ЮЛСКИ бебчета - тема 5

  • 22 847
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Ооооо Джине блазе ти и Кирил беше преди така ама сега ееееееееее.........А фенистил му давам три дни преди и три след имунизацията,че на предната се зачеви много самото място и ЛЛ ми каза,че е алергична реакция!Косата ми настръхва още от сега,че ще трябва да ходя с малкия до банката и до общината,а как ще го накарам да лежи в количката незнам!Май ще е по добре направо да си го взема на ръце отколкото после да бутам и празна количка Crossing Arms

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 15:46 от ani88

# 661
  • Мнения: 109
Добро утро, бебоци и мами на бебоци !

Дано всички болни деца да се оправят  Hug
Близначе, да му се не види значи. Дано да се оправиш бързо и ти, пиши как си.
juli-87 , дано да намериш начин, при мен така беше с голямата , спомням си, че с баба й се сменяхме-половината нощ тя, другата половина аз. Доста време откарахме така.
За приспиването през нощта- имаме прожектор, който включвам само през нощта и се знае- щом почне музиката, трябва да се спи. И засега нямам проблем  Praynig Една от най-успешните ни покупки.

# 662
  • varna
  • Мнения: 871
Привет, мами Simple Smile
Терп, много мъчно ми стана за вас, чак ми се доплака. Върви дигай скандали, аз щях да ги разкатая, какви са тия работи, бе  #Cussing out Дано скоро се оправи и се прибере  Praynig
Близначе, имаше някакви лепенки за кръст и гръб, баща ми с тях се оправя като го хване дископатията, може да помогнат пък. Иначе бързо оправяне  Hug
Мойта мадама взе да се буди след храненето в 6 към 8-9, дано да си остане така. Иначе я водихме на първия й мач в живота в любимата ни кръчма, където вероятно ще порастне, и мина супер. Толкова много шарени знаменца и плакати има там в червено, че щеше да си счупи врата да се оглежда  Laughing После спа като къпана, само я будих да яде  Laughing
Да се оплача от Пловдивския още нямаме програма на лекциите, само един увод тоя уикенд и толкоз. Чакаме ги по имейла, ама егати, аз нали трябва да си планирам нещата, те как я мислят тая.

# 663
  • Мнения: 86
Имате ли опит с гладно бебче, което бойкотира и категорично отказва шишето (авент, биба 2-ка), но само понякога - не винаги и ако му дам гърда цока мноооого. Понякога успявам като го покърмя малко да му пробутам шишето едновременно с гърдата и после я вади и си изяжда млякото в шишето. Не може само него да кърмя, няма да остане кърма за брат му.

Може да е от зъбите, венците много ги дразнят, изяждат си юмруците и поплювниците.

# 664
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Да споделя с вас една страничка Simple Smile http://dechica.com/Article/List/428/0
Любимата песничка на Кирчо е Детство мое  Laughing само като я чуе и започва да се смее при това с глас!

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 15:47 от ani88

# 665
  • Мнения: 2 237
Благодаря ви за загрижеността  Hug Днес ходих до болницата по работа (пуснах си молбата за майчинство) и колежката ми препоръча един кинезитерапевт. Отидохме в дома му, където момчето (млад е Simple Smile ) ми прави масаж, чекна ме на всички посоки, и ми изпука всички кокали и прешлени. Взе ми 30 лв. Но сега съм като нова и нищо ми няма  bowuu Момчето каза, че нямам проблеми с кръста. Просто коремната ми стена е много отслабнала от бременността, а тя играе важна роля в носенето на тялото. И когато е слаба, кръста поема натоварването. Та каза да почвам да си стягам корема.

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 16:27 от blizna4e

# 666
  • Мнения: 2 328
Йоан ще е на Фризопеп АЦ. Днес ни го изписа гастрото и ще го пием в следващите три месеца.

# 667
  • Мнения: 251
Какво се случва с темата ни Simple Smile) за 2 дни само 2 странички.
Ние сме добре. Да измислим някокъв спор да се разпишем малко Simple Smile))

Джине, оплоди ли котето Simple Smile
Днес разбрах че една братовчедка е бременна с близнаци и ще са юлски бебета Simple Smile много ми беше хубаво

# 668
  • София
  • Мнения: 377
И аз да побутна малко темата с една хубава новина. От 4 дни вече Лазар е без капки против колики и не плаче. newsm44 Представяте ли си? Детето вече няма колики! newsm44
Не смеех до сега да се похваля, исках да мине малко време да не би да го почнат пак.

Терп скъса ми сърцето твоето момченце, дано по-бързо се прибере у дома здравичък Praynig. Дръж ни в течение какво става с детето.

Джине благодаря! Hug

Близначе времето сега е много коварно, лесно се схваща човек. На мен дископатията почна да ми се обажда. Ама като пуша по терасите сутрин към 6.00 в този студ е така.
Агнес ти как си с кръста?

# 669
  • Мнения: 681
Ох, колко серии сте навъртели, не мога да насмогна вече няколко седмици. Остават ми още 10-тина странички, ще си ги прочета, обещавам, Аз съм много изпълнителна Пък другите отчетни теми вече се били затрили.. Всички графоманки сме ТУКА!

Аз почнах да поработвам и да ви кажа, голям кошмар. С едната ръка кърмя, оригвам, дундурикам, приспивам, с другата превеждам. Ако ме видят клиентите и един лев няма да платят. На семинарите е още по-тежко. Аз ако не спя 10 часа, не ставам за н-и-щ-о. Утре имам рожден ден, а съм в Софийския затвор. Миналия път много ми хареса. Бях вече видимо бременна. Да видим сега как ще е.

Утре се навършват и 5 месеца от онзи шокиращ ден, който помня минута по минута. Днес педито ме сюрпризира - да почвам захранването. Ама как! Изобщо не съм подготвена психически! И защо пак аз да съм първа! Как ваксините на недоносените ще се отлагат за 6-ия месец, а захранването да се почва от 5-ия?! Една приятелки ми препоръча 2 от 10-те книги за захранването, които била изчела. Еми, не ми се четат пък такива неща! Искам да си чета романчета (не, че ми се е случвало това лято), а пина, Луиза, Бейби и цялата тайфа да ми разкаже теориите в сдъвкан вид.

Отивам да си избирам дрехи за затвора. Ще избягвам райе и оранжево.

 

# 670
  • Мнения: 681
Много имам да пиша, но най-спешното:

близна4е, как изправи рогата на тая твойта матка, бе палавнице! Има-няма 9 м. я мислехме тази матка, а то кво стана накрая.
И аз хич не съм очарована от пъдпъдъците. Оказаха се прехвалена работа, малко като кленовия сироп.
Пинке, пусни една актуална снимчица на Морската градина. От дете не съм ходила там.

И как може да не сте яли кестени? Как е възможно. Аз зимата ям всяка седмица. Варя си ги. Стават за нула време, но малко болят пръстите след това. Ужасно са калорични наистина.

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 22:22 от Bemol

# 671
  • София
  • Мнения: 1 832
Кестените режа с  нож на две, така виждам и ако имат "примиси Laughing"
Танче, браво че си се оправила!
Терпу дано бързо се възстанови детенцето и да ни и вече в болница!

# 672
  • Мнения: 2 328
Оооо Бемолче  Hug появи се най-накрая  newsm44
Е ти пък как може да се чудиш що не сме яли кестени..еми да ти кажа мойта баба ги вареше за прасето.Как да го ям това кажи ми  Mr. Green

Никакво захранване,ей!Рано е.Гастрото каза на прегледа през Януари,че ще ни напише пълен списък на нещата,които да НЕ давам на Йони.Ох,отиде ми захранването  Sad

# 673
  • Мнения: 251
Ехее Весе, честито това е супер новина Simple Smile Вече може спокойно да се радваш на бебчето. А какво стана с дистанционното, намери ли частите?

# 674
  • Мнения: 317
Бемолче, горе долу мога да ти разкажа аз какво си мисля по темата и към какво съм се ориентирала.
На първо място аз съм била доста алергична (Атопичен, алергична астма и тн). Захранвана съм със сок на третия месец, а майка ми не е имала никаква кърма и съм яла преди това кисело мляко и Хумана. Факт, че след пубертета една по една изчезнаха (дори астмата, алергията към прах и полени съшо, само към житни леко остана).  Малкият яде Фризопеп заради проблеми със стомахчето в началото, а и заради фамилна обремененост.
Поради всичко това, както и като взема предвид опита на сестра ми с две деца (*на 4.9 години и на 2.10 г, които въпреки малката си разлика са захранвани по различен начин от един и същ педиатър, който обосновал разликите в препоръките си с развитие на диететиката и храненето) и всичко, което съм изчела, ще направя следното:
1.   Захранване след навършен 6 ти месец. Дотогава на Фризопеп
2.   Старт с оризова каша или с картофче (за тази с картофчето имам огромна схема от една майка, която е описвала въвеждането на храните) , морковче, тн. Оризовата каша я смятат вече за по-добра (трима лекари, независими един от друг – гастро, алерголог и ЛЛ споменават за някакви симпозиуми педиатрични в Торонто преди 2-3 години, в които това е било основна тематика, но не съм запозната още по-подробно)
3.   Храните ще ги приготвям с Фризопеп
4.   Ще давам нов продукт най-рано на третия ден от предходния, за да следя за реакция
5.   Няма да давам сокове и плодови неща, жълтък, телешко, цитруси до 10тия месец, както и млечни кравешки продукти (изрична препоръка на алерголога, при когото бяхме)
6.   Няма да се водя по захранване, водено от бебето
7.   Фризопеп до 7-8ми месец засега, а евентуално до 1 година на детето
8.   Ако давам купени пюрета, ще са АА
Това ще го обсъдя с ЛЛ на детето + алерголог. ОТделно, аз не смятам, че той е алергичен, но е предразположен и ми се иска да действам хем внимателно, хем да не става прекалено предпазливо.
Онзи ден се видях с приятели – вегани. Имат детенце на 3 години, което не е веган, но вегетарианец. Имат голям проблем, защото са го пазили от животински продукти, но то сега опитало. Е, след посещение на Александровката Алергология и къде ли не още са им казали, че е доста вероятно организмът да реагира така , защото никога не се е сблъсквал с тези продукти. Не знам дали е така…

Общи условия

Активация на акаунт