Започват топлите сезони, октомврийче вятърът ще гони :)

  • 77 324
  • 686
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 913
Не съм..  ooooh! Изчака ми се чакането, но принцесата се спотайва още. Контакции имам поне от 10 дни болезнени, вечер и за по час-два, денем от време на време, но утихват. Безболезнени пък нон-стоп от месеци. И няма, и няма.  Crazy Хем и след Даниел тичам 2-3 часа предиобед и още толкова следобед.
В района на Крапец, Дуранкулак, Тюленово - има прекрасни безлюдни плажове. В Езерец също - до плажа се стига по едни черни пътища, едни козе пътеки, плажът широк, безлюден, а непосредствено над него борова гора и някой друг къмпингуващ. Дори вода няма откъде да купите.
Ние иначе сме добре. Даниел е у дома, както казах. След поредните жълти-зелени сополи и носен секрет, който първо излезе чист, пък втория път се оказа, че има не една, а две бактерии, реших, че след като съм ги излекувала няма да рискувам до появата на бебка да се разболее пак. Не е лесно, ама поне е здравословно. Вече след това ще видим как ще приеме бебе, какъв характер ще има госпожицата и колко сили и нерви ще имам аз и ще преценя дали да се пробвам през Август да го пращам или направо Септемри-Октомври. Така и така тогава вече ще минават в първа група и директно при новите госпожи. Дано поне тогава имаме по-голям ентусиазъм да посещаваме ДГ. Сега се радва на децата през оградата и маха за здрасти на лели и госпожи.

# 601
  • Мнения: 115
Здравейте, мами. От скоро съм сред Вас в групата, но нали по-често влизам във форума покрай втората ми бременност. Та съжалявам ако вече сте го коментирали...скоро забелязах, че малкия е с плоско ходило и веднага го заведох при ортопед. Чакаме сега някакви стелки, които се слагали в обувките...трябвало да се носят постоянно 2 години (и коригират на всеки 6 месеца). Някоя от вас да има опит с такова чудо? И дали наистина ще помогне? Да сте попадали на някакъв тип гимнастика за такова състояние?

# 602
  • Варна
  • Мнения: 154
Здравейте, момичета!
Ениди важното е,че сте си починали  и разнообразили и дано на Северното Черноморие ви хареса повече!
Мира леко и скорошно раждане!
Against добре дошла! На моята племенница, която е с два месеца по малка от нашите деца, ортопед и препоръча да обуват обувките наопаки. Само дето в ДГ никой не се съобразява с тази препоръка.
Какъв дъжд заваля в момента, а аз смятах да ходим на плаж утре  Wear Umbrella
Момичета, а как се казва групата ви във ФБ?

# 603
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Мира-чакаме скоро да се похвалиш с пухкава принцеса, леко раждане ти пожелавам.Мисля, че правилно си решила да не пускаш Дидко на ясла повече.Аз бях спряла Кали за два месеца от ясла покрай раждането на Ивчо.
Деси=гледах снимки във фейса, супер моренце сте си спретнали, браво на вас
Against- не съм имала такъв проблем и не мога да помогна със съвет, но ви пожевлавам скоро той да остане само лош спомен. Hug
Оли0групата се казва Октомврийчета 2011,ама там отдавна никой не пише, така че по-добре тук.Вие как сте, как ще карате лятото.
Аз да ви се оплача, от 9 щни насам все някое дете е болно и давам някакви лекарства.Първо Кали домъкна сополи от яслата, ама то как няма да е така като оставят ги да се обли4ат сами, добре, ама не ги и поглеждат после и няколко пъти правим забележка, 4е я намираме с гол кръст навън и на вятър по къс ръкав.След двуседмични почти постоянни бистри сополи,  и моето натрякване у дома, че някой друг трябва да я поеме, а не да ми я тръсват в стаята на Ивайло и да ми викат ми тя е настинала ни6то и няма то леко сополче, той се разболя от бронхит.... в петък го водихме пак на педиатър, каза 4е гърдите са съвсем 4исти и в понедлени за всеки слу4ай пак ще г озаведем, но в4ера Кали се разсополиви пак сутринта, изкара две седмици на ясла, днес по обед вдигна темература 37.8, няма апетит , сълзяха и о4ите, супер кисела е, баба и ми дава акъл ка кда съм дадяла панадол4е на детето, аз дадох витами нц и с хустагил я намаза и я сложих да спи, казах на бабата, 4е съм дала панадол, сега като стана темературата бе6е 37,1, гледам постерснха се и татко и и баба и и дядо и и сега ММ я обле4е и я заведе при баба и, та дойдоха на мойте, 4е аз не трябва да я доближавам, за6тото мога да заразя Ивйало, даже свекърва ми по моя заръка маска ми донесе от аптеката.Бяхме решили да ходим на море с децата в Гърция, но мисля, че няма да имам сили за това, ако свекърва ми се съгласи да гледа Ивайло за една седмица през септември месец, което псоред ме нграничи с фантастиката, сме решили тримата с Кали да отидем в Испания на море, ако не ниъкде не мърдам с двете деца.Та това е от мен, поздрави на всички и здрави деца, че аз направо на медицинска сестра съм се обънрнала, е мога да се похваля, че вчера успях да обуя едни къси дънкови гаши, които имам от лятото на 1999 година, когато бях студентка.

# 604
  • Мнения: 873
Здравейте!

Мира, и аз търчах с корема да уча Лили да кара колело без помощни колелца, но освен, че бях атракция в парка, нищо друго не се случи Crazy Изобщо, с две бременности и две деца за гледане, вече с чиста съвест мога да заявя, че разните му там теории и препоръки са бош-лаф работа   ooooh! Дано Бог е с теб и моментът дойде, когато му е времето  Praynig

Тони, направо сте в серия вие, но, да ти кажа, това ви чака и занапред-две боледуващи деца и в най-лошият случай-боледуващо 4-членно семейство. Аз затова се ядосвам на персонала в детските заведения-ще си помисли човек, че имат договори да разболяват децата и целите им семейства с цел печалба на фармацевтичните компании. Но, и така да е, аз не бих оставила едното си болно дете на грижите на някой друг, с цел да опазя другото дете от разболяване  Peace Мисля, че щом носиш маска и редовно си миеш ръцете, всичко е наред Peace Вярно, че Иви доста тежко е изкарал вируса и е получил усложнение, но тепърва предстоят варицели, скарлатини и други подобни гадости, чиито заразен период е още преди появата на симптомите. Аз просто спирах Лили от ДГ и толкова, нищо, че се побърквах с двете вкъщи! Така и така си ги гледам сама, по-добре да са ми здрави Wink Има някои майки, които демонстрират такава смелост в това отношение и на моят учуден поглед, казват: "ами те децата толкова се обичат, как да ги разделя!" и в повечето случаи нищо лошо не се случва  Praynig

# 605
  • Мнения: 3 642
Тони съчувствам ти искрено и споделям мнението на Енди.
При нас от както Яна тръгна на ясла сме болни нон стоп - и тримата. Щом и ММ почна да се разболява и да пие антибиотици работата не е на добре. Вчера се тръшнахме двамата с него - температура, повръщане, на Яна нищо й няма за сега, ама тя повръща в четвъртък два-три път без температура и може и да го е минала вече този вирус по-леко.
Направо ми писна, от 3 месеца насам нон стоп сме болни  ooooh!
Яна си влачи един сополи, пускахме секрети, нищо не излезе, а сополите не спират.
Почнах да й капя клеева тинктура, ама дали трябва и колко пъти на ден не знам. По 2 пъти й капя, толкова сварвам, а понякога и толкова забравям  Sad
Тя още не е проговорила, почнахме да посещаваме логопед.
Има ли други непроговорили в темата?

# 606
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Ениди- аз също мисля Кали зимата в най-болнавото време да я спра от градина, защото наистина е по-добре да гледам две здрав идеца, отколкото едно болно и едн оздраво с потенциал да гледам две болни.
Анбибиан= мног одобре сте направили, че сте завели Яна на логопед.Кали не спира да говори, знае много песни4ки от яслата, една книжка , която и 4етем всеки ден знае по4ти наизуст, дори знае думи, които така и не разбрах от къде е нау4ила, има изклщ4итлено богат ре4ник за възрастта си, разказва м ивсеки ден какво се е слу4ило в яслата, разказва ми филм4етата, които гледа.Пожелавам ти скоро и ти да се похвалиш с това.

# 607
  • Мнения: 500
Здравейте, да се разпиша и аз! Пуснахме тестове на Миа за храните и не стига, че нищо не е преодоляла, а има и нови! Направо не знам защо така се получи и защо не се израстват нещата.
Анбибиан, къде ходите на логопед и какво казват за Яна?

# 608
  • Мнения: 3 642
Здравейте, да се разпиша и аз! Пуснахме тестове на Миа за храните и не стига, че нищо не е преодоляла, а има и нови! Направо не знам защо така се получи и защо не се израстват нещата.
Анбибиан, къде ходите на логопед и какво казват за Яна?

Смуси ходим в Логомагика от скоро.
Казват, че трябва да се работи с нея за разширяване на пасивния речник, което ще отнеме време и ставало бавно. Тя наистина не разбира много думи, трудно се съсредочаваше докато обеснявам и т.н.
Сега като че ли по-лесно се съсредоточава, знае какво се иска от нея. Иначе с фината моторика е добре.

# 609
  • Мнения: 181
Здравейте smile3534
Напоследък съм се сетила за вас, та бях решила, че някое вечер ще отделя време да прочета малко и да пиша. Ето, че му дойде и този момент. Laughing
При нас много неща се случват. Мъжът ми замина за чужбина Cry Cry Cry Много тежко го приех, но няма начин. Там изкарва много по- добри пари от тук, то иначе не можем да се оправим. Вече станаха май 2 месеца, откакто е там, но нещата вървят добре. Надявам се, че ще можем и ние да се преместим по- нататък, но каквото стане. Криво ми е много, на децата също. Боян най- тежко го приема, в началото ми късаше сърцето Cry Постоянно търсеше баща си. Като видя, че се виждат и говорят по скайпа на лаптопа, постоянно обикаля около него, чака да се обади баща му.. Алина и тя все пита кога ще си дойде, кога ще се видят, къде е...
Алина е пораснала много, говори много, затапва ме много, но то това не е нищо ново Laughing Не обича никак да й се нарежда, инат магарешки е.. Самочувстие до небето Grinning Постоянно някой трябва да й казва, че е хубава, иначе се сърди.. Не знам как да го изкореня това Rolling Eyes Дивачка е голяма. Пада и става по хиляда пъти на ден, колената й са все ожулени. Наскоро я и шиха, че се удари в ръба на един бордюр, та си сцепи веждата...
Вкъщи строява всички - и Бо, и близнаците.. Иначе мисля като порасте още малко да я записвам на пиано и солфеж, ама трябва да стане май на 6 г. поне за тая работа. Има някакви заложби и я влече музиката, но и племенницата ми много се занимава с нея в това отношение.
Имаме си всякакви музикални инструменти (играчки де) - китара, пиано, акордеон Laughing, но пианото й харесва най- много. Постоянно се слуша музика вкъщи, иначе е сърдита Laughing  Има и микрофон, пее си по цял ден на него, а на мен главата ми гръмва Tired Laughing
Близнаците са добре. Ходят, дивеят, играят... Те и Бо ме слушат много. Е, и те правят по някоя- друга беля, ама не мога да ги сравнявам с Алина Laughing
Най- големият ми проблем с Алина в момента е, че много обича да се отскубва от ръката ми и да ходи напред, също така обича и да бяга пред мен, докато не я изгубя от поглед.. И се видях в чудо. В парка Боян я гони и я връща, но на улицата като сме.. направо съм на тръни. С Бо нямам такива проблеми. Той не се пуска от количката, защото той се държи за рамката на количката, докато Алина все трябва да я стискам за ръка, което пък си е още по- голям зор за мен, защото с една ръка ми е голяма мъка да ги бутам двамата. Crazy Аз затова вече се и отказах да излизам сама. Пускам ги на двора и да правят, каквото искат.
Четох няколко страници назад, та ще се включа по някои от темите, които видях, че сте обсъждали.
Смуси, Алина знае числата до 10 Laughing, брои наизуст, ама като я накарам да ми преброи примерно три предмета - не може. Показването с пръстчето изостава пред броенето, понеже брои бързо.. Laughing Букви не знае, освен с коя буква започва нейното име, с коя моето. И само нейната си буква познава като я види някъде написана. С тия неща обаче се занимава изцяло племенницата и тя си я учи, тя нали учи предучилищна педагогика, та й се занимава и се разправя. От цветовете знае само основните + розово, но не винаги ги разпознава правилно Laughing
Игри и играчки - от играчките са й любими кубчета, строители, камиони и колички, управляващи се с дистанционно, както и един автосимулатор, който й подарихме за Коледа, ама още й е много любим и много му се радва, макар че от време на време го зарязва тотално Laughing Кукли много- много не обича, но има 1, която си я разнася от време на време и като излезем си я бута в количка понякога, ама това е изключително рядко Laughing Обича много да рисува, да "готви" в детската кухня, но най- любимо, както казах вече, й е да си танцува, пее и свири Crazy
Храненето - три основни хранения има, но напоследък много търси плодове между тях, та аз много се радвам за това Wink Шоколад, вафли, пуканки и такива неща не давам. Правя им аз разни бисквити и соленки, като се старая да са подходящи за тях. Но пък сладолед им давам.
Иначе в менюто й гледам веднъж в седмицата да има риба, месо почти всеки ден, много рядко не присъства месо в менюто й. Зеленчуци (всякакви) слагам почти във всяка храна Laughing, защото иначе не ги ядат.
Памперс не й слагам много отдавна. Даже напоследък сама си ходи до тоалетната, пуска си водата и т.н., в това отношение е много самостоятелна. Само ме вика, за да я забърша.
Зъбите също си мие сама и сама се сеща, което много ме радва, но това го е научила още от малка от брат си и си е изградила навика. Вечер понякога забравя и се налага да подсещам, но иначе не се оплаквам поне в това отношение.
Анимации гледа от време на време. Любими са й Мики и Дора. Друго не гледа. Гледа ги, когато ги хванем по телевизията, макар че понякога ме моли да й ги пусна на компютъра. Пускам, ама най- много по 1- 2 детски на ден, при това не едно след друго. Старая се максимално да им огранича достъпа до компютри, таблети и телефони. Лишавам се и аз от тях заради тях, но мисля, че така е по- добре.
С обличането нашия проблем е, че иска сама да се облича, а това отнема адски много време.. Не ми е проблем по принцип, но като бързаме е голям ужас. Не ми дава да й помагам и се сърди. А още по- голям проблем ми е, че държи сама да си избира какво да облече Tired Добре, че успявам някак да я залъжа и да облече нещо друго, иначе е голямо шоу...
За тръшкането - аз не се впечатлявам. Преди се тръшкаше и ревеше за всякакви глупости, ама като видя, че не й минават номерата - спря. Ама изобщо не й обръщам внимание. Отдавна не ми се е тръшкала. Сърди се и отива в другата стая, като й мине се връща и ми се умилква като котенце Grinning Heart Eyes Но веднъж много й се скарах в една подобна ситуация, в която не стана нейното, та ми каза "Ти си тъпа, гадна мама" и хвърли едно кубче по мен, та тогава стоя и наказана. От тогава такива неща не ми е говорила, а за замяргане и дума да не става. На "Ти си лоша" Naughty не се впечатлявам изобщо, а това ми се казва редовно, когато не позволя нещо.
Ами, това е от мен. Дано близките месеци да успея пак да се включа Mr. Green

# 610
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Mira^ е станала мама на мадама Тея, 2990гр и 49см Simple Smile

 baloni

Съни, много се радвам, че се включи. Алинка май от както се е родила си е показала темперамента, човек с характер си е тя, да са здрави нервите и да е дълбоко търпението на мама. Сега има ли кой да помага, като мъжа ти е в странство? Дано скоро успеете и вие да идете при него!  Peace Дано скоро ти остане още време за нас  Wink

Тони, как сте?

Анбибиан, дано скоро има ефект при Яна Бибияна  Praynig

Нашата калпазанка брои така "1, 2, 5, 7, 0, 3, 4...", но отброява с пръстче и хич не си го слагам броенето...няма да остане ненаучила се  Sunglasses

Ние в неделя се прибрахме от Берлин. Изкарахме една седмица там... нагледахме се на красоти и се наслушахме на немски (следващия път ще науча няколко думи предварително  Mr. Green ), Ая се държа мъжки в самолета, като стъпи на борда и възкликна "Тук е много кисиво" , огледа се, помята на всички (баба, дядо, леля) от прозореца, заяви, че няма да отваряме солетите, за да не паднат от високо и заспа  Mr. Green
Аз чакам обаждане по един проект, на които сме одобрени 2 кандидатки, другата е в майчинство, та големи надежди възлагам, хайде дано  Praynig
Иначе покрай нас няма кой знае какво ново. Като не вали сме си я в двора, я в парка, Ая кара колело като луда, ако има как ще спи с него  Mr. Green
 

Надявам се всички да сте здрави!
Поздрави!

Последна редакция: ср, 16 юли 2014, 08:31 от Marsy Green

# 611
  • Мнения: 3 642
Mira^ е станала мама на мадама Тея, 2990гр и 49см Simple Smile

 baloni

newsm07 Да е жива и здрава Тея, бързо възстановяване на Mira^  Heart Eyes

Яна голяма конта се очертава. От няколко дни се кипри вечерно време с по 10-15 фиби и понеже има 10-тина ластика, а малко коса за тях, вържем ушите на заека с тях. Тази сутрин обаче ми скъса нервите като реши така да ходи и на градина  ooooh! Накрая тръгна с 6 фиби, по пътя баща й прибрал тайно двете, ама другите не ги дала, а като се прибере довечера няма да има нито една фиба - омръзна ми да давам пари за фиби, които изчезват, та съм решила да ги скрия, оставям й две фиби и един ластик - да се оправя  Crossing Arms
Дано скоро не реши да ходи на градина с моя потник, дето го носи като пола и джапанки  Sick

# 612
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Мира- и тук ЧЕСТИТО ВТОРО ЩАСТИЕ, НЕКА ЗАЕДНО С БАТКО ДАНИЕЛ ИЗПЪЛВАТ ДНИТЕ ВИ С ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ И ДА РАСТАТ ЗДРАВИ! СПЕЦИЛАНИ ПОЗДРАВИ И ЗА ДВАМАТА ОТ КАЛИ И ИВЧО Hug Hug Hug
Сънииииииииииииииии- много се радвам, че пишеш.Алинка е голяма сладурана сигурна съм.Ще ходят ли с Бо на море, а ти и близнаците? Помога ли ти някой с децата сега, само не ми казвай, че се оправяш с четири деца сама.........ти, че можеш, можеш,ама бибило свръх натоварване.Дано ти помагат.Мислиш ли да ги пускаш на ясла. Дано скоро нещата се наредят по най-добрия начин за цялото ви семейство и скоро да ни пише пак.Пиши ни по-често, пусни снимки на децата.
Анбибиан- и Кали е голяма кокона, сега последната мода е да си избира дрехите сама и да спи с рокли върху пижамата...Много хубаво сте направили, че сте завели Яна на логопед, дано скоро има напредък.
Момичета, имате специлани поздави от Хариелка.Тя се е върнала на работа, сменила си е работата, сега работи 24 часа и 72 по4ива, така има пове4е време за децата.Добре са ,децата са на градина, септември ще излизат в отуска с мъжа и и ще ходят на море в Бургас.Каза, че като и остане време, ще намине а се разпище тук.
Марси-скоро си милсех ка ксте вие и как сте изкарали в Берлин.Ние сме долу-огре добре, аз все о6те не мога да се оттърся от напрежението покрай боледуванията надецата, имам огормна нужда от смяна на обстановката.
Радвам се, че напоследък повечк осе рапзисвате.Хубава вечер на всички Hug

# 613
  • Мнения: 873
Да е жива и здрава Тея! Мира, честито!

Съни, съжалявам, че съпругът ти все пак е заминал-помня, че още преди около 3 години имаше такава вероятност, но се размина тогава! Жалко, че дечицата така страдат  Sad Дано наистина стане така, че семейството ви скоро се събере! Явно Алинка ще е тарторът на вашата банда-само така! Wink  Hug

Анбибиан, хубаво е, че сте попаднали на специалисти и вярвам, че ще сте доволни! Работата с логопед много дърпа децата напред в развитието им, защото предлага голямо стимулиране на мозъка  Peace представи си, че си имате частен учител, който цялостно ще развива детето-фина моторика, реч, с течение на времето-четене и писане, логическо мислене. Нашият логопед изгради четивната техника на Лили и педагозите от частната занималня, която посещава, казват, че тя чете най-добре от всички деца (тя е в смесена група с по-големи от нея деца, които са в първи и втори клас). Стискам палци скоро да се похвалите с напредък!  Praynig

Марси, пожелавам и на теб успех! Аз съм се натикала в 3 проекта-в единия доброзорно, в другите два ме поканиха. Голям майтап ще стане, ако всичките тръгнат така, както е планирано, но ще му мисля  Whistling

Момичета, вчера си взехме децата от Русе, където нощуваха само 2 дни без нас.....и Юлия пак болна  ooooh! Тя не боледува по принцип, ама баба и дядо са шампиони по разболяването, значииии! Много му треперят на това дете-малко вятър да духне, не и дават да излиза навън, обуват я, обличат я, постоянно следят кога и колко яде! От вчера следобед е с 40 градуса температура. ММ каза, че се разболяла от мъка по мен. Хич не изглежда болна-играе, танцува, хрема и кашлица няма, само дето не яде и има Т  Rolling Eyes Всеки път така става-тежко понася разделите с мен. Тя и Лили много страда, поплаква си, ама и баба и дядо са за бой-никакво съчувствие не проявяват. ако някой се разплаче, те почват: "Е, хайде сега, какви са тези работи! Ти си голяма вече, виж другите деца как стоят с бабите си и не плачат!"  ooooh! Лили каза, че го усеща като подигравка, дори и казали, че щом така се държи, не я искали повече да ходи при тях  #Cussing out Дано скоро не ми се налага пак да ги оставям, но се опасявам, че ще е трудно! Thinking На бавачката ще мога да разчитам чак през септември Tired

Бях планирала за годишнината от сватбата да си направим едно пътуване с ММ, но няма да стане. Все тая, и без това няма да ми е спокойно и романтично като знам, че хлапетата не получават качествени грижи и ще ми излезе през носа това пътуване Naughty

Толкова от нас, че много стана...

# 614
  • Мнения: 3 642
Eнди, ако продължи да има висока температура без други видими симптоми е хубаво една урина да й пуснете. Яна като имаше бактерии беше на седмото небе от щастие,ядеше три пъти повече и докато беше в болница качи цяло кило  Crazy Само температурата ме ориентира, че нещо не е наред.

Тази година кой къде ще почива?
Ние сме си запазили почивка за двама ни с ММ септември в Кушадасъ. Бяхме решили да водим яна за 3-4 дни на море с някоя оферта ако изпадне, ама като гледам кво става по морето - няма да я огрее море тази година.
Взех ваучери за хотел в Банско и ще я водим там края на Юли за 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт