На добър час в ПЪРВИ клас! - 3

  • 31 893
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 474
Не знам дали е имало наказание,би трябвало.Малкия беше много възмутен и после два дена повтаряше как госпожата щели да я арестуват.Сигурно е станал страхотен скандал между майката на детето и нея,защото моето дете каза,че са били излезли пред класната стая и са се чували страхотни крясъци.А не се и съмнявам ,че е стигнало до ушите на директорката,но наказание имало ли е,не знам?След този случай тайничко се надявах да я махнат,но като гледам още си преподава Close Close Close

# 721
  • Мнения: 4 967
Нямам думи за тази учителка! #Crazy
Как приемат първолаците смяната на часа? Моите снощи си легнаха в 9, което си е 10 по старому. Но сутринта в 6.00 бяха на крак и двамата. Отказаха да поспят още и играха на таблета един час, докато стана време да се обличат и закусват.

# 722
  • Мнения: 5 259
По същия начин се приема и у нас  Laughing с тази разлика, че се гледаше филмче. Всички се събудихме наспани преди часовниците. Много съм доволна от смяната на часа, надявам се да се задържим така ранобудни за по-дълго.

# 723
  • софия
  • Мнения: 25 448
При нас нямаше никаква разлика. Само аз станах по-рано от обичайното, но аз така или иначе си ставам. Детето и баща му - голяма мъка.

# 724
  • Мнения: 5 940
Аз хич не я харесвам тази смяна /най-вече, защото се стъмва рано/.
Станаха сутринта в 5.20ч.. Големият заспа вечерта в 20.00, за брат му е добре, защото поне измести заспиването в 21.30, вместо час по-късно.

# 725
  • София
  • Мнения: 5 079
На нас не знам как ще ни се отрази, все още, и двамата са с ужасна кашлица и не им се налагаше тази сутрин да стават рано, но станаха, за жалост. Sad
На мен това време ми е по - свойско, някак, пО ми стига времето през деня, пО до дълго мога да стоя вечери.. но още не е дошъл качествено студът и свирането вкъщи, затова звуча така смело. Simple Smile

За гоненето от час, бях писала преди, че и моят синковец беше изгонен, "защото пречел", и аз знаех, че нямат право, но явно изпушват в някакъв момент, педагозите... Rolling Eyes Нашата г-жа също съм я чувала да крещи, в редките случаи, когато съм го чакала да го взема наобяд.. и за мен не е приемливо, децата просто не я отразяват. Дори ако на мен се наложи да повиша някакъв глас по съботно-неделно-му Crazy, грам, ама грам не му дреме.. Къде е "ефектът", просто не знам. Rolling Eyes

На занималня и ние не ходим вече, но и те смениха 2 учителки там, винаги дописвахме, защото времето не стигаше да се обърне индивидуално внимание на всяко дете, а те са на различно ниво.. и така. Ненужна умора му причинявахме само. Вкъщи не е да пише по - бързо, адски се размотава и дъвче молива след всяка буква.. ooooh!, но поне е на спокойствие, тишина и се получава някакъв рядък Laughing елемент на концентрация..
За стимули, учебни, и аз наострям уши, много ми е неприятно като се мота да му излизам с дуплики, от сорта, че и на мен не ми харесва да правя еди какво си, но ТРЯБВА, че като е ученик вече ТРЯБВА ДА ПИШЕ, и ще пише повече, и т.н., и т.н... Себе си не мога да убедя в истинността си, какво остава 7 годишен хаймана.. ooooh!

# 726
  • Мнения: 24 467
Чл.139, ал.4 от ППЗНП:
"Когато ученикът пречи на учителя и/или на съучениците си по време на учебен час, учителят може да го отстрани до края на учебния час."

Да го изпрати вкъщи, обаче /"Ми той си тръгна още на обяд."- т.е. знае се, че не е чакал просто да свърши един от часовете и след това отново да си влезе в стаята/, не следва. Тук, в разпоредбата, става въпрос за отстраняване само от конкретния час. Освен това за тези случаи в училищата следва да има предвидени места за престой на учениците и възрастен, който да бъде с тях. Чисто и просто малко дете без надзор не може да се остави.
В много училища просто не прилагат мярката /то не е санкция, а точно временна мярка/, т.к. нямало къде да организират престоя на "изгонените" деца в училище.
......................
Смени на часове не ни се отразяват по никакъв начин вкъщи, дори на възрастните. Все ни е едно. Има си работа, тя нас чака да я свършим, без друго е ненормирана и се разправяме с нея винаги, когато има време, вкл. и по нощите, ако се налага.
Та едно напред или назад- никакво значение. За децата- съвсем.

Последна редакция: пн, 28 окт 2013, 14:35 от Judy

# 727
  • София
  • Мнения: 615
Моят син също е бил изгонен да седи пред вратата от възпитателката от занималнята, в следствие на което не е писал домашно. Въпросът е, ако беше наистина палавник, дали щеше да седи пред вратата или ще си хване пътя към дома? Писала му е забележка "Непослушен". Повода бил, че е  питал по време на занимания, това  разбрах от детето си. Попитал е два пъти дали това е звънеца за междучасие. На първия въпрос -отговорила "Не", на втория го изгонила. Предполагам че това са звънците за горен курс и децата се бъркат, ама кой да им обясни. В петък исках да говоря с нея по въпроса, но тя ми рече, че работното време й било до 18 часа и не може да ми отделя време.  ooooh! Освен това, много ме дразни, че толерира клюкаренето. И другите майки не са доволни от нея, но едни казват да сме чакали, други че кой знае коя щяла нова да дойде. Много търпелив народ сме, чудя се какво да направя? Ако отида сама при директорката няма да има същия ефект, както ако сме повече. Не е първия инцидент просто, всеки ден по нещо е. Как може при титулярката всичко да е ок с децата, а при възпитателката да е като в ада. Приемам съвети всякакви. Peace

# 728

Общи условия

Активация на акаунт