Гладуване и забременяване

  • 6 164
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
Аз не чувствам глад, ако я прави някой, който си похапва честичко може и да гладува Simple Smile Реших, да отслабна за мен си, не мога да се трая такава освинена. Тепърва ще започнем с опитите за бебе, да видим до колко е прав гинеколога.
Дара, ще преведа програмата за първата седмица и ще ти я пусна на ЛС.

# 16
здравейте и от мен,отдавна не съм писала-много от вас ме познават и знаят за моите проблеми-именно от такива диети и какво си направих сама.Почти 2 години ще станат откакто отслабнах и от тогава МЦ се наруши и сега само когато пия хапчета тогава има мензис и не мога да забременея
Против съм за диетите-нека всичко си става постепенно и да се консумират повече плодове
мили бадещи мамчета не спазвайте диети ако искате бебчета казвам ви го от опит

# 17
  • Мнения: 314
аз съм ЗА гладуването,но когато е по лекарско предписание и наблюдение.иначе,както са ти писали момичета,освен да си навлечеш някое сериозно заболяване,друго няма да постигнеш.конкретно за емилова.аз ходих при нея преди 4г и бях много доволна.сестра ми беше преди мен и си излекува мигрената,а аз ниското кръвно.много е важно обаче ако решиш да ходиш при нея,да обясниш съвсем подробно какви са ти оплакванията и желанието за дете.чела сам за т.нар.гладни бебета-появили се вследствие на пречистване на организма и правилно захранване.но...ти си решаваш.ако се захващаш обаче,помни,че това е сериозно нещо и шега не бива,защото става въпрос за здравето ти.не е моментна диета,а начин на живот.успех и дай боже скоро да се радваш на 2 чертички! EFP

# 18
  • Мнения: 4 915
Три години лекувах стерилитет. В една от тези години практикувах 18 дни гладуване - по препоръките на Лидия Ковачева, с идеята да лекувам поликистозни яйчници, а после още 1 година ядях по препоръките на Ковачева /мир на душата й/.

От ПКЯ не се отървах, но излекувах поленова алергия.

Принципно съм с резерви по отношение на д-р Емилова, а и системното гладуване не мисля, че ще помогне.

# 19
  • Мнения: 514
Аз не разбрах, защо непременно трябва да гладувате, за да изгубите няколко килограма. Трябва да се храним здравословно. При правилно хранене редно е да се губят 2кг на седмица. Според мен и това е много и за това ям малко повече от предвиденото в програмата, която ми даде диетоложката. Губя по килограм на седмица.
Имам една позната, която също като stef petrova е без цикъл. Години наред се хранеше само с ябълки, в резултат на което остана без грамче кръв. Даже и с хапчета не може да има МЦ. Момичета, умолявам ви, не правете експерименти с телата си!!! Хранете се просто здравословно!

# 20
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Привет отново! 
Както вече бях написала още в началото, съвсем не са само килцата, които ми пречат и не заради тях искам да отида в тоя център.
Имам цистит, който може да се окаже и нещо друго, бъбречно, (утре съм на нефролог, ще видим), и който от 2 години ту се появява, ту затихва, и вече няколко антибиотика не ми помагат. Последната проба стерилна урина която си пуснах профилактично, след последното лечение и след като симптомите бяха напълно заглъхнали, показа много висока концентрация на бактерии. За не знам кой вече пореден път!...
Затова си мисля, че организмът ми има нужда да се попрочисти... Още повече, че сама съм пробвала и знам, че по-леките храни ми се отразяват добре, и глава не ме боли толкова и пр. Преди 3 години в Германия така за едн лято свалих 6-7 кг., които бях трупнала, само като започнах да ям предимно салати... Обаче сега работата ми изобщо не позволява, знам ,  че звучи като оправдание, явно е и липса на воля, но е ужасно да си често на път, командировки, официални вечери и да ядеш само салата....
Затова си мислех, че 10-14 дена на подове няма да ме уморят, а и малко промиване на мозъка с филми и лекции ще ме накара да мина поне на разделни или по-здравословно хранене. Не мисля да прая други драстични диети. И съм се навила сериозно, там като сменя средата се надявам да не ми е и толкова трудно.
Сигурно звучи като ли че и аз не знам защо съм я пуснала тая тема, но човек има нужда от мнения и подкрепа, не се сърдете... Simple Smile
Имам още 2 седмици да помисля, през март мисля да ходя...
Благодаря все пак на всички де! И пак ще чета...

# 21
  • Мнения: 1 383
Гладувах при д-р Емилова през 1999, няколко месеца след загуба на желана бременност и непосредствено преди планиране на следващата. След 20 дни гладуване и 10 дни захранване, което прави 1 месец практически глад, започнах да имам проблеми с цикъла. По-точно 2 месеца ми прескочи. Оказа се че ми се е повишил пролактинът, което се случвало при рязко отслабване. Аз съм слаба и няколкото свалени килограми са ми дошли в повече. Е, оправих се за 1-2 месеца с Бромокриптин, забременях, родих, дори два пъти. Но като че ли тези проблеми бяха малко излишни, особено на фона на и без това проблемната ситуация.

# 22
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Благодаря, Цвети7!

Аз все пак дойдох в центъра на Емилова, в момента пиша от там. Като чета какво се е случио и на теб, и на други, май е най-добре да не правя 20-те дни , а след 12-13, когато и без това се прибирам в София, да започна със захранването, пък след време може пак... Защото иначе се чувствам доста добре, а и дават надежди, че мигрената се лекувала с глад в огромен процент от случаите...
Поздрав и до скоро писане!

# 23
  • Мнения: 151
 Добро утро и от мене!  bouquet

  И аз имам едно въпросче  Embarassed относно отслабването и бебеправенето.
  Я споделете моля Ви какво мислете за Лунната диета и бебеправенето?
  Според мен един разтоварващ ден не е чак толкова пролем като се има в предвид, че аз така или иначе по цял ден на работа така процедитам течности и плодове. Само вечерта става страшно  #Cussing out за това съм и ма тва дередже де 10кг. отгоре явно ша си умра ГЛАДНА И ДЕБЕЛА  smile3514

# 24
  • Мнения: 5 500
http://www.eva.bg/specialen_reportaj/e1489.html

alex_shu, съветвам те да направиш захранването в центъра за плодолечение, той е по-трудната част от гладуването!
И ти пожелавам успех в бебеправенето Peace

# 25
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Пак привет!
Не мога да остана толкова дълго, инче щях да се захраня тук, естествено... Но се надявам да се справя все пак и в къщи, имам мотивация и се чувствам уверена, че ще успея....
Колкото до лунната диета - и тук препоръчват глад по пълнолуние и по НОВОЛУНИЕ, което е още по-ефективно, понеже тогава организмът и без това се освобождава от много вода.

Общи условия

Активация на акаунт