ЮЛСКИ бебчета - тема 5

  • 22 841
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 317
Глупи, нали сме улегнали вече, как така спор  Mr. Green

# 676
  • Мнения: 681
Baby, да не става дума за другите кестени? Тия ми се видят скъпички за прасета... В цяла Европа са деликатес. Интересно, че не съм виждала ядлив кестен на дърво.

Луиза, знаех си аз, че ти ще ме светнеш, но доста информация си дала наведнъж. Аз също мисля да изчакам още 3 седмици, т.е. 1 седмица преди да отида на следващата консултация ще почна. Въпросът е с какво. Педиатърката ми каза пюрета на Хип - картоф, морков, тиква, и още 2 неща бяха, ама ми изхвърчаха от главата. Какво е АА? Антиалергенно? Оризовата каша няма ли да запича?

Аз имам и шезлонг, и люлка, и бънджи. Не съм ги купувала, разбира се. Последното се слага на касата на вратата. Леко опасно ми се види, но ще изчакам с него още поне 2 месеца. Другите неща ги ползвам с променлив успех.

пинке, отде ще го взимаш това столче bumbo? Искам и аз, много е сладурско.

терп, миличкото момченце! Да го изписват по-бързо. Лекарите са наследниците на Светата Инквизиция. Гадове!

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 22:30 от Bemol

# 677
  • Мнения: 251
Луиза, ми скучно е иначе Simple Smile
Харесами как добре си дала информацията за захранването. Какво мислиш да правиш, да готвиш или да взимаш готови пюрета? хм.. търсих нещо в идеята ти за захранването да създам спор.. ама пусто му нямаше за какво да се захвана Simple Smile))

Бемолче, ела при нас ще ти покажа Simple Smile) 30 годишни са вече кестените. Аз не съм опитвала признавам си, ако знаеш че може да са вкусни да си бях събрала.. сега вече няма Sad

# 678
  • Мнения: 317
Добре де, Глупи, ако кажа, че ще взимам готови може и да стане качествен спор Simple Smile)))
Иначе не е АА, а само А, моя грешка. Мисля да ги приготвям аз в началото, тъй като ще са с Фризопеп. А що се отнася до запичането и оризовата каша - не знам, това ми е една от посоките за захранвяне, но ще допроуча нещата. Като цяло знам, че до около третата година дечицата, които са склонни към алергия (80 % при фамилна обремененост) трябва да се хранят с внимание,за да не развият алергии и после вече да е ОК всичко.

В четвъртък сме на кардиолог за шума в сърцето - контролен, много се надявам всичко да е отминало. След това на ортопед, а междувременно гърлен секрет, ходене до НЗОК за млякото, а днес отминаха двете ваксини, които се поставят на втория месец. Изобщо съм потънала в някакви здравни схеми и системата като цяло, почвам да откачам. Малкият а-ха да се захласне от рев, но поплака по-малко и от 3 минути и спря. Сега спи спокойно, надявам се че всичко ще е наред.
М-тина, не знам какво се прави?!?!
Близначе, да се оправя кръста...тъпа работа.

Терп, какво става с дечко? Пиши ни!!!
Весе, хубаво е без колики, нали Simple Smile И аз се родих като спряха.

Нещо съм ядосана. На ММ, майка ми и всички като цяло. Или съм станала хейтър истински, или наистина ще трябва сама да се оправям и да не мога да разчитам на семейна помощ. Приятели и колеги ми събраха инфо за бебегледачки, та май така ше я карам занапред.

Спор за нещо от тоя пост май няма да стане пак Simple Smile)) Mr. Green

# 679
  • Мнения: 62
да пиша и аз тук, прочетох ви от 17-и Октомври до сега , но забравих повечето неща.

Нели ( Лъки чарм) направо страхотна шапо си направила за рожбата си- Браво на теб !!!  bouquet

Ние си имаме колики и татито ми вика  преди два дена да сме купили Саб Симплес защотот в работата му някой бил казал че работи страхотно и спирало коликите. Викам му че само си харчим парите и няма файда от тия капки , но айде взехме го и познайте какво стана детето получи колики  вчера посред бял ден на обяд-а тя Тиана никога не е имала колики през деня ..казвам ви направо хвърлих Саб Симплекс в коша. Да ама вечерта пак рев и днес си казахме купуваме Инфакол ( а в началото пак го ползвахме и имаше временно ефект )и ако и той не работи нищо повече не купуваме . Резултата е , детето изкара доста газ с Инфакол под формата на аки ..чак имах чувството че ще пробие дупка в памперса, засука после и заспа блажено . Утре да видим пак дано да работи тоя Инфакол че ще ни побърка , то кучето горкото го намеих свряно в ъгъла от стрес ...ами Тиана реве като за петима.
А забравих да допълня че заедно с инфакола , пускам реге музиката и танцувам с Тиана из къщата и това я успокоява милата чак ми бърбори нещо.
Вчера си направихме есенна семейна фотосесия с Тиана в парка ...а Тиана взе че проспа сесията  Laughing чакам да станат готови да ви ги покажа на фейса.  Отивам да спя .

# 680
  • Мнения: 4 841
Бемол дай си малко почивка! Тя работата няма да избяга, а мъниците бързо растът. Иии Честит Празник   bouquet Само хубави емоции, положителни настройки  Wink здраве и късмет като бонус  Hug ти желая.

Кестени и аз не бях виждала от ядливите по дърво, но видях преди две седмици. То добре, че приятелката ми спомена, че черупката на кестените изглеждала странно та се усетих и веднаха се лепнах да бера  Mr. Green
Още не съм пробвала варените кестени, но веднага щом си купя пак ще пробвам. В Кауфланд бяха 8лв за кило  Shocked Луда работа, макар че като видях как се берът си заслужават парите. изпонабодох си ръцете. Те хората едва ли ги берът ами сигурно ги събират вече паднали, ама нали съм лакомия нямах търпение  Whistling

Весе положението е трагично и чак не смея да се оплача. Файда нЕма. Болят ме петите чак. Дори да лена да кърмя за има няма 20мин и като стана куцам като 85г бабичка. Отделно и ме болят от време на време краката от колената на долу. Бе пенсионерска работа ти казвам. Кръста да чукна на дърво за сега държи фронта, макар и той да се обажда, но пък продължението му ....  Sick Боли си. И цялата ми тази болка си е от хернията  ooooh!
Но ще мине
Скрит текст:
каТ УмрА

Цвети аз коликите ги морях с лежане по корем. Ого така си и свикна детето да спи по корем. Така се успокояваше най добре и така си и отпра.
Весе ай дано няма повече зор детето с коремчето  Praynig

Бейби тия кестени са кат зоп, нищо чудно, че прасета са хранили с тях. ма са вкусни беее  Whistling Ама пък аз нали съм си прасе... сега с това грозде дето зопах до скоро съм не в 7ми а направо в 9ти месец. Шкембето ми е 3 метра пред циците  Mr. Green

М-тина Ого в момента ме суче здраво. Има си проблем детето и така ми показва. Иска да суче, да суче... не ми останаха ц*ци, вярваш ли. Болят ме зърната ужасно. Суче нервно. Не е като да е скок в растежа и да ми виси на гърдата да чака пославние от Свише незнам така ли се пише.
Предполагам няма да е фатално ако откликнеш на нуждите на едното бебе за сметка на другото за известно време. Пък и още са малки и няма да помнят, че едното е пренебрегнато. Стига да не продължиш активно тенденцията.

# 681
  • Мнения: 2 237
Момичета, дойде време и аз да питам за Бейби вак. Моля ви дайте ми спешно инфо ! Бобето е с хрема и яки зелени сополи Sad едвам диша. Очичките му са червени и киха и кашля. С обикновена помпа няма да стане, та спешно ще поръчам Бейби вак. Но дали ще стане на прахосмукачката ми? Моята е тази 
Скрит текст:
  Не знам от къде се е заразил, но подозирам че все пак е от майка ми  Crossing Arms

# 682
  • Мнения: 2 328
Близначе,800-1500 w (вата) трябва да ти е прахосмучката.

ЧРД на Бемолчето   bouquet  party023  Gift newsm59

# 683
  • София
  • Мнения: 377
Честит рожден ден на Бемол! Много здраве, щастие, късмет и любов!
newsm59

С това захранване и аз се обърках тотално. Калин на 3 месеца вече ядеше плодови пюрета. Сега всичко е различно. Гаранция, че след 5 години ще се отричат и сегашните методи на захранване.
 А пък с тези пишки ми омръзна да се занимавам и все да се притеснявам. За забелването на момченцата говоря. Едни казват да забелвам, колкото по-рано толкова по-добре. Да съм смела и да дърпам силно, много важно, че ще прокърви. Така трябвало. Други ми казват да изчакам да стане на 6 месеца и тогава да почвам леко по леко. Трети ми казват да го заведа на уролог да го дръпне веднъж и да се приключи. Не знам, много ме е страх и се притеснявам да не го изпусна и да се наложи като на Калин да му я отлепват със скалпел. Баща му . . .  ей много ме дразни този човек. Значи страх го е да ме гледа като му забелвам главичката и само ми вика "стига вече", аз още не съм го хванала, той ми вика "стига". Аз му викам "ти ще го водиш на хирург тогава, и заради теб детето ще го боли" а той ми отговаря "добре хайде оправяй го" и това се повтаря всеки ден.

 Без колики е друго нещо. Две мнения няма. Сега не ми треперят ръцете от притеснение като наближи времето за хранене.

 Моето диване обаче се научи на ръце. Еми то му писва на детето да лежи само. Пък и аз не мога да му се нарадвам, все ми се иска да го гушкам, мачкам и целувам. Но като се наложи да го оставя и той почва да мрънка. Хитрец. А като  го гушна не може да си седя и да си чета тук примерно, трябва да се разхождаме, да разглежда. Кога ли ще го оставя да се нареве, обаче първо трябва да затворя кучката на терасата, защото като го чуе, че реве почва да вие.

Оф, и днес трябва да се яде нещо в тази къща. Писна ми! Пазар, готвене, чистене, миене, пране край няма.

 Голям майтап с това дистанционно. Калин го сглоби. Липсваше му само една пластина която прави връзката между двете батерии, Калин му приспособи нещо и дистанционното проработи. Само леко и жулнато при падането долу на тротоара. Желязно се оказа. Мога пак да си го хвърлям.

Терп как е малкия?

Е не му се размина на Боян Близначе, ту да му се не види.

Цвети, Инфакола е с натрупване, давайте и няколко дни без прекъсване за да има по-добър резултат.

# 684
  • Мнения: 2 237
Това означава ли, че моята като е 500 W няма да свърши никаква работа и ще трябва да си купувам нова, само заради Бейби вака?  Sad

Бемол, да си жива и здрава, да побелееш и остарееш !   bouquet  bouquet  bouquet

Забравих да кажа и че компютъра ми сдаде багажа....Пиша от скапания лап-топ на ММ, който също е пред сдаване на багажа. По-лошото е че ако моя комп е гръмнал, там ми остава всичката информация, много важни за мен неща......

На всичкото отгоре нямаше места за Банско за тая седмица, а ММ другата е вече на работа. Едвам им се примолих да ни вземат в неделя. Ама Бобето както се разболя, съмнявам се майка да иска да го гледа.... Tired

# 685
  • Мнения: 748
Весела, и ММ не иска нищо да прави по въпроса. "Чужди пишки" не пипал  ooooh! Аз четох, четох и май клоня нищо да не правя.
Ти поне можеш да затвориш кучето на терасата. При нас бебето почва да реве като чуе кака си. А тя циври постоянно.

Близначе, аз мисля, че е ОК прахосмукачката. Не съм сигурна, но предполагам че и 500 вата ще дърпат. Само предполагам де

Луиза, а досега ходили ли сте на кардиолог? Какво ви казаха?
И ние сме се овъртяли в тези доктори, не виждам измъкване.

Захранването не е толкова сложно, но е разправия (особено за мързели като мен), ангажимент и цапаница  Mr. Green

# 686
  • Мнения: 1 350
Добро утро ! Близначе,става на всички прахосмукачки ,така казват.
Махаш четката и мушкаш накрайника в тръбата,мисля ,че дебелината на всичк е стандартна.
Много ни помогна това чудо,дано бързо да се оправите.
Тони вече е напъно здрав,вчера ходихме на УНГ и при личната ,всичко си му е наред.
Въпреки това ,заради гадната бактерия ,УНГ-то ме посъветва да слагам бактробан по една седмица в месеца.Дейзи,вие такова лечение ли правихте?Че аз слагах локално само една седмица и край.А то трябвало по-продължително и по 3 пъти на ден.Чак януари ми каза ,че трябва да повторим посявката.
Вчера ме подлуди това моето дете.
Цял ден плака ,казвам ви буден ли е - реве.
И всичко това е заради невъзможността му да се приспива сам.Нито ми дава аз да го гушна и да спи...Какво да го правя не знам.
За захранването няма да бързам,но подозирам ,че това бебе няма да е като брат си и ще яде  Mr. Green Много добре поема АБ,давам ми по 4 мл,смърка си ги като пържолки все едно яде  hahaha hahahaГълта си без проблем ,отсега ме гледа в устата като ям и мляска  Shocked Shocked

# 687
  • Мнения: 11 747
Луиза, защо няма да следваш 'захранване водено от бебето'? Аргументирай се? Или просто не ти е симпатично? Защото аз май на него се спрях вече окончателно, като по- просто  Thinking

БемолHug Честит рожден ден! Много щастие ти желая!
Столче Bumbo няма да купувам - имам си  Simple Smile Дадено ни е, употребявано. Но в БГ се продават в този магазин, който е във Варна, ако няма другаде имат онлайн вариант.
http://sladurite.com/product/4475/bumbo-seat.html

Аз имам запушена пора, май  Thinking  Tired  От два дни се мъча и днес дори ми мина през ума да си спра кърмата и да не се занимавам вече с глупости!  Tired

Последна редакция: вт, 22 окт 2013, 14:08 от pina

# 688
  • Мнения: 86
Bemol честит празник, да сте много здрави и усмихнати. Ние още не сме правили ваксините - в 5ти месец ги почваме. Захранване от 6ти.

Днес сме на детски невролог - друг задължителен за преждевременно родените бебчета преглед. Стискайте палци да попаднем на коректен специалист, а не някой, който си търси още пациенти.

# 689
  • Мнения: 251
Ех Пине, много е хубава Юлия.

Весе, моят съвет е да не бързаш, на всяка баня по малко дърпаш като видиш че прави физиономия че го боли спираш. За мен това насилствено изтезание не бих го причинила на детето си. Малко по малко става след накисване в банята. Не знам защо ако до годинка не е забелено и ги карат на хирург. Малко по мало си стават нещата.

Данче страхотна новина.
Ние днес не отидохме на детска, вчера бил повърнал някакви макарони и госпожата му се скарала и днес драмата е голяма. Утре ще пробваме пак. Днес няма да му обръщам никакво внимани да види колко е скучно сам. Корема ме боли, бясна съм и на счетоводството ми и на нои. От 03.09 няма превод. Така не може. Данче на теб преведоха ли ти парите вече.

Терп, как и детенце?
Катенце, оздравявате ли? Ела се отчети.
Мистиии къде си

Общи условия

Активация на акаунт