На добър час в ПЪРВИ клас! - 3

  • 31 912
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 1 766
Цоп и аз Hug

# 31
# 32
  • Мнения: 269
И аз не им давам джобни , ама майче не ги и водят до лавката, което е добре като съм чувала какви боклуци продават

# 33
  • Мнения: 5 234
Как пък да не го уча зорлем да харчи пари и да яде боклучава храна.
Засега без джобни. Ако се появи необходимост - тогава.  Peace
Управлението на пари и играенето на игри се научава веднага от децата - според мен.  Laughing

# 34
  • Мнения: 971
Джобни му давам рядко, носи си сандвич, плод и вода.
Буквите още не сме ги почнали, днес са взели елементите  като рибки, мисля че са последни. По математика събират и изваждат до 3.
Домашното по математика го написа за 20-тина минути, под "зоркия" поглед и с усилието на сестра му Grinning
Другите книжки не са ни така интересни като тетрадките на бате, кога ли ще успее да ги оформи Crazy

# 35
  • Мнения: 1 059
В нашето училище лавката се помещава в стола. Обаче нищо свястно не продават,
а цените ми се струват по-високи от другаде (напр.мече Барни-0,60 лв).
Въпреки всичко съм сложила едно портмоне с два лева на стотинки, да не би
пък нещо да й се прииска някога.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 363
Столът ни е вече по 0.50 лв. на ден с основна храна, хляб и десерт.

как го правите този номер? в нашето училище е 3.50.

# 37
  • Мнения: 17 987
Столът ни е вече по 0.50 лв. на ден с основна храна, хляб и десерт.

как го правите този номер? в нашето училище е 3.50.

В нашето е 1,10 за основно и десерт, но щели да ни връщат нещо  Wink

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 1 766
И аз не давам джобни пари. Поиска на третия ден, че другите имали. Обаче оттогава парите си стоят непипнати в раницата й. Имат закуска, имат обяд - 2.50 лв. е нашия купон, аз слагам нещо дребно за хапване, следобяд в занималнята има плодове/зеленчуци... Госпожата не е склонна да ги пуска до лавката, още по-добре, така че напълно съм съгласна с нея Peace

# 39
  • Мнения: 24 467
Столът ни е вече по 0.50 лв. на ден с основна храна, хляб и десерт.

как го правите този номер? в нашето училище е 3.50.

В нашето е 1,10 за основно и десерт, но щели да ни връщат нещо  Wink

Не го правим ние, общината отпуска субсидиите, които зависят И от броя ученици, а нашето училище е доста голямко. Миналият петък платих купони по 0.50 лв. на ден за първи път. До тогава бяха по 1.50 лв.

# 40
  • Мнения: 2 837
Записвам се и аз в темичката! Simple Smile
За стола - не се изненадвайте - вече го обсъждахме - цената на храната зависи от това дали се доплаща от общината или пък от училището. Нали вече са с делегирани бюджети.
Нашата госпожа предупреди родителите да не дават пари на децата - тя не разрешава да се излиза от училищния двор. Каза всеки родител да си прецени какво да сложи на детето отделно от храната, която се дава там.
Ние този уикенд бяхме на село и не остана време за упражняване, но може би е добре детето малко да се откъсне от ченгелите и оцветяването Simple Smile

# 41
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Няма нито джобни, нито телефон. Седи в училище от 8ч до 12ч, закусва сутрин, слагам му лека закуска в кутия и му дават от безплатните в училище (които почти винаги носи у дома). Нито е прегладнял от глад, нито госпожата позволява да се ходи до лавката (слава Богу!).
Прословутите мечета Барни, взех с кутия по 20 бр, за 9 лв. Ще има за цял месец - 1 мече и плод и ми излязоха по-евтино. Хич не съм им фен, но модата явно е такава  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 17 987
Ще ме извинявате, но с децата, които са до 12 на училище е лесно- и без телефон, и без пари става  Heart Eyes Но когато е от 8 до 17 аз лично се чувствам по- спокойна и да има левче в портмонето, и да може да ми звънне ако нещо се случи. Досега не ми е звъняла никога, и Слава Богу, но аз съм по- спокойна така  Peace

# 43
  • Мнения: 24 467
Управлението на пари и играенето на игри се научава веднага от децата - според мен.  Laughing

Това е за мен много погрешен извод, битуващ в съзнанието на доста българи. Финансовото образование е едно от най- важните, на които, за жалост, не се обръща много внимание нито в училище, нито вкъщи. Затова и българинът масово има проблеми с управлението на собствените си финанси в зряла, та дори и в пенсионна възраст.
За игрите е също невярно- всяко нещо- с времето си, ако на детето не се предостави възможност да си играе от малко с деца и разнообразни игри, да общува свободно с връстници, на по- късна възраст то има големи липси, които е трудно или е невъзможно да бъдат запълнени. Животът на децата е на първо място игра, чак след това- училище и други работи.
Ще ме извинявате, но с децата, които са до 12 на училище е лесно- и без телефон, и без пари става  Heart Eyes Но когато е от 8 до 17 аз лично се чувствам по- спокойна и да има левче в портмонето, и да може да ми звънне ако нещо се случи. Досега не ми е звъняла никога, и Слава Богу, но аз съм по- спокойна така  Peace
При мен не само за мое спокойствие е това, а и с чисто възпитателна цел- да се учи и пари и телефон да управлява, защото почти никой в І клас не може и двете. Колкото и родителите да искат и да твърдят подобни неща. Аз вярвам повече на учителите в случая. Роден научен няма, както без лист и молив не можеш да се научиш да пишеш и без текст- да четеш, така е и с останалите науки.  Grinning И на мен не ми е звънял и се моля да не му се налага. Но предпочитам да си има- и двете благини.

Последна редакция: пн, 07 окт 2013, 16:03 от Judy

# 44
  • софия
  • Мнения: 1 305
От 16 сеп. до сега има 2 лева в портмонето, купил си е един бонбон и една вода, като си е намерил 1.50 в училище. Simple Smile, не съм го ограничавала и забранявала.  Аз пък се радвам като ми се обади по обяд  да го чуя, не злоупотребява засега, даже днес ми остави неговия телефон, че нямам батерия.
Похвалих ли ви се има Браво в тефтера по четене, като е написано: чете, гладко, ясно и изразително. Simple Smile Simple Smile, много съм горда, с писането се справя също добре, но наблягам на математиката събота и неделя, че май там ще има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт