собственост.

# 22
  • Мнения: 805
Само информативно питам - Колективен иск в съда може ли да се заведе?
Това след като n на брой жалби в полицията не вършат работа...

# 23
  • Мнения: 1 373
Само информативно питам - Колективен иск в съда може ли да се заведе?
Това след като n на брой жалби в полицията не вършат работа...
Може, те и жалбите се подават от името на Етажната собственост, защото се нарушава Правилника за вътрешния ред и наредба на общината. Обаче институциите просто не работят. В съда, с подписи на 75% от етажната собственост може да се изиска забрана за ползване на въпросния имот от недобросъвестния собственик (което означава да се забрани на хазяина да ползва апартамента също). Това обаче пак само теоретично го казвам...

# 24
  • Мнения: 805
Мерси. То аз така и питам. Важно е да се знае какви са ни опциите... няма кой вместо нас да ни търси, отстоява и защитава правата.

# 25
  • Мнения: 1 373
Мерси. То аз така и питам. Важно е да се знае какви са ни опциите... няма кой вместо нас да ни търси, отстоява и защитава правата.
Така е, няма. Институциите не работят и често се стига до саморазправа. Помня през пролетта човека, който застреля няколко съседи роми. Не оправдавам постъпката, но знам какво е да си тормозен ежечасно и разбирам, че е превъртял от безнадеждност да живее нормално. Помня, че и той беше писал сумати жалби и сигнали без никакъв  резултат.
Та опции има, ама за положително разрешение на проблеми от подобно естество в родината ни не съм чула още.

# 26
  • Мнения: 1 749
Как нямате някое по-здраво момче под ръка? newsm78
Колкото и да се шегувам, това е най-добрия вариант.
Ако ли не - жалби до откат Simple Smile

Опитвайки се да се поставя на твое място.. такова нещо няма как да се случи в нашия вход ( поне засега  Whistling ) защото всички ще изгоним дружно манг.. ромите.

# 27
  • Мнения: 5 790
Вече си мисля, че не е от етноса...
Колко мога да разказвам за наематели - имаше и българи преди това.
Един от тях си заключваше кучето на балкона през зимата, точно когато се роди малката. Бедното животно умираше от студ и виеше и лаеше непрекъснато. Отидох да помоля ако може да го прибере. Познайте! Отговори ми: "Боли ме к.ра!".
Следващите бяха грък и българка. Той я биеше всеки ден. Всеки ден викахме полиция, прибираха го и пак го пускаха. После историята се повтаряше.
Следващите работеха късно вечер и се прибираха около 2 през нощта. Започваха едни страхотни скандали, разправии, крясъци, блъскане, тропане, местене на мебели! Пак полиция, пак жалби!
Аз ли съм късметлийката, хората ли полудяват - нямам никакво обяснение!

# 28
  • Мнения: 1 749
Не е и нужно да си го обясняваш - проблем има.
Потърсете начини да го решите и бъдете настоятелни.

# 29
  • Мнения: 857
Побъркали са се всички  ooooh!.
"Нашите" наематели са двама студенти, които превърнаха апартамента и кооперацията в бардак. Сега са се настанили още някакви при тях и по цяла вечер/нощ, по цял ден /защото не ходят на лекции/, 24/7 някой слуша музика, говори, хили се, блъска /някаква топка/, въргалят се по креватите /толкова скърцат, че ги чувам/, някой непрекъснато влиза и излиза от входната врата - кошмар.
Виках полиция няколко пъти, направиха им акт, спирах им тока, говорихме с малоумния им хазяин няколко пъти и никакъв резултат  ooooh!. Лошото е, че никой друг от входа не отиде нито веднъж да им направи забележка или да ги стресне малко  ooooh!. А като ме видят и само се оплакват, че шумно им било - аз какво да кажа като са до нас.
Последния път казах на хазяина им, че ще викна прокуратурата да ги разкара и повече няма да се разправям.
Недумявам как може да си притеснен в собствения си дом и още повече как може никой да не се трогне и да ги вкара в ред  ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт