Косата на момченцето ми се разрежда доста

  • 3 335
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 93
Здравейте!
Косата на момченцето ми (4 г 8 м) много се разреди напоследък. Прозира му кожата отдолу. По принцип никога не е бил с много гъста коса, даже напротив, русоляв с нежен косъм, но сега като че направо не расте. Намирам паднали косми, не са огромни количества, но и това е трудно да се "засече" достоверно, такива са къси и светли, че не се забелязват лесно. Няма места без коса, там, където е по-рядка, има доста мъх.
Ходихме на дерматолог, тя каза, че много се взирам, било нормално, здрав скалп.... но нещо ми се стори несериозна.... Разгърна надве натри косичката и готово. А, смея да кажа, съм си доста обективна, все пак аз си го гледам всеки ден и си го знам как беше преди и как е сега...
С две думи, някой имал ли е подобен проблем с децата си: чувствително разреждане на коса, изтъняване на косъма, трансформирането му в мъх, и ако да, да сподели малко повече инфо, моля.

# 1
  • Мнения: 11 869
Последно време на моя син косата му също доста се разреди, той е с права коса косъма му е тънък но косата беше сравнително гъста, сега и аз виждам как прозира кожа. Мен също ми стана притеснено, но все пак и аз есента имам доста силен косопад затова към момента просто го наблюдавам Rolling Eyes. Не виждам мъх при него, но принципно мъха предполага че расте нова коса.
Ако искаш задай въпроса си в тази тема, там все пак има повече майки на малки деца http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=733027.0

# 2
  • София
  • Мнения: 93
Благодаря за включването, чувствам се малко по-спокойна. Simple Smile
На колко години е синът ти?

# 3
  • Мнения: 11 869
На 4г и половина.

# 4
  • София
  • Мнения: 93
Интересно съвпадение.... Simple SmileSimple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 757
При съмнение за косопад трябва да събирате падналата коса 1 ден,след което да изброите космите.Това ни каза нашата дерматоложка.Ние още не сме броили.Става на въпрос за дъщеря ми,но тя е голяма(13г.) и аз и давам хранителни добавки за коса.
Хрумна ми,че можете да давате и шуслерови соли.Пие се комбинация от три соли.

# 6
  • София
  • Мнения: 93
Mibobo, има ли някакво развитие при вас.... При нас все така си пада и се разрежда.
Някой друг да се включи?

# 7
  • София
  • Мнения: 5 039
mellie, опитай ежедневно да му правиш по една чаша пресен сок от моркови. Надявам се за около месец косопадът да спре и после постепенно да се възстанови косата. Може в него да изстискваш по малко лимон и да добавяшпо една малка ябълка. Морковите са богати на биотин, а той е средство за борба с косопада.

# 8
  • София
  • Мнения: 22
Аз имам известен опит - ще споделя с вас, дано поне малко помогна.
Когато детето ми беше на 3 години забелязах, че косичката му пада. При него  косопадът беше на "петна", но доста се разреди и цялата коса.
Кожният лекар отхвърли кожна инфекция и каза, че това е някакъв вътрешен възпалителен процес.
Въпреки малката възраст на детето посетихме зъболекар, после специалист УНГ, направихме снимка на белия дроб, стандартните кръвни изследвания също.
Най - важно е да се търси и открие хроничната инфекция, която кара организма да реагира по такъв начин.
Лечението при нас - отстранена трета сливица, излекувано възпаление на трахеята (за което никой не подозираше), третиране на целия скалп с изписаните от кожния лекар мазила против косопад.
Овладяхме положението, но така и никой не разбра кое от леченията помогна. Аз до ден днешен изпитвам страх , а косичката вече изглежда нормално, но все пак не е толкова гъста като преди.
Друго - периодът на възстановяване траеше почти година. Така, че имайте търпение ....но не се примирявайте - изисквайте повече изследвания и търсете хронична инфекция.
Мога да ви успокоя с думите на един много възрастен още тогава професор. Той ми каза, че често се случва при деца организмът да реагира по подобен начин, а възстановяването да става спонтанно -  както е започнало без видима причина, така и спира.
Наблюдавайте децата, записвайте стриктно изследванията и резултатите, обърнете внимание и на имунитета..Ох, доста е трудно, но не се отчайвайте! Стискам палци всичко да бъде наред .  Hug

# 9
  • Мнения: 1 100
Проверете и щитовидната жлеза. Много райони в България са бедни на йод.
Брат ми имаше такъв проблем на същата възраст като детето Ви.

# 10
  • София
  • Мнения: 93
Много благодаря на всички, които се включиха!! Днес като го галех по косичката видях, че вече остават косми по ръцете ми.... Дано всичко спре, че косата ми се изправи от четене в интернет....

# 11
  • Мнения: 11 869
Много благодаря на всички, които се включиха!! Днес като го галех по косичката видях, че вече остават косми по ръцете ми.... Дано всичко спре, че косата ми се изправи от четене в интернет....

чак да ти остават косми по ръцете  Thinking Rolling Eyes , ако трябва заведи го пак на лекар да не би наистина да се касае за здравен пробем. На моя син не е спряла изцяло да пада косата, но не съм видяла засилване нито значително разреждане, виждам понякога как някой косъм му виси от косата готов да падне, но не и в повече.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 998
При проблеми с косата, консултацията с ендокринолог е задължителна, както е писала и Ванилия Канелска.

# 13
  • Мнения: 3 280
Много благодаря на всички, които се включиха!! Днес като го галех по косичката видях, че вече остават косми по ръцете ми.... Дано всичко спре, че косата ми се изправи от четене в интернет....
Това хич не е нормално.Лично мнение от патил човек вземай бързо мерки.

# 14
  • София
  • Мнения: 93
mimi0585, какво сте препатили с косопад?

Общи условия

Активация на акаунт