Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Увеит - доктор

• 16 576
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте! След около година прекъсване се включвам отново.
Преди година имах силно възпаление с едем на макулата - 2-3 месеца след първата проява на възпалението започна да затихва и остана само в периферията, като ми биха триамционолон перибулбарно в самото начало и пих един куп антибиотици... При мен огнището е до очния нерв т.е. в периферията на дясно око.
Една година съм обикалял по специалисти в цяла България, буквално - доценти и т.н. но причината не бе открита. Направих десетки изследвания сам, в опит да се самодиагностицирам но без успех.

След около година от началото, т.е. преди около 2 месеца и нещо възпалението се върна внезапно и  още по-силно.
Отидох на преглед в Турция.
На първия ден имаха предположение каква е причината и след 3 дни го доказаха, след няколко изследвания.
При мен възпалението / увеита се дължи на хемангиом на хориедеята, който се намира в непосредствена близост до очния нерв. Този хемангиом leak-ва и се получава възпалението.
Минах терапия там и скоро ще съм на контролен преглед отново в Турция.
След терапията има някакво подобрение, но възпалението си е все още там. При мен при втория рецидив бе много-много голямо възпалението...
Важното е, че имам диагноза и знам с какво трябва да се боря - диагнозата е най-важна.

Kuzmanov_v:
Съветът ми е да отидеш да те прегледат в Турция, не е далеч и не е толкова скъпо.

Желая здраве и късмет на всички!
Пишете новости.

До скоро!

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 02:20 от grit

# 31
Здравейте! След около година прекъсване се включвам отново.
Преди година имах силно възпаление с едем на макулата - 2-3 месеца след първата проява на възпалението започна да затихва и остана само в периферията, като ми биха триамционолон перибулбарно в самото начало и пих един куп антибиотици... При мен огнището е до очния нерв т.е. в периферията на дясно око.
Една година съм обикалял по специалисти в цяла България, буквално - доценти и т.н. но причината не бе открита. Направих десетки изследвания сам, в опит да се самодиагностицирам но без успех.

След около година от началото, т.е. преди около 2 месеца и нещо възпалението се върна внезапно и  още по-силно.
Отидох на преглед в Турция.
На първия ден имаха предположение каква е причината и след 3 дни го доказаха, след няколко изследвания.
При мен възпалението / увеита се дължи на хемангиом на хориедеята, който се намира в непосредствена близост до очния нерв. Този хемангиом leak-ва и се получава възпалението.
Минах терапия там и скоро ще съм на контролен преглед отново в Турция.
След терапията има някакво подобрение, но възпалението си е все още там. При мен при втория рецидив бе много-много голямо възпалението...
Важното е, че имам диагноза и знам с какво трябва да се боря - диагнозата е най-важна.

Kuzmanov_v:
Съветът ми е да отидеш да те прегледат в Турция, не е далеч и не е толкова скъпо.

Желая здраве и късмет на всички!
Пишете новости.

До скоро!

Здравейте,
В коя клиника сте ходили и какви са разходите, които заплатихте?

# 32
Някой можели да сподели как протича заболяването му сега след изминалото време или ако има и някой нов потребител който да се включи и да разкаже.

# 33
Здравейте, при мен Увеита е едно дълго приключение. През 2008 г. бях диагностициран с хориоретинит (увеит) на дясното ми око. Отначало не виждах добре с централното си зрение, след това периферното ми зрение също беше лошо, това беше само в дясното ми око. Тогава бях на 13 години и по-късно лекарите казаха, че са минали години, откакто съм успял да видя проблема и да отида при лекар, затова историята с дясното ми око има трагичен край. Като вид вътрешен увеит лекарите смятаха, че това е токсоплазмоза, но всички изследвания са отрицателни. След това от Токуда - др. Топов и др. Барахарска опитаха да пробват с диагноза ревматологично заболяване (ревматоиден артрит), но излседванията бяха отрицателни. Имаше една година, при която всички изследвания като: херпес зостер, сифилис, токсоплазмоза, туберкулоза, лаймска болест, СПИН - всички отрицателни. Тогава ме преглеждаха всички очни лекари в София от Токуда до доктор Гогучкова, Маркова -Болница Светлина, Зора, Александровска, Военна и др. След една година инжекции с кортикостероиди и други лекарства лекарите не откриха причината. В дясното око имаше някакви огнища и лекарите бяха объркани. Тъй като имаше капсулно кървене, бях подложен ана фотодинамична лазерна операция два пъти за два месеца. Инфекцията спря, но загубих зрението си в дясното око, почти напълно се запази само периферното зрение, което по това време беше 4%. Сега след години се научих да използвам дясното си око и дори да виждам обекти, разбира се не се поддържа централно зрение. Мога да виждам само с периферните си обекти, но не и с букви и т.н. За съжаление тази година увеита дойде в лявото ми око и все още сме много притеснени, самата инфекция спря напълно, но има усложнения, с които все още не успяваме да се справим. Първият симптом бяха мътнини (мушици) в очите в лявото око и след два дни бях в болница Acibadem City Clinic Tokuda. Отначало казаха, че имам инфекция в дясното око, което е моето сляпо око, но след месец казаха, че има проблем и в двете ми очи. Лекарите не могат да намерят отново причината. Нямам херпес зостер, сифилис, токсоплазмоза, туберкулоза, лаймска болест.
Един от лекарите казва, че е сигурен, че това е автоимунно, а другият, че това е и инфекция, причинена от някаква неизвестна инфекция или заболяване. Основният ми проблем в лявото око е сляпото петно ​​в периферно зрение, което измервам с решетката на Амслер, защото не знам други начини.  Имам един положителен резултат и това е HlA-B5, което е предразположение за болестта на Bechet, мисля, но нямам други симптоми на това заболяване като дерматологични проблеми или проблеми с нервната система.

Другия месец имам записан час при Murat Hasanreisoglu в турската клиника Коч. Дано поне там открият причината.

Общи условия

Активация на акаунт