Започват топлите сезони, октомврийче вятърът ще гони :)

  • 77 164
  • 686
  •   1
Отговори
# 645
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Анбибиан, аз гледах клипове с тия машинки, можеш да си правиш стикери от каквото си изрежеш Simple Smile  Та идеята ми е , че ти е достатъчна машинката и консумативите, стикери стават от всичко Simple Smile

Други идеи за подаръци - къща за кукли - Ая има такава при свекърва ми и много обича да играе с мечетата в нея  Peace

"Как си, Мечо?" е прекрасна игра с карти и емоционалните лица на Мечо. Поръчах играта за подарък, но много ми хареса, сигурно ще взема и за нас - изработката няма забележки!  Peace

Тези балансиращи играчки също са ми на прицел.

Сигурно ще купя и някоя каса, защото редовно си обръща кухнята и я превръща в магазин , та цял щанд не ни е нужен  Mr. Green

A куфарчето, което ще взема е или това или някое олекотено , за дърпане , като тези , че тя си пада по дърпането на куфари...

Анбибиан, добре е обяснила как става поръчването от Амазон, аз ползвам посредниците Шопинг фея(офис в Пловдив) или KDshopping(имат офиси в по-големите градове)  Peace

Последна редакция: чт, 21 авг 2014, 14:09 от Marsy Green

# 646
  • Мнения: 3 638
Марси, защо не й вземеш цял супермаркет. Смоби май имаха такива.
Не съм се сетила да гледам клипчета за принтера, може би защото мислех да го конфискувам за неопределено време и да й дам само печатите и фулмастрите.
Сега и фулмастрите съм конфискувала. Голямо оцветяване пада, голяма мания. Тя или дращи сама или с компания или ме изнудва аз да оцветявам тя гледа и едвам си държи очите отворени ама иска да дращи още. Та ги прибрах, да си охлади малко ентусиазма. Crazy

# 647
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Анбибиан, в началото на месеца преместих кашон висок почти колкото мен (аз съм 156-7см) , в гаража ПЪЛЕН с играчки и у дома останаха толкова, че да имам усещане , че нищо не съм изнесла  ooooh! Само супермаркет ми трябва, тя с кухнята и до ден днешен играе - не върви да й я махна, а много добре си я превръща в щанд, само каса ще ми е достатъчна  Whistling

Като каза фулмастри - рисуването й е една от основните занимавки, през ум не ми е минало да я лиша от тях, но оня ден направо ме хвърли в гъбите. Рисува тя с гръб към мен и аз реших, че мога да свърша нещо, след малко се появява с думите: "Мамо, виж как се гримирах"  hahaha

# 648
  • Мнения: 3 638
]"Мамо, виж как се гримирах"[/url]  hahaha
hahaha

# 649
  • Мнения: 61
Марси-голяма скица е Ая, ама на теб никак не ти е било смешно. Кали пък се е научила да пищи професионално, тази сутрин се смяхме с ММ с глас, на закуска нещо не стана на нейната и тя веднага писна и зае поза на пода като мюсюлманин за молитва Mr. Green Joy Joy Joy Joy Joy
Много ме зарибихте с тези куфарчета, мног оса готини и от сега си знам, че ще и харесат, пък хем за пътуване стават, хем ако са пълни с дреболийки идеално,супер идея са.
Кали и тя много обича да рисува, но аз за сега съм купила само моливи и пастели, флумастри и водни бои нямаме, а да видим кога ще се пресраша да купя такова чудо, че и е време вече.

# 650
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
ама на теб никак не ти е било смешно
Как да не, смешно ми беше, цял ден си ходи омазаха, упс...пардон, грЕмирана, най-накрая преди лягане едва даде да я изчистя ... Simple Smile

# 651
  • Мнения: 313
Момичета,
за градината само да допълня - дрешките да са лесни за обличане - с ластик или тик так копче панталонки, пантофи с лепки, обувки/сандалки също е за предпочитане. Момиченцата гледам, че ходят много с клинчета. Учат ги да се обличат сами и е добре да им е максимално лесно.

# 652
  • Мнения: 3 638
А някой знае ли как стоят нещата ако искаме да я пуснем 1 месец по-късно? Те почват на 08,09, ние обаче ще пътуваме в чужбина и ще водим Яна при баба й на село и ще стане така, че ще ходи 1 седмица на градина, после 2-3 седмици на село и пак на градина.

# 653
  • Мнения: 499
Ние не се включваме в темата за градините, защото с тези непоносимости няма да ходим и тази година. Но за сметка на това се замислям за балет, английски, френски...разни подобни.
Иначе за рождения ден май ще празнуваме в Спаго в Сердика Мол, че детският кът най-много ми хареса, макар и скъпите цени в ресторанта.
Торта мисля да поръчам от Vanilla kitchen, тъй като там може да няма глутен, лактоза  и т.н.
За подарък гледам, че и рибките дето се въртят и се ловят и харесват, така че може и такива да вземем.

# 654
  • Мнения: 61
Анбибиан- много ще ти се зарадват , че искаш да си пуснеш детето по-късно, това съвсем сериозно ти го казвам.Просто им се обади и им кажи, че по семейни причине Яна ще тръгне по-късно, няма никакъв проблем. А мисля, че няма смисъл да я пускаш сам оза седмица и послсе при бабите, командировай я директно там и след почивката на градина....... Аз например мисля да пускам Кали от 23 септвмри чак, защото Ивето има консултация и вакцина на 16 септември. Доста хора си пускат децата по-късно не се притеснявай.
Смуси- хубаво сте решили за парти в това заведение и подарък хубав сте избрали. Дано и хареса партито на Миа и допълнителните занимания също, мисля, че ще е доволна от тях, защото ще се запознае с нови дечица.Видях нейна снимка в профила ти във  фейса, много готина мадама е станала, танците ще и прилягат.

# 655
  • Мнения: 3 638
Супер! Още утре ще пробвам да се свържа с градината  Hug Чудя се тези родителски срещи кога ги провеждат? Кога ще трябва да я вземаме Яна от градина, също е въпрос който доста ме тревожи.

Може ли да ми кажете как празнувате рожденните дни на децата по градините?

# 656
  • Мнения: 61
Анбибиан-при нас казаха, че информация за родителска среща ще има обявена на сайта на градината.Предполагам обаче , че не всички градини имат сайтове, затова е най-добре като говорип с тях, че Яна ще тръгва по-късно да ги питаш и за родителските срещи. На Кали рожденния ден е на 1 септмври и още няма да е тръгнала на градина, ако и беше втора година щях да я пусна само, за деня да почерпи.Иначе в яслата като беше родителите носят торта, която трябва да е с бележка, иначе не я вземат, като поръчваш тортата просто казваш, че е за детска градина и те ти дават бележка за произхода и.Носят и сокчета, шапки хартиени, балони.Такива неща съм виждала по снимките от рожденни дни в яслената група на Кали.

# 657
  • Варна
  • Мнения: 154
Здравейте , момичета!
Първо с малко закъснение
Честит рожден ден на Алина на Съни! Да бъде винаги здрава, много щастлива и още повече обичана! Да има много приятели и щастливо детство! newsm59
За тръгването на детска градина мен пък ме тревожи въпроса, дали е по-добре за адаптацията да се започне заедно с другите или  да се изчака малко, когато вече няма да плачат всички и госпожите ще могат да обърнат повече внимание на новото дете. Нашата родителска още не е минала, а аз съм си подготвила вече цял куп въпроси
за школите ходихме веднъж на народни танци през юли и излязоха в почивка, но през септември ще ходим вече редовно. То в нашия град за деца на тази възраст няма почти нищо. Иначе и аз искам да я запиша на плуване и балет, но явно ще трябва да порасне малко. Ако не открия нищо друго ще я запиша може би на английска йога.
за подаръците за сега съм се спряла на батут за скачане и една магнитна дъска-куфарче с магнити-формички
Лека нощ, че пак стана късно.
[/left]

Последна редакция: пн, 25 авг 2014, 01:52 от olly

# 658
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Учат ги да се обличат сами и е добре да им е максимално лесно.
Значи по детето ще се водя, да може да му е лесно. Тя си се облича сама, обува се, бърка обувките само, ако реши да го направи нарочно и се мъчи да връзва връзки.. ще е улеснение за госпожите  Mr. Green Днес ходих до градината да видя как върви ремонта, да дам акта за раждане и да питам за родителска, нашата такава ще е едва в края на септември и директорката каза, че ще се обади на всеки лично.  Peace Отделно съм доволна, че ще водя йога в градината, така ще съм близо и до детето и до персонала.

Анбибиан, не съм много на ясно как се празнува РД в ДГ, но имам време да разбера и ако нещо не ми е по вкуса ще местя партито у дома  Whistling

Смуси, да кажеш после как е тортата на Ванилка, че аз големи лиги й точа, ама от Източна България ми е на светлинни години  Mr. Green


Честит рожден ден на Алинка! Жива и здрава да е !

# 659
  • Варна
  • Мнения: 913
Толкова ми е драго да вие чета.  Heart Eyes Пък като видя и някой варненка офлайн, съвсем грейвам.  Mr. Green
Хубави теми сте подхванали, ама дали и колко време ще имам да се включа, при това с една ръка, сега ще видим. Моята принцеса от вчера е лимонка и доста мрънка, реве, свива се от колики и не спи. Изведох ги навън, че поне Даниел да не ме влудява у дома(само се чуди каква глупост да свърши от скука или липса на внимание), пък и да спи на обед. Тази седмица се очертава да ми е последната с двамата, да видим. Другата ще сме за 3 нощувки в Старозагорските минерални бани и после за 3-4 нощувки и при свеки. След това правя изследвания и го пращам на градина. Реших също, че дори и да боледува, като оздравее отива. В смисъл няма да го спра с идеята да не носи бацили у дома. До този извод стигнах след като се разболя 3 пъти за 2та месеца у дома. Два пъти вдигнахме Т за едно денонощие и един път бяхме със силно зачервено гърло. Най-много да му давам някакъв имуностимулант. Виждам го, че има нужда да общува с деца на неговата възраст, търси си игра и занимания, а там може да получи и двете. Аз често или нямам време, или нямам сили, пък връстници все по-трудно му намирам през деня. Все са по градини/ясли.
Относно градината - звъннете и се интересувайте, но тук във Варна доколкото знам не ги вземат преди да навършат 3г. За нас не е проблем понеже се прехвърляме от яслената група към ОДЗ-то, но новоприетите, ще ги вземат след РД-то им. Относно РД в детската градина, миналата година не съм организирала нищо, само занесох почерпка за персонала, тази ще го мисля.
Иначе и аз го пращах с анцуг или панталон с капси/къси панталонки с ластик или с капса и блузи без копчета. И да уточня, че ако в яслата се опитват да ги учат, в градината са с очакванията, че могат да се обличат и обслужват сами. Миналата година на моя позната и направиха коментар, че детето не се обличало само...  ooooh!
Много интересни предложения сте дали за подаръци. Ама май само за девойки. Моя както с нищо не се заиграва, никаква идея нямам какво да му измислям. Голям зор е всяко нещо докато не го получи и после радостта е 2 дни и след това събира прах, в краен случай му отделя 2 мин. Разбира се, ако някой друг прояви интерес към неговата играчка, не се дава ooooh! или се дава с уговорки . Друг е въпроса, ако иска да вземе нещо чуждо - направо навира отгоре на детенцето своите неща, с цел да получи размяна.  hahaha
Относно занимания и спорт не съм го мислила много много, но понеже в градината ни има басейн и със сигурност едното ще е плуване. Той обича водата, стига да няма шампоан и да се мие косата, така че ще е рай за него.  Laughing
Прегръдки!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт