Картичка от другия край на света! - тема 4

  • 18 712
  • 755
  •   1
Отговори
# 630
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ами като ви пусне еуофорията?

Като ни пусне тази еуфория, ще хи хване друга, аз поне съм така, вечно съм вдъхновена за някакво хоби, понякога за няколко наведнъж.

Имам много картички да показвам, но все нямам време. Ето ви засега френската от минлата седмица - http://www.postcrossing.com/postcards/FR-322519

# 631
  • Мнения: 2 707
Имам си картички от Албания и Люксембург - това са страни номер 61 и 62 в колекцията ми.  newsm44 И една много готина червена крава от Швейцария.  Crazy (По-късно ще покажа.)

Тази от Албания от директна размяна от Посткросинг ли е - ако не е тайна? Simple Smile Питам, защото аз преди 2 месеца се вързах на това, което пишеше в профила на един албанец - бил съгласен на директна размяна, ама да не го питат , ами направо да му пускат картичката и да му пуснат съобщение с адреса. Той като получел картичката, щял да пусне една в отговор. И познай, дали съм получила картичка в ответ.

Аз пък не се сдържах и с деактивирания профил си изтеглих още три адреса за изпращане. Едната девойка, на която пратих, има умопомрачителна статистика (Южна Корея). Като гледам, за колко време й пътуват картичките, милата.

# 632
  • София
  • Мнения: 8 743
Аз мернах сега, че руската книжарница на Христо Белчев има щендер с картички.Но нямам идея какви са, може да отида да проверя за някакви с китки.
Вчера си теглих шестия адрес и ми се падна някакъв младеж от Китай.Ще му пращам един изглед с Черепишкия манастир, защото иска пейзаж. Принтирах му вече адреса и го лепнах, но не знам дали не трябваше да е по-едро  newsm78 Може да го напиша и на английски за всеки случай.

# 633
  • Мнения: X
Хм...подхода на албанеца защо ли никак не ме учуди.
Много ме дразнят такива тарикати значи...

# 634
  • Габрово
  • Мнения: 311
Тази от Албания от директна размяна от Посткросинг ли е - ако не е тайна? Simple Smile Питам, защото аз преди 2 месеца се вързах на това, което пишеше в профила на един албанец - бил съгласен на директна размяна, ама да не го питат , ами направо да му пускат картичката и да му пуснат съобщение с адреса. Той като получел картичката, щял да пусне една в отговор. И познай, дали съм получила картичка в ответ.
Директна размяна, но от фейсбук групата. И аз подхождам с леко съмнение към такива страни, още повече, че момичето май беше ново в групата... Но се оказа изключително приятна девойка, а картичката ми пристигна за умопомрачителните 5 дни.  Grinning

# 635
  • Мнения: 730

.
[/quote]
Директна размяна, но от фейсбук групата. И аз подхождам с леко съмнение към такива страни, още повече, че момичето май беше ново в групата... Но се оказа изключително приятна девойка, а картичката ми пристигна за умопомрачителните 5 дни.  Grinning

[/quote]

 Дано не съм аз  Embarassed. Уж изпратих на всички, които ми бяха дали адреси. Надявам се да не съм пропуснала някого, че много неприятно. Ако съм аз, давай пак адрес / че ги трия от пощата си/

# 636
  • Мнения: X
Аз имах тройно комбо снощи - получих първите си две картички заедно и докато се врътках из сайта шантавия руснак регистрира една от изпратените ми. Съобщението му беше на български, много сладко Simple Smile
"благодаря за красивата картичка, Александрина(correctly written?Simple Smile)"
Пристигнала е за 21 дни. Като за Русия не е зле. Simple Smile Лошото е че има още една за там все още пътуваща, а и една за Германия, на която днес и е 22-рия ден. Другите ми две немски пристигнаха по чевръсто - 13  и 16 дни. 

От друга страна изтеглих Китай и Украйна  - е тук вече мисля, че ще си отвися доволно. Simple Smile

Тези които получих са от САЩ и Австралия.
Австралийската е на някаква златна мина, странно е като картичка, прилича на строителна площадка, ще я снимам довечера.
А американската е ето тази красота:
http://www.postcrossing.com/postcards/US-2444492

# 637
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моля споделете - как си съхранявате получените картички? В кутии, в класьори... друго? Thinking

# 638
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Днес богата работа. Първо ми пристигна поръчката от "Уникарт", после в пощата открих пеперуда от Швейцария:

http://www.postcrossing.com/postcards/CH-166361

Климт от missing:

Скрит текст:

И Париж от Фенси:

Скрит текст:


 Party Heart Eyes

Швейцарката колекционирала пясък от цял Свят. Crazy

# 639
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Докато не съм забравила да покажа какво пратих днес.

До Беларус. Момичето си падаше по географски карти, ще ѝ е първата от България:

http://postcrossing.yana-mitseva.com/bg-24452/

Тази пътува към Тайван. Момичето искаше картички със забележителности от района в който живея:

http://postcrossing.yana-mitseva.com/bg-24677/

Холандката с предпочитания за дървета не съм я удостоила още с честта.  Sad Не намерих нищо, което да ми хареса и реших да изчакам докато си се прибера в петък на село, там имам картички с дървета, отколкото да ѝ купувам нещо, което не ѝ е в предпочитанията.

# 640
  • София
  • Мнения: 6 003
Ох, само седя и точа лиги по вашите картички Rolling EyesАз още нищо не съм получила, то е и рано, де. Американската картичка на Маграт просто ме отнесе. Веднага я лайкнах Laughing Ще я покажа и на мъжа ми, че той е луд на тема Ню Йорк.

# 641
  • Мнения: 11 607
 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44

ИМАМ СИ ПЪРВА КАРТИЧКААААААА!!!!!!!!!!!!! loca БЛАГОДАРЯ ТИ ОТ СЪРЦЕ!!!!! Heart Eyes ИМАМ СИ КРАСИВ ПЕЙЗАЖ!!!!!
Нали знаете.....първите пъти все се помнят Mr. Green


Аз също си взех днес картички, като се поосвободя от домочадието - сядам да пиша! Утре по всяка вероятност пращам!!!!!!!

# 642
  • Мнения: 3 219
Моля споделете - как си съхранявате получените картички? В кутии, в класьори... друго? Thinking

Купих си една кутия, много хубава, с рисувани лалета отвън, затваря се с магнит. Нещо подобно
https://www.google.ie/search?q=magnet+box&client=firefox-a&a … .html%3B800%3B800
Получих 2 картички вчера Laughing. Едната е без изписан  номер, но ми откриха изпращача точно след 5 минути, та успях да я регистрирам. Втората ми стопли душата тотално, от Рене от Холандия, нов потребител и аз съм му първи адрес. Изпратил ми е двойна картичка с цяло писмо вътре, което започваше така...Здравей, хубав ден за теб, имаш картичка от Рене  Joy. После ми писа, че никога не е ходил в Ирландия , но е срещнал ирландци когато е ходил по пътя  Камино, с което съвсем ме изуми. Попита ме дали ми харесва в Ирландия  и разни други неща. Картичката е надписана от душа, с философски размисли относно самата картичка и надписа отпред http://www.postcrossing.com/user/Rene75/gallery/sent Ето я.

# 643
  • Мнения: 796
Маме, честито  bouquet, бърза са, стигнала е за по-малко от ден Simple Smile

Аз си държа картичките в една дървена кутия от пури. Хубава е, с едни танцьорки отгоре, но ще и правя някаква допълнителна украса скоро Simple Smile

# 644
  • Мнения: 4 370
Половин ден без да вляза в темата и те 3 страници отхвърчали  Grinning
Страхотни картички сте получили, но тъй като нямам възможност да изреждам всичките, реших че всеки ден ще споменавам СПЕЦИАЛНО една от тях.
Днес това е картичката на Rois от Франция  Peace
За така нареченото "пристрастяване" - аз съм на принципа щом си се захванал с нещо, да го правиш както трябва. Обикновено човек не знае всичко в самото начало, но ако има желание се учи в движение. За  мен да залепиш стикер, да нарисуваш нещо или пък да сложиш печат си е лично приятелско отношение към отсрещната страна, въпреки че не познаваш човека.
Днес отново ГОЛЯМА доставка в нашата поща   Laughing и едно HURRAY!
Довечера,ако имам време ще снимам и ще напиша впечатленията си!
Фенси, ако не е късно и имаш възможност, моля и аз за една картичка от Венеция /напр. някой красив канал  Grinning/.
Аз съхранявам получените картички в красива дървена кутия, която е като книга.При свободно време ще я снимам, но си мисля, че с темповете които получавам картички, скоро няма да ми е достатъчна Mr. Green
egonna, благодаря за инфото  Hug В събота ще ходя до Пловдив и се надявам да работи филателния им магазин /иначе ще съм МНОГО разочарована Crossing Arms/.

Общи условия

Активация на акаунт