Гръцка кухня

  • 209 674
  • 923
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 12 012
Включвам се и аз в темата. След малко ще я изчета цялата. Обичаме цръцката кухня, бях и на такъв готварски курс.
В събота правих мусака и един пълнен хляб със сушени домати и маслини, рецептата е от остров Родос.

# 661
  • Sofia
  • Мнения: 26 477
може ли рецептата за хляба с домати и маслини Flutter

# 662
  • София
  • Мнения: 12 012
за тестото:
300 мл вода
1 ч.л. мед
20 г мая
90 мл зехтин
500 г бяло брашно
1 ч.л. сол

маята се разтваря във водата, добавя се медът и 3 с.л. от брашното и се оставя да шупне. После се добавят останалите продукти и се замесва средно твърдо тесто. Меси се докато спре да лепне.

Втасва 2 пъти.

За плънката:

4 с.л. нарязани маслини каламата или стафидата
4 с.л. нарязани сушени домати, мариновани в олио
4 с.л. магданоз
4 с.л. настъргано твърдо сирене
1 ск. чесън
3 с.л. заквасена сметана
1 с.л. нарязани каперси

Тестото се разточва като правоъгълник 20х40 см приблизително, слагате плънката в средата по дължина, завивате както ви харесва, намазва се с яйце, поръсва се с маково семе. Оставя се да втаса още 40 минути и се пече на 200 градуса за около 25 минути.

# 663
  • Sofia
  • Мнения: 26 477
много благодаря Hug

# 664
  • София
  • Мнения: 12 012

Синът ми каза, че му е солено. За мен бе добре.

# 665
  • Sofia
  • Мнения: 26 477
няма да слагам сол в тестото и ще изкисна маслините,сиренето и каперсите....и аз не обичам много солено

# 666
  • Мнения: 6 214
Аз по своя идея направих веднъж хляб със сушени домати, маслини, риган и пармезан. Няма такава вкусотия наистина.  Heart Eyes Heart Eyes

# 667
  • Мнения: 1 825
змия къде си посещавала такъв курс - България или Гърция? И аз се интересувам от уроци по готварство.

# 668
  • София
  • Мнения: 12 012
змия къде си посещавала такъв курс - България или Гърция? И аз се интересувам от уроци по готварство.



В България - курсът се организира от списание Меню. Била съм вече на два курска, планирам да се включа в още няколко.

# 669
  • Sofia
  • Мнения: 26 477
този курс постоянен ли е или има фиксирани дни и дати,къде се провежда и каква е цената му?

# 670
  • София
  • Мнения: 12 012
този курс постоянен ли е или има фиксирани дни и дати,къде се провежда и каква е цената му?

Ето линк към кулинарното училище. http://www.vintageclub.bg/kursove-i-obucheniia/kulinarni-kursove.html
Има дати и цени към всеки курс.
Провежда се в една от високите сгради до КАТ.
В цената е включено всичко - продукти, виното, което си пие по време на готвенето. Много неща се научават. Накрая се изяжда това, което е сготвено. Някои курсисти си носеха кутии и вместо да хапват на място, си взимаха тяхната част за вкъщи.

# 671
# 672
  • Мнения: 1
Лятно ми е, Солунско ми е (ако има някой останал случайно неразбрал неистовата ми любов към този град) и се присетих вчера за едни миди саганаки, обаче не можах сред стотиците архиви да си открия рецептата. Яла съм ги и със сос, в който имаше горчица , и такива без като пъривте определено са ми фаворит. Някой нещо по темата?
                                                                                                                                                                   zaparjva6 luka,sitno narqzana 4ervena 4u6ka i sitnoo narqzano liuto 4u6le.sled tova pribavq6 presno nastargani dometi i laji4ka zaxar,ostavq6 da se zaparjat i dobavq6 mani4ko vodi4ka da povri i kato po4ne da se sgastqva slaga6 midite te sa gotovi za 5 -7 minuti,nakraq predi da gi maxne6 slaga6 edna lajica xtipiti..demek tirosalata,no ako nqma6 prosto sloji sirene natro6enoo na mnogo ssitno,razbarkai sloji magdanoz i svalai ot kotlona.priqten apetit                   

# 673
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Аз по своя идея направих веднъж хляб със сушени домати, маслини, риган и пармезан. Няма такава вкусотия наистина.  Heart Eyes Heart Eyes

Идеята за гръцкия хляб много ми хареса - ще пробвам и аз  Peace

# 674
  • Мнения: 4 097
Присъединявам се към правенето на този хляб  Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт