Как правите домашно приготвените пюрета?

  • 5 141
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • загубено
  • Мнения: 6 598
Благодаря ви.
Днес взех и утре ще я пробвам ще иска ли да я яде.



Ще иска, само дано да е от вкусните, че аз взимам някои домашни и са вкусни, но друг път купешки не попадам. Не вярвам да не му хареса.

Ще я пробвам с картоф и морков,дано я опита.
Много трудно приема нови храни малкото ,
все още се мръщи на банан а лимон обича.


Някой питаше как се съхранява тиквата.
Сега четох ,или сурова и нарязана на парчета,
или сварена и намачкана(пюрирана) и във фризера.
Аз лично ще замразя сурова.

# 61
  • Мнения: 157
А лимон, аз цитруси не съм давала..те не са ли по-късно? Тя дълго издържа и без да я замръзяваш, може само в хладилника, бебчо бая тиква изяде.

Последна редакция: пн, 28 окт 2013, 08:33 от Vivi

# 62
  • загубено
  • Мнения: 6 598
Лимон изстисквам в пюрето от 6-ти  месец.
Много и харесва,и така го яде като и дам.
Не знам,от кой месец се дава в Бг аз съм в Гърция,тук се дава
сок от портокал разреден 1:1 с вода от 5 месец,и ябълка така.
Моята не иска,за сега.

Тиквата я направих,изяде няколко лъжички с кеф.
Не посмях да давам много,да видя за реакции.

Последна редакция: пн, 28 окт 2013, 08:33 от Vivi

# 63
  • Мнения: 476
Тиквата ние като я отрязахме една цяла, стои така 10 дни вече в хладилника.
Проверявам я всеки ден, честно казано нищо и няма. Той много я хареса и като гледам една тиква ще я изяде за 2 седмици Simple Smile

Вие от кога започнахте да давате разни каши и какво по-точно?
Аз се чудя каква точно им е хранителната стойност. Добре ли е в крайна сметка да се дават.

# 64
  • загубено
  • Мнения: 6 598
Каши давам от 5 месец,като смених само възрастта.
Не знам какви каши има в Бг тук
има на Нестле,Йотис,Милупа,Ню-Ню....най различни са.
Повечето лекари казват да се дават до захранване със супи,
после се спират.Много трупали килца хлапетата от тях,
моята е на почти 9 още яде.

# 65
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Моят е на 2 години и още яде каши. Е, не всеки ден разбира се, но това ми се явява почти единствен вариант да му дам пресен плод, като го пасирам в кашата. Иначе не ги ще.

А как правите спанака  newsm78 Имам пресен и съм в чуденка  newsm78

Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 18:54 от радос

# 66
  • загубено
  • Мнения: 6 598
Днес купих спанак и мислех да го измия,нарежа и замразя така.

От колко се дава спанак?

# 67
  • София
  • Мнения: 484
Днес купих спанак и мислех да го измия,нарежа и замразя така.

От колко се дава спанак?


До колкото съм чела след 6-7 месец , може и по-късно. Аз по същият начин съм го замразила.

За приготвянето мисля по стандартния начин, на пара и след това пасирам, но най-вероятно ще бъде заедно с друг зеленчук. имаме време до тогава

# 68
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Как точно ще стане варенето на пара на спанака  newsm78 Аз имам решетка, но си мисля, че ще се полепи по нея. А и баба ми днеска каза, че трябвало във вода да се вари, че да му излезнело малко от желязото. И копривата също така трябвало да се попари.

Четох няколко статити, ето извадка:

И накрая, когато приготвяме храна за бебето с участието на спанака, трябва да сме наясно с няколко особено важни условия:

•    Преди всичко той трябва да бъде пресен, а не престоял, тъй като престоелият крие опасност от натравяне с нитрити. - моят е бран в петък, събота, дали да го считам за престоял вече  newsm78

•    Спанакът не е капризен и труден за приготвяне. Достатъчно е да бъде измит обилно и готов за удивително много и разнообразни гозби.

•    Ако не го готвим същия ден, непременно трябва да го сложим в хладилника. - и това не съм направила, стои на хладно в коридора

•    Най-важното условие преди да го включим в състава на супичка, пюре, каша или каквато и да е друга гозбичка за бебето, е да го бланшираме в кипяща вода.

•    Готовото ястие, съдържащо спанак, е предназначено само за еднократно хранене от бебето.

•    Претоплянето му и предлагането му повторно е абсолютно забранено! Има голяма опасност от натравяне с нитрити, образували се вследствие повторната топлинна обработка!

Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 22:16 от радос

# 69
  • София, България
  • Мнения: 2 228
И още нещо, купила съм едни овесени ядки, и понеже досега не съм варила и давала да питам вие как ги правите за бебето - смесвате ли с плод, варят ли се предварително  newsm78

# 70
  • Мнения: 476
Аз доколкото знам спанакът е един от заленчуците, който задържа най-много нитрати. Тъй, че не прекалявайте с него. Аз даже изобщо няма да давам до годинката поне или съвсем в минимални количества няколко пъти колкото да го въведа като храна. Поне преди да го обработите топлинно го накиснете 30 мин във вода, за да паднат някаква част от нитратите.

# 71
  • загубено
  • Мнения: 6 598
Леле Радос,това със спанакът ме остави без думи.
Да си призная никога не съм чела за него,
готвя рядко за големият си син но понякога претоплям.
За беба мислех да слагам по малко към супата и ,
като постепенно увелича количеството.
Утре ще се разровя да прочета повече в нета.

И сега имам замразен спанак в хладилникът,от поне 6 месеца.
Ползвам го за нас,не съм имала проблеми.

# 72
  • Мнения: 157
Момичета, аз на моя бебо му давам спанак, давала съм и пресен в пюренцата, слагам малко листа и пасирам.
За нитратите, четох как да се отървен от тях, има материали, ако искате ще постна.
В тенджера с вода слагам 2 лъжички оцет или лимон и чакам 20-30 мин, след това измивам и подсушавам зеленчуците...и така му давам, като се надявам, че наистина маха нитратите, така правя и с броколи и с други не-био зеленчуци

# 73
  • София
  • Мнения: 484

За нитратите, четох как да се отървен от тях, има материали, ако искате ще постна.
В тенджера с вода слагам 2 лъжички оцет или лимон и чакам 20-30 мин, след това измивам и подсушавам зеленчуците...
А не поемат ли така миризмата на оцета? newsm78
 Ще е полезно да постнеш материала, ако не те затруднява

# 74
  • Мнения: 1
Момичета, аз на моя бебо му давам спанак, давала съм и пресен в пюренцата, слагам малко листа и пасирам.
За нитратите, четох как да се отървем от тях, има материали, ако искате ще постна.
В тенджера с вода слагам 2 лъжички оцет или лимон и чакам 20-30 мин, след това измивам и подсушавам зеленчуците...и така му давам, като се надявам, че наистина маха нитратите, така правя и с броколи и с други не-био зеленчуци

Здрасти, не знаех за начина на премахване на нитратите чрез оцет или лимон. Добре, че отворих форума. Аз гледам да пазарувам био храни, но вземам и от популярните, както и да е метода ще ми е от полза. А за спанка мислех да го въвеждам тези дни на моето мъниче. Листата се запаряват за около 4мин във вряща вода, когато омекнат се отцеждат от водата и се пасират в комбинация със сладък картоф, тиква или обикновен картоф. Знам и още рецептички сладък картоф, спанак и граххххх и детето плаче...

Общи условия

Активация на акаунт