ЮЛСКИ бебчета - тема 5

  • 22 888
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 481
Весе - да не е кърмаческа стачка това вашето? аз съм в такова чудо с бебето и наистина е нещо страшно. Понеже ми намалява кърмата и тя се сърди, че няма достатъчно не иска да суче, но като не иска да суче няма как да стане много повече кърмата и така се въртим в един кръг....Прочети и за това, има явно нещо такова, отминавало с времето Simple Smile
Близначе - аз бих те посъветвала да си направиш един комплекс от няколко просто упражнения и да си ги правиш вкъщи. С постоянство ще има резултат.
хера - аз вчера си купих първото стъклено шише. Много по-готино е и ми изглежда доста по хигиенично. Малко ме е яд даже, че не си купих направо от началото такива стъклени шишета (майка ми само това ми повтаряше - какви са тия измислени пластмаси) Аз взех на Чико голямото шише и резервни биберони. Аз давам само водичка в пластмасовите и понякога мляко, но и на мен ми се струва, че се вмирисват и дъхат лекинко.



# 61
  • София
  • Мнения: 377
Ха, че за какво да ти се сърдя бе Близначе? Ти се опитваш да помогнеш. Но както ти е казала и Катето, има такива бебета, и то не са рядко срещани. Просто трябва да му минат сами. Говорила съм с докторката, сменихме капките (има едни нови Абоколикен) но пак ефекта е временен. Така ще си караме, дано минат по-бързо. Братовчед и братовчедка му, бяха със силни колики до 4 месец. За  Калин съм забравила, но щом съм забравила, значи не е било толкова страшно.
Жалина не е кърмаческа стачка, той сиромаха не е кърмен изобщо.

Сега видях, че си имаме вече първо зъбче в групата! Да му е честит на Йоан, да са му бели и здрави зъбките.

Бързо оздравяване на всички болнички, и мами и бебета. Пазете се, че това време много лъже.

Пак да ви питам, че не ме забелязахте, позите ли на бебчетата ушите да не влиза вода когато ги къпете?

# 62
  • Мнения: 11 747
Весе, пазим, ама колко пазим и аз не знам. Намира се по малко вода в тях, но само ушната мида, надявам се не и вътре.

Хера, аз съм със стъклени шишета от самото начало на Нук. Харесвам си ги. Пластмасови не съм ползвала.

# 63
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добро утро
Весе, коликите до края на 3-ти месец може да ги има. Давай капки, масажчета на коремчето. На Ицо Инфакол най-много му помагаха, при него също бяха много болезнени.
Пине нощно време се цеди за да не стане беля. Аз бях така, твърди като камък и ако не се цедя започва да капе. Бях пред мастит и само с цедене и един мехлем се оправих

На мен кърмата ми понамалява, а и Ицо започна да яде по повече, та едвам ми стига. Даже в събота вечерта го дохранвах с АМ и като ревнах че ми спира.. Много съм смотана

Спряхме антибиотика в събота и в сряда вече сме със сигурност на имунизация. Вече е добре, дишка си нормално, и не се буди като спи
Ицо също прави дълги паузи нощно време. От 2-3 седмици е с железен режим. Къпане към 20.30 след това хапва и заспива. Буди се в 6 пак хапва и заспива до 9ч. След това на 3 часа, като пак си преспива по малко между храненията

# 64
  • Мнения: 251
Весе и моят син беше нещо страшно. Всеки вика ще минат вече ще минат и чак след 5 месец минаха. Последно давах саб симплекс или е минало от него или от самосебе си. Търпение и това ще мине Sad
Гърлчето е добре, до колкото можи да бъде добре. Юли расте и става все по хубав Simple Smile
Камелия зяпочна много да си яде палеца. Направо ме побърква.преди заспиваше в 10 и се будеше към 4. От две нощи се буди в 12, а снощи аз я взех да и дам че яко смучеше палеца. После в 6 и това ми бешя спането. Побърквам се вече. Искам да легне в 10 и да спи до 10. Все по трьдно с храним през деня, разсейва се оглежда се. Скъсва се да дриска. Вчера и якоо полудях от безпорядъка у дома. Марти само разхвърля и не слуша, направо Весе можем да сезасечем в лудницата.
Днес времето е хубаво мисля да сме цял ден навън.
Приятен слънчев ден от мен

# 65
  • Мнения: 69
Добро утро! Събота и неделя не мога да се докопам до компа от мм, та тази сутрин голямо четене падна.
Съжалявам да прочета, че толкова много деца и мами са болни  Hug Ние за сега с Ева сме добре. Вечер ям чесън. Ограничила съм контактите, че хората са много несъобразителни. Нашите кумове ни поканиха оня ден на гости, влизаме и ми викат " няма да гушкаме Ева, че сме болни " Много се ядосах!!

Хера, това Бочко с вряла вода направо се впива като миризма в пластмасата. Твърде възможно да я дразни миризмата. Само приятелски въпрос: защо вместо чай не и давам мляко през нощта, нали се тревожиш, че яде малко, пък така и така сте будни и двете .

Джина, недей да допускаш чуждо мнение да те разконцентрира ! Ако нещо не беше наред, ти щеше да разбереш първа !  Hug

Таничка, съчувствам искрено ! Ще отмине периода ! Търпение! Много е тежко, знам, аз имах чувството, че никога вече няма да разполагам със себе си. ММ не ме пускаше да се къпя, защото станех ли от леглото Ева започваше да плаче. Сега вече е различно. И при вас ще настъпи подобрение !

Близначе, ние с Ева така се къпехме много дълго време. Мноооого е приятно  Heart Eyes Като спря да се събира в мивката, а пък още беше малка за анатомичното корито това беше единствения вариант. Първо се изкъпвам аз, излизам, вземам я и изкъпвам нея. Това като сме сами, а ако мм е вкъщи му я подавам да я маже и облича, а аз се изкъпвам спокойно. Вода в ушите и очите и устата все попада, колкото и да я пазя, то и в коритото попада, няма начин. Подсушавам ушенцата добре и това е .

Жалина, не се ядосвай ! По- добре, че не е с ританки космонавта. Ще може да го ползвате по дълго време. Аз и купих на Ева 2ра ръка 2 броя. Един за сега и един за 6 месеца. Двата ми излязоха 30 лв. Предпочетох този вариант, от колкото да купя един голям и да я търся вътре  Laughing Имаше много и на-различни модели. Като нови са !

На нас ни откраднаха количката от входа. Всичко бях оставила на нея, чувала за крачета, дъждобрана, пълен комплект. Умрях от яд ви казвам. Държахме я във входа на партера. 3 месеца нямаше проблем. Входната врата е с повреден механизъм и явно не са я затворили, освен ако някой от входа не е решил да изкара някой лев #Cussing out
Ходихме да купуваме по спешност нова. Лорелли взехме. По-хубава е от старата, но няма нито чанта, нито найлон, а и въобще не беше предвиден този разход !! Сега я влачим до апартамента и стои на видно място в хола, ужас просто.

Ева вече 2 пъти я люлея в градинката зад блока. Сядам на люлката, залюлявам се 2 пъти и тя заспива. Много яко. Чудя се да не и ли купя люлка. ММ каза, че ако си купим още нещо ще трябва да изнесем или масата или дивана  Laughing То си е така, ама много бързо заспива. Шезлонг има, но не и харесва в него. Обикновен е , няма вибрации, няма мелодии, а и е с дебели крака и трябва да я люлям аз, тя не може сама.
 

# 66
  • Мнения: 2 237
Отплеснах се. Заспала съм и сега ставам  Rolling Eyes Ще храня Бобето и айде в НСА.

Весе, много се надявам това чудо да отмине защото не искам никое бебенце да страда така  Confused
Моите и двете деца колики нямаха. Или да са имали не съм разбрала. Това май си е жив късмет  Thinking

Аз отдавна минах от пластмасови шишета на стъкло. И се родих ! Ми то лесна работа ! Пластмасата колкото и дя миех хем мирише, хем е мазна....Стъклото го измивам набързо с топла вода и е готово за другото хранене. Лесна и хигиенична работа  Peace

Лъки, кой изрод пък ви взе количката ? Това е ужасно, представям си колко ти е гадно. Идиоти ! Ама вие да сте здрави, всичко друго се оправя  Hug Аз за това нашата я държа у дома, в антрето. Имаме голям и широк коридор, но не смея да я оставя там. Точно по тая причина.

Хайде, и аз излизам. Ще походя повечко, това също е полезно за отслабване. За упражнения ще помисля, както и за фитнес и възобновяване на танците.

# 67
  • Мнения: 61
Близначе, аз ще дойда в Южния. Мисля че ми имаш тел-а. Аз твоя го имам, но дано да се съберем повече майчета, че видя ли снимката на юнките - бяха 10 мами с бебетата си. Ние едвам се събрахме 4 в Борисовата.
Весе, Далийка вече е по добре в колата (пу-пу) и мога и до Герена да дойда, ама да ти призная, гледах на картата и не могах да се ориентирам за парка. Така че ако се разберем нещо, мисля да ми кажеш в кой блок си, аз да дойда до там и после заедно към парка. Иначе аз ушетата й не ги пазя. Тя толкова много се мята във ваничката и хвърчи вода на всякъде, така че е безсмислено. А и още в Бургас Петър все ме караше да я оставям да плува. После просто внимателно ги подсушавам.
Лъки, много кофти за количката, но както Близначето е казала, важното е да сте здрави.
Аз тук в софия количката я държа в колата че асансьора е много кофти сложен между етажите и все си мисля някоя сутрин дали няма да намеря колата разбита. Ама слава богу има лампи които светят цяла нощ.
Ох, някои от вас се оплакват от бабите и дядовците, ама моята майка златна излезе. Сега пак са на разходка и аз можах да свърша сума работи по себе си (готова съм за сексене, ама няма с кой  Twisted Evil ). Чак ми става кофти като се върна в Бургас че пак по цял ден ще трябва да се занимавам.
Май исках още нещо да пиша, ама забравих.
Сандалке, ако четеш, беше ми обещала среща в Западен парк.

# 68
  • Мнения: 2 328
Лъки,ужасно!Как може да има такива хора бе?Ако количката ви е скъпа като нищо са я взели с цел да я продадат!Егати,да откраднеш от бебе  #Cussing out

Аз като го къпя малкия ужасно внимавам да не мокря ушите,че с тоя отит,лежането в болница и системите ми е страшен ужас.

Пак ме хвана лудата и пак издрънчих количка-като на Близначето. Embarassed Просто съм полудяла,знам-само колички са ми в главата,ама така е като не ми се угоди на първото желание-Бебето Холанд  Crossing Arms  не е моя вината,че не съм задоволенаа

# 69
  • Мнения: 69
Baby,  Честито ви зъбче Simple Smile Много рано !
Ми количката не беше нито от най-скъпите, нито от най-хубавите, но си беше нашата количка !

Забравих кой питаше  newsm78. Ева както говори и гука и започва да кашля, ако е викала повече, даже веднъж повърна, явно се задави със слюнка  Laughing много е смешна като е в настроение, обаче снощи... такава истерия ми врътна, направо не знаех какво да правя вече. Час и половина рева, гушках я, кърмих я, люшках я, мъчих се да я приспа, събличах я , водих я на терасата, нищо! Чак като се нарева спря, НО И ТОГАВА НЕ ЗАСПА. От там нататък започна процедурата по приспиването- дърпане на уши, бъркане в очи, хленчене, сукане на пресекулки. Каталясвам да я вадя и да я слагам в кошарата.

# 70
  • Мнения: 11 747
Крадат се колички и още как!... То си е класика да ти откраднат количката  Confused

Хера, и аз отдавна си го мисля това, ама не смея да кажа, да не ти се бъркам - хем се притесняваш, че детето яде малко, хем нощем го лъжеш и мъчиш с вода  Thinking  Ми дай му да яде. Моето до преди 2 дни, буквално, ядеше нощем, а до преди 10-12 дни ядеше по 2 пъти на нощ, а е по- голямо от твоето с почти месец. Знам, че лекаря ти е заръчал да спираш нощното хранене, ама защо трябва насила да става тая работа, като и по собствено желание ще стане, когато детето е готово  Thinking  Така си мисля, може и да греша, изобщо не съм специалист по тия работи.

Джине, и аз забравям да се изкажа за нефролога и кроткото ти бебе. Че не разбрах каква е връзката между бъбреците и кротостта  Thinking

# 71
# 72
  • Мнения: 148
Леле колко напредват темите, а аз не мога да се свъртя едно изречение да напиша...

Цял ден се чудя как да забавлявам бебе на почти 3 месеца...ц...ц...ц...

# 73
  • Мнения: 748
Може би Джина е искала да каже невролог  newsm78 Аз познавам такова кротко бебе. Вече е момиченце, но когато беше на 4 месеца им бяхме на гости, бяха я сложили на шезлонг зад фотьойла и аз някъде след един час разбрах, че бебето е в стаята. За този час не била заспивала каза майка й, само си лежи и разглежда. А когато поотрасна на всеки въпрос отговаряше с "да", за разлика от моето зверче, което казваше само "не" и "няма".

# 74
  • София
  • Мнения: 377
Хера и аз мисля като Пина. Храни нощно време. Точно по същите причини (и Лазар ми ядеше малко) и аз продължавах да храня Лазар през нощта. Сто пъти ми казваха да спра, даже една наша близка бивша акушерка ми се обажда и да ми се скара,че не съм спряла. Но всеки може да ми казва каквото си иска, обаче аз съм майката, аз преценявам как да си гледам детето. Ето, той сам си се отказа от едното  ядене преди месец, а от два дни и от второто. Защо трябваше да го мъча според някои?

Роси обади се когато се нагласиш да идваш, да се разберем. Аз мога всеки ден, само без тази събота и неделя, че ще имам и ще ходя на гости.

Джине кога ще видя Марина да я намачкам, а на теб да ти изтегля ушите за глупостите дето си мислиш?

Общи условия

Активация на акаунт