Пациентки на ЦРЗ "Надежда"- д-р Стаменов, д-р Персенска, д-р Шефкетова- 15

  • 42 143
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 835
Shyny не съм те 'виждала" много,много отдавна,късмет ти  желая  Hug .
Евита честито,лека бременност.
Здравей миличка,просто в едно изречение се опитах да обясня какво голямо нищо съм направила през последните месеци.Нямам с какво да се похваля и за това не влизам,опитах се да почина психически....но много не ми се отдава .Сега след месец ставам на 37 ,колко още да си почивам:)))

# 676
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Кали, ето цитат: "PBMC е абревиатура от (Peripheral blood mononuclear cell). Методът представлява локална имуномодулация чрез вътрематочно прилагане на собствени периферни бели кръвни клетки с цел положително повлияване на ендометриума и по-сигурно захващане на ембрионите. Методът се прилага при жени с няколко, повече от два, неуспешни опита ин витро или ИКСИ, при жени до 35 г."

Благодаря ти, Моме!
Да разбирам ли, че това е така нареченото "лепило"?
Аз обаче съм на 36 навършени и за мен явно е неприложимо?  newsm78

# 677
  • Мнения: 266
Здравейте, момичета, вчера бях на преглед при д-р Стаменов. Вечерта ми се обадиха, че има много манипулации и ще ме приеме д-р Райков. Искрено, страно много се ядосах тогава, плаках, тръщах се  реших да се видя с него все пак, да не си прескачам часа. Та откровено казано, стори ми се доста позитивен, прие ме на време (ясно,че наплив там няма) и като цяло-не останах разочарована. Посрещна ме с думите- днес аз ще ви прегледам. Доколкото поразпитах, те ще работят заедно със Стаменов, т.е. той не ме прехвърля изцяло.
Та така, някак си интуитивно той ми допадна. Ще започна лека стимулация, в края на месеца, а след това и фонда - през следващия.

# 678
  • Мнения: 185
Shyny не съм те 'виждала" много,много отдавна,късмет ти  желая  Hug .
Евита честито,лека бременност.
Здравей миличка,просто в едно изречение се опитах да обясня какво голямо нищо съм направила през последните месеци.Нямам с какво да се похваля и за това не влизам,опитах се да почина психически....но много не ми се отдава .Сега след месец ставам на 37 ,колко още да си почивам:)))
Я стига си почивала... Simple Smile ще вземеш да се отпуснеш и когат се появи бебето, пък може да са и повече, ще видиш зор  Wink
Аз докато се усетя станах на 38, а не съм почивала от четири години. И имам усащането за - НЯМА време. Така че, давай! С теб сме

# 679
  • Мнения: 712
Момичета,може ли да ви помоля да споделите опит или да дадете съвет относно замразяване на яйцеклетки или ембриони.Перси иска да направим лека стимулация с таблетки и да замразяваме яйцеклетки.Изразих мнение,което и  тя сподели, че преживямостта след размразяване на яйцеклетката е  доста по-ниска от тази на ембрион.Казах и че ако може предпочитам да замразяваме ембриони,но като причина ми изтъкна че било скъпичко.Още не знам какво да предприема.
На мен ембриолозите ми обясниха, че вече са доста напред откъм технологията на замразяване/размразяване на яйцеклетки и съответно да не се притеснявам. Аз замразявах яйцеклетки. Направих два опита с Клостилбегит и замразих х  Я. На следващия цикъл ги размразихме, защото лигавицата ми беше скапана и не беше добре да се прави трансфер.Та подготвихме лигавицата със Климара и Естрофем, ходих на преглед на 9 ден от МЦ, докторката я хареса, но ембриолозите не бяха готови да размразяват. Та отидохме на 11 ден от МЦ. Дадох кръв за РВМС, моят мъж даде материал и в този ден размразиха Я. Тръпнех да разбера дали са се размразили, но едва на др.ден ми звъннаха да кажат, че и 6 Я са размразени и оплодени. Едната с повече ядра, но ще я наблюдават. До 5 ден, оцеляха и 5-те и станаха бластоцисти. В интерес на истината и тази с много ядра остана до тогава, но разбира се не замразихме ембриона. Имах трансфер на 5-ти ден-първи  такъв. И за сега имам положителен тест.
Успех ти желая и спокойно, всичко ще се подреди.

# 680
  • Мнения: 95
Момичата, имам едно питане. Прегнила нали мускулно се бие? Довечера трябва да си го бия, но от толкова много информация вчера нещо ми се позагуби тази дали е мускулно или подкожно. При предишните опити съм го била мускулно.

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 10:19 от vanyaivanova

# 681
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Здравейте момичета  Hug,
моята лапароскопия мина вчера , днес съм си вкъщи и се чувствам добре , но точно преди да си тръгна от клиниката , прокървих /сякаш ми дойде/ , нормално ли е това , трябва ли да се притеснявам  Rolling Eyes Rolling Eyes  (казах на д-ра който беше на визитацията прегледаме и каза , ако продължа да кървя да се върна и нищо повече) , моля ако ви се е случвало да споделите

# 682
  • Мнения: 107
Момичата, имам едно питане. Прегнила нали мускулно се бие? Довечера трябва да си го бия, но от толкова много информация вчера нещо ми се позагуби тази дали е мускулно или подкожно. При предишните опити съм го била мускулно.


 
Мускулно се поставя.

# 683
  • Мнения: 343
Здравейте момичета  Hug,
моята лапароскопия мина вчера , днес съм си вкъщи и се чувствам добре , но точно преди да си тръгна от клиниката , прокървих /сякаш ми дойде/ , нормално ли е това , трябва ли да се притеснявам  Rolling Eyes Rolling Eyes  (казах на д-ра който беше на визитацията прегледаме и каза , ако продължа да кървя да се върна и нищо повече) , моля ако ви се е случвало да споделите

Не се притеснявай ,нормално е да кървиш При мен беше доста силно и със съсиреци даже. Звънях на док и ми каза,че  няма страшно .

# 684
  • Мнения: 115
Здравейте момичета  Hug,
моята лапароскопия мина вчера , днес съм си вкъщи и се чувствам добре , но точно преди да си тръгна от клиниката , прокървих /сякаш ми дойде/ , нормално ли е това , трябва ли да се притеснявам  Rolling Eyes Rolling Eyes  (казах на д-ра който беше на визитацията прегледаме и каза , ако продължа да кървя да се върна и нищо повече) , моля ако ви се е случвало да споделите

Правила съм лапаро на киста на яйчника преди няколко години и имах кървене след това, само че не мога да си спомня колко време продължи, но мисля че не трябва да е прекалено обилно или да е чиста кръв.

# 685
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Иветинка, аз имах зацапване до деня на цикъла.

# 686
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Правила съм лапаро на киста на яйчника преди няколко години и имах кървене след това, само че не мога да си спомня колко време продължи, но мисля че не трябва да е прекалено обилно или да е чиста кръв.
[/quote]

При мен стана когато се облякох да си ходя , усетих , че се подмокрям и като отидох в банята видях , че има бистра червена кръв и за това се притесних  newsm78

# 687
  • Мнения: 343
А за този доктор Райков -новия , много е готин. Като ходих да ми махат конците след лапаро , го извикаха понеже едната дупка не се беше затворила хубаво. Много внимателен, позитивен и компетентен лекар! Хубаво е ,че ще помага и той понеже вече ми си струва ,че в болницата се изпускат юздите. Страшно са натоварени. Стаменов идва в 7,00 , почват с Персенска операциите- когато бях аз бяхме 6 момичета. От там към 9,30-10,00 хукват за пункциите - същия ден бяха 28 момичета #Crazy , сестрите търчаха да търсят свободни легла ! Към 11,00 слизат и почват прегледите, а то долу лудница! Следобед трансфери и биопсии , успоредно с прегледите и така до 21,00 часа.  Не знам как издържат , но е факт ,че Стаменов е станал доста разсеян и в стремежа си да поеме той всичкия този наплив, нещата излизат извън контрол и се губи индивидуалния подход. Отдавна ми се струва,че трябваше да вземат още доктори поне за рутинните манипулации като пункции, трансфери ,биопсии. И като видях новия доктор много се зарадвах и смятам ,че ще е от голяма полза. Дано да ни е на късмет  fingerscrossed

# 688
  • Мнения: X
Дупка?!  Rolling Eyes

# 689
  • Мнения: 343
Правила съм лапаро на киста на яйчника преди няколко години и имах кървене след това, само че не мога да си спомня колко време продължи, но мисля че не трябва да е прекалено обилно или да е чиста кръв.

При мен стана когато се облякох да си ходя , усетих , че се подмокрям и като отидох в банята видях , че има бистра червена кръв и за това се притесних  newsm78
[/quote]

Не се притеснявай, нормално е да кървиш и с бистра червена кръв!

Общи условия

Активация на акаунт