ДОМАШНИТЕ МЕЗЕТА

  • 171 772
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 303
Ще чакаме рецепта за "закуска-та". Добре изглежда.

# 646
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Олеее любимата ми тема, как съм ви пропуснала. Връщам се да чета.

# 647
  • Мнения: 5 018
Аз превих суджук по рецептата на Пеп-чо, но незнайно защо от 3 кг кайма ми излязоха толкова голямо количество суджуци - 19 броя.  Rolling Eyes  Май червата са тънки... Но поне по-бързо ще изсъхнат. Мързи ме да ги сплесквам - много ли е важна тази стъпка?

Мисля да понаподаря суджуци, за да си освободя място за чоризо. Категорично няма как да изядем толкова суджуци.  Laughing

Иначе сложих ломо и копа по рецептата на Бушмена, както и едно "филе Елена" по моята си рецепта. Но тях съм ги правила и миналата година и знам, че се получават. Тази за първи път работя с мляно месо и черва. Приятно се изненадах, че в месарницата ми смляха месото на мелница с дупки 12 мм диаметър и изглежда като кълцано.

# 648
  • Мнения: 9 109
Да, най-вероятно са по-тънки. Може да не ги притискаш, да си съхнат така. Ако не успеете да изядете завивай в найлонови торбички или стреч фолио и прибирай във фризера - когато извадиш е много хубав

# 649
  • Мнения: 9 109
ПП пък ако ще подаряваш насреща съм Grinning

# 650
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Мисля да понаподаря суджуци, за да си освободя място за чоризо. Категорично няма как да изядем толкова суджуци.  Laughing



Веднага ви пиша адреса си на лично Joy

# 651
  • Мнения: 5 018
 Joy

Между другото, миналата година подарявах за Коледа някакви мезета, направени от мен. Хората много ги харесаха и май не беше просто от любезност да ги изядат от немай-къде. Та тази година ще подарявам суджуци, то се е видяло.

Да се оплача - аз всъщност заложих едни 4 чоризота (чориза? как е множественото число  Laughing) преди две седмици, обаче синигерите ги изядоха. Миналата година интересно не проявиха грам интерес към целите меса, а сега кълваха там, където се вижда сланинка под червото. Оставих им ги да ги ядат, а новата партида суджуци сложих в сушилня под мрежа, те са си за нас пък.  Crossing Arms

# 652
  • Мнения: 15 032
Макарон, а по коя рецепта правиш чоризо, защото напоследък ми е много любимо и искам да се пробвам.

# 653
  • Мнения: 5 018
http://digital-bushman.com/?p=1202

Много ми харесват рецептите на Бушмена. Тази специално я следвах точно. Иначе за копа и ломо я поиндивидуализирах по нашия вкус - например, не харесвам карамфил и канела в сушени меса, после винаги ми се струва, че имат дъх на сироп за кашлица. Затова компенсирах с повече хвойна, която много харесвам, особено с копата.

# 654
  • Мнения: 15 032
Крайният резултат изглежда много апетитно.

# 655
  • Мнения: 5 018
Факт - рецептата е много сполучлива, докато го приготвях, миришеше точно на чоризо. Обаче трябва хубав испански пушен червен пипер, българските марки наистина го докарват само на вид, но не и на вкус и аромат.

# 656
  • Мнения: 15 032
Ще го имам предвид, благодаря. Само да почне мъжът ми другите да прави и аз ще си отделя малко за чоризо.

# 657
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Факт - рецептата е много сполучлива, докато го приготвях, миришеше точно на чоризо. Обаче трябва хубав испански пушен червен пипер, българските марки наистина го докарват само на вид, но не и на вкус и аромат.

А от къде поръчваш хубавия испански пушен червен пипер?

# 658
  • Мнения: 5 018
На място си го купувам, когато ходим до Испания, от El Corte Ingles - не натежава в багажа. Има и в Амазон, търсете pimenton de la vera, dulce e сладък, picante e лютив (последното уточнение май беше излишно, ама за всеки случай да си кажа) Hug

# 659
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Мерси много  Hug Ще поръчам и пробвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт