На добър час в ПЪРВИ клас! - 3

  • 31 888
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 47 963
Ох ние обратно- 3-4 страници по математика ги написва за няколко минути, нооо ченгелите мъкааа, на всеки ченгел по няколко минути коментари, нагласяне, въртене и изобщо...

# 46
  • Мнения: 17 972
Така ме трясна параноята покрай тази тема  Laughing, викам на мъжа ми, много красиво и чисто пише, дали си го пише сама домашното, ако знаете как се опули горкия  Laughing

# 47
  • софия
  • Мнения: 25 399
Така ме трясна параноята покрай тази тема  Laughing, викам на мъжа ми, много красиво и чисто пише, дали си го пише сама домашното, ако знаете как се опули горкия  Laughing
Joy

При мен не само за мое спокойствие е това, а и с чисто възпитателна цел- да се учи и пари и телефон да управлява, защото почти никой в І клас не може и двете. Колкото и родителите да искат и да твърдят подобни неща. Аз вярвам повече на учителите в случая. Роден научен няма, както без лист и молив не можеш да се научиш да пишеш и без текст- да четеш, така е и с останалите науки.  Grinning И на мен не ми е звънял и се моля да не му се налага. Но предпочитам да си има- и двете благини.
Напълно съгласна.

# 48
  • Мнения: 2 018
кога успяхте толкова да изпишете..
Като чета някои от вас сте имали и родителска среща след като сте започнали... ние дали ще имаме скоро родителска среща?  Thinking

# 49
  • Мнения: 417
Една книжарница работи само за нас  Crazy. Всеки ден слагам графитен молив, червен фулмастер, химикалка и острилка. С химикалка още не пише, ама я губи. Като се замисля, с острилката е най-зле  Crazy
Работят децата  Peace
Казала съм му, че докато не спре да си губи острилката - никакъв мобилен телефон Simple Smile

Аз имам и по-голямо дете, ама съм забравила кога спрях да го пълня този несесер  Thinking

# 50
  • Мнения: 47 963
Ние имахме вече две- едната на 10 септември, едната на 1 октомври, но това си е за малките
За големите са доста по-нарядко
Аз лично обичам родителските, то се видя че някои родители имат по-голяма нужда от децата от напомняне и обяснения Simple Smile

# 51
  • Мнения: 417
кога успяхте толкова да изпишете..
Като чета някои от вас сте имали и родителска среща след като сте започнали... ние дали ще имаме скоро родителска среща?  Thinking

Ние ще имаме другата седмица. Ще бъде интересно  Flutter Със сигурно ще има да споделяме...

# 52
  • софия
  • Мнения: 25 399
Нашата беше миналата седмица. Първа след юнската. Нищо особено не е било. Поне за моето дете. Баща й ходи. Дори в момента не мога да се сетя нещо конкретно. Накрая госпожата е помолила да останат определени родители. Предполагам за тях не е било приятно.
Но ние, родителите, имаме ФБ група, в която са и госпожите. Те пускат материали за подготовка, ние питаме и така има постоянна комуникация.

# 53
  • Мнения: 5 940
Явно това с ФБ си е практика. Приятелка ми показа как госпожата ги информира за всичко, което ще учат през седмицата, какво е необходимо повече да се упражнява. Даже прави и снимки на децата.
Родителска среща след септемврийската преди началото на учебната година не сме имали.
Пари не му даваме, не сме чули да ходят до лавката.
Днес е добре, не е кашлял, но педиатърът каза, че след като е имал ларингитна кашлица през нощта, е по-добре да си остане няколко дни. Сутринта си направи домашните за поне още два дни , така че във вторник  и сряда свобода. Дано да е така хубаво времето, днес успяхме и пикник да си направим.

# 54
  • Мнения: 5 259
Ние имахме родителска среща днес и ни показаха резултатите от входните нива. Не съм визхитена. Както и предполагах, моята мома се е разсейвала да брои мухите по тавана и на някои места изобщо не е разбрала какво се иска.
Започват буквата А най-после. Взех едно помагало да се упражнява вкъщи, че като знам по колко пишат в училище, с тази скорост догодина може и да е написала някоя буква четливо.

# 55
  • Мнения: 962
запис   bouquet

# 56
  • Мнения: 720
Ох ние обратно- 3-4 страници по математика ги написва за няколко минути, нооо ченгелите мъкааа, на всеки ченгел по няколко минути коментари, нагласяне, въртене и изобщо...
И ние сме така ...   Whistling
след всяко ченгелче имам по няколко минути въртене и уговорки , триене с гумата и пуфтене   Rolling Eyes
Не ми се мисли като почнат с химикал да пишат ... а и още не сме стигнали до буквите ....
С математиката сме до цифра 3 , събиране , изваждане ... там бързо се справя и има отлично на повечето от страничките.
Храненето на стола е по 3лв на ден , отделно имат и безплатна сутрешна закуска. И аз зареждам сандвич в кутийката , него го яде следобяд като огладнее. Пари отначало не й слагах , но другите деца носят , и сега слагам по левче на ден, и обикновено го няма вечер , все разпитвам какво си е купила , и тя ми разказва с подробности какво яли , кой кое изял и кое - не ...  hahaha а онзи ден открих стотинки от по 10ст. и 20ст.  отзад в раницата пуснати в преградата на учебниците ... (около 2 - 3 лв на стотинки )  Shocked оказа се , че рестото си го пускала там ... обяснявах да ги слага в протмонето...
А телефон има , но на училище я пращам без телефона, тя само с него ще се занимава по цял ден , и без това е разсеяна и не внимавала в час ... И не ми е неспокойно , макар че е на училище до 4,30 следобяд... Та нали учителките са с тях през целия ден , и телефонните ни номера имат , могат да ни звъннат , ако се наложи нещо Simple Smile В градината също беше по цял ден и не съм се притеснявала , и не съм я пращала там с телефон на врата  Mr. Green
На занималнята отначало беше все недописала  домашните , но сега вече сварва , пък и сега промениха да ги взимаме най-рано в 4,30 часа (отначало беше взимането на децата след 3,30ч следобяд)  Flutter явно и други деца не са сварвали с домашните ...
П.П. Има ли и други първокласници от Бургас , и в кое училище...  Heart Eyes

# 57
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Синчето пише домашното максимум за 30 мин. Математиката за сега е лесна, там има само поздрави от госпожата, по писане се справя 200 пъти по-добре от колкото в края на предучилищната. Не знам на какво се дължи - сигурно е пораснал, моториката е по-добра. Иначе като иска е много концентриран, но днес беше в особено лигаво настроение и аз яхнах метлата  Twisted Evil Най-мразя, като види ченгелчетата за домашно, първо да каже "Не мога!" и започва едно обеждаване "Можеш, виж колко е хубаво, браво, давай следващото... и т.н." , накрая излиза красиво и чисто домашно, което за отрицателно време ми е изпилило нервичките. Радвам се, че не е на занималня, моето дете хич не е за там.

# 58
  • у дома
  • Мнения: 7 140


Аз имам и по-голямо дете, ама съм забравила кога спрях да го пълня този несесер  Thinking

Да ти кажа си е до дете -баткото ни е супер разсеян-вечно не знае къде му е химикалката,за три седмици сигурно поне 2 линийки е купувал...Дребен няма нищо загубено-нито молив,нито гума,нито острилка-от пенала няма никаква липса...Да не говорим колко  по -бърз и организиран е от големия,който ме докарва до лудост с мотаенето си  Twisted Evil

Последна редакция: вт, 08 окт 2013, 10:23 от svetlaem

# 59
  • София
  • Мнения: 6 130
Мина и нашата родителска среща. Доволна съм, че не ме изненадаха с нещо. Много е разпилян, но това си го знам и се опитваме да го преодолеем. Класната каза също, че трябва да упражнява ръката повече, което също знам. Имаме драма в класа с употреба на нецензурни думи, днес даже викали педагогически съветник. Моят е попил веднага, разбира се.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт