Операция на перианална фистула

  • 183 402
  • 1 002
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 55
Задължително ли е да има болка, за да се оперира. Аз нямам болки. Много рядко има изтичане, затова не се подлагам на операция. Имаше мнение, че ако не прави проблем, по-добре да не се пипа. Сега вашите мнения, че може да има поръжения върху сфинктера ме притеснява. Все пак да се пипа на това място е притеснително. Благодаря

# 661
  • Мнения: 396
Задължително ли е да има болка, за да се оперира. Аз нямам болки. Много рядко има изтичане, затова не се подлагам на операция. Имаше мнение, че ако не прави проблем, по-добре да не се пипа. Сега вашите мнения, че може да има поръжения върху сфинктера ме притеснява. Все пак да се пипа на това място е притеснително. Благодаря
Мъжа ми не е имал болки, но това е отвор който се пълни с гной , набира и се пука. После пак така. Поражения няма след операцията. Ходи при 4 лекари и всички бяха категорични - операция.
А иначе всеки сам си решава. Просто самата мисъл постоянно да си под напрежение и да го мислиш... Той реши да се оперира и след седмица вече забрави за проблема.

# 662
  • Мнения: 18
Не ми се вярва, че за седмица е забравил за проблема! От написаното в този форум става ясно, че възстановителният процес, включващ бани със смрадлика и калиев перманганат, продължават поне месец.
Простете за мнителността, но къде и каква точно операция му беше извършена: с лазер, ластици, пристягане с конец?
Много обнадеждаващо звучи една седмица!

# 663
  • Мнения: 396
Не ми се вярва, че за седмица е забравил за проблема! От написаното в този форум става ясно, че възстановителният процес, включващ бани със смрадлика и калиев перманганат, продължават поне месец.
Простете за мнителността, но къде и каква точно операция му беше извършена: с лазер, ластици, пристягане с конец?
Много обнадеждаващо звучи една седмица!

Здравейте,
Изобщо не си го измислям. И аз изпаднах в ужас от четенето в тази тема. Само при мисълта ,че ще му се случи всичко това .... Операцията му я прави доктор Евстатиев в Доверие в София. Беше само с един ластик, който падна сам няколко дни след операцията и това е . Изобщо не е имало нищо от целия ужас. Сега не знам дали зависи от самата фистула ,но казвам какво е станало при него. Точно заради това реших да пиша тук, ако мога поне на един човек да помогна. Назад в темата съм писала подробности.

# 664
  • Мнения: 4 529
Явно, всеки случай е много индивидуален и различен. Късмет е изкарал съпругът ви, че всичко е минало леко и безпроблемно.

# 665
  • Мнения: 396
Явно, всеки случай е много индивидуален и различен. Късмет е изкарал съпругът ви, че всичко е минало леко и безпроблемно.

Може и така да е и все пак препоръчвам от личен опит да отидете при няколко доктора и да видите различни мнения и ако има вариянт да се избегне метода с ластиците, защото е много болезнен.

# 666
  • Мнения: 49
Аз вчера преминах операция с лазер, раната е отворена обгаря се целия фистулен канал боли много, докторката каза, че ще падне обгорения слой и там ще се образува нов.Незнам дали е надеждна операция, но е адски болезнена и някакво парене се получава. Каза ми до месец трябва да се затвори, трябва ама дали ще покаже времето.
Исках да попитам има ли хора оперирани с лазер и как е преминало самото възстановяване.
Къде се оперирахте с лазер? Аз имам същият проблем и обикалям цяла България вече две години.Не попаднах на специалист.Също половината ми казаха,че нямам нищо.
В Холандия беше операцията с лазер, която не помогна изобщо.
И на мен повечето ми казваха няма ти нищо, неможаха да открият проблема, а аз умирах от болки 24 часа.
Моята фистула беше в самия мускул 15 доктора неможаха да открият проблема, преди 3 седмици се оперирах в Турция сега
се възстановявам.

# 667
  • Мнения: 5
И аз да споделя моите мъки. След перианален абсцес през май, ме оперираха. Но за зла участ ми се образува фистула, от която постоянно течаха разни гадории. На 1 октомври ми я оперираха и сега съм с  още една дупка и ластик в задника. Четох, че при някои ластика н. на болял. При мен сутрин при ходене до тоалетна са големи болки.Та така

# 668
  • Мнения: 18
И аз да споделя моите мъки. След перианален абсцес през май, ме оперираха. Но за зла участ ми се образува фистула, от която постоянно течаха разни гадории. На 1 октомври ми я оперираха и сега съм с  още една дупка и ластик в задника. Четох, че при някои ластика н. на болял. При мен сутрин при ходене до тоалетна са големи болки.Та така
Споделете къде и кой Ви оперира. По-малко болки и бързо оздравяване Ви желая!

# 669
  • Мнения: 5
Благодаря, от Стара Загора съм, на 16 май(събота) вече с температура и адските  болки след едноседмично самолекуване( не го правете отидете на доктор) отидох в бърза помощ. Там повикаха дежурен хирург, оказа се д-р Минков(вече доцент) и той ме оперира и си останах при него.Има специализация проктология, ръководител е на хирургичната клиника в държавната болница. Това е най-невероятния доктор ЧОВЕК с който съм комуникирал и всички в отделението и пациенти и персонал са с респект и уважение към него. В четвъртък ще ми натяга  ластика 🥵😰😳

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 09:31 от Didoka77

# 670
  • Мнения: 55
Искам да попитам някой правил ли си е кръвни изследвания, т. е. ако има фистула това отразява ли се на изследванията и на кой.
Аз съм оперирана от анален абсцес, по някога имам изтичане от ануса, нямам болки. Не съм ходила на консултации никъде. Страх ме е. Затова питам вас, препатилите, дали ако имам фистула това може да се отразява на кръвните изследвания. Това не е ли гной в организма.

# 671
  • Мнения: 246
Искам да попитам някой правил ли си е кръвни изследвания, т. е. ако има фистула това отразява ли се на изследванията и на кой.
Аз съм оперирана от анален абсцес, по някога имам изтичане от ануса, нямам болки. Не съм ходила на консултации никъде. Страх ме е. Затова питам вас, препатилите, дали ако имам фистула това може да се отразява на кръвните изследвания. Това не е ли гной в организма.
Здравейте, и мен ме оперираха от анален абсцес преди 5 дни и искам да знам как мога да разбера дали имам фистула или е твърде рано?
Много ми е притеснено като чета темата.
Има ли някой, който да е опериран от анален абсцес и да не е направил фистула след това или това е невъзможно. Страх ме е много.

# 672
  • Мнения: 2 439
Искам да попитам някой правил ли си е кръвни изследвания, т. е. ако има фистула това отразява ли се на изследванията и на кой.
Моята,така да се каже "постоянна" фистула е оперирана 6 пъти.
CRP-то ми е перманентно много високо.При норма <5.0 mg/l,моето е 21.8-22.7.Преди последната ОП беше паднало до 20.4.
ERY са на долната граница или под нея,а TRO на горната или над нея.Това при всички изследвания.Само че,на никой от докторите не му прави впечатление,те просто си режат.
Аз си имам моя си теория за тези показатели и причината за постоянната фистула.В крайна сметка,последният хирург се съгласи с мен и като свърши истерията с Корона-вируса,започваме пълни изследвания,ЯМР и т.н.
Съветвам всички с фистула да направят същото.Тя не се появява просто така

# 673
  • Мнения: 5
Искам да попитам някой правил ли си е кръвни изследвания, т. е. ако има фистула това отразява ли се на изследванията и на кой.
Аз съм оперирана от анален абсцес, по някога имам изтичане от ануса, нямам болки. Не съм ходила на консултации никъде. Страх ме е. Затова питам вас, препатилите, дали ако имам фистула това може да се отразява на кръвните изследвания. Това не е ли гной в организма.
Здравейте! И аз съм оперирана от абсцес преди 7 месеца. Имам леко набиране през 3-4 дни, раничката става като гнойна пъпчица и си изтича сама. Не е кой знае какъв проблем, но 7 месеца не зараства тази раничка от операцията. Хирурга ми беше казал, че след около 6 месеца ще е ясно дали е станало фистула, но предвид тази ситуация с болниците сега не съм ходила и аз се чудя как се разбира дали се образува фистула? И ако не, колко време зараства раната от абсцеса?

# 674
  • Мнения: 5
Искам да попитам някой правил ли си е кръвни изследвания, т. е. ако има фистула това отразява ли се на изследванията и на кой.
Аз съм оперирана от анален абсцес, по някога имам изтичане от ануса, нямам болки. Не съм ходила на консултации никъде. Страх ме е. Затова питам вас, препатилите, дали ако имам фистула това може да се отразява на кръвните изследвания. Това не е ли гной в организма.
Здравейте, и мен ме оперираха от анален абсцес преди 5 дни и искам да знам как мога да разбера дали имам фистула или е твърде рано?
Много ми е притеснено като чета темата.
Има ли някой, който да е опериран от анален абсцес и да не е направил фистула след това или това е невъзможно. Страх ме е много.
Ами рано е трябва да минат 4-6 месеца.При около 60% от оперираните от анален абсцес не се развива фистула,мой колега преди две години го оперираха и му се размина.Няма от какво да те е страх,просто пак неприятно.Успех.
Искам да попитам някой правил ли си е кръвни изследвания, т. е. ако има фистула това отразява ли се на изследванията и на кой.
Аз съм оперирана от анален абсцес, по някога имам изтичане от ануса, нямам болки. Не съм ходила на консултации никъде. Страх ме е. Затова питам вас, препатилите, дали ако имам фистула това може да се отразява на кръвните изследвания. Това не е ли гной в организма.
Здравейте! И аз съм оперирана от абсцес преди 7 месеца. Имам леко набиране през 3-4 дни, раничката става като гнойна пъпчица и си изтича сама. Не е кой знае какъв проблем, но 7 месеца не зараства тази раничка от операцията. Хирурга ми беше казал, че след около 6 месеца ще е ясно дали е станало фистула, но предвид тази ситуация с болниците сега не съм ходила и аз се чудя как се разбира дали се образува фистула? И ако не, колко време зараства раната от абсцеса?
И при мен беше така,през 3-4дни набираше и изтичаше без особена болка.Правилно ти е казал ,но щом има набиране и изтичане ,то това е този канал който не зараства и свързва повърхноста на кожата с вътрешноста на ануса ,това е фистула.Важното  е да не се запуши а да изтича.Ако спре да изтича а има болка(силна) пак започва образуване на абсцес и бързо при доктора.Успех

Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 16:14 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт