Пораства СЕПТЕМВРИйското дете - вече учи се, чете!

  • 41 084
  • 144
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 899






169 майчета се радваме на

90 момченца  81 момиченца



Скрит текст:
20.07.
Hellche - Лора и Дани -  София

17.08.
Peteto_86 - Димитър -  София
 
20.08.
Dida76 - Преслава -  Плевен
Mileta - Васил -  Козлодуй
 
23.08.
Mackomacko - Виктория -  София
Hexina - Алекс -  София
Bravy - Радостина -  София

24.08.
Ani-bani - Владимир -  Варна
Tiarra - Ивета -  София
Niya Petrova - Мартин -  Видин
Kali - Петър -  София
Muna33 - Константин -  Бургас
Doci - Дамян -  Севлиево

25.08.
El4e - Антон -  София

26.08.
Feminine - Бояна -  Варна
Lilian_V - Едуард-Александър -  София

27.08.
TotkaPetrova - Стефан -  Стара Загора
Babaitka - Радост -  Варна
Tic_tac - Ангел
 
28.08.
Красииии - Анелия -  Асеновград
Dji-Djo - Константин - Бургас
Tsugumi - Елеонора -  Италия
Lat - Елена -  Пловдив

29.08.
Pebs - Елиза -  Костинброд
Anji77 - Дарина

30.08.
Mutra - Самуил - Търговище
St.Anger - София - София
Miss pretencia - Анджело - Сливен
 
31.08.
Evilpolly - Тома - Пловдив
Lucanka - Райна - София
miss_Mimi - Ивиан - Бургас
Desi_h_d - Деян - София

01.09.
DaniMax - Марина - София
Kally May - Антон - София
Alis11 - Ния-Мария - Варна
Kalaka - Александър - София
Тони - Анжелина - Пловдив
Kushii - Валентин - Видин
Simona_666 - Добромир - Габрово
Валентия - Ирен - София
Forgottenche - Калоян - София

02.09.
Erikaa - Емилио
Silvia N - Ема - Варна
Beni4 - Виктор - София

03.09.
Snejana_G - Андреа - Пирдоп
Sisasisa - Калина - Ботевград
Mum - Десислава
Evterpa - Вения
Pets - Славена - Варна
Svetla_Hris - Кристияна - Стара Загора
Vankonasi - Иван - Карлово

04.09.
Cherry spa - Паола - Варна
Bebe_to (*Clara* ) - Адриян - Пловдив
Eveto_77 - Люси - София
Atanaska mama - Добромир - Хасково

05.09.
Liddi - Стефан и Николай -  София
Mari_Pz - Стилияна - Пазарджик
Adi_san - Яна - София
Kalina333 - Дезире - Русе
Mama na Emma - Емма - Варна

06.09.
Escarina - Десислава - Русе
Clara - София - Испания
Lady_Sunny - Иванина - Пазарджик

07.09.
Nadiq - Ема - Перник
Mila_mimi - Иван
Nadeto82 - Габриела - Варна
Miki7 - Михаил - София

08.09.
XrisPal - Пламен - Благоевград

09.09.
Else - Станимира - Сливен
Lillebi - Борис - Варна
Dessi81 - Елица - Русе
Juju42 - Александър - София
Mirta - Тодор - Гурково
Katiaa - Здравко - София

10.09.
Nadya1 - Кристиян - Бургас
Ку_ку - Борис - Пловдив
Morena - Андреа - София
Lady Laura - Даниел - Испания
Evchok - Виктория - Бургас
Brati_2 - Йоан - Шумен
Кокошчица - Дара - Варна
mama Reni - Мартин - Монтана
Desi_Tanova - Ана - Плевен

11.09.
Iliqna - Кристияна - Пловдив
Samira - Николай - София
GGAALLQQ - Никол - Свиленград
Ivka1972 - Християн - Сливен
Julice - Мария - София

12.09.







                                                                 




Скрит текст:
Албумче
ID: septemwri
Pass: 2007

Последна редакция: пн, 01 сеп 2014, 10:30 от Kally May

# 1
  • Варна
  • Мнения: 391
Юхуууу, привет  Grinning
Мерси Кали, чудесна е Simple Smile
За следващата година, трябва да стигне Simple Smile

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет и от мен в новата темичка!
Кали, благодаря ти за всеотдайността и желанието!   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 6 257
И на мен много ми харесва, благодаря, Кали!  bouquet

# 4
  • Мнения: 317
Хайде и ние тук. Снимки не събираме, така ли?

# 5
  • Мнения: 228
Браво Кали,супер е!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 899
Снимки не събираме, така ли?

Ами по-добре да не го правим тук.
След като ни закриха тъй обичания от мен Multiply, вече и албумчета нямаме. Остана само това от Snimka.bg, което не е актуализирино от 2008 сигурно.
Но наистина си мисля, (а и не само аз), че е по-безопасно за децата да не им публикуваме снимките така откровено. А и вече останахме една шепа хора в темата, които пък се имаме като приятели във Фейсбук, където повечето имат снимки на децата.

Радвам се, че ви харесва новото оформление, макар и недовършено  Blush .
Признавам си, че след раждането на Тони, есента ми стана любимия сезон.

# 7
  • Мнения: 192
Здрасти и от нас с Дани Simple Smile Хубаво е, че не се "затрихме", Кали, благодаря Hug Много време не съм писала, а когато си спрял да правиш нещо е много трудно да започнеш наново....Рожденният ден да Дани мина - всеки ден си мисля колко голям е станал и как изобщо не разбрах кога са изтекли 6 хубави годинки....да са ни здрави и да растат щастливи милите ни дечица  Praynig

# 8
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Опааааа, ето ме и мен тук!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Добро утро и прекрасен ден от мен!  bouquet
Кали, благодаря за вниманието и себеотдаването ти!   bouquet

# 9
# 10
  • Мнения: 174
Чудничка нова темичка  newsm10 Поздравления Kally Simple Smile

# 11
  • Мнения: 64
Ехаааа, страхотна е темичката, браво Кали, на мен есента също ми е много любима, вкъщи си имам три девички- мъж, дъщеричка и кученце, та за нас есента е нон стоп купон.
Аз също съм от НЕСЕРИОЗНИТЕ дето само четат и не пишат, ИЗВИНЯЮСЬ, но си ви обичам като семейство мили септемврийски мами:*

# 12
  • Мнения: 38
Кали, чудна нова темичка да си кажа и аз! Огромно Благодаря за работата, която вършиш, защото не знам кой друг би го правил, честно казано, макар че всички тия шепа хора, които все още пишем тук понякога, искаме да продължим да си поддържаме връзка!   bouquet   bouquet   bouquet

За снимките и аз съм съгласна да не се слагат.

Есента винаги ми е бил любим сезон, наред със зимата  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 6 257
След като ни закриха тъй обичания от мен Multiply, вече и албумчета нямаме. Остана само това от Snimka.bg, което не е актуализирино от 2008 сигурно.
Аз ползвам photobucket и flickr на мястото на multiply. Wink

На нас са ни любими пролетта, есента, лятото...  Grinning Само зимата (все още  Laughing) нямаме рожденик или повод.

# 14
  • Мнения: 721
 Hug и от нас

Кали, страхотна си   bouquet


# 15
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Добро утро и прекрасен ден, мами и сладки дечица!   bouquet

Да ви се похваля, че феята на зъбките днес навести Мимо.  Simple Smile
Стана малко принудително... долните предни зъбчета се клатеха, но те падаха, а отзад вече се виждаха нови. Така вчера посетихме зъболекар, за да ги извадят и двечките.
Много му се радвам на малкия, че няма страх от зъболекарите. Държи се супер , за разлика от баща си.  Joy Joy Joy

Целувки на всички!  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 368
Честито, Люси Simple Smile
При нас долните зъби паднаха миналата година. Първият, който падна, Митко го глътна с вечерята си, а вторият, за всеки случай реших да го дръпна. Сега горните два се клатят и го дебна да не ги навечеря и тях  Mr. Green

# 17
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
 Hug

# 18
  • Мнения: 690
Кали Мей   bouquet Добре, че си ти, иначе отдавна щяхме да се затрием Laughing

Преди два дни и нас ни посети феята на зъбките - падна ПЪРВОТО зъбче, отдолу. Аз нямах подарък под ръка и вечерта оставих под възглавницата левче. Детето много се зарадва и каза, че няма търпение да му паднат всичките зъбки  Laughing будалички са си още  Laughing

и да пишете повече, дами!

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 217

Честито и на вас, Веси!   bouquet

И при нас дойде неочаквано феята, но аз изпратих таткото до магазина да купи нещо на детето...а левчето, то задължително придружаваше подаръка. Подаръкът беше тематичен- четка за зъби на Маккуин.

Хубав ден, момичета!   bouquet

# 20
  • Мнения: 518
Привет и от нас Wink
Искам да честитя на Чери новата лентичка и да и пожелая още 1 прекрасно бебче като сладката кака Поли,която не съм виждала от много-много време Hug
Ние феята на зъбките ще я почакаме още доста сигурно Simple Smile

# 21
  • Мнения: 64
Мерси Саморсличе, избягахте вие от Варна, как да се видим, малко сте далечко.
Поли също още няма признаци да сменя зъбки, а шестаците тръгнаха всички наведнъж още пролетта и все още не са се показали изцяло, що за работа е това не зная.

# 22
  • Мнения: 453
Цоп и аз в темата. Да ви пусна мухата за коледна срещичка?  Simple Smile
Иначе зъбите са ни млечни всичките. Шестите прорязават.

# 23
  • Мнения: 319
И аз тук - Чери, честита лентичка Mr. Green увеличаваме се и много ме радва това Simple Smile
Зъби - 2 бр сменени, наполовина са израстнали от септември до сега. Отгоре сега едва едва се клати един също.
Кали, мерси, че поддържаш темичките ни  bouquet  Хубаво е да се завръщаме тук, на мен ми е много приятно, че поддържаме още отношения както във ФБ (все повече) така и тук Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 6 257
Ех, дойде време и ние да се похвалим с първото извадено зъбче. Laughing Идва онзи ден Дани и май му никнел зъб, гледам, зад долните резци цял голям нов зъб. Laughing А наскоро бяхме на зъболекар - нищо нямаше, веднъж го боляха долните зъбки, не се клатеха. Смяхме се, че всички деца имат по 24 зъба, а той е с един бонус. Laughing
Държа се много мъжки, сам влезе при зъболекаря (не искаше да влизам с него), легна си на стола, пръснаха упойка и го извадили с клещи разказваше. Сега си го носи като сувенир да го показва на всички.

# 25
  • Мнения: 317
Само ние ли останахме с всичките млечни зъбки още?  Grinning

# 26
  • Мнения: 518
Само ние ли останахме с всичките млечни зъбки още?  Grinning
И ние сме така Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 4 899
ЧЕСТИТА КОЛЕДА!

Да сте живи и здрави, с много късмет, успехи и благоденствие!
Нека се сбъдват мечтите, да греят усмивките и да има много щастие в детските сърца!
Бъдете благословени и много обичани!
Весели празници!


# 28
  • Бургас
  • Мнения: 145
Честита Коледа и от мен!
Желая много здраве, късмет, благополучие и благоденствие на всички!
Незабравими празници и весели мигове с децата!

# 29
  • Мнения: 64
Честита Нова година от нас, нещо не успях да се включа по раничко, Честити и Именни дни, много здраве радости и усмивки за всички ни, да ни донесат повече късмет и време с любимите ни хора :*

За протокола и ние сме си с млечните зъбки, няма и изгледи за разклащане, но шестаците са си на лице Simple Smile

# 30
  • Мнения: 38
Честита Нова Година на всички! Бъдете живи и здрави, с много добър късмет, много щастливи и успешни!
Hug Hug Hug

На Деси първото зъбче й падна точно в деня след рождения й ден, а малко след това и другото долно падна. Но новите зъбки, макар че избиха много бързо, още са наполовина изникнали, че и по-малко дори - вече 4 месеца...  newsm78 А от шестите зъби доскоро нямаше нито един, сега вече имаме един, другите още ги няма.

Иначе ние сме си вкъщи, по-скоро девойката де. Изтресе ни някаква алергия и сега сме на строга диета вкъщи. Но с това вече ви занимах във ФБ групичката ни... Rolling Eyes

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 145
Честита Нова година!
Много здраве, късмет, щастие и една невероятна година за всички! А на децата ни успешен старт в първи клас!
Ески, надявам се да се преборите с алергията на Деси!
Ние от една година вече нямаме пораснали зъби, горните два. Ходих при зъболекар, казаха че е нормално, тъй като са паднали рано. Нормално първите млечни зъби падали между 6 и 7 годишна възраст, когато започват да растат 6-те.
 Ние вече имаме два 6-ти напълно пораснали.

# 32
  • Мнения: 10
Здравейте момичета!
Да са здрави всичките ни вече станали и бъдещи първолаци!
Като чета, горе-долу всички септемврйчета се движат по план Wink, и ние так, имаме 4 зъбчета, имаме и пораснала вече сестричка, опитваме се да сричаме и смятаме, а сега сме в треската по избиране на ущилище...
Ще се радвам да открия групата във ФБ
Поздрави на всички и успешна година!

# 33
  • Мнения: 65
Здравейте!
прекрасна темичка! Ако може и ние да се присъединим ще се радвам!
Моята дъщеричка е родена на 17.09.2007г. казва се Емилия
Пада си калпазанка и глизанка малко но иначе е много любвеобилна. Има си братче на 8м което обожава и пази повече от всичко. Simple Smile
Чета че сте писали за зъбите. На нас до сега ни е паднало само едно точно отпред доло, преди два месеца. Вече и излезна изцяло новото зъбче.
И ние в момента сме с алергия към някаква храна (уртикария) както пише Escarina. Предполагам че е от храната в градината. Ние на есен ще сме 1 клас.
Лек ден на всички!
ПП и аз бих се радвала да се включа  и към групата ви в facebook

# 34
  • София
  • Мнения: 4 899
Здравей, мики-маос  welcome !

От колко отдавна никой не се е присъединявал  Laughing .
Ще те добавя в нашия списък, който трябва да довърша на 1-ва стр.... а съм забравила  ooooh! Embarassed ! Хубаво ме подсети  Hug !
Прати ми един Е-мейл адрес на лично съобщение и ще те добавя и във фейсбук.

# 35
  • Мнения: 65
Благодаря за приема!  bouquet Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 6 257
отдвана не съм драскала тук... Simple Smile

ние се записахме за 1ви клас, много сме щастливи, че г-жата му от предучилищната ще поема 1-ви клас наесен и естествено сме при нея! Grinning Дани си има вече първата 'четяща' книжка - в неделя си хареса книжка, купихме му я и си я чете сам. Simple Smile исках да му я чета вечер преди лягане, но не дава, днес си я занесе на училище.

# 37
  • Мнения: 65
Ние избрахме вече училище, но все още не са започнали да записват първокласници, може би до края на месеца ще започнат.
Еми много се радва и е мн нетърпелива да стане официално ученичка.
Имаме си буквар, и постоянно го разнася с нея, с желание се упражнява. Но не съм толкова сигурна че и после ще е така... Дано греша де!

# 38
  • Мнения: 518
Да раздвижа малко темата Hug
Кой къде ще е в първи клас?? Hug
Да споделим малко първолашки вълнения Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 4 899
Да споделим малко първолашки вълнения Simple Smile

Аз вече споделих нашите драми във Фейса.
В крайна сметка записах Антон в ЧОУ.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 257
В 42 ОУ Хаджи Димитър, където е брат му и 2г. беше в предучилищния клас. Simple Smile

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 145
Здравейте и от нас!
Аз съм много щастлива, защото записах Алекс в училището, което ми е най-удобно и най-желано.
Той също е доволен, защото в същото училище, а пък ако имаме късмет и в същия клас ще има негови приятели. Имахме много хубаво тържество за раздяла. Точно на първи юни, в една зала, на място различно от детската градина. Тържеството беше много оригинално с много сложна и хубава хореография на танци и думи. Останахме очаровани. После прекарахме деня в морската градина с родителите и децата. Децата бяха много щастливи, Алекс каза че е най-хубавият му ден.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 899
Варненки, как сте, момичета?

Надявам се, че всички сте живи и здрави!
Ако имате нужда от каквато и да е помощ, пишете тук.
Трагедията във вашия град не се описва с думи  Cry

# 43
  • Варна
  • Мнения: 391
Привет Кали,
Привет на всички!

Положението е много драматично. Вече сте видяли в медиите. Извън Аспарухово, животът си проъдлжава както обикновено. Улиците са пълни с кал, парчета асфалт, камъни,изпотрошени клони и боклук, но инак движението е вече възможно. Вечрта след големия дъжд, района на гарата беше над метър и половина под вода.Аз работя там.Колите на колегите ми бяха пълни с вода до таваните. Прибираш се с плуване. Както се разбра по-късно, това било бял кахър на фона на това, което се случва в Аспарухово. Аз успях да се прибера, защото смяната ми приключи 30 мин преди пороя.Валя ме дъжд, но страшното започна малко след като се прибрах. Късмет...Това чудо стана за половин час...толкова вода се изля....От прозорците вкъщи не се виждаше дори на метър напред. Завеса в истинския смисъл на думата.Улиците бяха като реки, без да преувеличавам.В момента има проблем с водата в голяма част ог града - не трябва да се пие, има риск от зарази.В дворовете (в най-добрия случай, иначе и в къщите) на хората в Аспарухово има 60-70 см кал - плътно. Няма изчистване, ужас е.
Това е в общи линии положението...
Разрушенията сте ги видяли вече по снимки и репортажи. Не знам, колко време ще е необходимо да се поправят щетите. То и преди това не бяхме цъфнали...

Най-грозното е, че на фона на това нещастие, кмет и министър вместо да обединият сили, се плюят по медиите, кой какво направил/ненаправил и кой е виновен....Ами вземете закрепете нещата,пък после правете оценка, търсете виновни и мислете наказания...

Надявам се всички останали съфорумки да са добре. Не си спомням да имаме от Аспарухово...

Поздрави!




# 44
  • Бургас
  • Мнения: 145
Поспаланке, много се радвам че сте добре. Хубаво е, че си се прибрала преди да стане страшно.
Силно те прегръщам!

# 45
  • София
  • Мнения: 4 899
Поспаланке, силни прегръдки за теб и цялото ти семейство. Радвам се, че сте добре!
Дано и другите момичета от Варна да се включат! Мисля ви всички!
Кошмарът е колосален. Подобна трагедия в България не е имало от години.
За съжаление, с човешки жертви...  Cry ... Бог да ги прости  Flowers Rose Flowers Rose

По медиите наистина призовават да не се използва водата за пиене.
Тепърва хората ги чака много работа - по отводняване, почистване и пр.
А както ти отбелязваш, хората от институциите се карат на политическа основа, вместо самите те да хванат по една лопата и да чистят заедно с пострадалите от това бедствие.
Няма държавност, няма морал. Каквото и да кажа за тия "хора", все ще е нецензурно.

# 46
  • Мнения: 29
Привет на всички септемврииски мами и аз съм една от вас,и много ще се радвам да се включа в групата.Имам дъщеря,която е родена на 11.09.2007г.Сега сме в очакване на първи клас и много се вълнуваме.Пожелавам на всички първолаци да са живи и здрави и една успешна учебна година.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 257
Влизам да се похваля с новата си лентичка.  Heart Eyes Скоро и във фейса ще обявим, знам, че след раздялата с Рали много хора ни мислят.
В деня, в който се разделихме с Раличка трябваше да ми дойде цикъла, но Бог вече ни беше приготвил много специален подарък, беше изненада за нас и много емоционален момент. За мен беше много тегаво как семейството ни ще намалее, а Бог беше вече промислил най-доброто, и за миг не сме спирали да бъдем 5-членно семейство. Simple Smile

За новата учебна година не се вълнуваме много, все още. Дани нали беше 2г предучилищна в у-ще, сега продължава при същата г-жа (за което много се радваме). На мен все ми се спи, гади ми се, лошо, отпаднало ми е и момчетата се възползват, все гледат да седнат на компютъра или с таблета.

# 48
  • Мнения: 368
Е, не мога да не съм първа  Heart Eyes
Аня, честито, мила! Знам колко мъчна ви беше раздялата с Рали, но ето виж - това никой няма да ви го отнеме  Hug Пожелавам ти лека бременност и много, много семейна радост  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 6 257
Много благодаря! Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 4 899
Аняяяяяяя!!!!!
Ох, толкова се развълнувах като те прочетох, че сега не ми идват думите...
Толкова съм щастлива за теб и цялото ти прекрасно семейство!
Бях съпричастна с мъката, която изживяхте от раздялата си Рали.
Но наистина Бог е велик!
Пожелавам ти от сърце една лека бременност и разкошен пухкав, здравичък и сладък бебок на финала!
Прегръщам те силно, миличка!
 Hug Heart Eyes

mamaniki1, добре си дошла при нас!  welcome
Как се казва дъщеричката ти?
Все се каня да допълня първата страничка, надявам се скоро да ми се отдаде тази възможност.
Ще ви включа и вас  Hug

Антончо вятър го вее на бял кон него. Хич идея си няма какво го чака от есента.
За него "Училище" е някакво имагинерно понятие, което е като продължение на детската градина, само че с нови деца. Колкото и да обяснявам как там вече ще учи различни неща, че е много по-различно и по-отговорно от детската градина, той само махва с ръка, казва "Знам!" и толкоз. Не му счупвам илюзиите де - нека  си изкара една безоблачна, игрива и по детски наивна ваканция. Пък 1-ви клас няма да го подмине  Laughing

# 51
  • Мнения: 317
Аня, честитооооооооо момиче.
Пожелавам ти дъщеричка  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 29
Аняяяяяяя!!!!!
Ох, толкова се развълнувах като те прочетох, че сега не ми идват думите...
Толкова съм щастлива за теб и цялото ти прекрасно семейство!
Бях съпричастна с мъката, която изживяхте от раздялата си Рали.
Но наистина Бог е велик!
Пожелавам ти от сърце една лека бременност и разкошен пухкав, здравичък и сладък бебок на финала!
Прегръщам те силно, миличка!
 Hug Heart Eyes

mamaniki1, добре си дошла при нас!  welcome

Как се казва дъщеричката ти?
Все се каня да допълня първата страничка, надявам се скоро да ми се отдаде тази възможност.
Ще ви включа и вас  Hug

Антончо вятър го вее на бял кон него. Хич идея си няма какво го чака от есента.
За него "Училище" е някакво имагинерно понятие, което е като продължение на детската градина, само че с нови деца. Колкото и да обяснявам как там вече ще учи различни неща, че е много по-различно и по-отговорно от детската градина, той само махва с ръка, казва "Знам!" и толкоз. Не му счупвам илюзиите де - нека  си изкара една безоблачна, игрива и по детски наивна ваканция. Пък 1-ви клас няма да го подмине  Laughing
Kally May дъщеря ми се казва Никол.Аз също постояно обяснявам че в училище е по различно че ще трябва да се учи и т.н..Уж ме разбира ама кой знае ще стане ясно.Да са живи и здрави и сега да се наслаждават на ваканцията пък като дойде времето ще се оправим няма начин.Поздрави на Антончо

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 145
Аня, поздравления за страхотната новина!
Пожелавам ти лека бременност и здраво и пухкаво бебче!
Силни прегръдки и целувки!
Относно първи клас, за сега има голямо желание. Оказа се, че училището е решило че ще се изучава засилено английски още от първи клас 7-часа седмично и като втори език, още в първи клас Алекс избра испански от предлаганите испански, италиански и руски. Така че от септември месец и аз ще започвам да уча испански явно.
Хубава вечер

# 54
  • София
  • Мнения: 6 257
Благодаря ви, момичета!  Hug И ние сме много щастливи!

Дани е станал тоооолкова разсеян, просто вече се чудим с баща му. Вярно много преживяха и те по своему (той ми е казвал, че вечер като си легне плаче за Рали, нали ни е по-чувствителен и повече го преживяваше от Емко). Един ден наскоро ми беше много лошо и трябваше спешно да се закарам до лекарката, казвам им - след малко тръгваме, обличайте се. Оправям се аз, ще тръгваме, Емо готов, Дани по пижама! Вчера пак така, ще излизаме, той цъка на таблета, вече ще тръгваме, той "кои дрехи да облека?" Много му се ядосах. Той по принцип си е по-разсеян, но сега е в пъти! Като ходеше на училище беше по-старателен и изпълнителен. Дано да е само временно за лятото, че иначе ще е тегаво наесен.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 257
Лекси, браво за езиците, много добре!
На Емко му е много мъчен този английски, той си е типичния математик и всичко, което няма чиста логика, явно му е трудно. Казах му, че ми се смеят вече, на учителката децата не знаят англ. (нали преподавам на частно). В първи клас нарочно не го закачах, да свикне с българския и тогава. Ама той мина и втори клас и едно изречение не може да напише! Сега съм им казала само да ми мине гаденето (ох, това гадене! с тази бременност е много силно!), та ги хващам и двамата - големият да пише и чете, малкият да говори на англ. Виждам, че на Дани му се отдава, сам от детските си научил повечето англ. букви на коя бълг. съответват, та ще внимавам да го 'хвана', докато не са го затрупали с домашни по български и математика.

А на занималня ще ходят ли вашите деца?
Аз смятам да ги пускам тази година и ги записах, въпреки че ще съм си в къщи. Миналата уч. год. особено ходеха на много спортове и беше голямо търчане училище - в къщи и обратно. Много изморително идваше, и за тях, и за мен.

Да се похваля и тук, че имам 5 на държавния изпит! За мен си е още едно Божие чудо, защото ми беше толкова лошо, че основно лежах, отколкото да чета и се чудех как поне вода да пия, че и от нея ми се гадеше! А Иво само ме мислеше как ще стигна до Благоевград като ме гледаше как съм като разглобена. Дори си поплаках преди изпита, бях се отчаяла, но слава Богу мина, взех го и завърших! Simple Smile

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 145
Аня, поздравления за изпита!  bouquet
Дано разсеяността на Дани да е от лятото и от това че е ваканция и е по-лежерно време. Надявам се като тръгне на училище да изчезне разсеяността му.
Хубаво е да се  говорят чужди езици, но се притеснявам, че той още не чете на български, а пък ще му се наложи и още два езика. Но се надявам да му спори. По принцип Алекс харесва математиката, но ми прави впечетление от филмчетата, които гледа много лесно запомня чужди думи, та се надявам и в училище да му е лесно.
Аз съм записала Алекс на занималня. Та нямам друга алтернатива, няма кой да го гледа, но в това училище родителите на децата от горните класове са доволни от занималнята. Ако не ми харесва в училище ще го запиша на частна и така.

# 57
  • Мнения: 29
Привет на всички,момичета помагайте,моля ви ако има някой от вас който е от Пловдив или от Стара Загора моля да ми каже дали някаде се продават раници на лего и има ли магазини на лего изобщо там и каде се намират,много ще съм ви благодарна   bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 4 899
mamaniki1, ела с въпроса си и в ТАЗИ ТЕМА.
Има много потребители там, все някой ще помогне.
 Hug

# 59
  • Мнения: 29
mamaniki1, ела с въпроса си и в ТАЗИ ТЕМА.
Има много потребители там, все някой ще помогне.
 Hug
ок,мерси много  Peace

# 60
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Да се запиша и аз   Heart Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 4 899
Ани-Бани побутва темата, че съвсем бяхме изпаднали. Дайте да оживим малко! Какво правите, момичета? Как се справят първокласниците?
При нас хвалбата е, че спечелихме математическия турнир в нашето училище. Сега активно се готвим за следващия колан по карате (жълт), но не знам още дали ще се явява за него през декември или ще остане за след Нова година. Иначе, се справя доста добре засега с уроците, вече свикна с новия си, училищен режим и най-важното - харесва му.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 145
Здравейте и от нас,
ние в момента сме с един стомашен вирус, който е ужасен. Алекс само ходи до тоалетна и в останалото време заспива прав. С много висока температура, днес вече 3 ден, но се надявам вече да се оправя. Иначе не е особено възхитен от първи клас. Явно си мислеше, че ще е по-забавно. Няма проблем със задачите, но хич не обича да пише. Иначе учудващото за мен е желанието му да чете. Срича, но вече доста добре се справя и това му харесва. Госпожата от занималнята много се занимава с тях и той засега има желание да ходи.
Калимей, поздравления за Тони и неговите постижения!

# 63
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Хмм при нас нещата с училище в началото бяха пълен крах.Имаше огромно желание за ходене но до втората седвица.Изведнъж г-жата ме изненада с разговор че плаче в училище и то яко.Бях шокирана, но слава богу отмина.Справя се добре, тои не ходи на занималня,Гледачката го оправя до колкото може.Ако нещо не успее довършва с мен.Отделно и тринировки по плуване записахме сега и през ден ходим и там.Малко да се размърда, аман от тези таблети, компютри и т.н.Отчетох се и аз.  bouquet  bouquet

# 64
  • Мнения: 9
Браво на Тони за първото място!
Яна също спечели първо място в нашето училище, а нейният най-добър приятел от детската градина е на трето, не мога да ви опиша колко са горди госпожите ни в детската градина Simple Smile
На училище ходи с желание още от началото, но имахме проблеми с дисциплината. Тъй като заради английския се наложи да започне да пише и чете ( и на двата езика ) още на 5г., сега много бързо си прави нещата в час и после и е скучно - докато чака другите да свършат си тананика, потропва, потраква...такива работи Simple Smile Но вече като че започва да разбира, че не е правилно да пречи на другите деца и чака тихо докато свършат. В началото на седмицата госпожата ни каза, че има голяма промяна и е много доволна от Яна. Ходи на занималня и си пише всички домашни там.
Вече трета година ходи в школа по английски в група с 2 години по-големи от нея деца - 2 пъти седмично по 90 мин. В началото на юни месец защити ниво Adventure 1 и има сертификат от Кеймбриджкия университет. Много съм горда с постиженията и. В края на септември я водихме в Букурещ на едно от състезанията по боулинг на баща и, тя се запозна с някои от чуждите състезатели и толкова свободно разговаряше с тях на английски, че на моменти едва успявах да си преведа за какво си говорят.
Втора година ходи на плуване, от тази година 4 пъти седмично, плюс веднъж на боулинг. Цялата седмица и е заета плътно, даже сега ни врънка да я запишем в неделя на футбол Grinning

Видях във фейсбук, че има запитване за Коледна среща и много бих се радвала да се видим. Надявам се дребосъчето ни да се задържи здравичко по-дълго време, че от месец и половина за трети път боледува и от вчера му давам антибиотик, след като не успях да сваля 39-40 градусовата температура три дни. Днес вече е по-добре, даже бели прави Simple Smile  Дано успеем с него  довечера да се наспим  Praynig

Много  Hug  и   Heart Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 4 899
Ехаааа, Ади, страхотни неща разказваш! Браво, браво на Яна  Heart Eyes Hug
А къде я водите на плуване? Какви часове има и колко струва съответно за 4 пъти в седмицата?
Разпитвам те, защото Тони ходи от училището на плуване, но само 1 път и не съм много сигурна дали изобщо има смисъл от това там. Ако ще тренира, искам да тренира, а не да се отбива номера. Да не говорим, че за този 1 път цената е почти колкото е на Спартак за два пъти  Confused
От втория срок ще сменям със сигурност басеин и треньор, и искам да се ориентирам.

Пропуснала съм запитването за среща във Фейса.
Хайде да помислим наистина за това. Отдавна не сме се събирали  Rolling Eyes

Вчера с Тони написахме писмото до дядо Коледа с цели 4 желания вътре,
но и с обещанията, че много ще се старае в училище и няма да лъже никога повече (няколко часа по-рано му се карах за една лъжа, та затова).
Летящата сфера и ние ще я купуваме, както и Джони Черепа  ooooh! , забавна математика и игра за пътните знаци. Всичко сам си избра, за мое най-голямо учудване. Мислех, че пак ще сме на роботи разни и екшън-герои, но се излъгах и съм доволна  Laughing

# 66
  • Мнения: 9
Мейче  Hug
На плуване ходим 2 пъти в Българско школо при Даниела Смукова и 2 пъти в Дианабад при бате Наско. Тренировката и на двете места е по 90 мин. За месец и на двете места плащаме по 80 лв., като ако детето е боледувало му приспадат от следващия месец. На вас Диана ви е близо, има часове през цялата седмица и в събота също. Яна ходи в събота от 13ч. и в четвъртък от 17,00ч. Ако решите да запишете Тони може да говорим с нашия треньор. И много ще се радвам да се виждаме с теб в събота докато децата плуват Wink

За срещата - Лили беше постнала покана за театър и момичетата са коментирали за предколедна среща, но засега няма предложения кога и къде да бъде.

Ние писмо за Коледа не сме писали все още, тези дни голям мързел я гони моята дъщеря. Но тя си е харесала едни фигурки и само тях иска / писах за тях във фейсбук /. Аз успях да намеря магазин в БГ и ще допълним колекцията Wink За дребосъка още мислим какво да купим, но той се радва на всичко все още, така че няма да е толкова труден избора.
 

Последна редакция: нд, 07 дек 2014, 01:54 от adi_san

# 67
  • Мнения: 518
Лелеее,никой не е писал 120дни.
Момичета къде сте?

# 68
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз съм си тук от време на време, но никой като не идва вече...  Cry
А не е като да нямаме какво да споделяме за вече учениците си.
Дано всички си здравички и успешни  Hug

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 145
Здравейте и от мен,
аз също хвърлям по едно око, но никой не пише. Ние сме добре. Справяме се в първи клас. Алекс обича математиката и му е много лесно, справя се доста добре с четенето, но писането е голяма мъка. В началото започна да пише много хубаво и се стараеше, но сега пише едни грозотии, че няма разчитане. Още допуска и доста правописни грешки. Сега ни мъчи италианският. Ще имат тържество за завършването на първи клас и има едно стихче. Цял ден учи едно стихче от 4 реда, но засега само половината научи и то не много добре. Аз пък въобще не можах да го науча.
Това е от нас за сега

# 70
  • София
  • Мнения: 4 899
Лекси, всичко - математиката, писането и четенето - е същото като при Тони  Laughing През пролетната ваканция си взех отпуска и много сериозно се занимавахме вкъщи с краснописа и понапреднахме; даже класната го похвали оня ден.
Миналата седмица пък се яви на първото си състезание по карате и за изненада на всички спечели второ място. Голяма радост беше с медалчето.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 145
Поздравления на Тони за медала!
Аз съм много за детето да спортува и това да му носи удоволствие. Алекс ходеше на футбол. Последните две седмици отказва. Не знам каква е причината, защото знам че му харесва, в къщи и на улицата нонстоп рита. Слава богу в къщи с балон, но отказва да ходи на тренировка. Лятото ще наблягаме на краснопис.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 257
Същото и при Дани с писането - в началото ги нижеше едни красиви, изваяни буквички, сега големи и грозни. Но той си каза защо е, г-жата му казала, че пише много бавно и затова сега пише грозно. А той наистина много се стараеше да го изписва и това го бавеше, затова и не го 'натискам' сега за краснописа, защото пишат и диктовки и ако се бави няма да е добре.

В началото си мислехме (и беше така в предучилищната), че математиката ще му е трудна, но той си намери някаква негова си логика на смятане и по едно време сам си измисляше задачи и си смяташе големи числа, сборът е трицифрено число, бяхме много изненадани в къщи.

Сега е много щастлив, че вече не е най-малкият. Grinning Докато бях бременна имаше едни периоди се държеше много нетипично, оказа се, че се притеснявало за мен детето, нали карах трудна бременност, страхувал се как ще родя и да не се случи нещо с мен, а аз слава Богу! родих толкова бързо и лесно, че баща им като им казал, че съм родила не му вярвали и ми даде телефона аз да им кажа. Laughing

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 145
Ани, поздравления за новия член от семейството! За е здраво и засмяно бебето, не знам какъв е пола!
А пък Влади явно много те обича, щом толкова се е тревожел за теб, браво на него!

# 74
  • София
  • Мнения: 6 257
Май си ни объркала с Ани, Дани, Влади.  Wink
Давид си имаме Heart Eyes, мъжка база е у нас. Малкият е един сладък кротанчо!

А Дани, а и Емко, явно имаха още лошия спомен от жлъчните ми кризи, тичането до спешното, операцията и предполагам, че затова ги беше страх. А и цяла бременност все ми беше зле на стомаха. Но трудното мина вече. Simple Smile

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 145
Аня, поздравления за Давид!  bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 6 257
Мерси! Hug

# 77
  • Мнения: 228
Толкова е стара,че чак ме аъветват да направим нова.Хай мамчета

# 78
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Малееее,наистина е стара

# 79
  • София
  • Мнения: 4 899
Не знам дали да правим нова тема при положение, че никой не пише тук от толкова време  newsm78

# 80
  • Мнения: 1 745
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Pebs съм. Разбрах,че сте питали за нас,а понеже нямам фб от доста време,реших тук да драсна.
Последните 8-9 месеца са доста динамични. Разделих се с бащата на Елиз и Ади,преместих се от града,а и от околността там. Надявам се всичко негативно да е зад гърба ми.
Иначе децата са добре.Наложи се да останат известно време при баща си,до като завършат учебната година,но скоро си ги взимам за постоянно.
Елиз се учи много добре.Рисуването й се отдава доста,за разлика от танците,въпреки,че беше хореографска паралелка.  Grinning Ще видим малката първокласничка на есен как ще се справи.  Heart Eyes
Ами това е за сега.Надявам се всички вие и дечицата да сте добре. Изпращам много целувки и прегръдки на всички!  bouquet Hug bouquet Hug bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 4 899
Пебс  Hug Hug Hug
Надявам се, че всички промени около теб са само за добро!
Звучиш чудесно!
Поощрявай Елиз за рисуването, нека се занимава, хубаво е.
Тони много обича да рисува, но не виждам талант там. Математиката явно ще е неговата сила.
От новата учебна година си избра сам да се занимава с пиано, та ще видим как и дали ще потръгнат нещата  Rolling Eyes
Прегръдки от нас  Hug

# 82
  • Мнения: 518
Пебс,радвам се,че писа Hug
Успешно ново начало на теб и децата,където и да си Simple Smile

# 83
  • Мнения: 721
Pebs, предполагам стресът е бил голям, но се усеща от тона ти, светлината в края на тунела! Имаш прекрасни дечица, пожелавам Ви и на трите много щастие и успешно ново начало!
Момичета, как се раздвижи темата, супер Simple Smile От 9 години сме заедно!

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 145
Пебс, и от мен леко и спорно начало! Всяка промяна се прави за хубаво. Браво на момичетата. Хубаво лято Ви желая!

# 85
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен, pebs, звучиш добре, надявам се лошото да е зад гърба ви и да се забавлявате и преуспявате занапред, рисуването е чудесна страст, развива въображението, цветоусещането и изобщо е много хубаво нещо и Поли рисува с лекота и удоволствие, целуваме ви :* :* :*
Момичета, разкажете по нещо за мас и малките, не съм ви чела от години и ме обхвана носталгия :*

# 86
  • Мнения: 518
Здравейте и от мен, pebs, звучиш добре, надявам се лошото да е зад гърба ви и да се забавлявате и преуспявате занапред, рисуването е чудесна страст, развива въображението, цветоусещането и изобщо е много хубаво нещо и Поли рисува с лекота и удоволствие, целуваме ви :* :* :*
Момичета, разкажете по нещо за мас и малките, не съм ви чела от години и ме обхвана носталгия :*
При нас най-новото е в подписа ми Hug Иначе сме добре.Свикваме с новото място Simple Smile
Дано и други драснат по ред Simple Smile

# 87
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Ехоооо и аз съм тук .
Аз пиша във форума но в друга тема Simple Smile
След по малко от месец чакаме малка сладка бухтичка живот и здраве.
След двугодишни перипети с кухи яйца -чакаме с нетърпение и огромна радост.
Надявам се всичко да е наред че все пак имам притеснения знаете защо.
Влад го преместих в друго училище ,още много му се играе.
Ходеше на плуване-там му е страстта но сега не мога да  го водя,а тати се връща късно.Та за сега сме спрели всякакви тренировки.
Пебс- щом сега си добре ти и децата,всичко лошо се забрявя.
Радвам се че писахте Simple Smile

# 88
  • Мнения: 38
Здравейте на всички! Simple Smile Толкова се радвам, че отново си пишем тук. Откакто смениха форума не можех да намеря темата, добре, че Люси даде линк към нея вчера.
Пебс, супер много се радвам за теб! Веднага те забелязах, че изчезна преди много време и вече се притесних дали всичко е наред и ето че е точно така :* Както са казали и другите, важното в крайна сметка е, че лошото е зад гърба ви и сега всичко е наред  Hug Много прегръдки и целувки ви изпращаме с Деси!
Деси завърши втори клас. Голям зор ни беше в първи клас миналата година. Въпреки че с нямаше проблем с учението, много боледуваше, много грозно пишеше, много беше разсеяна. Тази година обаче всичко се нормализира и беше доста по-спокойно (Да чукам на дърво!). Има много добри постижения по разни състезания, с които аз я тормозих да участва, но в крайна сметка имаше защо. На нея силата й е в българския, а математиката определено не е в натурата й, въпреки че може, просто не й харесва. Затова я карах да решава задачи и да участва на състезания, защото ако сега оставя всичко на самотек и само това, което е в училище, след 3 години ще бъде много зле с математиката. Сега да не си помислите, че тормозът е голям наистина Simple Smile Преди всяко състезание решава 4 до 6 теста от дадения вид състезание от предишни години и това е всичко Wink
Ани-бани, това е страхотна новина!  Hug Пожелавам ти всичко да е нормално и безпроблемно и за теб и за бухтичката Simple Smile
И пак да кажа колко много се радвам, че поддържаме връзка вече толкова години! Сигурно сме най-задружната тема на форума  Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 518
Ехоооо и аз съм тук .
Аз пиша във форума но в друга тема Simple Smile
След по малко от месец чакаме малка сладка бухтичка живот и здраве.
След двугодишни перипети с кухи яйца -чакаме с нетърпение и огромна радост.
Надявам се всичко да е наред че все пак имам притеснения знаете защо.
Влад го преместих в друго училище ,още много му се играе.
Ходеше на плуване-там му е страстта но сега не мога да  го водя,а тати се връща късно.Та за сега сме спрели всякакви тренировки.
Пебс- щом сега си добре ти и децата,всичко лошо се забрявя.
Радвам се че писахте


Ани,лек и безпроблемен финал на бременността и щастливо второ майчинство Hug Пак ще сме в една година с теб,само,че в различни месеци Simple Smile
Ески,радвам се за хубавите новини покрай,Деси Peace
Дани,как е Маринка?

# 90
  • Мнения: 1 745
Радвам се и аз,че се събрахме пак тук,където се срещнахме! Hug Благодаря на всички!
Честито на бременелките! bouquet  Hug    Heart Eyes Тихичко да кажа,че и аз съм в тази група.  Heart Eyes
Еск, усещам,че описа първи клас такъв,какъвто ще бъде за Адичка.   Mr. Green Да са ни живи и здравички,другото ще се нареди.  Hug

# 91
  • Мнения: 518
Радвам се и аз,че се събрахме пак тук,където се срещнахме! Hug Благодаря на всички!
Честито на бременелките! bouquet  Hug    Heart Eyes Тихичко да кажа,че и аз съм в тази група.  Heart Eyes
Еск, усещам,че описа първи клас такъв,какъвто ще бъде за Адичка.   Mr. Green Да са ни живи и здравички,другото ще се нареди.  Hug
Toxic,никът ти никак не ми е познат newsm78

# 92
  • Мнения: 1 745
Не е,защото го смених. Simple Smile Писах в предния пост,че съм pebs.  Hug

# 93
  • Мнения: 518
Не е,защото го смених. Simple Smile Писах в предния пост,че съм pebs.  Hug
Оххх,добре,че поясни - мислех,че старческо слабоумие ме гони вече и не помня редовно пишещите Joy
Ти като си в нашата група за кой месец си? Simple Smile

# 94
  • Мнения: 1 745
 Mr. Green Не е старост. Младежки сме още.  Blush
За ноември съм,но още не съм писала там.

# 95
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Еееее, ами и аз да се разпиша!  Heart Eyes
Откакто поддържаме връзка във ФБ, не съм писала във форума, години наред...
Пебс (за нас си Пебс, да знаеш Wink ), радвам се, че си добре и ти желая лека и прекрасна бременност!
Ани-Бани, Саморасличе, на вас също леки оставащи месеци и раждане! Чакаме новини за бебчета!
Аз така и не събрах смелост за трето, въпреки таткото много напира. Преместихме се в нова къща с малко дворче, но понеже детската стая беше една, сега имаме намерение да пригодим тавана за стая на тинейджъра. И пак не остава място за трето Wink
Иви е много динамична натура - учи се много добре, ходи на английски, рисуване, народни танци, а от онзи ден и на плуване. Рисуването е голямата й страст, вече печели награди. Танците също са любими.
Целувки за порасналите ни септемврийчета   Heart Eyes И за мамите  Hug

# 96
  • Мнения: 518
Инче,аз следя снимките,които пускаш във фейса и много се радвам на постиженията Hug Продължавай да ни държиш в течение Simple Smile
Ше си имаме значи нови бебета в темата,сега остава да се включи някой и за септември-октомври и ще се подреди веригата Hug

# 97
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Благодаря, Саморасличе  Hug И аз следя всички във фейса и се радвам на всяко постижение, все едно са мои деца!

# 98
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Здравейте и от мен Simple Smile Какво хубаво раздвижване в темата Simple Smile
Пебс, аз също те мислих, търсих те скоро и разбрах, че си изтрила профила във фейса. Добре, че Илианка пита в темата там и се свързахте с теб. Най-важното е, че всичко е наред и ти и децата сте добре. Всичко, което се случва е за добро  bouquet
Много ме изненадахте, момичета с новините за бебчета Simple Smile  Така се зарадвах, Ани и Саморасличе уж във фейса пишат, но не сме и предполагали (поне аз де ). Пебс, честито и на теб,миличка. Колко се радвам на всички, които се навиват за 3то Simple Smile И аз съм мислила, но засега май не набирам смелост Simple Smile Иначе ние сме добре, децата растат, щуреят и двамата. Анито завърши 2ри клас отлично, госпожата много я хвали, учи добре, почти изцяло сама. Силата й е математиката. Тренира Таекуон-до, след 2 седмици има изпит. Щура си е, както винаги, но в училище е тиха и кротка, дори госпожата ми каза, че била свита и да сме я поощрявали  newsm78 а вкъщи е нещо друго... Laughing Криско е малък философчо, много му знае устичката и само бърбори едни смешки Simple Smile от сорта, че не трябва много да го прегръщам и целувам, че трябвало да се жени иначе за мен, и само ми се сърди ако го правя пред други хора  Joy мъчно му ставало, че тати ще остане без мен, ако той се ожени за мен, ей такива  Joy
Момичета, много се радвам, че писахте. Чувствам ви всички много близки...и цели 9 години минаха Simple Smile

# 99
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Саморасличе в кои месец си?Не можах да ти вляза в профила да видя.
Ти си с трето ,а аз с второ.Пебс и тя с трето.Я споделете момченце или момиченце чакате.
Еее че се развълнувах че има още бремелинки в групата.
 

# 100
  • Мнения: 518
Саморасличе в кои месец си?Не можах да ти вляза в профила да видя.
Ти си с трето ,а аз с второ.Пебс и тя с трето.Я споделете момченце или момиченце чакате.
Еее че се развълнувах че има още бремелинки в групата.
 
Ани,аз съм в четвъртия месец сега - началото още.Терминът ми е 13.12 Simple Smile
Рано е още за пола,може би прегледът на 27.06 ще покаже.Сега в петък имам контролен ултрасаунд при специалист,който се занимава само със замерванията - тъ.нар скрининг за нухална гънка и т.н за изключване на генетични аномалии Peace  Нали съм на възраст 35 плюс и всичко се удвоява като прегледи ooooh!

# 101
  • Мнения: 38
pebsi (да, и за мен си оставаш така Heart Eyes), надявам се Ади да мине много по-леко пренастройката в първи клас. Толкова се радвам и за новината за третото бебче  Hug И за теб и за Саморасличе, и за Ани! На всички ви желая всичко да мине леко и безпроблемно и да си гушкате здрави бебчета след няколко месеца  Praynig Hug
Аз отдавна искам второ, но при нас пък мъжът ми не иска. Не мога да го убедя и това е. Не иска пак да минава през всички притеснения и страхове дали всичко ще е наред и т.н. ... А пък времето си минава и май ще си останем с едно. Но здраве да е! Живи и здрави да сме всички, пък каквото рекъл Господ - това!

# 102
  • София
  • Мнения: 4 899
Момичета, толкова се радвам, че темата се раздвижи!
Отдавна не бях виждала 15+ нови отговори в нея.
А какви хубави новини прочетох само  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes !

Ние отдавна искаме второ дете с ММ.
Скрит текст:
Но преди три години направих спонтанен аборт и оттогава като че ли не ми е писано, въпреки че изследванията са добри. Продължаваме с опитите, не сме се отказали, но тук отдавам "дължимото" и на възрастта - едно е но 20+, а съвсем друго е след 35+. Но както и Ески казва, каквото рекъл Господ - това!

Иначе, Тони също завърши втори клас тази година. В първи клас се занимаваше с карате и плуване, но от изминалата вече учебна година го спрях и от двете. За плуването причината е невъзможната логистика, а за каратето - преумората на самото дете, идваше му в повече.
Минахме през народни танци, но за мое съжаление, /защото страшно му отиват да ги танцува/, се отказа сам. От една година тренира фехтовка, ходи и на шах, а от новата учебна година сам реши, че иска да се учи на пиано.
В училище основната критика е, че е разсеян, но като научаване на нещата там няма проблем.
Както одеве споменах, математиката го влече и е голяма мъка да го накарам да чете книжки  ooooh! . Като му кажа "Хайде да почетеш малко!" го възприема едва ли не като наказание, а то не може без това. Книгите му за лятото са прекрасни и се надявам  поне половината да ги "пребори".

# 103
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Хехе Кали и Влад е разсеян.
А госпожата след като се изказа че страдал от липса на внимание тотално ми затвърди мнението да го преместя в друго училище.
Аз съм мн разочарована от госпожата и това ми преля чашата.Та преди 3 дена го изместих в друго училище до вкъщи.Излиза от входа и на 20м е оградата на училището.
Тъкмо ще си ходи сам на есен.

# 104
  • Мнения: 518
Ани,Влади в бившето Дим.Полянов ли го премести?Той досега къде учеше?? Simple Smile

Кали,стискам ти палци и пожелавам от сърце да успеете с твоя мъж Hug – после ще чакаме и хубавите новини Peace

# 105
  • София
  • Мнения: 4 899
Благодаря ти, Сами  bouquet

Ани, много се дразня на такива учителки, които лепят етикети на децата.
 Ако детето е разсеяно - "Ужасно се разсейва! Не внимава в час!", ако е палаво и по-невнимателно - "Невъзпитано и агресивно е!", ако е ученолюбиво и послушно - "Много е свито, срамежливо, не може да общува!".... и пр. и пр. подобни. Нямат угодия!
В нашето училище има фантастична психоложка, която работи с няколко дечица, които имат наистина нужда от това. Но тя за всеки изминал срок прави персонален профил на всички деца и разговаря с родителите. Първите й думи за Тони, които чух, бяха "Детето ви НЕ Е хиперактивно и НЕ страда от липса на концентрация!!! Не позволявайте да ви вменяват това, както на вас, така и на детето!". Естествено, тя го каза така, защото не ме познаваше и нямаше представа като какъв човек/родител съм. Добре, че досега не ми се е налагало да убеждавам никой учител, че Тони не е такъв или онакъв.
Хубаво си решила за преместването. Важното е Влади да се чувства добре, а и ти да не си тровиш нервите.

# 106
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Влад беше в Захари Стоянов + математическа
А аз го преместих в Георги Раковски + 5-та езикова .

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 145
Страхотни новини! Стискам палци за лека и безпроблемна бременност на Ани, Саморасличе и Токсик!
Да се отчета за Алексче. Завършихме успешно втори клас. Според класната има математически заложби, но не и според мен. Алекс учи английски и италиански и много му спорят. Пише доста грозно, но се справя добре и с българския. Слава богу обича да чете книжки. През учебната година прочете 4 от кнжките Дневникът на един Дръндьо плюс допълнителните, които класната им дава.
Аз не съм доволна от нея, защото като че ли с нежелание се отнася към децата и проблемите им. Няма индивидуален подход, всички трябва да влизат в общия калъп и когато някой не е такъв се наказва целия клас. Но още две години ще издържим. Повечето деца в класа са добри, приятели са,  родителите също са приятни и лесно се разбираме по всички въпроси. Ами това е от нас.

# 108
  • Мнения: 518
Влад беше в Захари Стоянов + математическа
А аз го преместих в Георги Раковски + 5-та езикова .


Явно е поредния мит за 1 от прехвалените училища на Варна..Аз съм учила там преди милин светлинни години,но доколкото ми е известно от варненки е нашумяло в последно време Tired
Успех на Влади на новото място.
Лекси,браво на Алекс за успехите с езиците Simple Smile

# 109
  • Мнения: 721
Момичета, страхотни новини! Мога да кажа, че много се възхищавам на смелостта Ви!
Много се радвам и за трите Ви!  Hug Hug Hug

Поздравления на завършилите 2ри клас! Май само Маринка още е на училище - чак до 24ти Юни Simple Smile

Маринка е старателна в училище, постоянно получава похвали и награди. Системата по която учат в английското училище тук е доста по-разчупена от българската и ще е много трудно да се адаптира като се завърнем. Домашните са седмични, една страничка по английски и една по математика. Доста оскъдно... Всеки месец имат по един проект за домашно. Още смятат с пръсти и линийки за броене  #Crazy. Аз й купих сборник задачи за 2ри клас от България и го е преполовила вече, с много "пуш" от моя страна. Има си приятелки и често я пращаме на sleepover през уикендите. Самостоятелна бойна единица е вече Simple Smile

Ходи и на българско неделно училище в Будапеща, много недоволства, че госпожата е грубичка и ги кара да преписват уроците. Не й е любимо, но е нормално да ги натискаме, мисля Simple Smile

# 110
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Дани-ама те верно доста оскъдно пишат и учат за втори клас.Таблицата взели ли са я?
Влади сам не си пишеше домашните-винаги иска да седя до него.Може ей така само да седя а той да пише но да съм там.
Сега есента не знам как ще става с беба живот и здраве и това ново училище.Сигурно ще изкочи голяма ревност.
Ще видим какво ще стане ,все някак си ще се оправим.
Мн е див и палав.Не ме слуша,не чува като му кажа нещо а чак като почна да повишавам тон яко след десетото казване отново.
После ми прави забележка че съм викала....Ще е веселба.Беба ще я каляваме да спи на шумове от брат си и кучето .Тя пък една аларма и тя-застава на перваза на прозореца и започва да лае като види куче навън или гларуси Simple Smile
 

# 111
  • Мнения: 518
Ани,дребосъците оцеляват във всякакви условия и обикновено са по лесни за отглеждане Hug Няма да забравя как като изписахме бебето и се прибрахме Мила спеше в креватчето,а Ема скачаше до нея върху нашата спалня и се радваше,че всички сме у дома Joy
Сега с три още по забавно ще е - добре,че са поотраснали,та разбират повече.
Дани,не е само Маринка - Ема е до 31.07 тук в Германия.После за малко ще се приберем в България за почивка и така Hug

# 112
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Момичета, да ви питам за списъка с книги за лятото.
Имам още две колежки с деца за трети клас, но в различни от нашето училища и списъците им нямат нищо общо с нашия. Поразрових в интернет и открих около 20 съвсем различни списъка  Shocked Не учат ли общо взето едни и същи произведения в трети клас? Въпреки различните издателства...
Иначе, това е нашият списък, отбелязан прилежно от Иви:
https://photos.google.com/share/AF1QipNGHWOE25qgs1osov9VF0Xrlnpz … lVWJhUmxBaVdXUWJ3
Дано да съм се справила с линка (забравила съм как става  Embarassed ). В момента сме на "Румцайс".

# 113
  • Мнения: 518
Ина,още в първи клас,когато бяхме в БГ,ми направи впечатление,че списъците са различни за различните училища..Явно учителите имат известна автономия при определяне на летните четива newsm78

# 114
  • Мнения: 38
Инче, списъците могат да са различни. Учат едни и същи неща с може би една-две разлики. Нашите книжки за лятото са съвсем различни от вашите. Само две са еднакви. И имаме само 5 книги за четене. Имаме Карлсон, Лукчо, Пет приказки на Валери Петров, Басните на Лафонтен и Летящата класна стая. Деси сега чете друга книжка - Тайната градина, която настоях да завърши и тогава да почва Лукчо. Явно учителите сами решават кои произведения да включат от изучаваните в трети клас или просто такива, които са подходящи за възрастта им. Лукчо можеше да се чете и след първи клас например. А книгите на Астрид Линдгрен са достатъчно много, за да ги разпределят до 4-ти клас Simple Smile
Аз от четенето не мога да се оплача. Деси обича да чете и чете много в сравнение с връстниците й от нейния клас, поне миналата година беше така. Но явно има значение това, че четяхме книжка за лека нощ всяка вечер преди да тръгне в първи клас. И сега понякога до правим, макар че много рядко остава време, защото започна да се ляга все по-късно.

# 115
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Явно има голямо разнообразие в списъците. Забелязвам и разни нови, които аз не съм чела като дете - като "Малкият мъж" на Ерих Кестнер.
Както и да е, Иви обича да чете. Но също като мен, чете по няколко книги едновременно, в зависимост от настроението Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 4 899
Питала съм специално за списъка с книги за лятото нашата класна. Още миналата година ми направи впечатление, че се различават списъците не само в различните училища, а и в различните паралелки в едно училище. Учителите избират  Peace Много ме зарадва, че класната в първи клас не даде "Ние, врабчетата", която книга масово присъстваше в чужди списъци; според мен това не е произведение за след първи клас, учителката споделяше точно моето мнение  Heart Eyes
Ето за втори клас какво има да чете Тони:
1. Каралсон - Астрид Линдгрен
2. Чернишка - Емилиян Станев
3. През води и гори - Емилиян Станев /прочетена/
4. Лакомото мече - Емилиян Станев /прочетена/
5. Басни - Лафонтен
6. Хвърчащата класна стая - Ерих Кестнер
7. Приказки за тебе - К. Константинов
8. Книга за джунглата - Киплинг
9. Том Сойер - Марк Твен
10. Хъкълбери Фин - Марк Твен
11. Анини приказки - Стефан Цанев

Като цяло тази практика с различните книжки ми харесва, защото някакси запазва индивидуалния подход на учителката към конкретния клас деца. А и така като обменям опит с други родители, черпя идеи за подходящите книги за възрастта на Тони. Не, че той се е засилил да чете, но някакси е хубаво да има по-богат избор.

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 145
Здравейте,
Дани, не знаех че сте в Унгария. Прегръдки и целувки на теб и Маринка!
Инче, по повод на книжките искам да кажа, че не учат по едни и същи програми и най-вероятно от там идват различните списъци. Ние учим по учебниците на просвета. Но наше приятелско дете в съседно училище учи по различни учебници, третото училище в района също е на трето различно издателството. Класната каза, че има 5 одобрени варианта на учебници и училището имало автономия да избира. Тези книги, които Кали публикува 7 от тях, Алекс ги чете през учебната година. Даваше им книжката и след две седмици трябваше да е прочетена. Единствената, която не можа да прочете и аз не го насилих е "През гори и води" на Емилиян Станев. Е няма по-гадна книга според мен. Първо адски дълги разкази, второ изключително много смърт. За да я дочетем в срок аз пробвах да му я чета, но за две страници имаше 5 умрели героя и се отказах. Но пък неговото приятелче много я хареса, така че явно е въпрос на вкус. Ние имаме 6 книжки за лятото и според класната щели да са в читанката. Патиланци, Пинокио, Алиса в страната на чудесата, Приключенията на Лиско, Повести за Карлсон и Матилда.

# 118
  • Мнения: 317
Здравейтееееееее Simple Smile
 и аз искам трето, но да ми дадат и бавачка с бебето  Laughing
И Емата завърши с отличен, мноооого сме горди. Ходи два дни с лентата.

Илиянка, Тайната градина я чете и я забрави, останаха й 20 страници, но сега докато чете Матилда ( много я хареса, даже ме накара да й я купя, за да си я имала) прочете там, че Матилда я е чела, така че я чакам.
Нашият списък е от 17 книги  Laughing
По спомен: Матилда, Алиса, Емил от Льонеберя, Румцайс, Маншон.., Андерсен-приказки, Грим- приказки, Ането, Тошко Африкански, Пет приказки...

Много се радвам на бременлийките Simple Smile Саморасличе, ти като се засили, нямаш спирка  Hug Heart Eyes

Аз пък тази година ставам на 100 и плача  Laughing Joy

# 119
  • София
  • Мнения: 4 899
Хаха, Бегби, на 100 години викаш  Laughing . Няма такова нещо  Naughty !
С едни дружки от друга тема тук във форума преди време се бяхме уточнили по този въпрос - всички сме на 22  4470 . Така че няма да плачеш  Hug
Ето, че и вашият списък показва, че явно учителите наистина си преценяват кои книжки да дадат на децата. Андерсеновите приказки и тези на братя Грим Тони ги имаше миналата година в списъка и тогава ги чете. А пък няма нито една от останали, които изброяваш. Бях му купила "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" и му я дадох за часовете по четене в училище през годината. Колко е прочел от нея, нямам идея  Laughing

# 120
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Влад сега чете Карлсон .
Инъче има към 10 книги :басни на Лафонтен,Приключения на Лукчо,Баба цоцолана,Карлсон,Книга за Джунглата,Том Соер /тази книга е абсолютно безумна за 2ри клас според мен/ , Пак имаме Пипи дългото чорапче.
Абе не съм очарована.

# 121
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Като гледам, докъм 4 клас ще прочетат общо взето едни и същи книжки, но разбъркано.
Ани, и аз мисля така за Том Сойер - поне още 1 година им трябва, за да й се насладят напълно.
Бегби, и аз ги навърших 100-те Wink И вече нямам кураж, не за гледането, а за износването и раждането по-скоро... Впрочем "Матилда" и изобщо Роалд Дал е сега, каквото беше за нас Астрид Линдгрен, май. Стоил ги чете с удоволствие, Иви още не ги е започнала.
Лекси, племенницата ми, която завърши първи клас, чете "През гори и води" и не се оплака, ще взема да я попрегледам, че ми стана интересно, а не съм я чела. То, като се замислиш, дори в класическите приказки има прекалено много насилие - все някой някого изял, убил, надлъгал...
Ески, "Тайната градина" хареса ли ѝ на Деси? И за нея ми се струва рано, но днешните деца се развиват по-бързо...
Ние във вторник приключихме сезона с концерт и баба вече може да си отдъхне (тя я развежда по всички занимания)  Hug Остана само плуването и Неделното училище. Сега репетират пиеса за завършването му, а в края на месеца отиваме на лагер  Sunglasses

# 122
  • Мнения: 518


Много се радвам на бременлийките Simple Smile Саморасличе, ти като се засили, нямаш спирка  Hug Heart Eyes

Аз пък тази година ставам на 100 и плача  Laughing Joy

Винаги съм харесвала пълна къща с деца Hug Е,частично се получи изненада,но пък се радвам на предколедния подарък Simple Smile
Няма да имам сили и възможност за повече,а и ако още бяхме в БГ нямаше да стигнем и до номер 3 ooooh!

Бегби,радвам се за адашката  Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 38
Инче, "Тайната градина" много й хареса на Деси. Първо изобщо не искаше да й я купувам (за 24 май), защото веднага залепна за онези книжки по разни филми - за Уинкс, Ever After High, Виолета и т.н., въпреки че се бяхме разбрали, че ще купуваме истинска стойностна книжка. Разбира се, не се мина без скандал и тръшкане, точно както правеше, когато беше малка, но аз не отстъпих. Много съм лоша като се закуча и това си е Wink И после татко й успя да я убеди, че тази книжка "май наистина става" и така купихме "Тайната градина". Прочете една четвърт от нея още същия следобед и дойде да ми се извини, че не е била съгласна с мен в книжарницата Simple Smile
Матилда пък я четохме миналата учебна година, защото ни я бяха подарили за 7-мия рожден ден едни приятели и Деси страшно много я хареса. Засега не са ни я давали за лятото. А иначе погледнах пак и книжките ни за лятото са 7, а не 5, както грешно бях запомнила.
Пропуснах да кажа за Емил от Льонеберя - една от най-страхотните книжки, които сме чели. Деси страшно много я хареса. Подарили сме я за рождени дни и на много приятелчета.
Бегби, а ти въобще не се оплаквай, че ставаш на 100, 'щото аз какво да кажа тогава на колко съм, не знам! Confused

Последна редакция: пн, 04 юли 2016, 15:09 от Escarina

# 124
  • Мнения: 518
Ние не сме в БГ,затова аз и подбирам книжки като се прибираме и взимам по 2–3...тя още чете трудно,така че бавно и славно....Хареса си Децата от улица Тряскаджийска,Роня дъщерята на разбойника и Пипи последния път.Като се приберем края на юли ще вземем пак 2–3 и така Embarassed

# 125
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
"Емил от Льонеберя" е култова! Не познавам някой, на когото да не е харесала! На мен едно време ми беше любима "Роня - дъщерята на разбойника", но Иви още не я е чела. А "Децата от улица Тряскаджийска" ни е книгата, която четем заедно - свалила съм си я на телефона и я четем, когато не сме вкъщи.
Ние приключихме успешно с лагера и Иви замина при леля си в Нови Искър за една седмица. Сега се сетих, че не ѝ сложих книга в багажа...

# 126
  • София
  • Мнения: 4 899
Тони прочете "Том Сойер" преди няколко дни и много я хареса. Продължава с "Хъкълбери Фин". Прави ми впечатление, че чете вече доста бързо, а и с удоволствие. Няма вече подсещане от моя страна, посяга все по-често към книга самичък и може да откара в четене два часа без да се усети. Много ме радва това, защото по едно време се беше срастнал с телевизора и беше зор отлепянето от него. Сега сам си е наложил някакъв естествен ритъм и баланс между четене, гледане и игра.

# 127
  • Мнения: 38
"Роня - дъщерята на разбойника" не я чела още Десито, но "Децата от улица Тряскаджийска" я чете миналото лято по самоинициатива от библиотеката и много я хареса. А, Инче, ти как успя да забравиш книжката, не знам  Grinning Сега леля й ще трябва да й купи някоя нова книжка Wink Деси също е на гости при баба си в Ямбол и ми е едно празно вкъщи без нея... Rolling Eyes
Саморасличе, не е важно, че е бавно, а че е славно!  Peace Щом чете и то на български, въпреки че не сте в България, значи всичко е наред  Hug
Кали, много е хубаво, че Тони изпитва удоволствие от четенето. В крайна сметка нали това е целта. Да обикнат книгите, за да четат за удоволствие, а не по задължение. Peace

А вчера пък, ей така, както си стоях, ми щукна от нищото точно, че още едно Лили ми изчезна от полезрението, т.е. няма я във ФБ. Забравих й ника тука, но това е Лили от Варна, която сега живее в Германия. Някой да знае нещо за нея? Разбира се, надявам се, че са добре! Много хора като че ли напоследък бягат от тези фейс...

# 128
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Лили-ту редовно си пишем  Simple Smile
Имаме еднакви домашни животинки.
Но наистина скоро не съм я засичала във фейса.

# 129
  • Мнения: 518
Лили от Варна я имам във фейсбука си и я бях питала къде са в Германия,за да видя колко далеч от нас са Peace Второто и момиченце е януарче като моето Simple Smile

# 130
  • Мнения: 38
Знам аз за Лилито, ама ми зачезна от известно време. Не знам защо напоследък така ми прави впечатление, че някой липсва, ама на, прави ми  Thinking

Ани, а за теб Поздравления! Честита втора рожба! Нека ви е здрава малката принцеса и да ви носи много радост и гордост!  bouquet

# 131
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Днес в 11:10 се роди беба Алексия с планово секцио.
 3200 гр , 50см.
Аз съм добре , беба също.
Голяма е бузанка е

Благодаря Ескарина Simple Smile вече си видяла

# 132
  • Мнения: 518
Днес в 11:10 се роди беба Алексия с планово секцио.
 3200 гр , 50см.
Аз съм добре , беба също.
Голяма е бузанка е
Честита втора рожба,Ани! Hug Да е живо,здраво,усмихнато и щастливо малкото вързопче с чудесно име Hug

п.с – Жалко,че за мен буквите А и Д са неизползваеми ooooh!

# 133
  • София
  • Мнения: 4 899
Ани, честито! Добре дошла да е малката принцеса! Жива и здрава да е и много радост на цялото семейство!

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 145
Честито, Ани! Поздравления за малката бонбонка! Страхотно име сте избрали!

# 135
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Честита рожба, Ани! Да расте, обградена с много любов! Прекрасно име!

# 136
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Благодаря момичета.
Ние сме вкъщи вече.Малката е голяма кротушка сравнение с батко си като бебе.Кърмим се и понякога дохранвам.Но не всеки път.
1 път на ден.

# 137
  • Мнения: 518
Благодаря момичета.
Ние сме вкъщи вече.Малката е голяма кротушка сравнение с батко си като бебе.Кърмим се и понякога дохранвам.Но не всеки път.
1 път на ден.

Супер,Ани,все така да сте Hug

# 138
  • Мнения: 317
И от мен честито! да сте живи и здрави Simple Smile)) Heart Eyes

# 139
  • Мнения: 38
Ани, много се радвам, че сте добре двете с бебка Simple Smile А съвсем случайно разбрах от фейса. Излезе ми, в моя news feed, че някаква твоя приятелка ти честити и така разбрах. Името е много хубаво наистина! А преди месец на Деси й се роди братовчед, който се казва Алексей. Виж какво съвпадение  Grinning

# 140
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Хехе,Ескаринка благодаря много Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 6 257
Ехее, какво раздвижване в темата, супер!
Ани, честита ви дъщеричка! Радвам се за вас, да ви е жива и здрава и лека адаптация на всички в къщи!
И аз съм се размечтала за още едно бебе, искам Давид да си има другарче както са Емко и Дани, а и винаги мечтата ми е била за 4 деца. Simple Smile

Ние сме сега в Бургас, наехме апартамент за 2 месеца. През повечето време съм сама с 3-мата, но се справяме много добре! Емко и Дани много ми помагат (то и с тази уговорка тръгнахме, иначе изобщо нямаше да се наема). На тати Иво му бяхме планирали отпуската така, че през 2-3 седмици да идва тук, те пък го пратиха командировка в Холандия (което беше добре, де), но няма да може май скоро да се измъкне от работа, може би чак другия месец. Майка ми идва уикендите и ми помага, приятелки ми идват на гости и ей го месец почти мина.
Като се приберем от плаж, докато Давид спи, ги карам да четат книги. Не успях да им набавя точно заглавията от училищния списък, но важното е, че четат.

Дани, както си беше от малък, е голям дърдорко, общителен, обяснителен, с богат речник. Учи английски с лекота, за разлика от Емко, с когото още борим английския. Много са различни двамата, въпреки че ги гледаме еднакво като близнаци.
Аз завърших семестриално магистратурата (отлично Simple Smile, зор ми беше накрая, но свърши), наесен ще пиша дипломна работа. Още съм по майчинство, давам частни уроци по английски. Емко септември ще е пети клас, нова класна, нови предмети, дано върви гладко всичко!
Та, такива работи край нас. Grinning

# 142
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Ехеее Аня браво на теб.
Много си борбена имаш пълни адмирации от мен.
Аз си мислех че съм фурия ама ти минаваш всякакви граници Simple Smile
3 деца отгледа и едно момиченце като приемно семейство.Куче имате че и четвърто детенце искаш.Браво!!!
Аз пък ще ти пожелая от все сърце една малка хубава госпожица да имате.
 

# 143
  • София
  • Мнения: 6 257
Благодаря ти!  Hug

# 144
  • Мнения: 173
Здравейте! Близо 10 години не съм влизала във форума. Как бързо времето лети!

Общи условия

Активация на акаунт