Филипини

  • 9 853
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 437
Давайте идеи какво не бива да се пропуска в Мanila и Сеbu  ?
Време за вулкани и оризови поля явно няма да има , но  добре дошло е всякакво инфо за цени , какво е задължително в тези градове и близо до тях   ?

Плажът вече е избран - доста туристическо място , но пък ще  живот и здраве  ще падне голям мързел в края на пътуването:
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Boracay
 
П.С. Някакви мнения за PAL express http://www.flypalexpress.com/ ?

# 1
  • Мнения: 371
Записвам се с удоволствие. За 2013-та се колебаем между Филипини и Мавриции. И двете дестинации са еднакво желани, като предполагам накрая крайната цена ще наклони везните в една ор двете посоки. Планъваме да пътуваме през април и за сега гледах билети от Катарците.
Вие с вътрешен или фери ще сигнете от Манила до Боракай?

# 2
  • Мнения: 437
С вътрешен полет , защото след Манила ще се разгледа Себу ( това е вторият по големина град) с малко културна програма и оттам полет до Борокай .

# 3
  • Мнения: 437
Никой ?  Cry

# 4
  • Мнения: 371
Никой....мисля няма суфорумка, която да е била към този момент.
Кажи малко инфо за полетите. С коя авиолиния ще летиш до там?

# 5
  • Мнения: 437
Ще направя една азиатска обиколка и се снабдих с билети от промоцията на Аir France :
София-Осака с  връщане Хонконг - София. Отдавна искам да видя Япония макар и да не му е сезона , а  Хонконг си е невероятно място и с радост ще се върна.

Така , че ще летя Токио-Манила и после Борокай-Хонконг.
Имам 10 нощувки из Филипините.

П.С. Бяха ми казвали , че това е форума  в който няма място за което да не намеря информация  Simple Smile
Нищо обмяната на идеи също е хубаво нещо и ако не се появи някой поне ще проправим път.
Знам , че все пак има българи които ходят на почивка там и при това ми се вижда доста евтина дестинация подобно на Бали и Пукет.

# 6
  • Мнения: 10
Е няма ли да споделите сега впечатленията си Simple Smile а до остров Палаван стигнахте ли ? Simple Smile

# 7
  • Мнения: 40
Aз съм филипинка.По добре пропусна манила .И дирекно ходи вв палаван. Всякаде палаван и най хубавото място мойта страна.  Не вива да ходи себу или манила .Там няма нещо. по добре да ходи палаван корон или ел нидо.
 Rolling Eyes

 Blush

Последна редакция: сб, 14 ное 2015, 06:59 от penkajoy

# 8
  • Мнения: 116
Момичета, пишете ако някой е ползвал полетите от Манила до Борокау /близкото летище разбира се , а те бяха две/ как е с багажа  и плаща ли се нещо допълнително.

# 9
  • Мнения: X
И аз се записвам с надежда някой да сподели впечатления Simple Smile

# 10
  • Мнения: 371
До колкото знам има ограничение в теглото на багажа, но не мога да се сетя колко точно (8-9 кг по спомен ). Най-добре виж на съответната авиолиния.

# 11
  • Мнения: 431
Момичета, пишете ако някой е ползвал полетите от Манила до Борокау /близкото летище разбира се , а те бяха две/ как е с багажа  и плаща ли се нещо допълнително.

Ние летяхме със Себу Пасифик, 20 кг. багаж, до Катаклан. Да, мисля, че се доплащаше тази опция за багаж, докато си купуваш билета, ние добавихме и застраховка, която не беше никак скъпа. Себу Пасифик понякога пускат невероятни промоции, струва си да се абонираш за тях или поне да ги следиш във Фейсбук, за да хванеш по-изгодна цена.  Peace Също така си спомням, че на борда можеше да си организираш чрез тях трансферът с фери до Боракай, а цената им беше по-добра, отколкото на място.

Иначе, моите впечатления от Боракай са малко... ммм... Основният им плаж White Beach е много красив, има атракции (пясъчните скулптури, които правят всеки ден, танцуващите с огън, множеството барове и ресторанти), но е много, много туристическо. Разбира се, зависи какво търси човек, но все пак си позволявам да вмъкна една препоръка. За да избегнем гъчканицата предпочетохме да отседнем във Fairways&Bluewater (гигантски, наистина гигантски хотелски комплекс на другия край на острова, със собствен плаж - много приятен и изключително спокоен, и безплатни трансфери до D'Mall). Смятам, че това ни помогна все пак да харесаме Боракай Simple Smile /заедно с Puka Beach/.

За сравение, Палауан е просто РАЙ  Heart Eyes Да, спира тока и някои места са леко неразвити, но просто атмосферата е съвсем друга... Туристите там са основно филипинци. Има защо Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1
Момичета, пишете ако някой е ползвал полетите от Манила до Борокау /близкото летище разбира се , а те бяха две/ как е с багажа  и плаща ли се нещо допълнително.

Ние летяхме със Себу Пасифик, 20 кг. багаж, до Катаклан. Да, мисля, че се доплащаше тази опция за багаж, докато си купуваш билета, ние добавихме и застраховка, която не беше никак скъпа. Себу Пасифик понякога пускат невероятни промоции, струва си да се абонираш за тях или поне да ги следиш във Фейсбук, за да хванеш по-изгодна цена.  Peace Също така си спомням, че на борда можеше да си организираш чрез тях трансферът с фери до Боракай, а цената им беше по-добра, отколкото на място.

Иначе, моите впечатления от Боракай са малко... ммм... Основният им плаж White Beach е много красив, има атракции (пясъчните скулптури, които правят всеки ден, танцуващите с огън, множеството барове и ресторанти), но е много, много туристическо. Разбира се, зависи какво търси човек, но все пак си позволявам да вмъкна една препоръка. За да избегнем гъчканицата предпочетохме да отседнем във Fairways&Bluewater (гигантски, наистина гигантски хотелски комплекс на другия край на острова, със собствен плаж - много приятен и изключително спокоен, и безплатни трансфери до D'Mall). Смятам, че това ни помогна все пак да харесаме Боракай Simple Smile /заедно с Puka Beach/.

За сравение, Палауан е просто РАЙ  Heart Eyes Да, спира тока и някои места са леко неразвити, но просто атмосферата е съвсем друга... Туристите там са основно филипинци. Има защо Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4
Момичета, пишете ако някой е ползвал полетите от Манила до Борокау /близкото летище разбира се , а те бяха две/ как е с багажа  и плаща ли се нещо допълнително.

Ние летяхме със Себу Пасифик, 20 кг. багаж, до Катаклан. Да, мисля, че се доплащаше тази опция за багаж, докато си купуваш билета, ние добавихме и застраховка, която не беше никак скъпа. Себу Пасифик понякога пускат невероятни промоции, струва си да се абонираш за тях или поне да ги следиш във Фейсбук, за да хванеш по-изгодна цена.  Peace Също така си спомням, че на борда можеше да си организираш чрез тях трансферът с фери до Боракай, а цената им беше по-добра, отколкото на място.

Иначе, моите впечатления от Боракай са малко... ммм... Основният им плаж White Beach е много красив, има атракции (пясъчните скулптури, които правят всеки ден, танцуващите с огън, множеството барове и ресторанти), но е много, много туристическо. Разбира се, зависи какво търси човек, но все пак си позволявам да вмъкна една препоръка. За да избегнем гъчканицата предпочетохме да отседнем във Fairways&Bluewater (гигантски, наистина гигантски хотелски комплекс на другия край на острова, със собствен плаж - много приятен и изключително спокоен, и безплатни трансфери до D'Mall). Смятам, че това ни помогна все пак да харесаме Боракай Simple Smile /заедно с Puka Beach/.

За сравение, Палауан е просто РАЙ  Heart Eyes Да, спира тока и някои места са леко неразвити, но просто атмосферата е съвсем друга... Туристите там са основно филипинци. Има защо Simple Smile
Привет ние мислим за догодина февруари, но неднам как ще е времето. А иначе опасно ли е.Как е храната и като цени как е .

# 14
  • Мнения: 2 762
Здравейте, в края на април съм команировка в град близо до Манила. Имам един свободен ден за разходки. Хотела ми изпрати контакт на травъл агенция, но тя ми даде космически цени на еднодневни екскурзии. Компанията ми, ми забрани тотално да използвам обществен транспорт. За съжаление как ли не опитвах, но от тук не мога нищо сигурно да си организирам за свобидния ми ден. Силно се надявам на място хотела да ми помогнат....

# 15
  • Мнения: 40
Здравейте, в края на април съм команировка в град близо до Манила. Имам един свободен ден за разходки. Хотела ми изпрати контакт на травъл агенция, но тя ми даде космически цени на еднодневни екскурзии. Компанията ми, ми забрани тотално да използвам обществен транспорт. За съжаление как ли не опитвах, но от тук не мога нищо сигурно да си организирам за свобидния ми ден. Силно се надявам на място хотела да ми помогнат....
  ти можеш да ходи batangas , tam има хубаж плаж. ще ти давам информациата.

# 16
  • Мнения: 40
Здравейте, в края на април съм команировка в град близо до Манила. Имам един свободен ден за разходки. Хотела ми изпрати контакт на травъл агенция, но тя ми даде космически цени на еднодневни екскурзии. Компанията ми, ми забрани тотално да използвам обществен транспорт. За съжаление как ли не опитвах, но от тук не мога нищо сигурно да си организирам за свобидния ми ден. Силно се надявам на място хотела да ми помогнат....
  ти можеш да ходи batangas , tam има хубаж плаж. ще ти давам информациата.

[/qhttps://girlunspotted.com/2016/04/16/15-day-trips-to-take-near-manila-this-summer/
uote]

# 17
  • Мнения: 2 762
 Благодаря за отговора, но на мен ми е проблем транспорта. Забранен ми е обществения, а такси нямам идея как ще намеря, че и после да ме върне...Хотела ми е в Alabang...

# 18
  • Мнения: 12 473
Повдигам темата, зашито сериозно ми е влязла в главата тази страна..))
Иска ми се нещо през Октовмри или началото на Януари. Peace

# 19
  • Мнения: 2 762
 Ами моето посещение беше свързано с работата ми, но все пак видях и малко от тази прекрасна страна. Красива, екзотична, усмихнати и любезни филипинци...Силно се надявам да имам  шанс отново да я посетя...

 Голяма престъпност, на мен ми беше тотално забранено след 18 и 30 ( тогава се стъмва там) да излизам от хотела, забравете за транспорта, може би рикши, но и за тях не е най- сигурно колко са безопасни за Европейци.

 Всъщност може би вие от летището директно, с вътрешен полет ще идете до някой плаж и може би ще си спестите тези главоболия.

 Храната пона за мен беше много вкусна, ядях по заведенията, но изрично казвах да не ми слагат лед в питиетата ( а те слагат много лед и навсякъде ) , стомашни проблеми не съм имала никакви.

 Стига да мога да помогна с инфо- насреща съм.
 

# 20
  • Мнения: 12 473

simpatiuh4e,

Това с престъпността силно ме озадачи? newsm78

# 21
  • Мнения: 2 762
 Ами те са бедна страна, има и доста атентати ( за които ние не чуваме) , на всеки магазин, на всеки вход на мол стои охрана и проверява чантите на влизащите, с една дървена пръчка бърка и рови.
 Но все пак аз не бях в курортите. В курортите предполагам,че всичко е наред. Аз бях в Манила, Алабанг и Лагуна.

 

# 22
  • Мнения: 12 473
Да, аз искам 2 дни да се разходя из Манила, по магазини (хранителни) и тн.
Но първо може би малко почивка, че след дългия полет ще е много стрес.

# 23
  • Мнения: 2 762
 Ами Манила не е нещо особено да ти кажа. Аз дори и снимки нямам от там.

 А по хранителните магазини освен екзотичните плодове и Кит Кат със зелен чай май друго нестандартно не видях. Имат едни десертчета Polvoron и сушено манго- това накупих за България. Имат и еднин корен Убе, лилав на цвят и с него десертчета накупих. ЗА мен полета не беше толкова изтощителен- спах през цялото време, по- скоро часовата разлика ме убиваше първите 6-7 дни и тъкмо почнах да се приспособявам и трябваше да си тръгна  Grinning
 

# 24
  • Мнения: 12 473
Да, колко  е часовата разлика там?
5?
Шоколадовото им потребление ме интересува и цените на храните като стандарт.

# 25
  • Мнения: 2 762
 Да, часовата разлика е +5ч на Бг времето.

 Честно казано не си спомням цени. Мисля, че тези десертчета Полворон кутията беше 250 песо, сушеното манго 160 песо ли беше пакетчето, наистина не помня....Те имат адски много вериги за бързо хранене тип МакДоналдс, такива дето не сме ги и чували. Там меню - сандвич, картофи и кола май беше към 150 песо ( но наистина съм позабравила цените) . По ресторантите не мога да кажа цени, защото всичко плащаха филипинците, не съм плащала никъде аз.
 Но то е някаква мешавица- защото ти филипинско песо само от там можеш да си купиш. Аз тръгнах от тук с щатски долари, в хотела една част обърнах в песо и то на неизгоден курс, но нямах пари и вода да си купя ,а пристигнах късно вечерта тяхно време и нямах избор. После в един чейндж ме заведоха...Просто в един момент спрях да мисля и обръщам...

# 26
  • Мнения: 12 473
Висок ли им е стандарта?

# 27
  • Мнения: 2 762
 Наистина не разбирам въпроса ви.
 
 Изредих цени. Обърнето го в левове и ще разберете. Сега си погледнах снимките половин кг банани е бил 26 песо, печена риба - 118 песо, пържените свински кожи 50 песо кутийката. Не съм била по курорти и не знам как е там, нито съм плащала сметките в ресторантите. Стаята в хотела ми беше 3800 песо/нощувка със закуската.

# 28
  • Мнения: 12 473
Имах предвид - средна заплата, чистота, стандарти и тн.
Била съм в Сингапур и там стандартът е очевидно много висок - всичко блести, чисто и изглеждат добре платени.

# 29
  • Мнения: 2 762
 Нямам никаква идея от заплатите им, аз бях там по работа и за мен не беше уместно да ги питам такива неща, защото някои хора, с които се срещах ежедневно са и с по- висок пост от моя.

 Според мен 80-90% от тях са доста бедни. В районите, които бях беше чисто- пътищата големи, широки, нови, удобни, но минавахме за да стигнем до Лагуна и през бананови плантации и черни пътища. Определено има доста контарсти- при нас богатите хора, да речем, живеят в отделни квартали- а там гледаш барака, барака, навес, огромна хубава къща, барака, външна тоалетна, барака, хубава къща. Карат по- нови коли, само японски и повечето пикапи. Но болшинството живеят в бараки, сковани от някакви талашитени плоскости и ламаринени покриви ( това е което виждах от колата докато ме караха до работа и обратно) .

 Единия ден ме водиха до едно езеро с действащ вулкан в него- Тагайтей ( дано го пиша правилно) ..там е нещо като туристическо място и видях двуетажна, хубава къща с голям хубав двор ,която се продава. Питах колко струва и ми отговориха около 100 хил. долара.

# 30
  • Мнения: 12 473
Благодаря!
Ще проуча, нп.

# 31
  • Мнения: 2 762
 Няма за какво!

 Аз лично с удоволствие бих завела там семейството си, защото имат много плажове, които са едно към едно с Малдивите ( а е доста по- евтино) и водопади. Хората са изключително мили, любезни и усмихнати,доста от тях говорят английски, защото в училищата доста от предметите им ги преподават на английски. Който не говори английски означава,че не е имал финансовата възможност да завърши училище.  И все пак си е една екзотична азиатска страна, на мен много ми хареса  и малкото ,което видях.

# 32
  • Мнения: 7 605
Имах предвид - средна заплата, чистота, стандарти и тн.
Била съм в Сингапур и там стандартът е очевидно много висок - всичко блести, чисто и изглеждат добре платени.

Не, няма място за сравнение. Стандартът е много по-нисък, бедността е голяма. Разбира се, има изключения. Ние живяхме в Макати, това е финансовият център и там всичко си е тип-топ, съответно и скъпо за техния стандарт, но за нас пак си беше евтино. Дребна престъпност нямаше или по-точно не по-висока отколкото в БГ, но тероризмът е вече друга бира, за жалост.  Sad

Не бих определила страната като екзотична. Напротив, тя е единствената християнска държава в Азия. Други държави в Азия са далеч по-екзотични.

За жалост напоследък тероризмът там се е увеличил и има места, където по-добре не бива да се ходи. Манила/Макати, Себу и примерно Боракай са си ок още.

# 33
  • Мнения: 12 473
Благодаря много!
Честно казано - доста се озадачих. Но това няма връзка с темата. bouquet

# 34
  • Мнения: X
На мен преди време ми беше влязла същата идея в главата, почти бях купила билети, и тогава приятели казаха, че в Германия навсякъде съветват хората да не пътуват ако е възможно до там точно заради голямата престъпност и техните сблъсъци.

# 35
  • Мнения: 2 762
 Е те имат и един остров- Минданао, където в момента е обявено военно положение. Армията се сражава срещу няколко хиляди мюсюлмани обявили се в подкрепа на ИДИЛ.

 Аз бях там в края на април. Не ми се стори чак толкова страшно, зависи и в коя област отиваш все пак. Но е факт,че тотално ми забраниха да излизам от хотела след като се стъмни. Нямам идея освен с вътрешни полети как е безопасно да се движиш, имам предвид, че джийпнита и рикши не мисля,че са Ок за европейци ....

# 36
  • Мнения: 7 605
Е те имат и един остров- Минданао, където в момента е обявено военно положение. Армията се сражава срещу няколко хиляди мюсюлмани обявили се в подкрепа на ИДИЛ.

В Минданао отдавна е критично - но сега и в Палаван примерно стана проблематично и е по-добре да не се ходи там, което е много жалко предвид колко красиво е там.

Общи условия

Активация на акаунт