ЮЛСКИ бебчета - тема 5

  • 22 845
  • 724
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 2 348
Когато и на некърмените,  wwwaz Simple Smile

 Проходилка съм ползвала. Нещо като шезлонга за немърдащото бебе. Като не ще да седи, но не може и да лази/ходи, ползвах проходилката за "стойка" на децата, докато простирам, мия и т.н.
 Бънджи не сме имали.
 С първото дете доста ползвах слинга, но любопиткото настояваше да бърка супите вместо мен Simple Smile Аз режа зеленчуците на плота, а той хваща бъркалката и върти  в манджите  Laughing . Сетих се колко забавно беше. Например не съм забелязала, че е хванал кухненската хартия и се движа напред-назад, а хартията се размотава ли размотава. Най-редовно вадеше неща от вратата на хладилника, докато аз си търся моите неща.

# 631
  • Мнения: 251
Със Марти пълзвахме бънджи, но не помня от кой месец го слагах. Умираше за него. Скъсваше се да скача и си правеше страхотни ьпражнения на него. Лазеше си, проходи също без проблем. Не мисля, че бънджито му е навредило по някакъв начин.  Той имаше страшно много енергия и това му помагаше да я изразходи.

Кати и аз се чувствам като теб,само като ги поглезна как се гледат и галят. Марти все за нея пита. Дори една вечер, Ками да е била на седмица някъде и си спинка в спалнята, а Марти и баща му се приспиваха в неговата стая и отидох при тях. Поисках да спинкаме тримата заедно и той каза : а Камелия, нея няма кой да я пази. И ме изгониха да я пазя Simple Smile) онзи ден като го взимах от градина веднага попита, а къде е Камелия. Прибрахме се и започна да я търси да я види. Поглежда я и казва, каква прекрасна Камелийка си имаме.

Джине, тази нощ те сънувах че си ми колежка, но като отидох в офиса да те видя никъде те нямаше. Ей скъсах се да те търся.
Агнес, споделям мнението на Джина. Споделиш, но никога не се оплакваш. И винаги имаш съвет с който помагаш.  Hug

Гледахме готин филм, пих винце и стана никое време.
Хайде лека нощ.


Оо сетих се, Иве, отчети се и тук не само въвъ фейса. Иришка, бърво на отчет какво става с котето. Шуши и Си-ти и те на отчет Simple Smile)))

Ох още нешчщо се сетих, wwwaz, можеш вече да го слагаш в кенгуруто. Повечето са до 9 кг. Ако чакаш още, скоро няма да можеш да го ползваш. Ние я слагаме още от 1 месец май. То е с твърдо гръбче и нямаше проблем. Само дето го прибрах някъде да не се праши и сега няма намиране.

# 632
  • Мнения: 4 708
Добро утро!
Кати бънджи няма да ползвам, но проходилка ще ползвам, ползвала съм и с каката, но тя се набираше на ръце хващайки се за масата и излизаше от нея, та все падаше, и този път ще търся някоя по-безопасна, и по-стабилна.
wwwaz за кенгуруто ни каза ортопеда на проф. преглед да я слагаме от 3 месец, ама аз вече на 2 пъти я слагах за да ходя до магазина/на 1 етаж/ нашето е твърдо на гърба, малко странно се чувствам все ме е страх да не падне, иначе нашето е чико. Моето още си е със сини очи, ама при нас няма как иначе, на ММ са сини, моите са били сини като малка, а след пубертета са по-скоро сиви, иначе ми се струва, че около годинката се виждаше окончателния цвят, изключвайки случаите като мен и дъщерята - след пубертета  Laughing
скреч  hahaha е това беше яко, щом и манджите са бъркали децата направо си имаш помощници. Аз научих моята, че на ръце носим само в краен случай. И засега номера минава, лежи си на дивана, и ако много вика за внимание има го, но не разнасям по стаята, че кръст няма да ми остане.

# 633
  • Мнения: 2 328
Скрит текст:
Олелееее ужас!Онова,което най-много мразя се случва в момента.

Бррр

Бънджи ще ползваме,много  ме кефят.С очите си съм виждала как дете подскача малко и заспива за секунда. Mr. Green Ей това съм си избрала.

# 634
  • Мнения: 317
терп, мила, пиши какво става с дечко. мисля ви, дано вс да е наред. и аз като скреч се ядосах за таткото и това да не може да е с бебо. Идиоти???!!!!
Мисля ви всички - жалина у пътуването, сандалка я няма, силве 70 дано бързо да мине страха от водата.
Бънджи имам, даден от сестра ми, но ортопед каза на моя приятелка със щерка с два дни по голяма от К., че е мн вредно. Има време...
Сори за безумния пост, но пиша с 1 пръст Simple Smile))))

Пс. честити месечинки и имен ден на Йони

# 635
  • Мнения: 2 328
терп, мила, пиши какво става с дечко. мисля ви, дано вс да е наред. и аз като скреч се ядосах за таткото и това да не може да е с бебо. Идиоти???!!!!
Мисля ви всички - жалина у пътуването, сандалка я няма, силве 70 дано бързо да мине страха от водата.
Бънджи имам, даден от сестра ми, но ортопед каза на моя приятелка със щерка с два дни по голяма от К., че е мн вредно. Има време...
Сори за безумния пост, но пиша с 1 пръст Simple Smile))))

Пс. честити месечинки и имен ден на Йони

 Hug

# 636
  • Мнения: 4 841
Засрамихте ме момичета  Rolling Eyes  Hug

Самод а споделя, че и Ого има тежко пиянствво. Не му се отрази добре пияната ц*ца или ц*ци по скоро   Rolling Eyes Снощи бяхме на гости при нашите, че колата им нещо отказала та трябваше да го приспятам за нощният сън. Е, няма заспиване. Ц*ците свършиха, а той не заспива. Накрая ревящ тръгнахме и заспа в колата. Повече няма да правя такива неща  Crossing Arms Whistling

За бънджито и аз да си кажа  Mr. Green Доста ортопеди препоръчват бънджи за деца с физически проблеми. Действа като рехабилитация. Предполагам си има и плюсовете и минусите. Аз бих ползвала бънджи ако имаше къде да го закача, но ММ категорично отказва да пробие дупка в тавана. Това с куките дето се захваща за касата хич не ме кефи и ми изглежда невероятно нестабилно.
Мисля бънжи може след 5тия месец.

Проходилка не искам и няма да ползвам най вероятно. Зар нямате си и на идея колко пъти пада по гръб с нея и си удря главата. А колко опасни проходилки има и децата си изпонарязват крата с тях... като купувате оглейдайте им ръбовете отвсякъде. Отдолу, отгоре....

Терп дано бързо минава и да се прибере в къщи  Praynig А за таткото явно си имат някаква вътрешна политика. Мой колега направи луд скандал в болницата. Детето на системи, майката се разболя и тя покрай него в болницата, та и тя на системи и на него му отказаха да остане. Обвиниха го че искал да стои при жена си да се съберяли цялото семейство  ooooh! След луд скандал го приеха и него да се грижи за тях.

Бейби това бънджи е готино, ама много пари мааа му стара. (м/у другото и моя син започна да използва тоя израз "маа му стаа" и завършва с "айде де")

А за свинската мас (сори, че така пиша, но се мъча да се сетя какво исках да пиша и се присещам понякога) още като дойде педиатърката в нас каза, че има данни за алергии и сега има толкова много варианти за мазане на деца, че няма смисъл от свинска мас. Също така я се замислете къде може да се намери хубава чиста свинска мас? Ако някой не иска да ползва беебшки мазила, винаги може да си превари зехтин (но хубав).



 

# 637
  • Мнения: 2 237
Джине, сакън ! Не съм при Софийика  Naughty Просто майка спи в стаята с компютъра и не ми е удобно да я притеснявам.

Терп, много неприятно тоева с дететнце Sad Пожелавам му скорошно оздравяване а на теб сили и нерви Hug

Агнес, прави са момичетата, мъжка жена си  Hug

Весе, кажи какво стана с коликите и дали отшумяха поне малко?  Thinking

Жалина, то сигурно вече си пристигнала, но дано всичко там да е както ти искаш и да нямаш ядове  Hug

Бейби, със закъснение , но да е жив и здрав именника Йоан, и много да слушка   bouquet

Роси да пише как е пристигнала.....Съжалявам, че не можахме да се видим....

Мисти, ако не ни мине котка път и ако все пак не хванем вируса майчин, готвИ се да те посетя  в сряда или четвъртък  Sunglasses

И не на последно място искам официално да поздравя Катето за творческата мисъл и таланта ! Браво !!!!   bouquet (добре че е фейса Wink )

При нас за сега всичко е ок. Бобето понесе много добре ваксината - нямаше рев, температури, бучки и прочие. Съвсем си е добре. Майка е  все така болна, ужас. Вече почнаха да и хриптят дробовете, та малко на своя глава си предписа антибиотик, но пък взе да се оправя от него. Аз още треперя дали все пак не сме заразен и ние.  Rolling Eyes Плануваме двата дни почивка (да се надяваме , че ще успеем да се отпуснем) на Банско да е в сряда и четвъртък. Тъкмо да разходим новата кола. Аз отново имам афтичка на езика и ми писна. Не мога да говоря, а аз да не мога да говоря е голямо наказание. Освен да се жабуря с ракия, може и да си попийвам даже  Grinning За имунитет.

Айде, ако има болни бързо да оздравяват и повече никакви болести  Hug

# 638
  • Мнения: 109
Явно всеки лекар ( ортопед, педиатър и т.н ) си говори това, което си знае. Аз бънджи ползвам от вчера, децата много се радват. Нашето е след 3 месец, така пише на кутията и е произведено в ЕС. Нашият лекар каза, че няма проблем, действа като рехабилитация.  Нашето е  точно това, което се закача за касата на вратата .
За свинската мас- аз съм мазала дъщеря ми с точно такава, тогава бяха такива годините, нямаше пари за козметики, и домашно козе мляко е яла от 4 месечна,но такива бяха лекарските тендеции тогава.  И с ракия съм разтривала. И да чукна на дърво, не помня да е имала нещо по-сериозно от зачервено гърло. Играеше си с гумени играчки и пластмасови кукли, които не бяха специално съобразени или еко. Ама това беше преди 19 години .
 Сега са други времена- специални козметики, специални млека, специални гимнастики и занималки, огромно разнообразие от шезлонги, люлки, бънджита и столчета. У дома заприлича на един малък Джъмбо, не можем да се разминем. Да видим до къде ще я докараме.

# 639
  • Мнения: 317
Да, и за бънджитата, шезлонзите, кенгурутата, столчетата за кола, проходилките всеки е със собствена концепция. И у нас е склад, направо мога още три деца да изгледам, ама направо готови - на около 5, 3, 1 и моя сладур ги гледам с тия вещи, дрехи и глупости.
Да си кажа и аз, оня ден н УНГ и гастро. Сополи няма, няма трета сливица, вс е ОК. Гастрото каза Фризопеп до 1 година, но все пак мисля да се консултирам с още един двма лекари, да не стане грешка.
С това хубаво време хем е готино, хем се разчеквам - от сутрин до здрач навън, направо нямам какво да облека...
ММ официално др неделя заминава - Санторини, оттам на нашето море направо и така до 22-24 ноември. Сега мисля да направя огромен списък в трите дни, в които почива, какво трябва да свършим, че после не знам.
Аз пък шофирам, но с малкия много ме е страх, а и съм позабравила - не съм била активен шофьор и с мм мисля да тренирам и с малкия, че така не си е работа.

Мин година си купих жестоки боти на Ecco, сега кракът ми е пораснал и не ми стават. Та, отново нямам обувки за това време - по хладното.
Някой знае ли хубави гумени ботуши от къде? Аз гледах в Контрабанда (скейт магазин, нямаше обаче), акто и в Humanic нямаше...

# 640
  • Мнения: 2 328
Луизо,вземи се стегни.Кога ще идваш у нас???Туряй К. в кошницата и пали към Костенец.То пък това твойто вече не нищо не прилича!!!  bash Аз колко пъти ще казвам,а?А?

# 641
  • Мнения: 2 328
За проходилките какво ще кажете?Ще ползвате ли?

Последна редакция: нд, 20 окт 2013, 20:08 от **Baby**

# 642
  • Мнения: 4 708
Близначе гледай да не забравиш, и котките ги гони овреме, иначе ако ми нямаш телефона пиши във ФБ или на лични да ти го дам. Че по цял ден сме навън, да се видим където съм някъде по улиците с количката.
Татяна абсолютно на 100% съм съгласна за гледането на бебета през далечните 90-те, но пък бяха здрави, знаете ли, че за пръв път дъщерята боледува от ангина на 8 години, до тогава не знаеше какво е антибиотик.
Бейби е това пък да влезе с обувките, ти как я остави аз ако съм да съм я навряла не знам къде си, аз пък мойта ме супер дразнеше, че се разкарваше без чехли, а ние сме на ламинат, и все едно ми разнася потни крака навсякъде  #2gunfire аз й казвам, че имаме чехли, които специално за тях са изпрани в пералнята и да ги обуе, тя им казва, ааа няма нужда то е топло сега  #Cussing out
Агнес явно на сина ти алкохола не е подействал успокояващо, а е почнал да буйства, жалко щяхме и ние да напием нашите с цел по-дълбок сън  Joy hahaha

# 643
  • Мнения: 2 237
Ужас. У-ж-а-с. Сецнах си кръста. Яко.  Cry Бяхме на разходка в НСА, наведох се над количката и...така си останах. Болката беше адска, непоносима, спря ми дъха, сърцето...всичко. Започнах да плача, не можех да ходя, да се мръдна....ММ се притесни, дребната и тя. Добре поне, че не бях сама  ooooh! Дребната ми помогна и криво-ляво ме заведе у дома а ММ остана с Боци на разходка. Вие ми се от болка ви казвам ! Поне успявам вече да ходя, но болката е ужасна  Confused Ако и утре съм така ще ходим при някаква бабичка в някакво село да ми оправя кръста. За сега пратих ММ да ми вземе Диклофенак. Много боли, не мога да ви опиша колко боли...... Cry
И сега седнах едва-едва да ви пиша, обаче как ще стана?

# 644
  • Мнения: 4 708
Близначе е това е ужасно, как ще си гледаш Бобчо, от това ме е било най-много страх, че напоследък много ме боли кръста, ти нещо май хич си нямаш късмет с тази почивка, оправяй се бързо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт