Косата на момченцето ми се разрежда доста

  • 3 338
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
Mellie, всички пишем като препатили, предполагам.
Брат ми с така започнал косопад на 3 год-възраст, стигна до тотална алопеция.
Сега е на 34 години и все още няма косми по тялото, въпреки че вече 10 от години е на хормонозаместваща терапия заради проблем със щитовидната жлеза.
И той беше с руса коса и всяка сутрин по възглавницата имаше косми, докато не остана нищо на главата му. Ти знаеш най-добре какво е положението при вас, ти виждаш колко косми падат дневно, може да се окаже само обикновена липса на някой витамин, а може и да има по-сериозен проблем, изискващ лечение. При всички случаи обаче трябва да се консултирате с различни специалисти.

# 16
  • София
  • Мнения: 93
Ванилия, много съжалявам! Мисля, че съм срещала Вашата история някъде из интернет, тя бе една от причините да "полудея" по въпроса с косата.... Днес гледах доста снимки на малкия от преди... като се вгледам, той винаги си е бил с такава рядка косица, незнам вече дали не полудявам..... Но което си е истина, като го галя остава някой друг косъм в ръката ми (но не и на валма, както например, като си сменяше бебешката коса... тогава всичко се свлече за една седмица или две, всичко бе в косми...). Сега по възглавницата остават косъмчета, но ако не ровех като някоя къртица сигурно нямаше да ги забележа..... Да, няма проблем да го заведа на специалист, но не искам да го стресирам ако няма повод за това. Като ме види да му галя косата ми казва: мамо, нали докторката каза да не се тревожиш.... Егати, заприличах на хипохондрик някакъв....
Оставам нащрек още някои друг ден и ще видим.

Ванилия, брат Ви за колко време загуби косата си? Бързо ли се случи или незабележимо?

# 17
  • Мнения: 3 284
Преди време и аз бях пуснала тема но освен Ванилия никой не се включи за съжаление..На дъщеря ми косата окапа за около 2-3месеца напълно /сега сме с алопеция тоталис  Cry/но на други окапва за много по дълъг период от време.Напълно те РАЗБИРАМ с вманиачването дано е напразно ти го пожелавам от сърце.

# 18
  • София
  • Мнения: 93
Мими, много много съжалявам... и вашата тема съм я виждала... Много се уплаших, никога не съм предполагала, че децата могат да загубят косичките си толкова рано!!! Но... явно никой не е застрахован от нищо... гадост!

# 19
  • Мнения: 1 100
Мели, аз не помня съвсем добре, защото също съм била дете дотогава. Но помня сноповете косми по възглавницата всяка сутрин и притесненията на майка ми. Със сигурност не беше изведнъж, но не и прекалено бавно, може би за месец-два.
Три пъти е окапвала тотално, т.е. след две от окапванията после поникваше пак макар след шепи лекарства, билки и помади. Сега медицината е по-напреднала и се надявам, че може да помогне в някои случаи.
Мими, много съжалявам... Откриха ли някаква причина за това, назначиха ли лечение... Ако не ти се пише, не ми отговаряй, ще те разбера.

# 20
  • Мнения: 3 284
Темата е много болезнена за мен но винаги се надявам на чудо а и човек не знае откъде ще дойде спасението от това чудо.Лек не намерихме и причина също.Оставихме медицината и от скоро ходим в Чирпан да я мажат.Там поне видях малко надежда.Но.........не смея да се надявам.Ванилия благодаря ти  Hug

# 21
  • Мнения: 1 100
Мими, наистина има надежда. Както писах, с много усилия косата на брат ми два пъти е порасвала след пълно опадване. Успех ви желая! Не се отказвайте! Hug

# 22
  • Мнения: 3 284
Мими, наистина има надежда. Както писах, с много усилия косата на брат ми два пъти е порасвала след пълно опадване. Успех ви желая! Не се отказвайте! Hug
Благодаря   bouquet. Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 93
Момичета, имате ли представа къде има детски дерматолог, който да е виждал и да познава алопецията като заболяване.... В интернет чета за някакви тестове на косата, специални апаратури, но да не е само по другите страни? Искам второ мнение за момчето ми.... Иначе ще се побъркам...

# 24
  • Мнения: 3 284
Не знам къде са най добрите но може да отидете в Кожна клиника /Александровка болница/Поне там на нас ни назначиха всякакви изследвания.УНГ.Ендокринолог.хормони.Може да ме питаш на лч ако нещо друго те интересува

Общи условия

Активация на акаунт