Започват топлите сезони, октомврийче вятърът ще гони :)

  • 77 323
  • 686
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 154
Здравейте, момичета!
Първо скорошно и бързо оздравяване на всички болни мами и деца! Ние тази есен още не сме се разболявали. Аз давам профилактично чай от мащерка и лайка и тъй като не иска да го пие, с него правя сутрешната каша.
Анбибиан колко е слаба Яна? Ако не си много от рано на работа, можеш да я водиш закусила и така само за обяда ще разчиташ на персонала на яслата.
Днес бяхме на консултация и мерките на моята принцеса са 10,6кг и 88см.
Ениди много хубаво сте си прекарали! И моето момиче много се радва на по-малки деца и се опитва даже да се грижи за тях, но предпочита да си играе с каки.
Лека нощ, момичета, че пак стана късно!

# 91
  • Мнения: 35
Здравейте, мили момичета!!! Днес (вече вчера) моето малко съкровище Боряна стана на 2 годинки! Цяла седмица не съм в БГ, а тя е била за пореден път с ларингоспазъм, водили са я по нощите в спешното и т.н... Свило ми се е сърцето и ми се прииска да вляза при вас само за секунда и със закъсняла усмивка да честитя 2-годинки на всичките ни малки-пораснали съкровиша и да им пожелая най-вече да са здрави, а другото - със сигурност ще се оправи! Прекрасни празници на всички!

# 92
  • Варна
  • Мнения: 154
Честит  втори рожден ден на малката Боряна! Да бъде здраво и много усмихнато дете!
el_bozhkо понякога се налага да сме далеч от децата си, колкото и да ни се иска да сме непрекъснато близо до тях. Не се обвинявай, важното е, че всичко е минало.
Лек ден, момичета!

# 93
  • Мнения: 873
Здравейте!
anbibian , на мен Юлия така ми боледува лятото-от Гърция се почна, ако помниш. Чакахме да се справи с някакви Инфлуцид и други подобни, докато не стана толкова късно, че нямаше време да и пускаме секрети и да ги чакаме 2-3 дни. Ако в София ги работят по-бързо, обаче, вземете от нос и гърло Peace А лекарят много те е наплашил с връзката боедуване-наддаване и такива ми ти работи ooooh! Нашият педиатър така побърза да сложи Юлия в графата "боледуваща с бронхити", когато се разболя първият път. Слава Богу, не позна  Praynig Така че, не му се връзвай! От друга страна, на мен така ми бяха препоръчали Лили да не ходи на ясла, заради големите и сливици, които и причиняваха много проблеми. Ходихме при един лекар в т.нар. Правителствена б-ца в София, защото тя много хъркаше и едва дишаше нощем. Тогава се съобразих, признавам си-не ходи на ясла и почти не ходи на ДГ в Първа група. Признавам си,че това се отрази на кариерата ми-не стига,че често бях в болнични и отпуски, ами и забременях по едно време Mr. Green Сега на практика нямам постоянна работа, на която да се върна. Но, като погледна назад-изобщо не съжалявам, понеже спасих детето си от операция и кой знае, може би живота му. по отношенеи на парите, ММ казва "Пари кат' вестници..." Пожелавам на Яна скорощно оздравяване Hug

el_bozhko , за теб си мислех вчера! Да ти е жива и здрава Боряна Hug Радвам се,че се разписа. Не се притеснявай,че си липсвала, когато детето ти е било болно-нали близките са се справили. А и децата по закон така боледуват-когато сме на път, има празници или е събота и неделя ooooh! Дано повече не се повтаря и детенце да е здраво и усмихнато Hug

Хубаво сте го решили за колажа, ама ние още нямаме поръчана торта. Вчера не стигнах до там, а днес така валииии.......

Моите деца здраво са се запалили по английските песнички-с Юлия ги слушаме целодневно, дори когато Лили отсъства Mr. Green

И като казах 'Лили', Звездичкова, твоята ученичка до уравнения с едно неизвестно ли стигна? кога успя ooooh! Иначе и Лили така пише-едни къдрави чертички, къде наклонени, къде накривени Mr. Green Вчера сама решила да си купи тетрадки за дом. раб.-в ПГ не се изискват такива-и да се упражнява вкъщи. Тръшка се, ако няма "Отлично", а има "Браво" или "Добре" и аз се чудя как да реагирам. Хич не ми дреме за оцеките и ми е криво,че така го изживява-струва ми се мъничка още, а и самочувствието и страда. От друга страна, не искам да става безразлична към това, което се случва в училище. Така че се опитвам да я поощрявам, казвам и ,че се гордея с нея и съм сигурна,че ще успее или пък я успокоявам,че и аз така съм била, че не може всички да сме добри по всичко, тя е много добра по математика, например. Абе, сложно е-тъкмо поотраснат и се закрепят здравословно, почне даскалото и детството свърши Thinking

# 94
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
 Ние с Кали ще се гледаме у дома до края на седмицата. Вчера я водихме при педиатърката и тя каза, че дишането и гърлото са чисти, даде само Стодал, който аз вече бях почнала и капките Еуфорбитум композитум и каза, ако имам възможност да си я задържа у дома до края на седмицата. Аз, разбира се, не се поколебах и сега сме си двете у нас.
Ел божко- да ти е жива и здрава Борянка и повече да не ви се случват таквиа неща. Разписвай се по-честичко Hug
Ениди- супер сте си изкарали в Пловдив. Аз ако бях на твое място, щях да реагирам по същия начин спрямо терзанията на Лили Peace И тук в София днес е супер гадно времето и вали, никъде няма да излизаме Sad
Анбибиан- дано скоро се  оправи Яна Praynig Как така салба била, и аз това искам да те питам- колко тежи. Ами Кали е 10 килограма и 86 сантиметра и педиатърката и не го намира за притеснително ooooh! Даже веднъж сподели, че и нейната дъщеря на 2 години била 10 килограма. Тя казва, че целта е децата да растат здрави, а не дебели, така, че спокойно Hug Peace
Мира - как е Дани със спането в яслата ooooh! Добре ли се справя ooooh! Успех му пожелавам Hug
Оли- мног ое хубаво това, че тази есен не сте боледували още. Пожелавам ви все така да си карате здравички Hug
Зелда -супер идея за колажа, аз съм съгласна да го направиш ти. Изобщо не знам как стават тия работи Embarassed Sad ooooh!
Хубав ден от нас за сега. После може пак да се включа, че цял ден сме си у дома Hug

# 95
  • Мнения: 3 642
Честит рожден ден на Боряна на Ел божко, с малко закъснение   cook Да е жива и здрава и много да радва родителите си.

Какви бяха правилата за вземане на секрет от носа и гърлото - сутринта не трябваше да е яла и пила, нали така, ставаме мятаме я в колата и я водим в лабораторията без да й даваме мляко? А трябва ли да спра да й капя капките за нос? Те имат антибиотик в тях, да не даде изследването грешен резултат заради капките  Thinking

Яна е 11 кила с дрехите, терлиците, елечето и памперса  ooooh! А преди месец беше толкова гола  Cry Вчера освен мляко и две парченца ябълка нищо не близна. Сега изяде няколко лъжица манджа и пак и дадох ябълки, и пак има температура. Почна доста да кашля, а нощно време хърка и се дави, вчера се задави със сополи и оповръща навред.
Enidi то какво да ме плаши доктора, като резултата е налице - цяла седмица кара предимно на мляко и вече е отслабнала, ако я съблека и я сложа на кантара сигурно ще е 10 кила, а е почти 92 см.

Искам да ви питам за имунустимулантите - някой дава ли, какво дава и има ли ефект.
На мен ми казаха за някакъв Брохо-нещо си, аз като не си записах след 2 минути го забравих  ooooh!

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Здравейте, момичета! Благодаря на всички за пожеланията за бързо оздравяване. Дадоха ефект.  Laughing
Сега се готвим за големия ден - тит онден (честит рожден ден  Mr. Green)
Честито на всички празнуващи!  newsm67 nbirthday
Ениди, следващият път, като дойдете в Пловдив, обадете се  Naughty
Анбибиан, миал, много ти се събра напоследък. Бъди силна, вярвам ,че Яна скоро ще се оправи. Вероятно няма да минете без антибиотици, но поне бързо ще живне. Ние също не успяхме да си ги спестим, но Пепчо бързо и мъжки понесе гадостта.
Тони, бързо оздравяване и на Кали.
За колажа и аз съм за. Само кажете къде да се публикуват снимките. Между сругото, може ли на ЛС да ми изпрати някоя от вас данните за албумчето, че все забравям да ги поискам - май е време и ние да се покажем там  Wink

Мисля да купя на Пепчолин мултивитамини, които да му давам зимата. Спрях се на едни в иХерб - течни, че не знам дали ще дъвче тези желираните. Вие какво ще кажете - това добра идея ли е?
Другата седмица ще се консултирам и с педи, но да чуя и вас.
Хубав ден на всички!

# 97
  • Варна
  • Мнения: 913
Честит празник със закъснение на Боряна! Да е предимно здрава и много усмихната!

el_bozhko радвам се, че се разписа. Жалко, че така се е случило, но и аз като Enidi съм забелязала, че децата боледуват баш като ни няма, по празници и почивни дни.  Crazy Стискам палци бързо бързо да оздравее, а ти съвсем скоро да си я нагушкаш.  Hug

Тони викаш обзаведохте се и вие с екстри от яслата. Няма как, така ще е докато свикнат, а и ние баш в едно кофти, променливо и болнаво време ги пуснахме..  Confused Дано бързо се адаптират и прескачат поне някой от вирусите.  Praynig Моя хулиган се натъжавал и мрънкал покрай спането, иначе бил спокоен. Вчера пак не е спал много, но "поне си лежи спокойно и тихо в леглото"(чак се зачудих за едно и също дете ли говорим...  newsm78 ). Сутрин обаче е драма и на мен ми става толкова мъчно, че съм на косъм да кажа "добре, хайде да се прибираме".. А драма е силно казано дори мрънка и хленчи, че "мама там" и като чуе, че там не пускат майки почва "айдии ънка, мамо, бръм бръм". Последните 2 дни го водя и за закуска, т.е. редом с всички останали и като види някой ревящо дете(а те не са малко, почти всяко второ) се разстройва повече..  Confused

anbibian не знам млякото(Даниел със сигурност последния път беше хапнал един Нурофен и беше сукал), но капките  може и да объркат резултата. На нас в болницата ни бяха изолирали бактерия в носа - Стрептококус Ауреус и трябваше да се мажем с бактробан 10 дни(антибиотично е) и след 10 дни пауза да повторим изследванията.. Пиши как е Яна. Стискам палци скоро да разберете къде е проблема, за да може адекватно да подходите.  Praynig


# 98
  • Мнения: 3 642
Само се надявам каквото й да й изпишат да се дава през устата, че с капането сме много зле. Мъчим се докато спи, че като е будна настава революция  ooooh! Всички лекарства през устата й се давам с малко мляко, за да ги изпие до дупка. Дъвче само коризалията, от която така или иначе няма резултат и мисля да я спирам.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Привет,момиета  Hug
В това лошо време как ще я караме,не знам... Добре,че днес бяхме на Рд сутринта,та поне малко се разсеяхме  Mr. Green
Видях,че за колаж говорите - аз нямам против пак да се заема със задачата,сега като се развали времето ще съм по-свободна предполагам  Mr. Green Само кажете кога да е крайни срок за събране на симките  Peace Май ще трябва да поизчакаме,че не са минали всички РД  Peace
Ел божко,да ти е жива и здрава Борянчето   bouquet
Анбибиан,Тони, бързо оправяне ви пожелавам  Hug Hug
Аз не съм имала време да седна да пиша,та и аз да споделя нашите драми  Mr. Green
От как се върнахме от морето Благовест закашля...всяка седмица при лекарката,всичко е ок,пием някви сиропи билкови,имуностимулиращи,ама продължаваме да си кашляме. Отиваме на УНГ,който отряза - 3 сливица е за вадене  Shocked Почваме да се лекуваме - една седмица подобрение,после пак закашляме... Секрети никой не пожела да ни пусне,при все,че имах голямото желание... В неделя отново много закшля (вече имахме и бонус сополи) и в понеделник го заведох при друг УНГ,който в крайна сметка ни изписа антибиотик...Преживах го,че за пръв път ще пием,ама какво да направя,като нямаше подобрение от другите лечения...  ooooh! Пихме го до днес и не смея да се похваля,ама сме мноого по-добре  Praynig Тази лекарка категорично отхвърли вадненето на трета сливица,с което бяхме на едно мнение  Mr. Green
Инъче моето момче ггеройски се справя с пиенето на лекарства и слагането на капки,слава Богу  Mr. Green
Анбибиан,аз миналата година заради едни сополи щях да пускам секрет и ми казаха,че някво време,не помня точно - 1-2 дни май,не трябва да се слагат никакви препарати в нослето  Peace Аз спрях капките и той се оправи  Mr. Green
Мира,дано бързо да се адаптирате на яслата  Hug
Ениди, чакаме ви скоро пак на шопинг в Пловдив и на по едно кафенце  Mr. Green
За имуностимулантите - чакам свеки да ми вземе един сироп от бъз  Peace Инъче междувременно направих една рецепта от интернет,ама Благовест не иска да го вкуси  Mr. Green игурно му люти от джинджифила  Mr. Green http://saveti.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0% … D0%B0%D0%BD%D0%B5

# 100
  • Варна
  • Мнения: 154
Честит втори рожден ден на Пепчо! Да бъде здраво и жизнерадостно дете! Честит празник, Стасита!

# 101
  • Мнения: 2
Честит рожден ден на Боряна и Борислав със закъснение, честит рожден ден на Петър!

анбибиан, баба или гледачка като вариант ако са възможни, плюс няколко дни от седмицата на ясла, може за половин ден, като не я посещава редовно няма да боледува много.

сийнгърл, предавам колажната щафета. ще сложа и снимка, с тортата не става много, то аз си бях забравила и фотоапарата, а празнувахме при нашите и снимах с на бащата и сега са ми малко странни снимките.

Да ви разкажа нашата дълга история по махането на памперса. След като лятото един ден й показах гърнето и й казах, че може да пиша и ака в него и тя не пожела, реших да изчакам, докато стане на 2. И тя стана и аз пак й представих гърнето и й казах, че й махам памперса и ако й се пиша или ака да ми каже и да пиша или ака в гърнето, щото иначе ще се измокри и нацапа. Тя съвсем разбиращо каза: Няма! и тупна с краче. След час и нещо дойде и каза: Мамо, а, пишшш. Та така, това е дългата история по отказването на памперса, но за през деня. През нощта още не смея да го махна, въпреки че тази сутрин се събуди с рев и "пишшш, пишшш, пишшш!", обаче като й подадох гърнето го ритна и се изпика в памперса. Мже би трябва да не й слагам, ама тея дни имам толкова пране по сушилниците, дето не съхне, че не ми се перат и протектори.  

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Здравейте, момичета. Благодаря за пожеланията! Да ви се връщат тъпкано!!!
Да ви почерпим всички дечица за РД на Пепчо:

А за мамите това:
и това

# 103
  • Варна
  • Мнения: 154
 Честит рожден ден на Юлия, на Дани и на Георги! Честит празник на Ениди, Мира и Флучия! Малките ви съкровища да бъдат здрави, да ви носят само радост и да имат безгрижно и изпълнено с положителни емоции детство!
Зелда много лесно се е получило при вас справянето с памперса. При нас обаче не става. Аз навсякъде съм постлала протектори и пера ли пера...Имам  един малък и два големи сушилници отрупани с пране и в коша вече чакат дрехи за две перални, но в тази влага нищо не съхни.
Лек и слънчев ден, момичета!

# 104
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ МАЛКИ ПОРАСТНЛАИ РОЖДЕННИЦИ ОТ ПОСЛЕДНИТЕДНИ!!!ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НА МАМИТЕ! newsm59 newsm59 newsm59
Зелда- благородно ти завиждам за лесното отучване от памерса Hug Ние сме далечч от това за мое съжеление.Обяснвам, че трябва да ми каже ПРЕДИ да и се прави нещо в гърнето, но  тя си знае нейното и си казва след това. А напоследък за мой ужас като и сменям наакания памерс винаги казва" види ако" Mr. Green Много иска да го види, какво толкова я привлича... Mr. Green Embarassed
Тази нощ към 2 часа се събуди и се разрева за един слон, баща и ходи в стаята с играчките да и го носи да спи с него. Сутринта на закуска слонът закусва с нас и едно кученце също, нахрани ги и тях Simple Smile
Сега новата мода при нея е да си събува обувките и чорапите, което на мен никак не ми харесва. Старая се да реагирам адекватно, понякога се правя, че не виждам, защото си мисля, че го прави на пук, но не може цял ден да стои боса и ми идва малко вповече постоянното обуване на обувки и чорапи.
Хубав ден от нас на всички!!!

Общи условия

Активация на акаунт