Отзиви при лечение на миома с препарата ЕСМИА.

  • 21 126
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 540
Здравейте!  Hug
Този препарат е доста нов за българския пазар, почти не намерих информация от реални потребители. Беше препоръчан на майка ми като алтернатива на оперативно отстраняване на миома. Има ли някой, който го е приемал? Странични ефекти, краен резултат? Това са въпросите, които ми се въртят на първо четене.
Предварително се извинявам, ако темата не е за този раздел   bouquet
..и благодаря предварително на всички включили се  Hug

# 1
  • Мнения: 4 270
Здравейте!  Hug
Този препарат е доста нов за българския пазар, почти не намерих информация от реални потребители. Беше препоръчан на майка ми като алтернатива на оперативно отстраняване на миома. Има ли някой, който го е приемал? Странични ефекти, краен резултат? Това са въпросите, които ми се въртят на първо четене.
Предварително се извинявам, ако темата не е за този раздел   bouquet
..и благодаря предварително на всички включили се  Hug
Аз също чакам с нетърпение отзиви за препарата. Чух много добри неща, но от лекар, все пак той е пристрастен.

# 2
  • Мнения: 540
Няма ли отзиви...жалко  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте аз живея в Швеция и от шест месеца съм на Есмия.Преди началото на лечението миомите ми бяха с размери 9,5 и 6 см., след 6 тия месец са съответно 3,5 и 2 см.Има странични ефекти, но са поносими.Надявам се съм била полезна.

# 4
  • Мнения: 4 270
Здравейте аз живея в Швеция и от шест месеца съм на Есмия.Преди началото на лечението миомите ми бяха с размери 9,5 и 6 см., след 6 тия месец са съответно 3,5 и 2 см.Има странични ефекти, но са поносими.Надявам се съм била полезна.


Благодаря за споделеното. Ако не е проблем, бихте ли споделила какви са страничните ефекти? Живо се интересувам от този препарат, моят гинеколог е много лаконичен по въпроса.

# 5
  • Мнения: 540
и аз много благодаря за отговора  Hug  bouquet Интересува ме същото като Herz, в какво се изразяват страничните ефекти?

Наистина е непопулярен препарат в България и аз не получих информация от гинеколожката, при която ходим с майка ми.

Мерси предварително   bouquet

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте на всички! Аз пих Есмия 3 месеца. Страничните ефекти не са кой знае какво. Първо ги пиех сутрин, но получавах замайване около 30 минути и затова започнах да ги пия вечер преди лягане. Имаше и горещи вълни, но пък и температурите си бяха доста високи през юли и август, така, че не бих обвинила есмията за това Simple Smile Моята миома беше 10/12 см. Според лекуващият ми лекар най-доброто време за операция е между 2 и 5 месец след края на приема. Лошото е, че не съм ходила още на контролен преглед и не мога да ви кажа колко и дали е намаляла. Това ще стане в началото на септември. Но пък промяната в цикъла ми е "невъобразима" . Вече без болките от преди, а количеството сигурно е намаляло над 50 % . При мен последните месеци преди да започна с есмията бяха просто ад. Сега в момента друго не се сещам, момичета. Ако мога с нещо да ви помогна, пишеше! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 540
Благодаря ти  Hug Надявам се да се е смалила много   bouquet

Ще се радвам да пишеш и следващия месец, когато ще знаеш резултата.

# 8
  • Мнения: 4 270
kremu6ana_m, искам да те попитам, докато приемаше есмия-та, спря ли ти цикъла? И аз се надявам да има резултат при теб и ще очаквам след прегледа да кажеш колко е намаляла миомата. Успех!

# 9
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Момичета, миомните възли при вас в маточната кухина ли са, или извън нея? Има ли някъде листовка или описание на препарата?

# 10
  • Мнения: 540
Това е листовката.  Peace

# 11
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
  Благодаря!  Моят вид миома не е този описан в листовката!

# 12
  • Мнения: 4
Привет отново! Да, цикълът ми спря за целият период на лечението. Хапчетата започват да се пият от 3-ти ден на цикъла и още на следващия ми спря Simple Smile което хич не беше зле, поне в моя случай!

# 13
  • Мнения: 4 270
Благодаря за отговора, kremu6ana_m!
I am the same, на мен ми правиха лапароскопска операция миналата година за премахмане на два миомни възела, разположени на предната и задната стана на матката. Няколко месеца след операцията ми откриха още два възела, които за момента са малки, надявам се и да не растат със същото темпо като предишните, предвид възрастта. И тези са разположени по същия начин. Какъв вид е твоята миома?

# 14
  • Мнения: 4
Добро утро!Субмукозна е, от външната стена на матката. Да те попитам и аз - къде си прави лапароскопията и колко струва това " удоволствие" ?
Незнам колко са ми подействали тази хапчета, обаче сега след като ми свърши цикъла, изобщо не си напипвам миомата, а преди беше по -голяма от портокал и си я усещах много ясно. Даже при определена позиция на тялото ми, в легнало положение, дори се " виждаше" на корема ми . Стискайте ми палци, момичета! В началото на септември съм на прегред!

Общи условия

Активация на акаунт