Започват топлите сезони, октомврийче вятърът ще гони :)

  • 77 072
  • 686
  •   1
Отговори

Анкета

Октомврийчето тръгна ли на ясла?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 02 дек 2013, 13:56

# 660
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!
Има няма една година не съм се вясвала във форума. сега ще влезна да позачета  как сте вие и  малчовци.
ЧРД, на Алинка! на патерици да е жива и здрава и винаги да грее от усмивки!
Ние с Еличка сме добре, вече се адаптирахме към живота в столицата. Елче ходи на градинка и летния сезон. Спирах я за 1 месец но тя си искаше градината, всеки ден ме питаше кога ще ходи и пак я пуснах, така че сме само с месец прекъсване.
Успех на всички деца, на които им предстои за първи път да прекрачат прага на детските заведения!

# 661
  • Мнения: 499
Много хубаво като се развижи темата Laughing
Май засега ще купуваме за рождения ден интерактивно куче, а за Коледа дървен влак, че ако си намерим най-после жилище да имаме място за него.
Вашите деца с какво се занимават вкъщи? Миа рисува, гледа детско, разглежда книжки, има една игра с азбуката с нея играе и май това е основно.

# 662
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Наистина е много хубаво, че темата се раздвижи.
Смуси-Кали напоследък много си  играе с музикални играчки.Иначе книжките, оцветяването са и любими.Много обича конструктори, пъзели и кухнята си. За Коледата на 2012 и бяхме купили едно конче люлка за вкъщи, гледам сега е започнала да се качва на него и да се люлее.Навън обича топки, обожава люлката си, която сме вързали под крушата на двора.Из квартала обича да я возим на триколката, педалите върти, когато е на кеф, но и доста често се рахождаме пеш изк вартала.Всъщност, когато съм сама навън с двете деца Ивайло е в количката, а Кали върви до мен и ми помага да я тикаме.С бебешката количка и триколката излизаме само когато мъжът ми е с нас.Отплеснах се май, ама това е при нас общо взето.
Крисанка- чудесно е, че твоята госпожица е така добре настроена към детските заведения.Кали от два месеца е у дома и а да видим няма ли в г радината да се адаптираме на ново.Все и говоря, че там ще ходи на танци, че това е мяст оза големи деца, защото тя се смята за голяма, знае как се казва  градината и групата, пита кога ще тръгва, казва, че ще ходи, но аз това докъто не го видя с очите си не вярвам.
Съни= да ти е жива и здрава принцесатаКогато ти остане време влзе да разкажеш  как е минал празникт ви и ка ксте изобщо.
Това е за сега от нас, момичета.
Пирятна вечер и до скоро Hug Hug Hug

# 663
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Играе с всички музикални инструменти, понякога ги дава на мен, аз да свиря, тя да танцува, върти обръч, рисува, апликира, обича да преоблича кукли, да ги обслужва - все пак са й бебетата, когато готвя нещо , задължително е седнала на плота и ми помага - я соли, я бели някой морков, вчера меси питка. Занимава се в нейната кухня също, а като реши обръща кухнята, застава от задната й страна и играем на магазин - продава всичко що има около нея и в главата й  Mr. Green
Навън игрите са всевъзможни, но в двора или е на люлката и се люлее, или люлее някое "бебе" в малката люлка за кукли, тебешири, камъчета и така.. често иска да излизаме на двора да рисува с бои по едни стари керемиди или пък да правим водна игра - с водни пистолети и няколко легена вода   redecoration

Крисанка, дано и новобранците се адаптират като Ели, пу-пу!

Мира, на Дидо танците са му в кръвта, хич не го пренебрегвай това.... Дидо бързата стъпка  Sunglasses

Хубав ден, момичета Simple Smile

# 664
  • Мнения: 3 635
Яна реди пъзели. Много ги обича, реди, после показва картинките, чака да кажа думата. После обаче така ги разпилява из цялата стая, че ми настръхват косите.
Легото много си го обича, но понеже и него така го разхвърля й беше отнето за неопределено време, тъкмо да обърне време на образователни игри. И легото за такова го ползваме, тя си реди фигури, ама аз показвам цветовет, карам да избира и така.
Имаме дървени топчета за низане - правим си гердани.
Нарязала съм й разноцветни сламки и купих от Джъмбо тел с гума и от тях правим гердани, сортираме по цветове и т.н.+ пълни сламки в едно камионче с лъжичка.
Играе с дървени мемо и домино с животни, но ги ползваме не по предназначение, първо познаваме картинките, после тя си ги подрежда по нейно усмотрение и после ги реди в кутията и затваря капака.
Играе и с едни дървени животни магнити, аз казвам животното и какво прави, тя го вади от кутията и го слага на магнитна дъска, после го прибира обратно.
Отделно обича да оцветява, играе с музикални играчки, все още си ползва масичката и кучето на Фишър прайс, пускаме си детски песнички, танцуваме и т.н.

# 665
  • Мнения: 61
На днешния ден преди три години за пръв път изпитах щастието да целуна дъщеря си. Тогава имах чувството, че самата аз се раждам отново.
ЧЕСТИТ ТРЕТИ РОЖДЕН ДЕН, БЕЗЦЕННА КАЛИ! ОБИЧАМЕ ТЕ МНОООГО! Пожелаваме ти да бъддеш здрава, все така любознателна и да носиш много радост и гордост на мама и тати!

 newsm59 newsm59 newsm59

# 666
  • Варна
  • Мнения: 913
Честит Рожден Ден на слънчевата Кали! Да расте здрава и любопитна за радост на мама и тати!   bouquet

# 667
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Честит рожден ден на Кали!  Нека расте здрава, да има прекрасно детство, да пълни къщата ви с радости и всичко най! Честит празник, Тони!!!!

Ние тъкмо се прибрахме от море, беше много за малко, за сметка на това много хубаво Simple Smile

# 668
  • Варна
  • Мнения: 154
Честит рожден ден на Кали! Пожелавам ти много здраве, щастие, слънчеви усмивки и весели игри!
Честит празник и на теб Тони!

# 669
  • Мнения: 313
Здравейте, момичета!
Смут настана в душата ми, имам нужда да споделя притесненията си ...
Първото, Ивайло след 1месечен градински период лепна първия вирус - само хрема, обилна хрема, със стичащи се назад секрети, от която кашля брутално. Някак си тайно се надявах, че няма да е толкова скоро, но уви... Мъчихме се 1 седмица с хомеопатия, но тя явно работи по-бавно, а аз не мога да си взема 3 седмици болничен. Сега сме на Тобрекс, хремата значително намаля, но тази остатъчна кашлица я влачим още.
По този повод да ви питам колко често боледуват децата ви и по колко време? Ако имат такива остатъчни симптоми, водите ли ги на градина? Нашата лекарка ни беше дала бележка да го водя днес, но аз се обадих на майка ми да дойде в Сф да го гледа и тази седмица.

Преди не знам споменах ли, но сме на частна градина с такса 350лв. Както знаете, пуснах във ФБ въпрос за адаптацията, защото исках да видя дали там няма да се включат повече мами. Както и да е.
Другата ми драма е, че днес с класическите, почти нищожни 8.1 точки сме приети с томбола на държавна градина! Аз веднага категорично казвам, че няма да го запиша, защото едва се е адаптирал в частната градина, харесва му, привързал се е към персонала, отделно е с алергия. Колегите тук веднага ме "изядоха с парцалите", че с разликата в парите ще мога да му купя хиляди други неща (факт, който не е за пренебрегване още повече, че сме със заеми), да не мисля после за предучилищна, базата на държавната градина, дворът, и прочие, и прочие... А аз просто много се притеснявам за средата и адаптацията на детето, за психиката му, за здравето му.

Извинявам се за оплакванията, но не знам какво да правя.
За рождения ден не мисля да празнуваме освен в градината и вкъщи. Смятам, че там му е достатъчно. За подаръците - ами не знам, но си личи, че е момченце. Без да налагам, си го влекат всякакви тежкотоварни строителни машини и разбира се, камион за боклук. Всяка вечер чакаме да мине камиона и го гледаме от терасата. Отделно много обича да "рисува" с ръце, четем приказки. Все ще измислим нещо.

Бъдете здрави!
И се разписвайте по-често  Hug

# 670
  • Варна
  • Мнения: 913
Фифи, честно, разсмя ме чак. Искаш да кажеш, че Ивайло се разболя за пръв път, откакто ходи на градина? След цял един месец? Ние толкова продължително никога не сме ходили - честна дума. Рекорда ни е 3 седмици и то в грипната епидемия и големия студ, когато бяха не повече от 5-6 деца. Според мен вашето е похвално, не е за оплакване. Разбира се пожелавам скорошно оздравяване. За остатъчната кашлица, не мога да взема отношение. Даниел е кашлял от сополи, но най-вече след сън. Иначе сополите са ни запазена марка. Както споменах влачим си ги най-редовно. Често при нас се оказват бактериални и без антибиотични капки няма минаване, ако ще и месец да чакам. Няма и усложнения, но пък..
Иначе за държавната градина хубаво го обмисли. Аз нямам база за сравнение, но има доста неща, които не харесвам в държавната, но като не мога да си позволя частна, това е положението. Иначе нашия старт беше в чиста ясла и след 2м като го приеха в ОДЗ го прехвърлих, за да си гарантирам място в градината. Да ти кажа, не мисля, че промяната му се отрази зле, но той така или иначе не беше свикнал, тък като първите два месеца беше 1 седмица на градина, 1 - у дома.

Щях да пиша още, но принцесата наду гайдата...

# 671
  • Мнения: 3 635
fifi_0421 не знам коя частна градина посещавате, обаче аз днес ходих до две държавни в София да издирвам директорката на тази, в която е приета Яна и да ти кажа честно - много ми харесаха и вътре и дворчетата, ама нашата частната не беше много добра от към материална база, ама нали трябваше да ходим на работа, а пък и ние плащахме 350 лв и повече не можехме да си позволим, та се налагаше да ходи там.
Сега съм много щастлива, че ще ходи на държавна. Имам си притеснения свързани с вземането от градина, понеже работим до късно и т.н., но ми се струва, че ще се адаптира.
Помисли да пробвате, не заради парите, от много места съм чувала, че държавните са по-добри, особено ако случите на учителки в първа група.
Може да се запишете, да кажеш че е болен и да изчакате да мине адаптацията на първа група и да го заведеш другия месец примерно. Днес като ходих, постъпваха децата от първа група и беше някаква масова истерия. Аз съм сигурна, че не всички не искат да ходят, обаче едно като ревне и става лавинообразно. Доволна съм, че Яна ще почне другия месец, когато другите деца ще са се поуспокоили.
И веднага ни предложиха допълнителни дейности - приложни изкуства, футбол, английски, танци.
Може да пробвате, запиши го, ако нещата тръгнат остава, ако не вървят, винаги може да го изместиш обратно в частната градина, но ако сега не се запишете, не се знае дали скоро пак ще ви класират.
Ако обича да рисува, наскоро гледах боички за баня, може да рисува по плочките в банята, после лесно се отмиват с душа  Peace

Аз влязох да питам дали някой купува играчки на  Thinkle Stars и дали са качествени.
Търся подходящи образователни играчки за Яна, да се учим на повече думи и да й е интересно, за да може да задържа вниманието й по-дълго. Животните вече ги научихме, сега искам да научим формите и цветовете. Цветовете ще ги учим с легото, а формите с магнитите от магнитния куфар, който купих за рождения й ден.
Но също така загледах играчки от този вид
http://www.hippoland.net/catalog/product/view/id/64820/s/thinkle … tegory/123456789/
И се чудех дали са качествени играчките на тази фирма  newsm78

За боледуването - рекорда ни с престой на градина е 3 седмици  ooooh! В началото беше ад, 1 седмица на градина, 3 седмици у дома. После почна да боледува по-леко и по-кратко за 4-5 дни се оправяше, но може да е защото беше лято, или защото вирусите са били по-леки или е от най-накрая имуностимулантите са подействали - не знам. Ще видим как ще почнем новия сезон. Сополи имаме нон стоп - точно задни и с кашлица от сополите.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2014, 15:56 от anbibian

# 672
  • Варна
  • Мнения: 913
Anbibian ние имаме тези кубчета - http://www.hippoland.net/thinkle-stars-umnite-kubcheta-nauchi-zhivotnite . Имали сме достъп и до http://www.hippoland.net/thinkle-stars-muzikalen-ple-r-dj-danny и http://www.toy.store.bg/p62681/zabaven-zoopark-obrazovatelna-int … lgarski-ezik.html . Евала, здрави са. Като качество играчките на марката бих ги сравнила с fisher price.

И да продължа.. Зора беше, че и се спи. Пусто доскоро като и се спеше заспиваше сама, сега трябва да я гушнем - изхитри се.  Laughing  Heart Eyes Расте детето. И то доста по-спокойно от батко си, пък и ние вече сме гърмяни зайци и по-спокойно гледаме на нещата.

Иначе бяхме за 3-4дни на старозагорските бани и после още толкова при свеки. На баните не успях да си почина особено и викам "ее като отида при свеки, с толкова баби и бавачки, ще успея". Пусто там пък още по зле.. Да се чуди човек с кой акъл съм се надявала на друго. Едно, че никаква съобразителност - свеки шета на принципа "мома шета, град бие".. все едно слон в стъклария, честно.. И туко заспи някой от децата и веднага има кой да го събуди.  ooooh! После върви се разправяй с криво дете.

Да не говорим всички глезотии и претенции на Даниел се удовлетворяваха...  #Crazy Едвам ги удържах и то невинаги. Казвам ви, ако бях събрала всички шоколадови яйца, които му купиха разните там баби, лели, стринки, дядовци, щеше да ми трябва картон сигурно..  ooooh! И ми вика баба му на ММ вчера "ама ти заради алергията ли не му даваш много много" - погледнах я неудомяващо и попитах "колко шоколад се предполага, че трябва да яде едно 3г. дете?"  Млъкна.. И други бисери има, ама ферман мога да изпиша, та ще спра.

Тази седмица и аз ще стягам Даниел и другата смятам да е на градина. Само да видим как ще стане номера, че то дори не му се чува, пък за желание дума да не става. Надявам се, многоооо се надявам новите деца и госпожи да променят тази нагласа. Пък ако минем и с по-малко болести, ще е супер.

И последно да попитам някой мама на скакалец, откъде да купя долници на моя маймун. То всичко му се свлича. Някой хубаво имат връзки, ама не го виждам той как ще си ги вързва, та предпочитам просто да имат хубав стегнат ластик. Днес гледах на H&M, че и промоции имат, ама много големи ми се видяха. Иначе 3 за 2 излизат по няма и 12лв. бройката.

# 673
  • Мнения: 313
Радвам се, че се разписахте. Стана ми по-ведро ... и малко по-спокойно.  Hug

Мира,
Издържахме месец заради лятото, мисля. Дано сега боледувате по-малко и по-често да сте в градината. Долнища и аз купувам от H&M или поръчвам от Mother Care от Англия. Иначе майка ми му е купувала от кварталните магазинчета в Търново и са все сполучливи.

Анбибиан,
Ние сме във funky monkey ама филиал към моята работа. За това и таксата е толкова. Базата им я няма никаква, защото са в една пристройка до офиса ми, нямат много голям двор. Но пък отношението е много добро, а и се съобразяват много с хранителните алергии на Ивайло.

# 674
  • Мнения: 3 635
MiRa^ може да потърсиш долнища, които имат ластик с копчета отвътрешната страна, на мен ми е много удобно и за полички и за дънки. Сигурно и момчешките имат такива.
За шоколада - на Яна не й давам. Обаче като ходихме в Сърбия й донесох едно шоколадово яйце. Тя не беше виждала и се опита да изяде и пластмасовото топче  Mr. Green
Много рядко ако ме свари аз да ям й дама малко иначе избягвам. Обаче на село не знам как ще е  Sad Ама тия хора как грам не се сещат да не предлагат такива неща. Отиваме на гости на стринка ми, тя сервира пържолите и в същото време извади шоколада и го връчи на Яна, ами много ясно детето пържоли няма да яде като може да опука половин шоколад  ooooh! и като си тръгвахме отказах да взема останалия шоколад.
Баба й на Яна тръшнала една найлонка с 30 бонбона най-различни в центъра на масата на хола - веднага ги грабнах и ги наврях в шкафа, скарах се, ама какво от това, като цял месец те ще си я гледат там и току виж отърват работата.
Още помня как Яна си взе 2 бонбона от един китайски ресторант и с ММ си казахме, ааа тя не знае какво е това бонбон сямо ще си поиграе с тях и по едно време чуваме шумулка се и като се обърнах аз - тя и двата вече ги беше навряла в устата си  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт