ЮЛСКИ бебчета - тема 5

  • 22 843
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 681
А, с това обръщане и на мен ми вдигнаха кръвното.

Татяна, прегледът при невролог е едно няма нищо, но той си знае какво гледа. Общо-взето контрол на главата, тонус на мускулите.

моргана, в затвора бях като преводач. Този път обаче не беше интересно. Миналия се отърках хубаво о затворниците. А колко трудно се отваря вратата към свободата...

# 706
  • Мнения: 2 237
Еми Бейби вака си е голяма работа. Бобето се роди направо. Извадих тон сополи. Успокои се и заспа. Надявам се да му мине бързо хремата.  ММ чак не можа да повярва какво са измислили хората. После се обади на всичките си колеги с бебета да ги светне за туй чудо  Grinning

# 707
  • Мнения: 96
Момичета,здравейте!Катеринката ми отпусна пет минутки,напоследък никак не ми стига времето да ви пиша,а толкова ми се иска да обърна на всяка по малко внимание.
Като за начало:
Бемол,честит рожден ден!
Скрит текст:
Терп,Близначе,скорошно оздравяване на дечицата!Сезонът на болестите е открит, та чак до април, мразя го.
Катето също още не се обръща,мързеланката на мама,гледах из старите дневници,Теди се е обърнала за сефте на 3 месеца и половина,а това дребното не ще.
Джина,чия е тази тъжна кучка,много е готина,а м/у другото,маската върши чудеса,благодаря ти още веднъж  bouquet
В неделя стартира строежа на къщичката ни,много съм хепи,наближава времето,когато ще се преместим от този гаден блок.То това не е живот всеки петък слушам бясна чалга с комшиите отдолу,всяка неделя в 10 вечерта комшийката отгоре чисти с прахосмукачка и мести всички мебели,всяка седмица ставаме свидетели на катастрофа,защото сме на оживен булевард и още, и още...А новото ни място е на една полянка над града,виждаме Мазалатите и връх Ботев,разкош...
Пожелавамна всички спокоен ден! Hug
Лили Сф и Ангелската ги няма напоследък, а имного други...


# 708
  • София
  • Мнения: 377
Ей Флай много се радвам за къщата  Hug. И как хубаво си го описала, не се ли страхуваш да не ти се натресе някой неканен? Примерно като мен.

За пореден път се убеждавам , че колкото майки попиташ, толкова мнения ще чуеш. Днес разбрах, че не било необходимо да се къпе бебето всеки ден. Можело и през ден-два. Аз Лазар го къпя всеки ден, така си знам още от Калин. Него пък го къпах до 1г. и 10 месеца всеки ден. Вие къпете ли бебетата всеки ден?

# 709
  • Мнения: 11 747
Даже веднъж седмично било къпането по немската система. Иначе се пресушава кожата, особено от козметиката. Ние къпем всеки ден, де, но ми е ясно, че не е по природните закони.

# 710
  • Мнения: 4 841
Къпя всеки ден когато мога. Ако сме хайманосвали вечерта по гостита се е случвало с Ого да пропускам. Зар никога не съм го пропускала, дори и сега избягвам да го пропускам. Така както на мен ми е кеф и необходимост да се купя всеки ден, так аи с децата роцедирам. Виж косата не я мия всеки ден, но понякога я мия на Ого по два пъти на ден ако я е оповръщал.

Аз съм в траур  Rolling Eyes  Голяма ми е мъка ама се очакваше. Мойто шишко е качил само 850гри 3см. Тоест вече е 8,700кг и 68см. Обаче той рязко намали интервала за хранене още след предната консултация. Явно се уплаши от докторката, която на мен ми се скара.

Ваксините ги отложихме заради карантината

Ого не се обръща на никъде. Но пък и аз много съм назад с гимнастики и масажи. Просто покрай баткото я карам по по бързата процедура всичко. С големия то бяха масажи, гимнастики... макар че и там не съм се вживявала особено, но той беше шило и не се спираше. Ого е спокоен и кротък.

Весе сварих си кестени и чаках чинно да се разпукат ама уви. Но пък се белят по лесно от печените. Обаче пък печени са ми по вкусни.

Флайче офертирам ММ да направим една разходка до Търново или Габрово, но да видим дали изобщо ще ме огрее. Ако тръгнем за Габрово задължително ще звънна да спретнем една разходка.

# 711
  • Мнения: 4 708
Мами, нямам време да чета от вчера насам детето не спи през деня изобщо, нито навън, нито вкъщи никъде, почвам да откачам вече, но да се надявам че е временно влизам само да ви кажа, който питаше, че пристигна поръчката от онзи сайт всичко е точно, нещата са много качествени, не съжалявам. Отивам да се преобличам, че при последното осиране ме е нацапала, а аз и до магазина ходих, и до куриера, та чак преди 2 мин разбрах, че панталона ми е наакан  Embarassed

# 712
  • Мнения: 4 255
Здравейте!
Първо -ЧЕстит рожден ден,Бемол!Бъди жива и здрава и много щастлива!  bouquet
Терп,направо ми се сви сърцето като прочетох какво се случва с детенцето ти.Дано бързо се оправи и да се прибира вкъщи.Представям си какво ти е  Hug Hug
Ей,Близначе,дойде и при вас хремата значи.Чисти нослето и пръскай със спрейче,някакво солено.Препоръчвам Afrin pure sea Peace
Аз захранването мисля да го започна на 5 месеца.Детето ми последния месец ми се струва,че не е наддало кой знае колко.Това по мои впечатления.Със сигурност ще знам другата седмица на консултацията.Но ако се окажа права,няма да чакам 6 месеца.
Мисля да започна с пюре от морков.Щеше ми се с авокадо,но тук едва ли ще намеря на пазара,та че..морков ще е.По-късно ще добавя тиква,после картоф и така.
Хора не мога!НЕ МО-ГА!!Кажете ми как е възможно при наличие на тоооолкова много информация,да има толкова заблудени и ограничени хора??!?Комшийката ще захранва бебето другата седмица(навършени 3 месеца) с портокал! ShockedКато ми го сервира днес и щях да припадна!Та не стига че рано,ами и с цитрус!!!!!!!Отделно мислела да замени едно от храненията с АМ с кисело мляко. ShockedДетето й е на не запомних каква марка хипоалерденно мляко и тя щяла да му дава веднъж в денонощието кв.мляко! Shocked
Бяхме на разходка и срещнахме други мами.2 познавах и 2 не,но решихме да ги питаме те как процедират по темата със захранването.Оказа се че всички захранват на около 2-3 месеца със сок от ябълка.Нито една от тях не беше прочела и ред в интернет и сметнаха думите за глупости.То е ясно че всеки сам решава,така че изобщо и не се опитах да ги убеждавам.
Моето бебе още не се обръща.Никак.Гука,смее се с глас,пищи от радост,но не се обръща.Напоследък много си яде ръцете.Ама много ви казвам.По цял ден трябва да стоя и да й ги махам от устата.Днес й купих чесалка за венците да видим дали ще я държи.
Къпя всеки ден.Не съм пропускала дори и след ваксина.Док ми каза,че това не са едновремешните гадни ваксини дето се биели в гръбчето и че нямало проблем да се мокри.

# 713
  • Мнения: 96
Весе,Агнес,изключително много ще се радвам да ми гостувате дори сега,това важи за всички мами,а като е готова къщата ще има 500 кв м ливада за дечурлигите, да тичат, а ние ще си пием биричка и ще си печем ребърца на барбекюто.
   За къпането,също смятам,че не е необходимо ежедневно да е,но това не ми пречи да ги къпя всеки ден,просто мисля, че душчето ги отпуска и по-лесно заспиват след него.А иначе редувам - една вечер къпя само с вода и дупето със  сапун,една вечер - с шампоан.
Гифт,това с портокала звучи много смело,чак безразсъдно,но колкото хора,толкова мнения.
Мисти,това нааканото нали е отпред,не отзад ?Grinning Hug

# 714
  • Мнения: 2 328
Ама как така е алергично и тя ще му дава кисело мляко  doh що за глупост...
Йоан е с АБКМ,минахме на Фризопеп АЦ,захранването ни се опропасти..Портокал за захранване... хмм бих искала да чуя доводите на тази майка.Защо портокал,защо на тримесечно бебе ????Захранено тримесечно/двумесечно е пълна лудост,честно!!!Как може такова безхаберие значи,за здравето на детето става дума все пак...В шок съм. #Crazy

# 715
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Привет!
Бемол честит рожден ден пожелавам ти много здраве,щастие и положителни емоции! Hug
Днес бяхме на консултация и биха само едната ваксина,а другата в петък.ЛЛ каза че ще ги бием една по една заради проблемите от предните и въпреки мойто настояване за двете наведнъж тя категорично отказа Naughty!Качил е 650 грама и каза че било на долна граница и след две седмици ще го мери пак и тогава ще каже дали да го дохранвам.Питах я за захранването и ми каза,че трябвало да има поне пет навършени месеца!

# 716
  • Мнения: 4 841
Писах и ми се затри  Rolling Eyes незнам какво бутнах, но много ме хвана яд.

Бейби, как АБКМ? Сигурно ли е? Това невероятно много ограничава захранването на бебето. Отделно и с ясла и градина става сложно. Няма как да се храни на общ план, а само по по специално меню. Та сигурно ли е, че има тази алергия?

В Испания до колкото знам захранват с портокал. Но там си го берът от двора дет се вика и знаят какво дават на децата си. Все едно аз да си захраня детето с пюре от ябълки от село от нащо дърво. Обаче незнам кога захранват, в смисъл от кой месец започват захранването.

Флайче ако ММ почива някоя неделя и времето е хубаво определено ще искам да се разходим на някъде. А ако е събота и има отворени магазини  smile3508 още по добре.


# 717
  • Мнения: 1 350
Е как бе Бейби,комшийката по магазин ,захрани внучето си ,роддено на 15 юни ,с ЖЪЛТЪК онзи ден.Защото дядо му ял яйце и то гледало.Ами да мижи детето ,за да не му се случи такава случка ooooh! Предния ден му беше дала сок круша + праскова.Какво да й обяснявам на тази гъска ,че се захранва с един компонент ,че е безумие да е праскова ,че е мъхесто и т.н. Най-тъжното е ,че всичко това е зад гърба на майката  Shocked

# 718
  • Мнения: 4 255
В шок съм и аз!За доводи не питах,щото едва ли щях да получа адекватни отговори.Сигурно щеше да ми каже ми щото съдържа много витамин Ц.Бейби,детето й не е алергично.Дава му се хипоалергенно мляко за да го предпази от алергии Shocked Ще се гръмна ви казвам.Защо си правят труда тези хора и правят толкова проучвания щом ние все пак ще си гледаме децата както преценим или както ни кажат нашите майки.
ММ туко що ми каза,че майка му го питала защо купуваме памперси.Тя слагала него и брат му на гърне от 3 месечна възраст! #Shocked Не наистина много ми дойде за днес! Tired

# 719
  • Мнения: 4 841
Гифтче и мене са ме "слагали" рано на гърне, но не е така както звучи. Слага се бебето върху леген и се държи отгоре да се изпишка. Ето така на годинката вече сме си контролирали нуждите що годе. Били сме повивани с пелени и ни е държало мокро, а сега памперсите държат сухо на бебетата и те не чувстват дискомфорт.

Общи условия

Активация на акаунт