Филипини

  • 9 870
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 473
Благодаря!
Ще проуча, нп.

# 31
  • Мнения: 2 762
 Няма за какво!

 Аз лично с удоволствие бих завела там семейството си, защото имат много плажове, които са едно към едно с Малдивите ( а е доста по- евтино) и водопади. Хората са изключително мили, любезни и усмихнати,доста от тях говорят английски, защото в училищата доста от предметите им ги преподават на английски. Който не говори английски означава,че не е имал финансовата възможност да завърши училище.  И все пак си е една екзотична азиатска страна, на мен много ми хареса  и малкото ,което видях.

# 32
  • Мнения: 7 605
Имах предвид - средна заплата, чистота, стандарти и тн.
Била съм в Сингапур и там стандартът е очевидно много висок - всичко блести, чисто и изглеждат добре платени.

Не, няма място за сравнение. Стандартът е много по-нисък, бедността е голяма. Разбира се, има изключения. Ние живяхме в Макати, това е финансовият център и там всичко си е тип-топ, съответно и скъпо за техния стандарт, но за нас пак си беше евтино. Дребна престъпност нямаше или по-точно не по-висока отколкото в БГ, но тероризмът е вече друга бира, за жалост.  Sad

Не бих определила страната като екзотична. Напротив, тя е единствената християнска държава в Азия. Други държави в Азия са далеч по-екзотични.

За жалост напоследък тероризмът там се е увеличил и има места, където по-добре не бива да се ходи. Манила/Макати, Себу и примерно Боракай са си ок още.

# 33
  • Мнения: 12 473
Благодаря много!
Честно казано - доста се озадачих. Но това няма връзка с темата. bouquet

# 34
  • Мнения: X
На мен преди време ми беше влязла същата идея в главата, почти бях купила билети, и тогава приятели казаха, че в Германия навсякъде съветват хората да не пътуват ако е възможно до там точно заради голямата престъпност и техните сблъсъци.

# 35
  • Мнения: 2 762
 Е те имат и един остров- Минданао, където в момента е обявено военно положение. Армията се сражава срещу няколко хиляди мюсюлмани обявили се в подкрепа на ИДИЛ.

 Аз бях там в края на април. Не ми се стори чак толкова страшно, зависи и в коя област отиваш все пак. Но е факт,че тотално ми забраниха да излизам от хотела след като се стъмни. Нямам идея освен с вътрешни полети как е безопасно да се движиш, имам предвид, че джийпнита и рикши не мисля,че са Ок за европейци ....

# 36
  • Мнения: 7 605
Е те имат и един остров- Минданао, където в момента е обявено военно положение. Армията се сражава срещу няколко хиляди мюсюлмани обявили се в подкрепа на ИДИЛ.

В Минданао отдавна е критично - но сега и в Палаван примерно стана проблематично и е по-добре да не се ходи там, което е много жалко предвид колко красиво е там.

Общи условия

Активация на акаунт