ОКТОМВРИЙКИ - Тема 18

  • 31 460
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 289
въпрос към ЛЛЛ: с малката се кърмим още от родилно, но от два дни забелязвам че гърдите не са ми така пълни между кърменията както предишните дни. Нормално ли е на този етап? Знам че 2-3 седмици след раждането организма се нагажда според нуждите на бебето. Още един въпрос последните дни съм повече на течности - супа, чай, компот, вода - разрежда ли се много кърмата т.е дали е хранителна или е повече вода и беба да остава гладничка. Кърмим се преди на 2-3 часа сега 1,5-2 часа, но нощем не ми се буди на по-малко от 3, че и повече.Пълни редовно памперсите

Здравей eni_zlat и честита дъщеричка!  bouquet
Чудесно е, че следваш и откликваш на нейните потребности и честотата на която желае да суче.
В различните периоди от растежа нуждите на бебетата от мляко могат да се променят. През скоковете в растежа много бебета имат нужда да сучат по често за даден период. Така те набавят нужните им количества мляко и същевременно окзазват стимулация на лактацията.
 Кърмата винаги е с идеална консистенция и състав на полезни вещества, отговарящи на потребностите на бебето. Би било добре майката да се храни здравословно, балансирано и да приема достатъчно течности, за да може и нейният организъм да получава нужните полезни вещества.
  Когато производството на кърма се регулира спрямо нуждите на бебето , много майки усещат гърдите си омекнали. Въпреки това празна гърда няма и ако бебето суче толкова често колкото желае, ако му се предлага и втора гърда, след като е изсукало първата и още е гладно, то обичайно успява да си набави нужните за денонощието количества мляко. Обикновено след няколко дни до около седмица често сукане, отново се връща предишния режим на хранене и тялото на майката откликва на тази стимулация като започва да произвежда по-големи количества кърма.  Peace
 Пожелавам ви много прекрасни кърмачески мигове! Ако изникнат нови въпроси, ние сме тук!  Hug

 

# 721
  • Мнения: 0
Здравейте след мнооого дълъг престой в болницата да се отчета и аз на 4.10 се роди малкия Божидар висок47см. и тежък 2кг и 450гр секцио.Честити бебчета на всички да са ни живи и здрави и много да ни радват а на тези които са още в очакване леко и безпроблемно раждане. Hug

# 722
  • Мнения: 169
Блгодаря  за пожеланията  Hug . На тези, които още са 2 в 1 пожелавам леко раждане и бързо възстановяване.

Въпрос към ЛЛЛ: Днес е 3-ти ден от секциото и усещам, че имам кърма (гърдите ми са много напрегнати), но зърната ми не са добре изпъкнали и малката не може да засуче както трябва. Какво да правя? След малко ще ми донесат помпа за кърма и мисля да опитам, дано има ефект.

# 723
  • Мнения: 2 850
Да се включа и аз - на 18.10 в 10,35 ч., се роди дъщеря ми Сиана, мерки 3,100 гр., 52 см.  Heart Eyes Секциото мина повече от идеално, бях със спинална упойка, днес ме раздвижиха и вече не усещам почти нищо.

Честито и на другите майки  bouquet
Честито! Почти сме съименички!!!  bouquet

# 724
  • Мнения: 351
Момичета при мене леко се започва  newsm32, поувеличиха ми се симптомите, то защото тези дни се канех да започвам със стъпалата, че си викам нямам симптоми, а термина наближава, и днес внезапно ме връхлетяха, та чак се поуплаших, ама в добрия смисъл на думата. Много се вълнувам, че наближава срещата с бебчо, че един рев ме гони от радост, ужас ще има да цивря.  Flushed

# 725
  • Мнения: 10
Въпрос към ЛЛЛ :
Здравейте , от 10 дни или от както сме вкъщи сме изцяло на кърма ,но ме притеснява че детето страда от запек.Не дава признаци да има болки в коремчета .Четох ,че за кърмени бебета е нормално да не акат всеки ден ,вярно ли е , а също това означава ли че щом не ака кърмата се усвоява изцяло от организма ? При нас става вече четвърти ден без акане .Благодаря предварително !

# 726
  • Мнения: 261
Catalonia, Lady Ice, Mono - честито! Да са ви здрави бебенцата!  Hug

# 727
  • гр. София
  • Мнения: 2
И аз да се похваля Simple Smile На 09.10.2013 г . се роди нашата най-голяма радост  - принцеса Армина . В 9,04 часа изплака , 2970 гр. 48 см. Родих я със секцио . Всичко мина добре , вече сме си вкъщи и свикваме с новия начин на живот. Прекрасно е да си мама Simple Smile

На всички родили момичета - ЧЕСТИТО , да сте живи и здрави и бебеченцата да ви радват безкрайно.
На всички останали стискаме палци ...

Много гуш от нас Simple Smile

# 728
  • Мнения: 289
Въпрос до ЛЛЛ: На 10 дена сме и се кърмим през около 3,5-4ч. между 15 и 20 минути само от една гърда.
За последните два дена обаче имаме две повръщания на фонтан - самото дете почти не спира за почивка, така че пробвам да правим такива по моя инициатива. Не съм сигурна в резултата от тях, тъй като после се хвърля към сукането още по-настървено.
Дали пък не му идва твърде много предното мляко от гърда? Може би трябва да пробвам изцеждане. След нахранване цедя по около 20 мл остатък. Благодаря Ви предварително за помощта!

Привет jonka62 и честито бебе!  bouquet
 Споделила си, че интервалите между кърменията са около 3,5-4 часа. Би ли разказала повече относно кърменето, предлагаш ли вода или чай и в какво количество, предлагаш ли също биберон залъгалка, на поискване ли кърмиш, имате ли нощни кърмения? Обичайно за новородените бебета, които са само на кърма е да сучат по-често, на около 2ч- 2ч. и половина, и да има минимум 8-12 или повече кърмения за денонощие, включително и през нощта. Честото кърмене е важно за това бебето да набавя нужните му количества кърма и да расте, а от друга страна това оказва и мощна стимулация на лактацията.
 Честите кърмения биха могли да помогнат при повръщането, тъй като бебето може да суче по-спокойно и да не е твърде огладняло. Времето, което прекарва на гърда не би било добре да се ограничава, в началото може да трае дълго, но постепенно сукателните умения на бебето обичайно се усъвършенстват. Бебето в началото може да запива на гърдата, след това пак да се събуди и да посуче, да се уморява, но това е напълно нормално. Ако след като е изсукало добре едната гърда и все още показва признаци на глад, може да му се предложи втората.
 Ако бебето суче достатъчно често и колкото дълго пожелае обикновено то успява да изсуче нужните му количества и изцеждане и дохранване не се налага.
 Би ли споделила и как намираш броя на напишканите и наакани памперси за денонощие, има ли поне 5-6 добре напишкани, от които поне 2-3 наакани? Кожата на бебето еластична ли е, то енергично ли е, спокойно ли е?
 Ще се очаквам да пишеш повече за кърменето при вас, за да се опитам да съм полезна и с подходяща за вас информация и идеи! Желая ти много приятни първи мигове и дни с твоето съкровище!  Hug

# 729
  • Мнения: 8
Честити бебчета момичета, да са ви живи и здрави!

Въпрос към ЛЛЛ: Днес забелязах, че двете ми гърди видимо се различават в размера си. Лявата е по-мека и малка, а дясната е по-млечната и съответно по-голямата. В дясната определено чуствам как слиза млякото, в лявата по не се усеща. Да предлагам ли повече лявата, за да се стимулира лактацията повече от нея?
Благодаря на ЛЛЛ за включването и за отговорите на предишното ми питане   bouquet


# 730
  • Мнения: 32
Честито на новите мамчета. Simple Smile
Аз са се похваля,пъпчето на нашия юнак тай-после падна.
Храним се изцяло на кърма.
Не ми остава много свободно време да влизам във форума.Гледам когато той спи и аз да подремвам и да чистя и готвя.Справям се като цяло.

# 731
  • Мнения: 669
Здравейте момичета! Копирам си поста от ФБ  Simple Smile
От вчера сме си в къщи с Виктор. Много е хубаво да си спомниш милите и незабравими моменти с малкото съкровище в ръце. Всеки път когато се гушнем ми се плаче от радост. Кърмим се. Имам доста кърма и изцеждам след хранене около 70-80 мл. от едната гърда, но все още не съм си взела никакви съдове за съхранение и замръзяване, за да ги съхранявам мен ме боли сърцето като го изцедя и изхвърля. Храним се на поискване - веднъж на 1 час, после спи и минават 4 часа до следващото хранене. Сега преди да заспи се хранихме сигурно 4 пъти през 1-1,30ч. и тогава заспа ....... водя се по него. През нощта се буди различно - и когато се събуди тогава се храним.
Сега да ви разкажа с две думи за раждането. Както се чудех онази вечер дали са фалшиви контракциите или не, така тръгнах към болницата и се обадих на доки, и тя не вдига. Отидохме в ОБ, приеха ме, включиха ме за запис на тонове, отчетоха контракции, дойде дежурния лекар и ме прегледа - 4 см. разкритие и каза че ме приемат. Беше 11,30ч. Аз казах, че съм с избор на екип, и те започнаха да звънят на моята докторка също и пак не вдига. Аз вече се притесних супер много, защото в ОБ не можеш да си платиш само за упойка без избор на екип, т.е. трябваше да платя 700 лв. и да ме изражда дежурния лекар /който така или иначе пак ще ме изроди, защото е на смяна/, само защото искам упойка. И започнах да се чудя какво да правя. Той ми каза че имам още 1 час да се почудя и ако реша ще трябва да се сложи упойката, защото няма време. И след малко ми звънна моята докторка - била си оставила телефона в другата стая и задрямала ........ то беше 12,30ч. - чу се с акушерката, тя й предаде за състоянието ми. Имах болки, но през около 7-8 мин. за около 40 сек. - напълно поносими, силни менструални болки. В 1,30ч. пристигна докторката с анестезиолога и ме преместиха в родилна зала. В 1,45ч. ми сложиха упойката и започнахме да чакаме да ме хване и си говорихме с акушерките и докторката като на седянка. Минаха 20 - 30 мин. и ми каза - започнат ли напъни казвай - след малко започна една контракция - напънах 2 пъти и те казаха почти е излезнала главата, на следващата контракция напънах още 2 пъти и излезе. видях всичко как излиза, беше прекрасно. Чувствах се свежа, бодра, и изпитах радостта от това да родиш. Миналия път бях толкова изтощена от болките и напъните, че изобщо не разбрах кога и как се случи ............ а сега беше уникално преживяване. Имах вътрешно разкъсване и ме позаши, но не боли толкова, колкото миналия път външните шевове. Но ми излезнаха хемороиди, които ме поббъркват. това беше.
Извинете за дългия пост, който е имал нерви да го изчете. Успех на всички неродили майчета.

# 732
  • Мнения: 1 095
Появявам се особенно щастлива да съобщя, че на 16.10.13 в 11,50 се роди прекрасната ни дъщеря Габриела  Heart Eyes
Мерки: 3,270 и 49см.
Леко естествено раждане с малък шев за спомен. Засука веднага след като се роди и оттогава сме изцяло на кърма  Heart Eyes
Много бих искала да честитя на всички поименно, но не съм влизала в темата от вторник вечерта. Ще се поправя и наваксам тези дни. За всички  Hug

# 733
  • Мнения: 91
Ехеееей, заподозряхме те ние. Честито, Биляна, бързо възстановяване! Hug

Честито и на amorucio, MON и Lady Ice  bouquet

Времето е в унисон с хубавите новини  Nature Sunny  Nature Sunny  Nature Sunny

# 734
  • Мнения: 0
Биляна, честита дъщеря! Да ти е жива и здрава!

amorucio, честито!

Краси, много добре звучи разказът ти и аз искам така бързо и лесно да родя този път, ама дали ще ме огрее  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт