Как да помогна на човек обсебен от секта ?

  • 32 066
  • 210
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Хора с лабилна психика или ще е секта или нещо друго .......

# 16
  • Мнения: 2 674
Значи мъжа и я пребива пет години ти не сети да се оплачеш от този идиот, но когато женицата намира съчувствие и някой и слуша проблемите ти тръгна да я спасяваш. Е, що не се сети малко по-рано, че можеш да се намесиш, що не помисли децата и в каква обстановка живеят и въобще какво става и защо ходи омърлушена по улиците. Късно е либе за китка, сега тя се намира в клуба за спасение на малтретирани съпруги. Ибаси!

# 17
  • Мнения: 250
Не можете,късно е вече,къде бяхте "цялата знаеща улица" преди години?А сега и децата...жалко за тях Sad

# 18
  • Мнения: 945
След поста на Цонна се върнах да прочета внимателно първия. Това с побийването го бях пропуснала Embarassed
Сектите са гадно нещо, но може животът ѝ да е по-гаден.
Не знам какво да кажа.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има ли някаква заплаха?
Някои си водят децата на църква, даже ги кръщават. Аз разлика не виждам.
Има разлика. Сектата е доста крайна във вижданията си. Например, тези хора отказват кръвопреливания. ....
Има ли нужда да споменавам изцепките на БПЦ за абортите, за Мадона, за училище и т.н.? Добре че малко им се връзват.

# 20
  • Мнения: 1 384
Значи мъжа и я пребива пет години ти не сети да се оплачеш от този идиот, но когато женицата намира съчувствие и някой и слуша проблемите ти тръгна да я спасяваш. Е, що не се сети малко по-рано, че можеш да се намесиш, що не помисли децата и в каква обстановка живеят и въобще какво става и защо ходи омърлушена по улиците. Късно е либе за китка, сега тя се намира в клуба за спасение на малтретирани съпруги. Ибаси!
оооооооо ама моля Ви темата е за помощ , спрете с прословутата си форумска оригиналност .Споделих вече че тя не е говорила с никого започна да говори с мен една преди месец след моите хиляди опити , а ми е съседка от 6 години. Подавани са сигнали за побои хиляди пъти от мен , от майка ми и от други съседки . АМА КАК ВЕДНАГА ПРЕЦЕНЯТЕ БЕ , еее опасни сте

# 21
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Съвета е да не се бъркаш в хорските работи. Помощ искала ли ти е? Ако смяташ, че децата ти са в опасност, дръж ги настрани. Мацката сама ти е казала, че е "намерила спасение", коя си ти, че да й го отнемаш? Трябва всички да мислят и изповядват едно и също нещо, да не се отличават от стадото ли? Изумяват ме хора, дето все в чуждото канче гледат и чуждия живот тръгнали да оправят.

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
По-добре  Йеховисти
отколкото Уахабисти.

# 23
  • Мнения: 3 703
оооооооо ама моля Ви темата е за помощ , спрете с прословутата си форумска оригиналност .Споделих вече че тя не е говорила с никого започна да говори с мен една преди месец след моите хиляди опити , а ми е съседка от 6 години. Подавани са сигнали за побои хиляди пъти от мен , от майка ми и от други съседки . АМА КАК ВЕДНАГА ПРЕЦЕНЯТЕ БЕ , еее опасни сте
Докато жената изрично не те помоли за помощ, нищо не можеш да направиш.

# 24
  • Мнения: 1 384
Искам да кажа на всички които вземат участие в темата ,че темата е сериозна . Не ме нападайте ,аз едва от месец контактувам с нея , а съм опитвала хиляди пъти .Тази жена няма приятели не се събира с хора и не иска , сподели ми че само аз съм знаела с какво се занимава , дори мъжа и  бил наясно къде точно ходи , явно толкова се интересува от нея , щом мисли че жена му ходи в църква ,казал и ,че му омръзнало от църковните и глупости .Питала съм я защо не се махне от мъжа си и тя казва ,че "татко и Йехова " я научил да се смирява и т.н.т Не празнували празници ,Коледа ,Велик ден и т.н.т , доста прочетох за тази секта . И мисля че след като никой друг не знае истината аз трябва да се опитам да помогна .......... и искам да помогна

# 25
  • Мнения: 382
 За съжаление нищо не можеш да направиш за да я откажеш от това "братство".
 Единствено може да си запазите добрите отношения като двете се уговорите да изключите всичко на тема "Религия" /всякакви течения/ в общуването ви. Същото и при децата трбва да се направи с подходящи обяснения.
 Наблюденията ми са, че хората влизат в подобни общности след като са преживели неразрешима, според тях, криза в живота си. В такъв момент всеки човек е объркан и уязвим и всяка подкрепа е добре дошла. А една такава, добре организирана / трябва да им се признае, че имат перфектни организации/ общност създава усещане, че вече ти не си незабележимата  и измъчена домакиня, а си човек с достойнство, с права, че вече имаш т.нар."братя и сестри", които са готови да ти помогнат за всичко, по всяко време. В днешните несигурни времена тези общности са като спасителни острови за по-лабилните и смазани от ежедневната битка за оцеляване.
   Не бива да се лепят веднага етикети кой какъв е, по-важно е и двете страни /и съседката ти и ти/ да се разберете ако искате да не прекъсвате отношенията си

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
А не ти ли минава през ум,че помощта ти
би могло да не е помощ , а вреда за нея?

# 27
  • Мнения: 3 703
Искам да кажа на всички които вземат участие в темата ,че темата е сериозна . Не ме нападайте ,аз едва от месец контактувам с нея , а съм опитвала хиляди пъти .Тази жена няма приятели не се събира с хора и не иска , сподели ми че само аз съм знаела с какво се занимава , дори мъжа и  бил наясно къде точно ходи , явно толкова се интересува от нея , щом мисли че жена му ходи в църква ,казал и ,че му омръзнало от църковните и глупости .Питала съм я защо не се махне от мъжа си и тя казва ,че "татко и Йехова " я научил да се смирява и т.н.т Не празнували празници ,Коледа ,Велик ден и т.н.т , доста прочетох за тази секта . И мисля че след като никой друг не знае истината аз трябва да се опитам да помогна .......... и искам да помогна
А защо искаш да ѝ помогнеш?

# 28
  • Мнения: 1 384
Искам да кажа на всички които вземат участие в темата ,че темата е сериозна . Не ме нападайте ,аз едва от месец контактувам с нея , а съм опитвала хиляди пъти .Тази жена няма приятели не се събира с хора и не иска , сподели ми че само аз съм знаела с какво се занимава , дори мъжа и  бил наясно къде точно ходи , явно толкова се интересува от нея , щом мисли че жена му ходи в църква ,казал и ,че му омръзнало от църковните и глупости .Питала съм я защо не се махне от мъжа си и тя казва ,че "татко и Йехова " я научил да се смирява и т.н.т Не празнували празници ,Коледа ,Велик ден и т.н.т , доста прочетох за тази секта . И мисля че след като никой друг не знае истината аз трябва да се опитам да помогна .......... и искам да помогна
А защо искаш да ѝ помогнеш?
защото четох истории на хора чиито близки са пострадали от тази секта и истории бяха ужасяващи , не искам да и се случи нещо непоправимо нито на нея нито на децата и

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако си убедена, че в тази секта се извършват някакви незаконни действия, подаваш сигнал. Имай предвид и закона за детето. Всичко останало е намеса в чуждия личен живот.
Самите секти са незаконни и ако можеш да докажеш къде се намира тази секта, също е добре да пуснеш сигнал.
Това са регламентираните начини, по които можеш да помагаш.

Общи условия

Активация на акаунт