Операция на перианална фистула

  • 185 864
  • 1 013
  •   1
Отговори
# 930
  • Русе
  • Мнения: 16
Здравейте,имам въпрос.Имам проблем в аналната област от юни месец.След запек,получих кървене и болка по време на дефекация за седмица.После уж мина.Но започна някаква болка и усещане за подутина вътре и понеже страдам от хемороиди помислих,че са вътрешни.Отидох на лекар и каза,че вижда зараснала анална фисура и нищо друго-за него няма проблем!
Месец по късно(днес)бях при д-рМатев и той не видя нищо притеснително освен малка фистула(така се изрази).Според него тя не ми създава проблем,тъй като нямам изтичане ма гной и кръв.И каза,че не съм за операция.
Та да попитам може ли да имам болки като парене,боцкане от тази фистула?Той каза,че проблема ми е най вероятно нерв!Но мен ме боли нещо вътре в ануса.Не е остра болка,но почти постоянна.Нямам и възпалени хемороиди.Та може ли тази фистула да ми създава тези неудобства и трябва ли да се отстрани задължително?
Направи си колоноскопия,на камера да огледат дебелото черво отвътре защото единия доктор ти е казал фисура,а другия фистула,две различни заболявания(фистулата е по-лошата новина)По принцип за диагностициране на фисура и фистула не е нужна колоноскопия но
 за хемороидите -да.Споменаваш за запек...трябва да го избегнеш задължително тоя запек защото води до поява на хемороиди и фисури(опериран съм от двете +фистула),пробва ли да пиеш пробиотик?VSL#3 на мен ми действа положително.Срещу запек има и специални диети.

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 02:52 от Galin83

# 931
  • Мнения: 518
Някой с отзиви за болница и хирург в Стара Загора?

# 932
  • Мнения: 38
Лично аз съм обиколила по - голямата част хирурзи в Стара Загора и в това отношение с тези проблеми,няма кой да помогне адекватно, дори напротив, отвориха ми операцията с шило, без упойка и болката беше ужасна. По-добре потърсете в Пловдив или София..

# 933
  • ново
  • Мнения: 6 046
Има ли някой от пишещите, който е опериран с премахване на цялата фистула (не с конци, сонда, лепило и подобни), за класическа операция питам? Споделете как се възстановихте, колко време е минало и имате ли някакъв проблем след операцията.
Мъжът ми е опериран м.юни тази година. Направиха ЯМР, видя се голяма фистула с три разклонения  Остана вкъщи 3 месеца до пълно възстановяване. За момента няма дискомфорт.

# 934
  • Мнения: 345
Здравейте!
.
Замислям се за доктор Константинов във Вита, имало и добри специалисти във ВМА , но незнам той като е бърникан и опериране Пирогов дали другаде ще му обърнат внимание! Страх ме е  за мъжа ми, с две малки деца сме, адски болки изтърпя, а навсякъде пише че прави рецидиви.
Здравей и от мен. Защото пишеш за д-р Константинов, не е ли Костадинов? Такъв имаше във Вита, вече не е там. Ако е същият, той оперира моята приятелка преди година и половина. Неуспешно, не видял втори отвор, само чегъртал...зарасна уж, но си секретира и до отвора излезе нещо като топче, колкото бобено зърно, от което изтича кръв. В началото каза да не пипаме фистулата, че била близо до червото. Сега като отидохме да види това топче, което кърви, направо ни отпрати и не искаше да се ангажира изобщо, а ние отидохме за топчето само, да го махне него, не фистулата. Каза да идем на друг хирург , това нещо се получи от неговата интервенция, но не пожела да го оперира. За фистулата не ставаше изобщо реч, но направо ни изгони да се оправяме другаде. Това са ми впечатленията от него, не съвсем добри, малко излишно високомерен, все едно не  сме отишли там от  нужда и някой да гаднее и да се дуе, най малко ми трябва.
    Има ли някой изобщо, опериран от фистула като нас, нямаше ластици, конци и прочие, просто е отворил и кюретирал, но не се открило втори отвор, и след 5-6 месеца се образува това топче колкото боб, до фистулата, което не боли, но кърви? Не можах да намеря никъде такъв случай, записахме час за друг лекар, да видим той какво ще каже .
  Г&В , вас кой лекар ви оперира и къде? Че и с намирането на такива специалисти е доста тегаво?!?

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 18:10 от jul@e

# 935
  • ново
  • Мнения: 6 046
Мъжът ми е опериран в Токуда, д-р Пенчев. Направо се чудя как се оперира такова нещо без ЯМР? На мъжът ми фистулата беше голяма и с няколко разклонения, всичко е премахнато.

# 936
  • Русе
  • Мнения: 16
Има ли някой от пишещите, който е опериран с премахване на цялата фистула (не с конци, сонда, лепило и подобни), за класическа операция питам? Споделете как се възстановихте, колко време е минало и имате ли някакъв проблем след операцията.
Мъжът ми е опериран м.юни тази година. Направиха ЯМР, видя се голяма фистула с три разклонения  Остана вкъщи 3 месеца до пълно възстановяване. За момента няма дискомфорт.
Аз съм опериран с класическа операция.Възтановяването отне около месец,всеки ден със седящи бани по 20 мин от смрядлика.Възстановителния период беше болезнен докато не се затвори разреза от 2-3 см фистула.Операцията беше направена в Св.Анна във Варна.За всеки човек операцията и възстановяването е идивидуално и различно,нещата са различни за всеки ако ме разбираш.

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 21:01 от Galin83

# 937
  • ново
  • Мнения: 6 046
Мъжът ми се възстанови отдавна. Питането ми е по-скоро в дългосрочен план. Дано да няма рецидив.

# 938
  • Мнения: 18
Здравейте. Кой оперира мъжа Ви в Пирогов?
Здравейте!
Голямо ходене по мъките...
Преди около два месеца мъжа ми претърпя операция на абсцес /в епикризата пише флегмона глутеи/ в Пирогов, гнойносептична хирургия. Голяма и дълбока операция, разрезът беше 5 см. дължина на около 3 см. дълбочина на лявата буза на Д-то на около 4 см. от самия анус. Ужасно нещо с много гной, през ден превръзки, а след това аз му правех всеки ден у дома. Даже и сега правя. В деня на операцията от само себе си беше избила гной през дупчица с размера на главата на кърфица. Е същата тази дупчица продължава да секретира и на три четири дни бълва към супена лъжица гадна сивкаво жълта течност, без мирис на гной. Голямата рана зараства, но тази гад малка не. Вероятно се касае за перианална фистула. Незнам къде да търсим лекар, едва ли в Пирогов ще искат да направят каквато и да е интервенция. То е толкова дълго за обяснение, цялата мъка през която минахме и четири болници които обиколихме по спешност. Да е жив и здрав един уролог който от съчувствие че сме млади и ни съдейства за приемане на мъжа ми. Токуда ги намразих, ИСУЛ и те тотал щета, в Софиямед....няма какво да кажа.
Замислям се за доктор Константинов във Вита, имало и добри специалисти във ВМА , но незнам той като е бърникан и опериране Пирогов дали другаде ще му обърнат внимание! Страх ме е  за мъжа ми, с две малки деца сме, адски болки изтърпя, а навсякъде пише че прави рецидиви.

# 939
  • Мнения: 165
Началникът на клиниката по гнойно септична хирургия д-р Панчовска!
Но не знам дали има лечение за тая напаст!
Вече година стана мъжът ми е с течаща външна фистула. Дупчицата от която тече е с размер на главичка на обикновена кърфица. Явно от вътре където е била торбичката на абсцеса събира, събира и в един момент през фистулата избива и както казва той "това пак ме заля на работа". Страх го е много, и болките бяха зверски! Сега не иска да ходи на лекар!

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 08:39 от bubanka

# 940
  • ново
  • Мнения: 6 046
Kisssa, докато не се оперира фистулата няма да се затвори. Ако пък се затвори сама рискувате да стане нов абсцес.
При ММ за сега всичко е наред (да чукам на дърво)

# 941
  • Мнения: 165
Kisssa, докато не се оперира фистулата няма да се затвори. Ако пък се затвори сама рискувате да стане нов абсцес.
При ММ за сега всичко е наред (да чукам на дърво)
Къде е правена операцията и при кого?

# 942
  • Мнения: 6
забелязвам само че има един 2-3см който не са се затворили напълно
Да не съм лош пророк но, няма да се затвори.И по-добре,ако се затвори отвън на вътре,ще стане мармалад.
Моята вече 3 години е отворена.
Моят съвет е,търси причината за появата на фистулите...


А създава ли някакви проблеми като е леко отворена ,понеже при мен няма болка няма изтичане на някакви секрети ,нямам и проблеми с ходенето до тоалетна и се чудя дали да позволява още една операция,страхувам се да не стане по-зле

# 943
  • Мнения: 8
Преди 15 година ме оперираха от парапроктит, бях 8ми клас. След операцията се сдобих с фистула, стоеше отворена повече от година, всеки ден си правех бани от лайка/смрадлика. След това започнах да работя и да бъда по-активна и фистулата се затвори без да напомня за себе си 5 години. При смяна на работата към офис такава и седене по 8 часа на ден фистулата се възпали, 1 седмица болки и като се реших да отида на лекар тя взе че се спука... едновременно облекчаваща, но и грозна картинка. Няколко месеца след като се възпали беше отворена, после пак се затвори до 2022, когато по време на гинекологичен преглед и груб преглед тази фистула отново напомни за себе си. От тогава до днес продължава да е отворена, някои дни изтича течност, други дни не. Единственото, което ме успокоява е че, течността излиза навън, в противен случай искам или не ще трябва да бъда оперирана.
Забелязала съм, че когато се храня нездравословно се активира повече.
Неприятно е, но стига да не боли се преживява.

# 944
  • Мнения: 2 452
А създава ли някакви проблеми като е леко отворена ,понеже при мен няма болка няма изтичане на някакви секрети ,нямам и проблеми с ходенето до тоалетна и се чудя дали да позволява още една операция,страхувам се да не стане по-зле
Освен описаните,други проблеми не ми създава.
Ако можех да се преборя с психологическата бариера(стома) аз лично бих направила операцията.Не се страхувам,по-лошо няма накъде

Общи условия

Активация на акаунт